ENGLISH SPEECH | EMMA WATSON: Gender Equality (English Subtitles)

ENGLISH SPEECH | EMMA WATSON: Gender Equality (English Subtitles)

SUBTITLE'S INFO:

Language: Turkish

Type: Human

Number of phrases: 103

Number of words: 874

Number of symbols: 5684

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:00
Sana ulaşıyorum çünkü sana ihtiyacım var Yardım. Toplumsal cinsiyet eşitsizliğini sona erdirmek istiyoruz - ve Katılmak için herkese ihtiyacımız var. Bu türünün ilk kampanyası BM: biz çok denemek ve galvanizlemek istiyoruz Erkekler ve çocuklar için savunucusu olmak mümkün cinsiyet eşitliği. Ve biz sadece bunun hakkında konuşmak istemiyoruz. ancak somut olduğundan emin olun. Altı ay önce atandım ve daha fazlası Feminizm hakkında daha fazla konuştum kadın hakları için mücadelenin çok sık insan nefreti ile eşanlamlı hale gelmiştir. Kesin olarak bildiğim bir şey varsa, Bunun durması gerek. Kayıt için, feminizm tanım gereği: “Kadın ve erkeğin sahip olması gerektiği inancı eşit haklar ve fırsatlar. Bu politik, ekonomik teoridir ve cinsiyetlerin sosyal eşitliği. ”
01:02
Cinsiyete dayalı varsayımları sorgulamaya başladım sekizde aradığımda kafam karışmıştı. “Patron”, çünkü yönlendirmek istedim. Ebeveynlerimiz için giyeceğimiz oyunlar — çocuklar değildi. 14 yaşındayken kesin olarak cinselleşmeye başladım. basının elemanları. 15 yaşındayken kız arkadaşlarım düşmeye başladı spor takımlarından dışarı çıktılar, çünkü yapmadılar "kaslı" görünmek istiyorum 18 yaşındayken erkek arkadaşlarım yapamadı duygularını ifade eder. Feminist olduğuma karar verdim ve bu görünüyordu basit bana. Ancak son araştırmam bana feminizmin olduğunu gösterdi popüler olmayan bir kelime haline geldi.
02:08
Görünüşe göre ben kadınların arasındayım. ifadeler çok güçlü, çok saldırgan olarak görülür, yalıtkan, anti-men ve çekici olmayan. Neden kelime bu kadar rahatsız edici? İngiltere'denim ve doğru olduğunu düşünüyorum bir kadın olarak, erkek meslektaşlarım ile aynı şekilde ödenirim. Yapabilmem için doğru olduğunu düşünüyorum. kendi vücudum hakkında kararlar vermek için. Bence kadınların dahil olması doğru benim için politika ve karar almada Ülkemin Sosyal olarak karşılayabileceğimin doğru olduğunu düşünüyorum. erkeklerle aynı saygı.
03:10
Ama ne yazık ki tek bir ülke olmadığını söyleyebilirim. Tüm kadınların bekleyebileceği dünyada bu hakları almak. Dünyadaki hiçbir ülke henüz sahip olduklarını söyleyemez. cinsiyet eşitliğini sağladı. Bu haklar insan hakları olduğunu düşünüyorum ama ben şanslı olanlardan biriyim. Hayatım çok büyük bir ayrıcalık çünkü ailem beni daha az sevmedim çünkü doğdum kız evlat. Okulum beni sınırlamadı çünkü ben kız. Mentorlarım daha az gideceğimi sanmıyorlardı çünkü bir çocuğu doğurabilirim bir gün. Bu etkiler cinsiyet eşitliği idi Beni bugün kim yapan büyükelçiler. Bunu bilemeyebilirler, ama istemeden onlar Bugün dünyayı değiştiren feministler. Ve bunlardan daha fazlasına ihtiyacımız var. Ve eğer kelimeden hala nefret ediyorsan - değil önemli olan fikir ama fikir ve arkasındaki hırs. Çünkü bütün kadınlara para yetmedi sahip olduğum haklarla aynı. Aslında, istatistiksel olarak, çok az olmuştur. 1995 yılında, Hilary Clinton ünlü bir konuşma yaptı Pekin'de kadınların hakları hakkında. Ne yazık ki değiştirmek istediği şeylerin çoğu bugün hala bir gerçektir. Ama benim için en çok göze çarpan şey şuydu: izleyicilerinin yalnızca yüzde 30'u erkekti. Dünyadaki değişimi ne zaman etkileyebiliriz? sadece yarısı davetli veya memnuniyetle karşılıyor sohbete katılmak için? Erkekler - Bu fırsatı değerlendirmek istiyorum resmi davetiyenizi uzatmak için. Cinsiyet eşitliği de sizin sorununuz. Çünkü bugüne kadar babamı gördüm ebeveyn olarak toplum tarafından daha az değer verilen rol çocukken varlığına ihtiyacım olmasına rağmen Anneminkiler kadar. Zihinsel acı çeken genç erkekler gördüm hastalık ondan korkmak için yardım isteyemedi Onları daha az "maço" göstermelerini sağlar İngiltere'de intiharda en büyük katil 20-49 yaş arası erkeklerin; Örten trafik kazaları, kanser ve koroner kalp hastalığı. Erkeklerin kırılgan ve güvensiz olduklarını gördüm erkeği neyin oluşturduğunu çarpıtılmış bir anlamda başarısı. Erkeklerin eşitlik avantajları yoktur Ya. Sıklıkla erkeklerin hapsedilmesinden bahsetmiyoruz cinsiyet klişelerine göre ama bunu görebiliyorum onlar ve özgür olduklarında şeyler Kadınlar için doğal bir sonuç olarak değişecek. Erkekler sırayla saldırgan olmak zorunda değilse Kabul edilmek için kadınlar mecbur hissetmezler itaatkâr olmak. Erkekler kontrol etmek zorunda değilse, kadınlar kontrol edilmek zorunda. Hem erkek hem de kadınlar olmaktan çekinmeyin hassas. Hem erkek hem de kadınlar olmaktan çekinmeyin kuvvetli… Hepimizin toplumsal cinsiyet algılamasının zamanı geldi. İki farklı idealler kümesi olarak değil bir spektrum. Eğer birbirimizi tanımlamayı bırakırsak, değiliz ve kendimizi neyle tanımlamaya başlıyoruz biz - hepimiz yapabiliriz daha özgür ol ve HeForShe'nin konusu bu. Bu özgürlükle ilgili. Erkeklerin bu mantoyu almasını istiyorum.
04:10
Böylece kızları, kız kardeşleri ve anneleri yapabilir önyargısız olmak, aynı zamanda onların oğulların savunmasız olmalarına izin verilir ve insan da — kendi kısımlarını geri alır terk ettiler ve bunu yaparken daha doğru ve kendilerinin tam sürümünü. Bu Harry Potter'ın kim olduğunu düşünüyorsun. kız? Ve BM'de sahnede ne yapıyor? Güzel bir soru ve güven bana kendime de aynı şeyi soruyordum. Burada olmaya hak kazanıp kazanmadığımı bilmiyorum. Tek bildiğim bu sorunu önemsiyorum. Ve daha iyisini yapmak istiyorum. Ve gördüklerimi gördükten sonra şans - Bir şey söylemenin benim görevim olduğunu hissediyorum. İngiliz devlet adamı Edmund Burke şunları söyledi: “Hepsi Kötülüğün güçlerinin zafer kazanması için gereklidir. yeterince iyi kadın ve erkeğin hiçbir şey yapmaması için. ” Bu konuşma için gerginliğimde ve benim şüphe anları kendime sıkıca söyledim - eğer ben değil, kim, şimdi değilse ne zaman. Fırsatlardan ne zaman benzer şüpheleriniz varsa size sunuldu umarım bu kelimeler yardımcı ol. Çünkü gerçek şu ki, eğer hiçbir şey yapmazsak 75 yıl alacak ya da benim için neredeyse kadınların yüzlerce önce ödenmesini bekleyebilirler Aynı iş için erkekler aynı. 15.5 milyon kız çocuğu evlenecek gelecek 16 yıl çocuklar olarak. Ve şimdiki oranlarda 2086 yılına kadar olmayacak Tüm kırsal Afrikalı kızlardan önce ortaokul eğitimi almak için. Eşitliğe inanıyorsanız, biri olabilirsiniz bahsettiğim o feministlerin feministlerinden daha erken. Ve bunun için sizi alkışlıyorum. Birlikçi bir kelime için mücadele ediyoruz ama İyi haber şu ki, birleştirici bir harekete sahibiz. Buna HeForShe denir. Seni öne çıkmaya, görülmeye davet ediyorum Konuşmak, "o" diye "o" olmak. Ve kendime sorma bana, kim değil? Şimdi değilse ne zaman? Teşekkür ederim.

DOWNLOAD SUBTITLES: