Google — Year in Search 2020

Google — Year in Search 2020

SUBTITLE'S INFO:

Language: Slovak

Type: Human

Number of phrases: 77

Number of words: 620

Number of symbols: 3730

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:01
[hrá vážna elektronická hudba] [hlas rozprávača] Najzákladnejšou ľudskou črtou je túžba vedieť prečo. [„prečo“] [„prečo“] A v roku, ktorý bol skúškou pre každého na svete, sa „prečo“ vyhľadávalo viac ako kedykoľvek predtým. [viacero hlasov sa pýta otázky v rôznych jazykoch] [hudba sa zrazu zastaví] [začína vážny spev zboru] [„prečo sa to volá covid-19“] [hlas britskej reportérky] Šírenie koronavírusu dosiahlo významný míľnik. [hlas rozprávača] A hoci sme nenašli všetky odpovede, [hrá pomalá, optimistická hudba] neprestali sme sa pýtať. [„prečo je mars červený“] [hlas hlásateľky oznámujúcej štart] Štart! [„prečo je parazit taký dobrý“] [hlas rozprávača] Niektoré otázky vyvolávali radosť. Iné nadšenie. [náhly výbuch radosti] [„prečo sa nba odložila“] [JaVale McGee] Life in the bubble. Jéééj! – Ľúbiš ma? – Áno. – Ľúbiš. ma? – Áno. [povedané s britským prízvukom] Neviem, čo je nepravý zlomok. [„prečo som taký unavený“] Neviem, čo je nepravý zlomok. Nenechajte sa ničím rozptyľovať. [„prečo je toaletný papier vypredaný“] – Našli sme toaletný papier, ľudkovia. – Vďakabohu! Daj to tam a pusti mi to. [hlas Leslieho Jordana] Čo všetci robíte? [muž a chlapec sa tešia] Stále je marec. Koľko ešte dní... má marec? [hudba sa zrazu zastaví] [hlas rozprávača] Niektoré otázky nás rozplakali. [začína vážny spev zboru] [hlas Kobeho Bryanta] Viete, máme dobré obdobia a máme zlé obdobia.
01:03
Podľa mňa je najdôležitejšie, aby sme po celý čas držali spolu. [dav jasá] Milujem vás, ľudia! [„prečo austrália horí“] [hlas rozprávača] Niektoré v nás vyvolali strach o túto rotujúcu skalu, ktorú nazývame domovom. [„prečo je toľko požiarov“] o túto rotujúcu skalu, ktorú nazývame domovom. [„prečo je toľko požiarov“] [hlas reportérky] V Amazonskom dažďovom pralese boli hlásené požiare. [„prečo je obloha oranžová“] [hlas reportérky] V Amazonskom dažďovom pralese boli hlásené požiare. [hlas rozprávača] Prečo vyhaslo toľko životov? [hlas britskej reportérky] V dôsledku pandémie COVID-19 doteraz vo svete zomrelo takmer 1,5 milióna ľudí. [„prečo“] [hlas rozprávača] Prečo sa pýtame stále tie isté otázky? [„prečo ľudia protestujú“] [viacero reportérov hovorí „George Floyd“] [„prečo ľudia protestujú“] [hlas rozprávača] George Floyd viackrát povedal policajtom, že nemôže dýchať. [hlas rozprávača] Tak prečo máme ešte silu pokračovať? [zbor začína jemne opakovať „Dáme sa nejako dokopy“] [hlas rozprávača] Verím vo vašu silu. [„prečo záleží na čiernych životoch“] [dav skanduje naspäť] Verím vo vašu silu. [„prečo záleží na čiernych životoch“] Verím v našu silu. [dav skanduje naspäť] Verím v našu silu. [hlas rozprávača] „Na čiernych životoch záleží“, opakujú tisíce protestujúcich [„Rio de Janeiro, Londýn, Sydney, Helsinki“] [davy skandujú „Na čiernych životoch záleží“] v mestách na celom svete. [hlas rozprávača] Prečo nie sme porazení? [hlas Johna Lewisa] Dosiahli sme príliš veľký pokrok a neurobíme krok späť. Pôjdeme vpred. [hlas reportérky] Do Bejrútu začínajú prilietať lietadlá [zbor začína byť radostnejší a opakuje „Dáme sa nejako dokopy“] plné medzinárodnej pomoci. [hlas reportérky] Do Kalifornie prišli požiarnici z celého sveta. [hlas reportérky] Vo svete sa vyvíja viac ako 100 vakcín proti koronavírusu.
02:13
[„prečo je empatia dôležitá“] [mužský hlas] Toto je jedno z tých období, kedy si ľudia [„prečo je empatia dôležitá“] všímajú jeden druhého a pomáhajú si. [hlas rozprávača] Nasledovali sme tých, ktorí nám ukázali cestu. [Ruth Baderová Ginsburgová] Porozmýšľajte, aký svet by ste si priali pre svoje dcéry a vnučky. [„prečo je demokracia dôležitá“] [hlas Chadwicka Bosemana] Pamätajte si, že prekážky na ceste sú tu iba na to, aby vás pripravili na vaše poslanie. Pokračujte s hrdosťou. A choďte za svojím poslaním. [hlas rozprávača] Prečo nám tento rok ukázal svoje najhoršie stránky [„prečo ľudia snívajú“] a napriek tomu sme našli spôsob, ako víťaziť? [hlas športového hlásateľa] Maya Gabeirová podala neuveriteľný výkon. [hlas športového hlásateľa] Naomi Ósaková. Šampionát US Open. [mužský hlas] Nedovoľ, aby ťa korona zastavila. [hudba silnie] Nedovoľ, aby ťa karanténa zastavila. [hlas rozprávača] Takže kým nenájdeme všetky odpovede... [hudba končí spievajúcim zborom „Dáme sa nejako dokopy“] [„Vyhľadávajte ďalej.“] ...pokračujme vo vyhľadávaní.

DOWNLOAD SUBTITLES: