ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP43——主演:肖战、王一博、孟子义

ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP43——主演:肖战、王一博、孟子义

SUBTITLE'S INFO:

Language: Turkish

Type: Human

Number of phrases: 564

Number of words: 1998

Number of symbols: 12539

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
01:56
Yabani 43. Bölüm Ama eğer Kızıl Kılıç Ustası'na onu sakinleştirmek adına arındırma müziğini üç ay boyunca çaldıysa, böyle bir müzik yavaş yavaş kana karışan bir zehir gibi Kızıl Kılıç Ustası'na öfke patlaması yaşatmış olabilir mi? Öyleyse, varsayımlarımız mantıklı olur. O bölüm arındırma müziğinin melodisi değil onun geldiği yer "Karmaşık Ruh Derlemesi"nden kayıp bir sayfa. "Karmaşık Ruh Derlemesi"ne kaydedilen Dongying şeytani bestelerinin hepsi oldukça karışık ve zor. Jin Guangyao'nun gizli odada bir kopyasını çıkarmak için zamanı yoktu, sadece yırtıp götürebilirdi. Hayır. Jin Guangyao gördüğü hiçbir şeyi unutmaz. Bu sayfayı koparmasının nedeni hatırlayamayacağı için değil, kanıtları yok etmek içindi. Olur da bir gün ortaya çıkarsa diye müziğin kaynağı bulunmasın diye olmalı. Yaptığı her şeyde oldukça dikkatli. Senin önünde, arındırıcı müziğin tamamını çaldı tabii. Kızıl Kılıç Ustası pek sanata düşkün biri sayılmazdı. Lider Lan'ın çaldığı arındırma müziğini dinlediğinde, arındırma müziğine karşı
04:06
kabaca bir intiba oluştu. Böylece, Jin Guangyao şeytani müziği direkt dinletmeye cesaret edemedi. Biraz çabayla, tamamen farklı tarzda, etkisi de birbirinin tam tersi olan iki müziği birleştirdi. Ayrıca birleşim tutarsız da değildi, ahenkle birleştirmiş. Müzikte oldukça yetenekli olduğu görülüyor. Tahminime göre, arındırma müziğinin içine ruhani gücünden kattı, ve "Karmaşık Ruh Derlemesi"nde gücünü göstermeye başladı. Sonuçta Kızıl Kılıç Ustası müzikten pek anlamaz. O yüzden farkı anlamamıştır. Arasından bir bölüm Jin Guangyao tarafından öldürücü müzikle değiştirilmiş. Bulutlu Kanyon'a sık sık gelse de, hiçbir zaman kütüphanedeki yasak odadan bahsetmedim. Lider Lan, kabalığımı bağışlayın, Lianfang Zun o zamanlar Qishan Wen ailesindeydi. Bitmeyen Gece'ye hizmet ediyordu. Hem de çok başaralı bir hizmetkardı. Wen Ruohan'ın gizli odasını bile buldu ondan habersiz girebildi. Bütün haritaları ve belgeleri ezberledi hepsini tekrar yazıp Jinlintai'a gönderdi. Ona göre kütüphanenizdeki gizli oda mesele bile değil. Anladım. Müziği denemenin bir yolunu bulacağım.
06:00
Abi. Büyük abi öldüğünde, Bitmeyen Gece yemin töreni çoktan geçmişti. Efendi Wei artık yaşamıyordu. Denemeyi geçebilirse, gerçekten insanın zihnini bulandırıyorsa, uydurma değilse, ben... Zewu Jun. Şeytani müziği insanlar üzerinde denemek korkarım Lan ailesi ilkelerine ters düşecektir. Kendimde deneyeceğim. Abi. Wangji. Benim gözümden Jin Guangyao sizin tanıdığınız Jin Guangyao'dan diğer insanların gözündeki Jin Guangyao'dan tamamen farklı. Yıllardır, kalbimde, her zaman aşığılamalara katlanmış, herkese karşı iyi, saygılı ve kibar biriydi. Her zaman, herkesin onu suçlamasının yanlış anlamadan kaynaklandığına inandım. Asıl benim gözümdeki o, en gerçek haliydi. Hemen gözümün önündeki her şeyin yalandan ibaret olduğuna inanmamı bekliyorsunuz. Kendi dostunu öldürmeyi planladığını, benim de bu planın içine düştüğümü hatta ona yardım ettiğimi söylüyorsunuz. Kesin bir yargıya varmadan önce biraz daha düşünmeme izin verir misiniz? Amcama gidiyorum. Efendi Wei'i geri götür. Sonra sen tekrar gel. Zewu Jun. Efendi Wei, bir şey mi var? Hazır Lan Zhan yokken size bir şey danışmak istiyorum. Efendi Wei, söyleyin lütfen. Şey. Lan Zhan'ın vücudundaki kırbaç izleri nasıl oldu?
08:54
Bilmiyor musun? Sordum, ama söylemek istemedi. O yüzden size soruyorum. Pekala. Onu en iyi ben tanıyorum. Gerekmedikçe, korkarım Wangji ömürü boyunca bu konuyu açmaz. Ben sana anlatayım. Efendi Wei, hala hatırlıyor musun Qiongqi yolunda Hayalet General Wen Ning yanlışlıkla Jin Zixuan'i öldürdüğü olayı? Sonra Wen Qing Wen ailesiyle birlikte Jinlintai'a gidip teslim oldular. Hanguang Jun. Bu ne anlama geliyor? Bitmeyen Gece'de Wei Ying koruman neyse, Şimdi bir de onun inini araştırmamıza izin vermiyor musun? Amacın ne? Benimle konuşmaya vasfın yok. Sen! Lider Su. Boş verin. Hanguang Jun beklenildiği gibi erdemli biri. Hanguang Jun burayı aramamıza izin vermiyorsa Şeytanı Dize Getiren Mağarasını bırakalım. Bütün Mezar Tepesi'ni çevreledik, Yiling Reisi şans eseri ölmemiş olsa bile Şeytanı Dize Getiren Mağarasında haberimiz olmadan beliremez. Doğru. Bu arada, Hanguang Jun. Amcan geldi. Galiba seni Bulutlu Kanyon'a götürecek. Mezar Tepesi'nde, Wangji, herkese karşı tek başına çok fazla sorun çıkardı. Amcası büyük bir öfkeyle onu Bulutlu Kanyon'a götürdü. Üç yüz kırbaç cezası verdi,
11:19
Soğuk Mağara'da yaptığı hataları düşündü, arka dağdan üç yıl boyunca bir adım dahi atmadı. Dövün! Lan ailesi kuralları elli ikinci maddesi ne? Kötü ile birlik olma. Lan ailesinin ilkelerini unutmuş olmalısın. Lan atalarının yüzüne nasıl bakacaksın? Peki amca, kim doğru, kim yanlış? Kim siyah kim beyaz? Güzel! İşte benim öğrencim bu! Wangji Beni hayal kırıklığına uğrattın. (Kötünün kökünü kurutup yasaları uygula. Temel esas sonsuza dek korunacak.) Wangji kapandığında ona bakmaya gittim onu ikna etmeye çalıştım. Ama bana, seni dostu olarak gördüğünü ve sana inanması gerektiğini söyledi. Peki neden? Efendi Wei. Burasının neresi olduğunu biliyor musun? Bilmiyorum. Burası annemin Bulutlu Kanyon'da yaşadığı yer. Efendi Wei kesin tuhaf bulmuşsundur liderin karısı olarak, neden kocasıyla birlikte Kış odasında kalmıyor diye. Efendi Wei, bilmiyorsundur babam her yıl kendini kapatırdı. Dünya meseleleriyle ilgilenmezdi. Gusu Lan ailesinin meselelerini amcam neredeyse hep tek başına hallederdi. Bunu biliyorum. Babamın her yıl kendini kapatması annem yüzündendi.
14:20
Burası yaşanan bir yerden çok zindan gibiydi. Babam gençken, bir gece avından dönerken Gusu'nun dışında anneme rastlamış. İlk görüşte aşk derler. Gençlik macerası da denebilir. Ne yazık ki bu kadın aslında babama aşık olmamış. Bir de babamın ustasını öldürmüş. Neden? Bilmiyorum. Ama sanırım hepsi doğru, yanlış, sevgi ve nefretle ilgili. Babam bu olayı öğrendikten sonra beklendiği gibi çok acı çekmiş. Ama tekrar düşünüp, annemi gizlice Bulutlu Kanyon'a getirmiş. Ailemiz karşı çıksa da sessizce annemle evlenmişler. Ayrıca ailemizdekilere onun ömür boyu seveceği karı olduğunu söylemiş. Kim ona dokunursa önce onu çiğnemeleri gerekirmiş. Annemle evlendikten sonra, babam bir oda bulmuş ve annemi oraya hapsetmiş. Başka bir oda bulup kendini de oraya kapamış. Kapanmak diyorlar, ama aslında pişmanlık. Efendi Wei. Babamın böyle yapmasının altındaki düşünceyi anladın mı? Peki sence doğru mu yapmış? Bilmiyorum. Babamın yaptıkları çaresizliktendi. Ben ve Wangji doğduğunda, hemen ikimizi bakmaları için başkalarına gönderdi.
16:36
Biraz daha büyüdüğümüzde, eğitim için amcamıza teslim etti. Amcam dürüst biridir. Bir de annemin meselesi babamın hayatını mahvedince, amcam doğru yoldan sapanlardan sorun çıkaranlardan daha çok nefret etti. Bana ve Wangji'yi eğitirken oldukça katı ve dikkatliydi. Ne zaman Wangji ve ben annemi ziyaret etsek, hiçbir zaman kapalı kalmaktan tek bir adım bile atamamanın zorluğundan şikayet etmezdi. Bize eğitimimiz hakkında hiç soru sormazdı. Wangji hiç söylemese bile, ben biliyordum, her ay annemizi göreceğimiz o günü beklerdi. O böyleydi, ben de onun gibi. Ama bir gün amcam birden bize, gitmemize gerek kalmadığını söyledi. Annem gitmişti. Çok küçüktük gitmenin ne anlama geldiğini bilmiyorduk. Nasıl teselli etseler de amcam nasıl azarlasa da, Wangji hala her ay buraya gelir. Verandada oturup birinin kapıyı açmasını bekler. Biraz büyüyünce, annemin bir daha geri gelmeyeceğini anladık. Kimsenin kapıyı açmayacağını da. Ama o hala geliyor. Wangji küçüklükten beri inatçıdır. O yüzden Efendi Wei, o yıl, Wangji seni sinsi büyü çalışmana bakarken, söylemese de ben biliyorum, ne kadar acı çektiğini ve allak bullak olduğunu, aynı bir zamanlar anneme baktığı gibi.
19:59
Wangji daha önce uyarmıştım. Ama şimdi benim başıma geliyor, artık biliyorum aslında karar vermek ne kadar zormuş. Bunca yıldır, onu çok iyi tanıdığımı sanırdım, ama... Ama belki de kalplerimiz bazen soğuğu ateş sanıyordur. Lan Zhan. Ne oldu? Teşekkürler. Cidden, yüksek sesle söylemek utanç verici. Demek istediğim, abinin aldığı darbe aslında çok büyük. Ne de olsa, karşısındaki Jin Guangyao. Abinin dostu. Onun yerinde ben olsam... Kanıtı bulunca, görmezden gelemez. Tabii ki, Jin Guangyao'yla ilişkisi ne kadar iyi olursa olsun o senin abin, ve Gusu Lan soyundan, kendi ilkeleri var. N'oldu? Ona söylemedin mi? Neyi söylemedim mi? Qiongqi yolundaki, flüt sesini. Sen biliyor muydun? Wen Ning'e sormuştum. Qiongqi yolunda, iki farklı flüt sesi duymuş. O zaman ne olduysa bir yanılgı sanmıştım. Ta ki Bitmeyen Gece'de aynı sesi tekrar duyana kadar. Bir ses. Sadece bir ses. Dikkatli düşünemeyecek kadar paniklemiştim. Ne yanlış gitmiş olabilirdi?
24:40
Uyandıktan sonra, bazen rüyamda görüyorum. Gittikçe duyduğum o flüt sesinin bir yanılgı olmadığına inanıyorum. Ayrıca bugünden sonra, buna daha çok güveniyorum. Qiongqi yolunda ve Bitmeyen Gece'de, biri gizlice "Karmaşık Ruh Derlemesi"ni kullanıp Chenqing'in emirlerini değiştirmiş. Jin Guangyao. Belki oydu belki de değildi. Cevabı bilmek istemiyor musun? Yeni uyandığımda, Gerçekten cevabı bilmeyi çok istiyordum. Ama şimdi, şimdi sadece demek istediğim "her neyse." S*ktir et. Lan Zhan, aslında gerçekten şu an bilmek ve bilmemek benim için artık o kadar da önemli değil. Ne de olsa herkesin aklında, Yiling Reisi kötü şeyler yapmış olarak kalacak. Şimdi koşup bütün adaletsizlikleri haykırsam da korkarım bir kişi bile bana inanmaz. Aslında bazen, dünyanın bir bahaneye ihtiyacı oluyor sadece. Ya da bir hedefe. Herkesin nefret ettiği bir hedefe. Ben var oldukça, ortak bir düşmanları olacak kendilerini önemli hissedebilecekler. Sonra ben de anladım, Jin Guangyao olmasa bile, o flüt sesi olmasa bile, başka biri çıkabilirdi, başka bir olasılık.
26:57
Bilemeyiz. Bilemeyiz. Düşünüyorum da o zamanlar gerçekten yalnızdım, bana inananlar da ölüştü. Wen Ning. Abla. Neyse ki, bu dünyada, hala biri sana güveniyor. Lan Zhan. Senin şerefine. Tek bir arkadaşım olsa yeter. Ne olursa olsun, vicdanım rahat. Bana ne kadar iftira ederlerse etsinler, vicdanım rahat. Lan Zhan. Özür dilerim. Teşekkür ederim. # Mutluluklar hüzünler bir kapta kaynıyor, gençlik feda ediliyor. # # Ay hala aynı, bu keder niye? # # Rüzgarlara ve dalgalara karşı istediğimiz gibi yaşayalım. # # Uzaklardan bir müzik sesi yankılanır. # # Mutluluklar hüzünler bir kapta kaynıyor, gençlik feda ediliyor. # # Ay hala aynı, bu keder niye? # # Rüzgarlara ve dalgalara karşı istediğimiz gibi yaşayalım. #
29:47
# Uzaklardan bir müzik sesi yankılanır. # Bu ne anlama geliyor? Sana geri veriyorum. Bunu sana vermiştim. Bu yeşim taşı, yıllardır etkisini sürdürüyordu. Şimdi etkisini kaybetti, sahibine geri dönmeli. Neden geldin? Hala Hanguang Jun ve Yiling Reisi'nden haber alamadık. Bulutlu Kanyon'u aramalarına izin vermedim, birçok aile çoktan şüphelenmeye başladı itirazlar var. Abi, ne zaman uygunsan bize kapılarını birkaç saatliğine aç, o vakit gelip diğerlerinin ağzını kaparım. Abi. Ne oldu? Hiç. Wangji için endişeleniyorsan, gerek yok. Hanguang Jun saygı değer, dürüst biridir herkes onu yıllardır tanır. Bunu yapmasının sebebi esin kandırılmış olmasıdır. Ayrıca hala geri dönülemez bir şey yapmadı. Zamanı geldiğinde doğruyu söylesin yeter ki. Diğerlerinin söylenti çıkarmasına izin vermem. "Zamanı geldiğinde". Ne zaman? Mezar Tepesi'ni temizledikten sonra. Mezar Tepesi? Jinlintai'daki o karmaşadan sonra, Mezar Tepesi'ne giden yolda tuhaflıklar olmaya başladı. Kuklalar yine ortaya çıktı.
33:00
Ayrıca hepsi Mezar Tepesi'ne doğru gidiyor. Ne yapmak için? Bilmiyorum. Büyük olasılıkla Wei Wuxian'in bazı büyü çemberleriyle ya da Karanlık Kaplan Tılsımıyla kuklaları çağırıfığını düşünüyoruz. Jinlintai'da, Jin Ling tarafından yaralanmıştı. Böyle şeyler yapabilir mi? Abi, o yıl Wei Wuxian, Yunmeng Jiang ailesinden ayrıldığında Lider Jiang'la olan o savaşta ne kadar yaralanmıştı. Yine de aynı şekilde kuklaları çağırmamış mıydı? Yiling Reisi'ne göre, bunlar zor değil. Beni gözünde çok büyütüyor. O yüzden korkarım yakında Mezar Tepesi ikinci kez kuşatılacak. Çoktan diğer ailelere Jinlintai'da görüşmek için bildiri yolladım. Abi, gelecek misin? Evet. Sen beni dışarıda bekle. Biraz sonra birlikte gideriz. Abi, büyük abiyi mi görmeye gitmek istiyorsun? Abiyi gömeceğim, onu son yolculuğuna uğurlamak ister misin? Ben Jinlintai'a gidiyorum. Siz de Mezar Tepesi'ne gidin. Ayrı ayrı hareket edelim. Tamam. Eğer gerçekten bir şeyin peşindeyse asla görmezden gelmem. Biliyorum. Küçük Elma, hadi, hadi! Hadi, hadi! Hiçbir tepki yok. Baksana bir tek seni seviyorlar.
36:29
Sahiplerini tanıyorlar. Kaçmıyorlar. Elimden kaçamazsın. Uslu uslu dur. Bu arada, Lan Zhan. Çok tuhaf. Bu yolcuğun çok çetin geçeceğini biliyorum ama biraz bile korkmuyorum. Sence de tuhaf değil mi? Söylesene. Geç oldu, gidelim. Tamam. Tavşancık, biz gidiyoruz. Gidiyoruz, Küçük Elma. Yürüsene, Küçük Elma. Senden ayrılmak istemiyorlar. Hanguang Jun'ün hayvanlar arasında bu kadar sevildiğini düşünmezdim. Ben öyle değilim. Neden? Baksana yerde yürüyenler, suda yüzenler, gökte uçanlar, beni görünce hemen kaçışıyorlar. Değil mi? Küçük Elma? Konuşsana, yine konuşmuyorsun? Küçük Elma. Hanguang Jun, beni bekle. Gidelim, Küçük Elma. Beni bekle. Yürüsene, Küçük Elma. Bir dahakine ne çalsam acaba? Lan Zhan, merak ediyorum o yıl, Muxi Dağındaki Xuanwu mağarasında, bana söylediğin şarkının ismi neydi? Neden birden bunu soruyorsun? Söylesene işte ismi ne? Galiba çoktan çözdüm beni nasıl tanıdığını. Söylesene, ne bestesi? Kim bestelemiş? Ben. Sen mi besteledin?
40:19
O zaman ismi ne? Sence? Benim fikrimi mi soruyorsun? Bence ona... Susadım, biraz su bulalım. Sahipleri evde yok. Hanguang Jun, kendimiz halledelim. Biri geldi. Mianmian, baban sana kaç kere söyledi dışarıdayken koşturma diye. Bir de tek başına koşturuyorsun. Ya yeniden dirilen Yiling Reisi'yle karşılaşırsan, ve onun Hayalet Generali'yle? Bir lokmada yutarlar seni. Söylesene, annenle ben ne yaparız? Korkmuyorum. Annemin söylediği bu hikayeler uydurma. Yiling Reisi iyi insanlara zarar vermez. Qingyang, gördün mü? Bir de cevap veriyor. Tamam, Mianmian. Düzgün dur, babanı dinle. Mianmian. Kimsin, ortaya çık! Kimse. Çık dışarı! Hanguang Jun? Kim olursa olsun, bir insan, bir "şey" değil. Sen, Wei... Yoksa bu hanım beni tanıyor mu? Onunla bir sorunum mu vardı yoksa onu kızdırdım mı? Hayır, ben ismi Qingyang olan bir kız tanımıyorum. Mainmian! Sen Mainmian'sin!

DOWNLOAD SUBTITLES: