ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP31——主演:肖战、王一博、孟子义

ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP31——主演:肖战、王一博、孟子义

SUBTITLE'S INFO:

Language: Turkish

Type: Human

Number of phrases: 548

Number of words: 1781

Number of symbols: 10840

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
01:56
Yabani 31. Bölüm Xian abi bana sataşıyor. Yuan. Yuan. Bu lotus tohumları yenmez. Lotus tohumu yenmiyor mu? Lotus tohumu yenmez değil. Sadece bu tohumlar yenmez. Bu lotus tohumları Mezar Tepesinde yetiştiler. Kendimizi kötülüklerden korumak en iyisi. O yüzden, elini ver. Üstünde taşıyabilirsin. Ama sakın yeme. Anladın mı? Uslu çocuk. Git nineyle oyna. Yuan, git oyna. Bu ne? Jin ailesinin gönderdiği bir davetiye. Aşağı indiğimde aldım. Üstünde isim yok. Wei Ying, Efendi Jin ve Hanımefendi Jiang'ın bebeğinin birinci ay kutlamalarına davet edildin. (Lan Wangji'den) Abla, ne oldu? Kötü bir şey mi? Wei Wuxian. Ne oldu? Ablanı görmeye gidebilirsin. (Lingbao Köşkü) Jin ailesinde ardı ardına güzel şeyler oluyor. Küçük efendi Jin bir aylık oldu. Jin ailesindeki herkes mutluluktan uçmuştur. Duyduğuma göre majesteleri her yere gözetleme yeri kurmak istiyormuş. Gözetleme yeri? Son zamanlarda bütün aileler bunu tartışıyor galiba.
05:26
Sonuca vardılar mı? Tartışılacak ne var? Bence gözetleme yeri iyi fikir. Böylelikle, her yerdeki olaylar gözlenebilir. İkincisi ise, hemen haber gönderilebilir. Neden karşı çıktıklarını anlamıyorum. İyi değil bence. Ya... Wen ailesinin denetleme kuruluna benzerse? Aynı olur mu? Jin ailesi sadece binaları kurmaktan sorumlu. Yönetimde bütün aileler olacak. Söylediğin gibi olsa da, toplu yönetim sonunda yalnızca Lanling Jin ailesine kalır. Duyduğuma göre Jin Guangyao teklif etmiş. Kızıl Kılıç Ustası inşaasına karşı çıksa da Jin Zixuan'in oğlunun birinci ay kutlamasına yine de katılacak. Birinci ay kutlaması gerçekten çok görkemli olacak. Bütün aileler geliyor. Duydunuz mu? Duymuştum. Yedi günlük kutlamasına da katılmıştım. O küçük çocuk onca şey arasından babasının Suihua kılıcını tuttu, anne babasını sevinçten uçurdu. O ara herkes çocuğun gelecekte yenilmez bir kılıç ustası olacağını söylüyorlardı. Lanling Jin ailesinin adına yakışır. Bebeğin birinci hafta kutlaması bile çok görkemliydi. Bebeğin annesiye babası kim bilmiyor musun? Alelade olur muydu? Bırak genç hanım Jin'in kocasının alelade yapmak istememesini, ihtişam biraz az olsun kayınvalidesi, kardeşi izin verir mi?
07:07
Korkarım birinci ay kutlaması çok daha ihtişamlı olacak. Evet. Genç hanımefendi Jin çok şanslı. Geçmiş hayatında nelerden vazgeçti de böyle bir şansı buldu. Sanırım en büyük şans zengin bir aileye doğmak. O da öyle zaten. Biliyor musunuz? Duyduğuma göre birinci ay kutlamasına birini daha çağırmışlar. - Kim? - Kim? Wei Wuxian. Wei Wuxian. Nasıl o olabilir? Wei Wuxian. Lanling Jin ailesi ne düşünüyordu ben de bilmiyorum. Wei Wuxian'in Qiongqi Yolundaki olayını... unuttular mı yoksa? Hiç sorma. Lanling Jin ailesi nasıl olur da Jin Ling'in kutlamasına öyle birini çağırır? Kim katılır ki? Ben katılmam mesela. Ben de gitmeyeceğim. Gideceksen git. Bakar mısınız, bunu alacağım. Evet. O... tam bir baş belası. Evet. Acaba yine ne belalar açacak. Malta eriği! Taze malta eriği! Efendim, aldın mı? Çok güzel! Sana söyleyeyim, bu güzel küçük şey hiç ucuz değildi. Ablanın bana verdiği paralardan geriye bir şey kalmadı. Dönünce azarlayacak. Yapmaz, yapmaz. Bu hediye Küçük hanım Jiang'ın çocuğu için. Ablam seni suçlamaz. Sen söyledin. Eğer beni azarlarsa
08:38
bana kalkan olacaksın ama? Küçük Jin Ling eminim bu hediyeyi çok sevecek. Sana söyleyeyim, ona vereceğim hediye bu değil. Bu sadece küçük bir süs. Hem Lingbao Köşkü gibi bir yerde, böyle güzel görünen şeylerden başka ne olabilir ki? O zaman ne hediye hazırladın? ne kadar güçlü bir tespih. Efendim, iki haftadır içeride gece gündüz Şeytanı Dize Getien Saraydan çıkmayıp bunu mu yaptın? Evet. Yiğenim bunu taktığı sürece düşük seviye yaratıklar ona yaklaşmayı düşünemezler bile. Sen de dokunma. Dokunursan belki sana da zarar verir. Hissedebiliyorum. Ama efendim, Jin Ling'in birinci ay kutlamasına katıldığında küçük hanım Jiang'ın kocasını gördüğünde, mutlaka kendini tutmalısın. Onunla çatışma. Endişelenme. Yerimi biliyorum. O tavus kuşu beni davet ettiği için ona bir yıl boyunca küfretmeyeceğim. Lanling Jin ailesinin davetiyesini gördüğümde işin içinde bir oyun mu var diye düşündüm. Görünüşe göre yanılmışım. Aslında Efendi Jin iyi bir adam. Ayrıca Efendi Lan da var.
10:26
Buraya döneceğimizi hiç düşünmezdim. Ben de. Tuhaf bir şey mi var? Hayır, çok sessiz. Fazlasıyla sessiz. Gidelim. Kimsin sen? Wei Wuxian, Seni uyarıyorum! Hemen üçerimdeki kara büyüyü çöz! Hiçbir şey olmamış gibi davranacağım eski defterleri kapatırım. Ne kara büyüsü? Hala bilmemezlikten mi geliyorsun? Tamam. O zaman göstereyim, ne kara büyüsü olduğunu. Yüz delik laneti mi? Doğru, yüz delik laneti. Senin yüz delik lanetin. Neden bana geliyorsun? Benimle ne ilgisi var? Senden başka, böyle kara büyülerle uğraşan var mı, senden başka kim böyle bir şeyi yapar? Senin kim olduğunu bile hatırlamıyorum. Neden sana uğraşıp kara büyü yapayım? Ayrıca ben böyle haince büyülerle oynamam. Eğer birini öldürürsem, herkese söylerim bu kişi benim ellerimde öldü diye. Ayrıca, gerçekten seni öldürmek isteseydim, şu an olduğundan daha sefil olurdun. Kibirli değil misin? Ne oldu? Yaptığını kabul edemiyor musun? Ben yapmadım. Neyi kabul edeceğim? Zor yola başvurmadan önce konuştum. Hatanı kabul etmediğine göre, nazik davranmadım diye beni suçlama.
12:56
Ne yapmak istiyorsun? Üzerimdeki laneti çözmeye yeltenmediğine göre, tek seçeneğim seni öldürmek. Beni öldürmek mi? Sen mi? Yoksa onlar mı? Kendin kaşınıyorsun, sonra beni suçlama. Vurun. Wei Wuxian, bu kibirinin bedeli. Kılıcın olmadan, nasıl karşı koyacaksın bakalım. Geri ver. Çocuğa vereceğin hediye bu mu? Gerçekten birinci ay kutlamasına katılabileceğini düşünmedin herhalde? Hepiniz durun. Zixuan, sen neden geldin? Neden mi geldim? Jin Guangyao nerede? Jinlintai'da. Eğer Yao fark edip bana söylemeseydi, gerçekten de gizlice ortalığı mı karıştıracaktın. Yüz delik lanetine kapılmışsın. Neden benden sakladın bir şey bile demen böyle bir işe kalkıştın Zixuan, herkesden bunu sakla. Lanet çözülünce, sizden af dileyeceğim. Ortak bir noktada buluşulabilir. İkiniz de kavgayı kesin. Bu durumda ne uzlaşması? Vücudumdaki şeyleri görmedin mi? Yao'dan duydum. Ondan duyduğuna göre, bekleyemeyeceğimi anlamışsındır. Yoksa yengemin kardeşi olduğu için mi? Yengem için, kardeşinin ölümünü umursamıyor musun? Öyle biri olmadığımı çok iyi biliyorsun. Ayrıca, üzerindeki yüz delik laneti
17:30
onun işi olmayabilir. Neden bu kadar sabırsızsın? Wei Wuxian, nihayetinde, birinci ay kutlamalarına benim tarafımdan çağırıldı. Böyle davranamazsın. Beni ne duruma sokuyorsun? Karımı ne duruma sokuyorsun? Katılmaması en iyisi. O, Wei Wuxian, ne oluyor ki. Hangi hakla ailemizin ziyafetine katılıyor? Kim ona bulaşırsa lekelenir. Zixuan, sense bugün onu davet ediyorsun. Bundan sonra senin yengemin oğlunun alınına kara bir leke sürülmesinden korkmuyor musun? Kapa çeneni. Wei Wuxian, yeter! Önce Wen Ning'i durdur. Tekrar çılgına dönmesin. Yine olay büyümesin. Neden önce sen onları durdur muyorsun? Böyle bir zamanda bile, neden bu kadar inatçısın? Hepiniz sakin olun. Benimle Jinlintai'ya gelin. Açıkça konuşup tartışalım. Sen yapmadıysan bir şey olmaz. Durayım mı? Wen Ning'ten durmasını istersem, hemen on bin ok vücuduma saplanır. O zaman seninle Jinlintai'da nasıl tartışırım? Asla. Asla? Nasıl garanti ediyorsun? Jin Zixuan. Bir sorum var. Beni çağırırken, gerçekten beni öldürme planları olduğunu bilmiyor muydun? Sen... Wei Wuxian, delirdin mi sen?
19:28
Jin Zixuan, yolumdan çekil. Sana dokunmayacağım. Ama sen de beni kışkırtma. Jin Zixuan. Seni uyarıyorum. Daha fazla yaklaşma. Wei Wuxian, neden bir kereliğine yenilgiyi kabul etmiyorsun? Biliyor musun? Li, o hala... Li... o... hala... oğlunun birinci ay... gelmeni bekliyor... Vurun. Vurun. Efendi Jin, Wen Ning tarafından öldürüldü. Çabuk. Çabuk. Lidere haber gönderin. Efendi Jin... Efendi Jin, Wen Ning tarafından öldürüldü. Efendi Jin. Uslu çocuk. Neden hala gelmediler? Daha erken gelmeliydiler. Belki de yolda bir şeye takılmışlardır. Endişelenme. Bekleyelim. Jin Guangyao nerede? Jin Guangyao? Ben nereden bileyim? Belki de ziyafeti iptal etmek için hizmetlileri ayarlıyordur. Neden onu soruyorsun? Wei Ying gelmedi mi? Hayır. Hanguang Jun, kötü bir şey mi oldu? Efendi Jin, Hanguang Jun. Neden abimle gelen Lan öğrencileri Jin Zixun'le Jinlintai'dan ayrıldılar? Nereye gittiler? Biliyor musun? Hanguang Jun, sakin olun. Zixun, Qiongqi Yoluna gitti. Olay bundan ibaret değil.
24:02
Zixuan de aceleyle gitti. Belki de... Kötü bir şey oldu! Kötü bir şey oldu! Lianfang Zun! Ne oldu? Lian... Lianfang Zun... Hayalet General... Hayalet General insanları öldürdü. Ne? Açık konuş. Genç lider... Genç lider, Hayalet General tarafından öldürüldü. Abla. Abla. Kontrol edemezsin. Bugünü bekledik... Bugünü çok bekledik. Kontrol edemezsin. Bugünü çok bekledik. Wei Wuxian. Wei Wuxian. Wei Wuxian. Wei Wuxian. Kimi öldürdün sen? Kimi ödürdün biliyor musun? Xian abi. Xian abi. Yuan, ağlama. Ağlama. Gel seninle oynayalım. Herkesi öldürebilirsin. Ama neden Jin Zixuan'i öldürdün? Neden? Jin Zixuan öldürdün. Ablam ne yapacak şimdi? Ling ne yapacak? Ben ne yapacağım? Yuan, ağlama. Seni biraz sonra büyük bir kelebek yapmaya götüreceğim, tamam mı? Ağlama, ağlama. Yuan, ağlama. Ağlama. Yıllardır, neden kendimi Mezar Tepesine hapsettim?
27:17
Neden bu yolu seçip kendimi bu duruma soktum? Deli miyim ben? Özür dilerim. Özür dilerim... hepsi... hepsi benim suçum. Özür dilerim. Onun suçu mu? Bu hale gelmesi onun suçu mu? Biri bana söylesin. Ne yapacağım? Ne yapmalıyım? Biri bana söylesin. Sen... Özür dilerim. Bana ne yaptın? Az önce uyandığında, biz de tam tartışıyorduk. Nerdeyse karar verdik. Ne tartışıyordunuz? Zırvalama. İğneyi çıkar. Benle ablam çoktan konuştuk. Jinlintai'ya gidip teslim olacağız. Teslim mi? Ne teslimi? Af mı diyeleceksiniz? Kendi ayağınızla teslim mi olacaksınız? Yattığın bugünlerde Lanling Jin ailesinden Mezar Tepesine gelip bir şeyler söylediler. Ne söylediler? Duraksamadan anlat. Bir kerede söyle. Lanling Jin ailesi senden bir bedel istiyor. Söylediklerine göre, eğer ikimizi teslim edersen, bu mesele kapanacak. Biraz daha yatacaksın. İğnenin etkisi üç güne kaybolur. Amcamlara söyledim sana iyi bakacaklar. Saçmalık. Size böyle bir şey yapın dedim mi?
30:09
Çabuk iğneyi çıkar. İğneyi çıkar. Jin Zixun üzerindeki laneti gerçekten ben koymadım. Ama onlar çoktan senin olduğuna karar verdiler. Wen Qing, Kara büyüyü kaldırmanın yolu büyüyü yapana geri yansıtmaktır. Şu an, sadece kimin üstünde lanetin yansımasının izi varsa bulmak yeter. Benim üstümde lanetin yansımasının izi yok. İşe yaramaz. Neden yaramasın? O kadar insanın arasından, onu nerede bulacağız? Her şehrin bütün sokaklarını dolaşıp denetleyecek miyiz? Herkesin kıyafetlerini çıkartıp arayacak mıyız? Neden olmuyor? Kim bizim denetlememize izin verir? Ne kadar sürer? Belki on yıl belki sekiz yıl. Ama bunu beklerler mi? Ama benim bedenimde gerçekten lanetin yansımasının izi yok. Bugünkü saldırıda, sana sordular mı? Hayır. Evet, sormadan seni öldürmek istediler. Anladın mı? Hiçbir kanıta ihtiyaç yok. Gerçeği aramana da gerek yok. Lanetin izinin olup olmaması önemli değil. Sen Yiling Reisisin. Kara büyü ustasısın. Yansıma izinin olmaması tuhaf olmaz. Ayrıca büyü yapmak gibi küçük şeylerde senin elini oynatman bile gerekmez. İnkar edemezsin.
32:12
Bu durumda yüz delik lanetini kimin yaptığı önemli değil. Önemli olan Qiongqi Yolundaki insanların ve Jin Zixuan'in Ning'nin tarafından öldürülmesi. Ama gidilecekse ben gitmeliyim. Wen Ning'i kontrol eden bendim. Onu kuklaya çeviren de bendim. İnsanları ona ben öldürttüm. Neden katil değil de silahı gidiyor? Wei Ying, hepimiz biliyoruz. Wen Ning bir silah, insanları korkutan bir silah. Ama o ayrıca sana saldırmak için kullandıkları bir bahane. Gidersek, silah ortadan kalkacak. Sana karşı bahaneleri kalmayacak. Mesele de kapanacak. Ama biliyorsunuz Jinlintai'ya giderseniz sonu nasıl olacak? En çok Wen Ning'e değer vermiyor musun? Sonu ne olursa olsun, hak ettik. Düşününce, çok daha önce ölmeliydik. Geçirdiğimiz bu günler kazancımızdı. Wen Qing, kalkmama yardım et. Söyleyeceklerim bitti borcumu da ödedim. Veda da ettim. O zaman hoşça kal. Hayır. Wen Qing. Sana bunları çok söylemedim. Ama bugün, bazı şeyler söylenmeli.
34:55
Bundan sonra, başka şansımız olmayacak. Hayır. Özür dilerim. Bir de teşekkür ederim. Wen ailesinden kalanlar oğlumu öldürdü öğrencilerimi katletti. Cezalarını çekmeliler. Lanling Jin ailesi bugün kemiklerinizi toza çevirecek. (Douyan Salonu) (Jin ailesinden Zixuan) Xian. Abla. Xian. Abla. Xian, ortaya çık. Eve dönelim. Neredesin? Kimse seni suçlamıyor. Özür dilerim. Bir de teşekkür ederim. Hayır. Hayır. Hayır.

DOWNLOAD SUBTITLES: