ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP23——主演:肖战、王一博、孟子义

ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP23——主演:肖战、王一博、孟子义

SUBTITLE'S INFO:

Language: Turkish

Type: Human

Number of phrases: 511

Number of words: 1773

Number of symbols: 10859

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
01:56
Yabani 23. Bölüm Neden? Karanlık Demir neden hareket etmiyor? Kim? Kim? Sensin Lider Wen. Tanıştığıma memnun oldum. O Karanlık Demir parçasını nereden buldun? Bir kere "ölmüş" bir insanım ben. Tabii ki cehennemden geldik. Lider Wen. Benim silahım daha yeni ortaya çıktı. Henüz kimse görmedi. Karanlık Demiri bile kontrol edebilen bu şey ne? Sana Xue Yang mı verdi? Ne bu? Lider Wen. Benim bu silahım Karanlık Demir değil. İsmi Karanlık Kaplan Tılsımı. Karanlık Kaplan Tılsımı? Wei Ying! Wei Ying. Bütün Wenlar öldü. Biz kazandık! Kazandık! Kazandık! Kazandık! Güneş sonunda battı.
06:48
Kardeş Mingjue. Xichen. Sonunda uyandın. Kılıcı bana ver. Lider Nie, beni dinleyin... Kardeş Mingjue. Lider Nie, hala yaralarınız var. Xichen. Sen karışma. Nie ailesinin keşişlerini öldürürken... Başka yolu yoktu. Başka yol yok muydu? Yapıp yapmamak sana kalmıştı. Öldürüp öldürmemek sana kalmıştı! Gerçekten bana mı kalmıştı? Lider Nie, Siz benim yerimde olsaydınız... Yapmazdım! Kardeş Mingjue. Xichen. Çekil! Sakin ol! Zewu Jun. Kardeş Mingjue. Kardeş Mingjue. Bunu neden yapıyorsun? Neden mi? O zamanlar Qinghe'dan kapı dışarı edildiğinde, ondan neden haber alınamadığını merak etmiştim. Mğer Wenların himayesine girmiş Bitmeyen Gece'de o adi herife yardım etmiş! Kardeş Mingjue. O zaman kimin Qishan Wen ailesinin düzen haritasını verdiğini biliyor musun? Bütün bu süre boyunca kimden haber aldığımızı biliyor musun? Hiç şüphen olmasın. Bugün ben de Yao'nun haberini alıp Wangji'yle Yakan Güneş Sarayı'na vardım. Güvenimi boşa çıkarmadı. Wen Ruohan'ın gardını düşürüp onu öldürme şansının ele geçirilmesini o sağladı. O... Kardeş Mingjue.
09:23
Qinghe'da olanlardan sonra, Yao size karşı suçlu hissediyordu. O yüzden karşınıza çıkmaya cesareti yoktu. Ben Bulutlu Kanyon'dan kaçarken hayatımı kurtardı. Sonra, Qishan Wen ailesine girmenin bir yolunu buldu, Wen Ruohan'a yaklaştı, bana gizlice haber yolladı. Başta ben de mektup gönderenin kim olduğunu bilmiyordum. Sonra bazı ip uçları buldum ve onun olduğunu fark ettim. Bunların hiçbirini anlatmadın mı? Zewu Jun, sen de gördün. Bu durumda, anlatsam bile Lider Nie de bana inanmaz. Xian. Xian, uyandın. Nasılsın? Bir yerin ağrıyor mu? Abla. Saat kaç? Üç gündür uyuyorsun. Xian. - Üç gün mü? - Gel. Ya Jiang Cheng Lan Zhan? Endişelenme. Hepsi güvende. Xian. Wen ailesi çoktan yok edildi. Endişelenecek bir şey kalmadı. Şu an senin için en önemlisi güzelce dinlenmek. Sen baygınken, Cheng da Efendi Lan da senin için çok endişelendi. Lider Jinbile kaç kez seni görmeye geldi. Jin Guangshan? Wen ailesi ölünce, Lider Jin, Lanling'den buraya geldi. Wenlardan geriye kalanları yakalamak için askerlerini getireceğini söyledi. Güneşi Vurma Seferinde ortalarda görünmedi.
12:06
Şimdi neden bu kadar hevesli? Xian. İnsanların arkasından konuşma. Tamam, abla. Kalkma şimdi. Efendi Lan dedi ki tılsımı kullanırken çok enerji harcamışsın. Uyansan bile birkaç gün daha dinlenmelisin. Abla. Sen de mi öğrendin? Xian'imin bu kadar güçlü olduğunu bilmiyordum. Ama bundan sonra Karanlık Kaplan Tılsımını öylece kullanamazsın. Efendi Lan çok fazla güç çektiğini bunun da zihnin için kötü olduğunu söyledi. Efendi Lan. Efendi Lan. Bugün niye onu dilinden düşürmüyorsun? Öyle melankolik biri nasıl bu kadar şey söylesin. Yine ciddi olamıyorsun. Sen baygınken, Efendi Lan hergün sabah akşam buraya geldi. Kalbinin ve zihninin arınması için sana guqin çaldı. Yoksa, korkarım bu kadar çabuk uyanamayacaktın. Efendi Lan sayesinde olmalı. Küçük hanım Jiang. Efendi Lan. Efendi Lan çok teşekkür ederim. Xian sayende bu kadar çabuk uyandı. Siz konuşun. Ben gidip yaralılarla ilgileneyim. Lan Zhan. Aslında ben... Sessiz ol. Dikkatini topla. Lan Zhan. Ben iyiyim! Üç gün daha. Ben gerçekten iyiyim. İnanmıyorsan bak. Kötülükten arın, sakinleş. İhmal etme.
17:07
Kötülükten arınmak mı? Gerek yok. Sadece çok fazla enerji harcadım. Wei Ying. Lan Zhan. Sen de mi Karanlık Kaplan Tılsımının kötü olduğunu ve zihne zarar verdiğini düşünüyorsun? Ama bu dünyada, gerçekten de böyle ne olduğu bilinmez bir şey insanın aklını değiştirebilir mi? Sadıktan haine, iyiden kötüye. Öldür! Öldürmeyin! Hepsini öldürün! İnsanları mı yakalıyorlar? Bırakmayın! Wenlardan kalanları öldürüyorlar. Peki Karanlık Demirin üç parçası? Hepsini öldürün. Yok edildi. Kaçmalarına izin vermeyin. Öldürsene! Nereye kaçıyorsun? Lider Lan, Wen ailesinden geri kalanları yakalamak mesele değil. Sizin yorulmanıza gerek yok. Ben hallederim. Ama az önce bir kadın sesi duydum. Wen ailesinden geride kalan savunmasız kişileri yakalamaya gerek yok. Xichen. İyi bir insan olduğunu biliyorum. Ama Wen ailesi yok olmuş olsa da Wen ailesine hizmet eden sayısız insan var her yerde. Bitmeyen Gece'yi ele geçirmiş olsak da ya hazırlıksız anımızı kollayıp tekrar birleşirlerse, biz daha kendimizi toparlamadan bize karşı ayaklanırlarsa? Lan ailesi her zaman insanları medenileştirmeye çalıştı. Xichen söylediklerinde haksız değil.
19:22
Lider Jin. Wen ailesindeki savunmasız insanları serbest bırakalım. Kızıl Kılıç Ustası. Zewu Jun. Önlemin hiç zararı olmaz. Unutmayın Wen ailesi çoktan ölmüş olsa da Karanlık Demirin üç parçası da yok edilmiş olsa da hala bir parça dışarıda bir yerde. Bunu görmezden gelemeyiz. Karanlık Demirin gücü belli, gerisinin önemi yok. Eğer, demek istediğim eğer, olur da Wen ailesinden geride kalan birinin ya da hırslı birinin eline geçerse felaket olur. O yüzeden, Wenlardan geriye kalanları yakalayıp Karanlık Demirin izini bulmalıyız. Lider Jin her şeyi detaylıca düşünmüşsün. Lider Jin. Hırslı birinden kastınız ne? Hiç. Sadece bu konu oldukça önemli. Geride tek bir şüpheli bile bırakmamalıyız. O yüzden, Wen, Jin ya da Jiang ailesinden olsa bile herkesi tek tek sorgulamalıyız. Bu konuyu detaylıca incelemesi için Yao'yu görevlendirdim. Sizden saklamaya gerek yok, Yao benim yıllardır kayıp olan oğlum.
20:51
Şimdi ailesine dönmek için bir şansı var. Çok şanslı! Bundan sonra ismi Jin Guangyao. Liderlerim, Bitmeyen Gece'deki Wen ailesinden geriye kalan herkes yakalandı. (Lanling Jin ailesinden Jin Guangyao) Bitmeyen Gece'deki Wen ailesinden geriye kalan herkes yakalandı. sizin kararınızı bekliyorlar. (Lanling Jin ailesinden Jin Guangyao) (Lanling Jin ailesinden Jin Guangyao) Yao, Wenlardan geriye kalanlar hakkında ne düşünüyorsun? Herkesi sorguladım. Karanlık Demirle ilgili bir ip ucu yok. Ayrıca Wen ailesinden çoğu kişinin hiçbir ruhani enerjileri yok. Benim önerim sorun çıkarmadıkları sürece yaşlıları, zayıfları ve gençleri göz altına alalım. Keşişlerimizin kanını akıtanları ise idam edelim. Ama onları nereye yerleştireceğiz? Wen ailesinde Qiongqi Yolu adını verdikleri bir yer var. Bir vadinin içindeki tenha eski bir yol. Bastırılması kolay, karşı saldırı alınması zor bir yer. Onları orada tutabiliriz. Buraları iyi biliyorsun. Yao'nun dediği gibi yapalım. Yao. Alınma. Kardeş Mingjue, iyiliği ve kötülüğü ayırt eder, kötülerin düşmanıdır. Sadece senin yanlış yola sapmandan korkuyor. Kötülerin düşmanıdır? Kötü ben mi oluyorum? Ben... Öyle demek istemedim. Zewu Jun bunlarla meşgul olmayın.
23:08
Lider Nie'yle o kadar yıl birlikteydim. Ne düşündüğünü bilirim. Hiçbir zaman ona alınmadım. Zewu Jun. Siz Lider Nielerle birlikte gidin. Burasını ben hallederim. Tamam. İçeri alın. Lan Zhan. Sence bu insanlardan kim iyi kim kötü? Wei Ying. Dikkatini topla. "Arınma" notalarına çalış. Lan Zhan. "Arınma"ya mı çalışmamı istiyorsun? Sen de mi benden şüpheleniyorsun? O Karanlık Demir parçasını nereden buldun? Karanlık Demiri bile kontrol edebilen bu şey ne? Sana Xue Yang mı verdi? Ne bu? Ne zamandır Karanlık Kaplan Tılsımı çalışıyorsun? Lan Zhan. Katil Xuanwu mağarasında Karanlık Demirden kılıç bulduğumu söylesem, inanır mısın? Ne zaman? Katil Xuanwu zamanında. Ne zamandır çalışıyorsun? Son zamanlarda... Karanlık Demir olduğunu bildiğin halde neden çalıştın? Lan Zhan. Yeter! Söz verdin sana yardım edeceğim. Ama eğer bana inanmıyorsan nasıl yardım edebilirsin? Karalık Kaplan Tılsımı uygun değil. İpin ucunu kaçırırsan, kontrolü kayberdersin. Lan Zhan. Wen Ruohan'a olduğu gibi Karanlık Demirin beni kontrol edeceğinden mi endişeleniyprsun? Ama Karanlık Kaplan Tılsımı, Karanlık Demir değil. Ben de Wen Ruohan değilim. İmdat! İmdat!
26:57
İmdat! Çocuğumu öldürmeyin. Bizi öldürmeyin! Öldürmeyin beni! İmdat! İmdat! Koşun! Koşun! Koşun! Efendi Lan'mış. Acaba Efendi Lan neden Wenlara yardım etmek istiyor? Bunlar yaşlı, kadın ve çocuk. Onlar da mı kötü sayılıyor? Liderin emri var, Karanlık Demirle ilgilisi olan herkes öldürülmeli. Lider Nie ve Lider Lan da kabul etti. Yoksa sizin Jiang ailesinin hala sorusu mu var? Korkarım Qishan'daki kinci ruhlar yine artacak. Korkarım şu an asıl ihtiyacımız olan "Huzur İçinde Uyu" bestesi. Tanrı yukarıda, bugün üçümüz de burada yemin ediyoruz ailelerimiz için yaşayacağız. Halkın huzurunu sağlayacağız. Gök ve yer şahidimiz. Aramızdan sadakatsiz çıkan herkes cezalandırılacak. Tanrıların da insanların da öfkesi üzerinde olacaktır. Aramızdan sadakatsiz çıkan herkes cezalandırılacak. Tanrıların da insanların da öfkesi üzerinde olacaktır. Lider Jin. Lider Yao, tebrikler. Artık Wen ailesi yok oldu. Bundan sonra küçük aileler olarak size itimat edeceğiz. Lider Yao çok incesiniz.
32:12
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Efendi Jin. Hayır, Lianfang Zun demeliyim. Çok mütevazısın. Güneşi Vurma Seferi'nde en çok senin emeğin var. Şimdiyse, sen Lianfang Zun, Kızıl Kılıç Ustası ve Zewu Jun hepinizin onur ünvanları var ki sonuna kadar hak ettiniz. İltifat ediyorsunuz. Buyurun. Buyurun. Buyurun. Lider Jin. Lider Jiang genç ve gelecek vaat ediyor. Güneşi Vurma Seferinden sonra liderinizi onurlandırdınız. Tebrikler. Ne zaman bu onur için ziyafet düzenleyeceksiniz? Teşekkürler Lider Jin. Ben hala yastayım. Şimdilik düzenlemeyeceğim. Doğru. Doğru. Kardeş Fengmian'le dosttuk. Gusu'dan ayrılırken aramıza ölümün gireceğini düşünmemiştim. Zewu Jun ve Hanguang Jun geldiler. Lider Jiang, tebrikler. İnanıyorum ki Lider Jiang önderliğinde Lotus Koyu'nun toparlanacak ve Yunmeng halkının huzurla yaşayacak. Beni övüyorsunuz. Gelecekte, bizden yardımlarınızı esirgemeyin. Kızıl Kılıç Ustası geldiler. Lider Jin. Lider Nie. Neden bu kadar geç kaldınız? Herkes senin gelmeni bekliyordu.
35:10
Kızıl Kılıç Ustası. Lütfen oturun. Yao. Unuttun mu? Siz artık kardeşsiniz, ona abi demelisin. Doğru. Abi, uyardığınız için teşekkürler. Abi. Buyurun. Lider Jin. Bu ne demek? Lider Nie, otur da başayalım. Lider Jin. Beyler. Ziyafet, Bitmeyen Gece'de düzenleniyor olsa da ben asla orada oturmam. Lider Nie. Herkes tarafından sayılmanıza şaşmamalı. Benim dikkatsizliğim. Başka bir yer ayarlayalım. Lider Nie, buyurun. Oturun. Buyurun. Efendi Wei. Efendi Wei. Az önce bana ne söylemek istiyordunuz? Ben? Evet. Törende bana söylemek istediğiniz bir şey var gibiydi. Yedi kralla barışık, nabza göre şerbet veriyor. Yok bir şey. Sadece Güneşi Vurma Seferinde Wen ailesini öldürürken bir kılıç tutuyordun. Efendi Jin bugün neden taşımıyorsunuz? Efendi Wei mahcup oldum. O sadece o anda elime geçen bir kılıçtı. Sonradan, uğursuz olduğunu keşfettim. Ve attım. Demek öyle.
37:31
Buyurun. Buyurun. Bu kadehi Lider Jiang ve küçük hanım Jiang'a kaldırıyorum. Beni kurtardığınız için minnettarım. Buyurun. Lan Zhan, sensin demek. Nasıl? "Arındırma" melodisini çalalım mı? Yeni bir beste öğreniyorum. Vazgeçmedin mi hala? Sen gerçekten de... İnatçısın. Güzel! Lider Jin ne iyi! Wen ailesine karşı mücadele etmek için bütün aileler bir araya geldi. Bu zaferi Qinghe Nie ailesi, Gusu Lan ailesi Yunmeng Jiang ailelerine borçluyuz. Bugün bu kadehi size kaldırıyorum. Rica ederiz Lider Jin. Rica ederiz. Beyler. Oturun lütfen. Beyler, sürekli düşünüp durduğum bir şey vardı. Savaş olduğundan dolayı konuyu açamadım. Şimdi Wenlar durulduğuna göre
40:19
endişelenecek bir şey kalmadı. Ne şanslıyız ki bugün herkes burada. Sizin de görüşünüzü almak isterim. Bildiğiniz gibi, Ben ve Lider Jiang Fengmian yakın arkadaştık. Eşim ve hanımefendi Yu'de yakınlardı. Oğlum, Zixuan, Küçük hanım Jiang'la çocukluktan beri nişanlıydı. Bazı yanlış anlaşılmalar yüzünden bozuldu. Ne yazık! Dostum cennete gitti, eşim ve ben diliyoruz ki oğlumuz ve küçük hanım tekrar nişanlanır. Sadece dostum huzur içinde uyusun diye değil, kızına göz kulak olabilmek de benim dileğim. Lider Jiang, siz ne düşünüyorsunuz? Lider Jiang. Bu güzel bir şey. Kabul edin. - Evet. - Güzel bir şey. - Güzel bir şey. - Evet kabul edin Lider Jiang. Ablam hala o tavus kuşunu unutamamış gibi. Ama nişan çoktan bozuldu. Eğer kabul edersem Jiang ailesi yalakalık yapıyormuş gibi düşünülür.
41:55
Lider Jin iyi niyetinizi, anlıyoruz.

DOWNLOAD SUBTITLES: