How Facebook is Stealing Billions of Views

How Facebook is Stealing Billions of Views

SUBTITLE'S INFO:

Language: Serbian )

Type: Human

Number of phrases: 67

Number of words: 797

Number of symbols: 4408

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:00
Před několika dny Facebook hrdě oznámil, že dosáhli osmi miliard zobrazení za den. To je opravdu působivé, dokud se nedozvíte, že v prvním čtvrtletí roku 2015, 725 tisíc nejsledovanějších videí na Facebooku byly ukradeny a nasbíraly celkem 17 miliard zhlédnutí. Weby a agregátory obsahu kradou videa z YouTube aby se staly populární na Facebooku. Tato videa se stávají virální, protože Facebook podvádí. Svůj algoritmus napsali tak, že, videa nahraná na jejich přehrávači jsou preferovány před YouTube odkazy. Snaží se udržet své uživatele tak dlouho, jak je to jen možné, aby zhlédli co nejvíce reklam. To je, konec konců, jejich obchodní model. Ale také podvádí, pokud jde o zhlédnutí Zhlédnutí se počítá po třech sekundách, a to i v případě, že je video ztlumeno. Což znamená, že kvůli automatickému přehrávání při scrolování po časové ose dost pomalu se započítáte jako divák. To způsobuje, že zhlédnutí jsou tak obrovská. V porovnání s pozorností diváků na YouTube, videi na Facebooku jsou diváky záhadně po pár sekundách vypnuta, poněvadž většina zhlédnutí nejsou skutečná.
01:02
Ale velké počty zhlédnutí jsou impozantní, takže Facebook to tak nechává. Zatímco tato nucená popularita je zvláštní, skutečným problémem je takzvaný "Freebooting", krádeže videí. Vzhledem k tomu, že Facebook preferuje vlastní přehrávač, ukradená videa dosahují lepších výsledků, než originál. V poslední době nám toto stává více častěji Nejnovější příklad nashromáždil 3,2 milionu zhlédnutí a 140 tisíc sdílení ve dvou dnech, zatímco náš vlastní příspěvek dosáhl pouhých 100 tisíc zhlédnutí a byl sdílen 1000 krát. Další tvůrci jsou zasaženi ještě více. Videa Smartereveryday jsou kradena neustále a mají až o 17 milionů více zhlédnutí Ale i to je nic ve srovnání s příklady jako Tyrese Gibson, zpěvák, který krade virální videa, jako je toto, s 86 miliony zhlédnutími na jeho stránce na Facebooku. Také přidává odkazy ke koupi jeho hudby. Ale není v tom sám, Celá skupina lidí si vybudovala online alianci, která krade tvorbu jiných lidí. To je opravdu špatné pro nezávislé tvůrce. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení. Ukradený obsah dostává tvůrce do nulové sledovanosti
02:04
Jen zloděj a Facebook z toho mají zisk. Kvalitní obsah vyžaduje hodně kreativity, času a lásky. V našem případě jediné video zabere spoustu hodin práce. Dokonce i my, s více než milionem odběratelů, jsme závislí na reklamách a zhlédnutích. Bez reklam a podpory našich štědrých patronů, by jsme nemohli dělat videa. Pro malého tvůrce virální videa můžou znamenat rozdíl mezi kariérou a koníčkem. Na YouTube tento druh krádeže není problém, protože YouTube má více způsobů ochrany, které chrání obsah před krádeží. Ačkoli "content ID" systém zdaleka není dokonalý, především u filmových kritiků a hráčů. Facebook, na druhé straně, předstírá, že je vše v pořádku a stále oznamuje jeden milník za druhým. Ale věci nejsou v pořádku. Pojďme se podívat na proces prohlašování vašich autorských práv na Facebooku v loňském roce: 1. Dostanete e-mail nebo tweet od fanouška, který vám dává přímý odkaz na vaše video. Naneštěstí na Facebooku není možné vyhledávat vaše videa, jste tedy závislí na štěstí, jestli vaše ukradené video najdete. 2. Vyhledejte "Facebook porušení autorských práv" na Google, protože je to vlastně rychlejší tímto způsobem.
03:11
3. Vyplňte nechutně dlouhý kontaktní formulář. 4. Podívejte se, jak zhlédnutí ukradeného videa stoupají. 5. Facebook konečně stáhne video. Bohužel, video již získalo 99% zhlédnutí, kterých kdy mohlo dosáhnout. Zloděj se nemusí obávat žádných negativních důsledků. To je to, s čím se musí a budou muset úspěšní tvůrci vypořádat a na vrcholu ztráty, pokud jde o podmínky zobrazení a peníze, vypadá to jako že se s porušováním zachází takto. V nedávném prohlášení, Facebook oznámil, že to chtějí změnit Ale je těžké to brát vážně, když trvá několik dní po ukradení virálního videa, než je staženo a Facebook nesdílí zisky. V tomto bodě, Facebook není partnerem, se kterým by chtěli tvůrci spolupracovat. Facebook vytvořil své audiovizuální impérium na kradeném obsahu, které znevýhodňuje originální tvůrce obsahu. To je naprosto nepřijatelné od společnosti v hodnotě miliard dolarů. Facebook již testuje různé modely zpeněžení, které dá uploaderům část ze zobrazených reklam.
04:11
Což je v aktuálním stavu dost znepokojující. Právě teď je to pouze zkouška s velkými mediálními společnostmi, ale jako tvůrci, nemáme pocit, že jsme byli otázáni, nebo bráni v úvahu podle obra, kterým je Facebook. Co můžete, jako divák, udělat aby jste pomohl(a) ? Všimnete-li si ukradeného obsahu na FB, napište komentář odkazující na originální video. Upozorněte pravé tvůrce, protože jen oni mohou podat zprávu o autorských právech Sdílejte toto video, nebo to vytvořené Smartereveryday My všichni chceme stejnou věc, volný internetu, který je založen na kreativitě, komunitě a skvělých věcech. Upřímně doufáme, že se Facebook někdy stane parterem, spíše než překážkou. Pro detailní informace doporučujeme tento článek od Hanka Greena A chcete-li nás podpořit v naší snaze přežít ve světě online videí. Nebo tvorbě více videí, můžete tak učinit na Patreon.com Titulky: Creeperman007 Korekce: DariusVB

DOWNLOAD SUBTITLES: