ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP22——主演:肖战、王一博、孟子义

ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP22——主演:肖战、王一博、孟子义

SUBTITLE'S INFO:

Language: Turkish

Type: Human

Number of phrases: 348

Number of words: 1253

Number of symbols: 7594

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
01:56
Yabani 22. Bölüm Lan Zhan, sence de burası tanıdık değil mi? O yıl Bulutlu Kanyon'da sen ve ben yine böyle oturuyorduk. Kavga ediyorduk. Doğru. Doğru. Geç kalarak kuralları çiğnemiştim ve sana yakalanmıştım. Ne yazık şu an İmparatorun Gülüşü yok. Her şey değişir. Nasıl eskisi gibi kalsın? Lan Zhan, teşekkür ederim. Ne için? Ablama anlatmadığın için teşekkür ederim. Bu yol vücuduna zarar verecek. Kalbin doğasına da. Biliyorum. Ama Lan Zhan, benim öğrendiğim Xue Chonghai'ın şeytani öğretisi değil. Benim öğrendiğim sinsi büyü. Sinsi büyü? Bu üç ayda karanlık gün yüzü görmeyen bir yerde keşfettim. Ama her şeyden önce, Lanların akort büyüsüne teşekkür etmem gerek. Sinsi büyülerde çalıştığım şey notalar ve tılsımlar. Bu bambu flütle her şey kontrol edilebilir. Sinsi büyü zihinle mi çalışıyor? Zihinle kontrol ediliyor ateşten kestane almak gibi.
04:34
Dikkatli olmazsan, ateşin içine düşersin. Sonuçları beklenmeyecek kadar büyük olur. Biliyorum. Lan Zhan. Endişelendiğini anlıyorum. Ama ben, Wei Ying, sana söz veriyorum, asla şeytani yola sapmayacağım. İnanıyor musun? Sana yardım edeyim. Tamam. Majesteleri Qishan Wen Ruohan, Efsun diyarını topraklarına katmak istiyor. Gizlice Karanlık Demiri işleyip masumlara zarar veriyor. Wen Xu ve Wen Chao'ya emirler verip sayısız suç işletmiş, ailelerimizi felakete sürüklemiştir. Bu yüzden bütün dünya ona nefret besliyor. Bugün Ben, Qinghe Nie Mingjue, Wen Ruohan'a karşı savaş açıyorum. Bitmeyen Gece'ye girip Wen Ruohan'ın kellesini alacağım. Böylece yitip giden bütün ruhlar huzura erecek. Güneşi Vuralım. Güneşi Vuralım. Güneşi vuralım.
07:07
Gidelim. Abla, ben önden gidiyorum. Seni Qishan'da bekleyeceğim. Benimle birlikte önden Qishan'a gel Wenlardan birkaç adiyi öldürelim. Neden onlarla birlikte Qishan'a gitmiyorsun? Jiang Cheng ve o tavuskuşunun eğlencesine katılmak istemiyorum. Eğlencelere katılmayı sevmiyor muydun? Kardeş Wei, Mutlaka çok dikkatli ol! Gidelim. Gidelim. Gidelim. Efendim,gidelim. Gidelim. Efendim, hemen geri çekilelim. Yoksa hepimiz yok olacağız. Hemen gidelim! Hemen gidelim! Beklediğim gibi bu yöntem çok iyi. Teşekkürler, majesteleri. Lider Nie. Bitmeyen Gece'ye olan seferimizde Jiang ve Jin aileleri büyük kayıplar verdi. Benim yanlış kararlarım yüzünden. Görünüşe göre Karanlık Demirin gücü küçümsenemez. Haklısın. Efendi Jin ve ben Qishan yakınlarına saldırdık kuklalar ölümsüz gibi, öldürmesi zor. Ayakları kırıldığında bile saldırmaya devam ediyorlar. Eğer Karanlık Demirin gücü gerçekten bitmez tükenmezse nasıl Bitmez Gece'yi alaşağı ederiz? Evet. Binlerce askerimiz on binlerce atımız olsa da, ölümsüz bir şeyle başa çıkamayız. Onlara doğrudan saldıramıyorsak bana kalırsa, önce başlarını ele geçirelim ki diğerleri de teslim olsun.
15:19
Lider Nie ne demek istiyorsunuz? Tek başıma Bitmeyen Gece'ye gireceğim. Wen Ruohan'ı öldüreceğim. Eğer o ölürse elindeki kuklalar da serbest kalır. O zaman... Lider Nie, Wen Ruohan'ı öldürmek kolay değil. Sizi nasıl tehlikeye atarız? Lider usta olarak, oturup askerlerimin boş yere ölmesini bekleyemem. Ben ölürsem, Zewu Jun yerime geçebilir. Lider Nie. Kardeş Mingjue, göstermek istediğim bir şey var. Lütfen hepiniz bakın. Bu? Qishan'ın düzen haritası. Nasıl bu hale geldiler? Wenların kuklalarıyla karşılaştık. Kılıçla öldürseler daha iyi. Dikkatli olmazsak ve kanlı izlerine dokunursak, biz de bunlardan birine dönüşürüz. Görünüşe göre Qishan'ın savaş düzeni Karanlık Demirin gücünü arttırmış. Nasıl, Lan Zhan? İyileştirilemez mi? Ruhani enerji aktarımı için üç aydan fazlasına ihtiyaç var. Efendi Wei. Efendi Wei. Ne oldu? Çabuk gelip bakın. Küçük hanım Jiang. Küçük hanım Jiang, o... Abla. Abla. -Xian. - Abla. Ne oldu sana? Ağlama. Söyle bana Hangi aptal seni seni üzdü? Xian, Ben iyiyim. Biz gidelim. Gidelim. Gidelim. Efendi Wei. Tam zamanında geldiniz. Burada ne olduğunu söyle bana. Efendi Wei, düşündüğünüz gibi değil. Bana bildiklerini anlat.
18:08
Söyle. Saklayacak ne var? Sanki Jin ailesi utanılacak bir şey yapmış gibi. Seni! Efendi Wei. Xian. Olay şöyle ki Küçük hanım Jiang orduya geldiğinden beri, bir yandan yaralıları iyileştiriyor, bir yandan da yemek yapıyor. Hergün küçük hanım Jiang üç kase çorba pişiriyor, bunlardan ikisi kardeşleri siz, Efendi Wei ve Efendi Jiang için. Üçüncüsü ise Efendimiz Jin için. Saçmalık. Yuan için. Efendim öyle değil. Küçük hanım Jiang size kendisi vermek için çok utangaç. O yüzden Yuan'den yardım istedi. Küçük hanım Jiang önce bana sordu ama bunun iyi bir fikir olmadığını düşündüm. O yüzden Yuan'e bıraktım. Gizlice sizin odanıza bırakmasına izin verdim. Kimin aklına gelirdi... Efendim, Küçük hanım Jiang'ı suçlamayın. Ama... Yuan bana dedi ki... Yüzü kızardı ve belli belirsiz inkar etti değil mi? Mianmian, devam et. Küçük hanım Jiang bu gün çorba getirirken efendimizle karşılaşmış. Belki de efendimiz Küçük hanım Jiang'ın Yuan'i taklit ettiğini sanmıştır, o yüzden küçük hanım Jiang'ı uyarıp ondan... Efendi Jin, beni yanlış anladınız. Bu...
19:48
- Bu... - Küçük hanım Jiang, nişanımız bozulduğuna göre, neden böyle davranıyorsun? Nişan için mi böyle davrandığımı mı düşündün? Size Qinghe'ya kadar eşlik edip görevimi bitirdim. Beni takip edip savaş alanında acı çekmenize gerek var mı? Takip etmedim... Ben... Bu Yuan'e vermek için. Hayır. Hayır, hayır. Küçük hanım Jiang, Size tavsiyem soylu bir ailedensiniz diye başkalarının iyi niyetini çalmaya hakkın yok. Bazıları soylu bir aileden gelmese bile sizden daha asildir. Lütfen ağırbaşlı olun. Ağırbaşlı mı? Jin Zixuan, ablam neden ağırbaşlı olacakmış? Efendi Wei, aslında efendimiz hiçbir şey yapmadı. Bir yanlış anlaşılma. Evet. Efendi Wei. Sadece yanlış anlaşılma. Sakin ol. Bu yanlış anlaşılma. Evet. Sakin olun. Yanlış anlaşılma? - Xian, Xian. - Efendi Wei. Wei Ying, sakinleş. Xi Chen, Qishan'ın düzen haritasında Karanlık Demirin de düzeni var. Bu kadar gizemli bu haritayı nereden buldun? Qishan Wen ailesi ne kadar zorlu olursa olsun her zorluğu aşmanın bir yolu vardır. Birkaç ayı aldı, bu yüzden küçük hatalar olabilir, neyse ki çok değil. Bu haritayı çizeni daha sonra söylerim. Birkaç gündür haritayı inceliyorum.
23:08
gerçekten de doğru. Yoksa ben de direkt size teslim etmeye cesaret edemezdim. Her neyse bana hala Bulutlu Kanyon yandıktan sonra nereye gittiğini ve seni kimin kurtardığını hala söylemedin. Kardeş Mingjue gerçekten çok dikkatlisin. O zaman haritayı getirenle seni kurtaran aynı kişi. Sana söylemek istemiyor değilim. Sadece bu olay hala sona ermedi. Bu kişinin gizli bir kimliği var. Onun izni olmadan, kendisini açık edemem. O yüzden umarım beni hoş görürsünüz. Sadakatli ve dürüstsün. Seni nasıl suçlarım? O zaman, sana güveniyorum. Fakat, bu Qishan düzen haritası doğrudur. O aşağılık Wen üç Karanlık Demiri üç farklı yere konumlandırdı. Görünüşe göre bu sadece benim ölüm kalım savaşım değil senin de... Güneşi Vurma Seferinin son savaşı. Artık içimizden kimsenin geri dönüşü yok. Haklısın. Öyleyse birlikteyiz. O aşağılık Wen'ı öldürsem de öldüremesem de yedi gün sonra, asıl saldırıyı gerçekleştireceğiz Bitmeyen Gece'yi bitireceğiz. - Abi. - Zewu Jun. Efendi Jiang. Efendi Wei. Wangji, şehre dönerken Wen Ruohan'ın kuklalarına rastladık.
26:06
Şu anda muhtemelen arkamızdadırlar. Az sonra bize yetişirler. Bizimkiler de. Şu anda iki ordunun da arkasında takip eden birlikler var. Görünüşe göre, gidebileceğimiz tek bir yol var. Bitmeyen Gece. Korkarım bu üç kukla ordusu bizi öldürmek istemiyor. Bizi Bitmeyen Gece'ye sürüklemek istiyor. Wen Ruohan bilerek bizi oraya sürüklüyor. Kardeş Mingjue de iz bile bırakmadan kayboldu. Hala yedi gün sonrası gelmedi. Böyle tedbirsizce Qishan'a saldırırsak Lider Nie'nin planını mahvedebiliriz. Şimdi ikilemde kaldık. Korkarım tuzağa düştük. Bitmeyen Gece'ye girip girmemek artık bizim seçeceğimiz bir şey değil. O zaman burada biraz dinlenip Bitmeyen Gece'ye saldıralım. Zewu Jun, Bu Qishan'nın düzen haritasını kim verdi sana? Eski bir arkadaş. - Abi. - Wangji. Bana onun kimliğini sorma. Bir arkadaş, düşman değil. Eğer bugün bize Bitmeyen Gece'ye çekiyorsa, bildiği bir şey olmalı. Nie Mingjue. Karanlık Demiri kötü bir güç olarak gösterdin. Bugün senin gibi erdemli birine bu kötü güçlerin ne kadar güçlü olduğunu göstereceğim. Lider Nie, uzun zaman oldu.
29:28
Sen. Sensin. Lider Wen'ın karşısında nasıl saygısızlığa cüret edersin? Çok beceriksizim. Sizi rahatsız ettim. İşe yaramaz. Wen Xu'yu o mu öldürdü? Şu anda Yakıcı Güneş Sarayı'nın dışında güzel bir oyun var. Meng Yao, ellerinle hazırladığın bu oyunu görmek istemiyor musun? Efendi Wei, şimdi ne yapacağız? İçeri mi hücum edeceğiz? Çok fazla kukla var! Bu kadar çok kukla Wen Ruohan kaç insanın canını yaktı böyle? Lan Zhan, sence hala kaçmanın bir yolu var mı? Saldır. Neden? Karanlık Demir neden hareket etmiyor? Kim? Kim?

DOWNLOAD SUBTITLES: