MULTISUB【山河令 Word Of Honor】EP14 | 张哲瀚龚俊仗剑江湖,执手天涯 | 张哲瀚/龚俊/周也/马闻远/孙浠伦/陈紫函/寇振海/黑子 | 古装武侠片 | 优酷 YOUKU

MULTISUB【山河令 Word Of Honor】EP14 | 张哲瀚龚俊仗剑江湖,执手天涯 | 张哲瀚/龚俊/周也/马闻远/孙浠伦/陈紫函/寇振海/黑子 | 古装武侠片 | 优酷 YOUKU

SUBTITLE'S INFO:

Language: Polish

Type: Human

Number of phrases: 766

Number of words: 3713

Number of symbols: 19151

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:28
♪ Poproś o miecz i nóż i pozbądź się rozgoryczenia ♪ ♪ Boję się, że nowe i stare urazy dodadzą mi zmartwień ♪ ♪ Zapytaj o taktykę i każdy ruch, by zobaczyć, kto jest bardziej doświadczony ♪ ♪ Los się zmienia i nie można go przewidzieć ♪ ♪ Zapytaj o drogę i podróż przed nami ♪ ♪ Gdzie jest moja bratnia dusza? ♪ ♪ Zapytaj deszcz i czyste niebo o zamęt w moim umyśle ♪ ♪ Stań twarzą do księżyca każdego dnia i nocy ♪ ♪ Poproś kwiaty i liście o ich doskonałe kolory ♪ ♪ Szczęście i ból trwają krótko, ile wiosen nam jeszcze zostało? ♪ ♪ Zapytaj jesień i zimę o śnieżycę co wciąż trwa ♪ ♪ Tęcza łatwo się rozprasza, ale dni są trudne do zniesienia ♪ ♪ Nikt nie wie, dlaczego kwiat wcześniej zakwita ♪ ♪ Niebo z nas nie drwi, ty też się zestarzałeś ♪ ♪ Świat wojowników jest mały, ale reszta świata jest ogromna ♪ ♪ Zapomniałem o tych, którzy odeszli ♪ ♪ Nikt nie wie, dlaczego kwiat wcześniej więdnie ♪ ♪ Niebo nie czuje smutku, ty też się zestarzałeś ♪ ♪ Bohaterowie umarli, a czasu zostało niewiele ♪
01:30
♪ Zapomniałem o tych, którzy odeszli ♪ [Word of Honor] [Odcinek 14] Sprawdzę, co ci dolega. Czego chcesz? A ty skąd wylazłeś, smarkaczu? Nie twoja sprawa. Po prostu cię nie lubię. Nie kłóćcie się już, wystarczy. Cholera. Teraz już wiem, co czują kobiety, gdy ktoś je obmacuje. Panie Ye. Dopiero co się poznaliśmy. Nie powinienem zawracać panu głowy moimi dolegliwościami. Głupi jesteś? Czemu tak uprzejmie traktujesz tego zbereźnika? Jak mnie nazwałeś? Zbereźnikiem? A co, nie mam racji? Zajrzyj czasem do lustra. Uczniu Qin Huai Zhanga, jeśli mogę spytać, ile jeszcze życia ci zostało? Proszę się mną nie przejmować. O co mu chodzi? Ah Xu, czy on poważnie cię o to pytał? Poważnie czy nie, sam się dowiesz, jak go rozbierzesz. Zamknij się! Ah Xu. Co chcesz od niego usłyszeć? Że niedługo umrze? Głupi jesteś? Kto by nie chciał sobie pożyć? Uczniu Qin Huai Zhanga.
03:32
Twoje meridiany niedługo obumrą, tak jak obumiera drzewo, gdy mu wyschną korzenie. Nawet gdyby dziś zmartwychwstał przywódca Doliny Uzdrowicieli, to i tak by cię nie uratował. Ah Xu. Co on... A ty? Kto jest twoim mistrzem? Jakiej techniki walki właśnie użyłeś? To technika, którą nazywam: Biję Mojego Syna Gdy Pada Deszcz Bo Mogę! Już po tobie. Bracie Wen, panie Ye. Przestańcie się bić! Zaraz zacznie padać. Wracajmy. Ty zarozumiały smarku, wyczerpałeś wszystkie swoje siły. Wystarczy mi dziesięć ruchów, by cię zabić. Ty obleśny dziadu, najlepsze lata masz już za sobą. Wystarczy mi dziesięć najbliższych lat, by w końcu zabić ciebie. Twoje usta są zręczniejsze niż twoje pięści. Przyganiał kocioł garnkowi. Odpuśćcie. Panie Ye, jest pan utalentowanym mistrzem. Nie musi pan wyżywać się na młodszych. Jeden z was nie szanuje starszych, a drugi nie przepada za młodszymi. O co w ogóle walczycie? To los decyduje o czyimś życiu czy śmierci. Ja... Cóż za zbieg okoliczności. Lubię rzucać wyzwanie losowi. Rozbierz się i daj mi popatrzeć. Sprawdzę, co ci dolega. Co masz na myśli? Naprawdę możesz go uzdrowić? Kim jesteś? Jeśli się nie mylę, jesteś Nieśmiertelnym z Changming. Mój mistrz zawsze był panu wdzięczny za miecz, który od pana dostał.
05:49
Nie myśl, że się na wszystkim znasz, smarkaczu. Stary capie, pytam się ciebie o coś! Naprawdę możesz go wyleczyć? A kto dał ci prawo o to pytać? Ostrzegam cię, nie jestem zbyt cierpliwy. Dlatego zapytam po raz ostatni. Chcesz wyleczyć swoje rany czy nie? Ah Xu, pozwól mi je zobaczyć. Puszczaj! Mało ci? Dwóch mężczyzn w środku nocy próbuje ze mnie zedrzeć szaty. Wiecie, jak to wygląda? Tak bardzo chcecie popatrzeć? Gwoździe? Wszystko jasne. Nic dziwnego, że mając tak słaby puls, wciąż możesz się ruszać. Te gwoździe stabilizują twoje meridiany, dlatego nie ulegają one zniszczeniu pod wpływem wewnętrznej siły. Czyj to był pomysł? Sprytne to i okrutne. Mój. Twój? Naprawdę chcesz się zabić. Popraw swe ubranie i chodź ze mną. Zaprosiłem ucznia Qin Huai Zhanga. Co więc ty tu robisz? Co pan o tym sądzi? Daj mi rękę. I jak? Możesz go wyleczyć? Oczywiście, że mogę. Mogę na krótko przywrócić do życia nawet trupa, który dopiero co umarł i wciąż jest ciepły. To na co czekasz? Co chcesz w zamian za zajęcie się nim? Powiedz. Jeśli zechcę, byś przez trzy dni i trzy noce klęczał na środku ulicy i wykrzykiwał, że jesteś ślepym głupcem, zrobisz to? Panie Ye. Masz doskonały instynkt.
08:05
Od razu zauważyłeś, że jestem ślepym głupcem. Jeśli go wyleczysz, będę klęczeć na ulicy nie trzy dni, ale trzy miesiące. Zgoda. Upokarzanie takiego gruboskórnego idioty jak ty i tak nie da mi satysfakcji. Uczniu Qin Huai Zhanga. Mogę ci dać dziesięć lat życia. Reszta zależy od ciebie. Dziesięć lat? Wystarczy. To aż nadto. Więc dobrze. Zatem, zniszczę całe podstawy twojej kultywacji i pozbawię cię wewnętrznej siły. Nie masz nic przeciwko? Co? To wszystko twoja wina. Pewnie ci została tylko jedna trzecia dawnej mocy. Pewnie najgorzej jest nocą, gdy twoja siła krąży w twoim ciele. Najpierw usunę gwoździe, a wówczas twoja wewnętrzna siła zniszczy całkowicie wszystkie twoje meridiany. Jeśli nie zniszczę podstaw twojej kultywacji, nie przeżyjesz nawet tego pierwszego etapu. Nie ma jakiegoś innego sposobu, tak, by nie stracił swej kultywacji? Oczywiście, że jest! Gdyby przywódca Doliny Uzdrowicieli odrodził się w kolejnym wcieleniu, mógłbyś go poszukać. Ale myślę, że w tym życiu raczej już nie ma zbyt wielkich zdolności do leczenia. To los decyduje o życiu i śmierci. Dziękuję za troskę, panie Ye. Nie będę się panu narzucał. Uczniu Qin Huai Zhanga. Smarkaczu.
09:47
Czemu ciągle za nim łazisz? Co cię z nim łączy? Nie twoja sprawa! [Pawilon Mingcui] Uczniu Qin Huai Zhanga! Źle mu z oczu patrzy. Uważaj na niego! Nikt nie będzie wiecznie młody, ale zawsze będą żyć tacy, którzy są wciąż młodzi. [Dwór Ziyun] ♪ Niebo było szare, gdy przekraczałem rzekę ♪ ♪ W nocy księżyc w mojej miseczce odbija smutek w moim życiu ♪ ♪ Kto pozwolił mi wałęsać się po świecie na końskim grzbiecie? ♪ ♪ Kto jest pijany w swoich snach, ale nie może znaleźć drogi do domu, gdy się obudzi? ♪ Ile czasu ci pozostało? Co najmniej dwa lata. Ah Xu. Bracie Wen. Inni mogą opowiadać o głupotach, ale nie ty. ♪ Wiosenny podmuch wiatru ożywia rośliny wzdłuż rzeki ♪ ♪ ale nie może ogrzać mojego zziębniętego serca ♪ Ah Xu. Zhou Zi Shu! Czy bez mojej kultywacji, wciąż będę sobą? A jeśli nie, to po co mam żyć? Ale ty musisz żyć! Dopóki żyjesz, mam czas, by przeszukać cały świat i znaleźć sposób, byś mógł odzyskać swoją kultywację!
11:55
Wolę umrzeć po dziesięciu dniach, będąc wolnym człowiekiem, niż dziesięć lat żyć wbrew sobie. Nie martw się, wciąż mamy czas. Czas, by spróbować wszystkich gatunków wina na tym świecie. Chodźmy. Rozumiem to! Lepiej niż ktokolwiek inny. Czy to nie chichot losu? Gdy byłem mały, często nie słuchałem rodziców i nie przykładałem się do ćwiczenia sztuk walki. Wolałem się bawić. Moi rodzice zawsze powtarzali, że jeśli za młodu nie będę ciężko pracować, to potem tego pożałuję. Że gdy podrosnę, będzie za późno na naukę. Kłóciłem się z nimi, że gdy dorosnę, będzie też za późno na zabawę kamykami i ptasimi jajkami. Kto by przypuszczał, że wszystkie ważne rzeczy w moim życiu będą się dziać w niewłaściwym momencie? Gdy chciałem się bawić, to nie mogłem. Gdy chciałem uczyć się sztuk walki, nie było komu mnie ich uczyć. Nigdy nie mogę mieć tego, czego pragnę. Już za późno... by ocalić tego, na kim mi zależy. Na szczęście... Wen Ke Xing. Skończyłeś? To ja wkrótce umrę. To ja zmarnowałem całe moje życie i stałem się pośmiewiskiem! Dla kogo stroisz te smutne miny? Poświęciłem wszystko,
13:54
by odzyskać wolność. Skoro nawet ty namawiasz mnie, bym odwlekł swoją śmierć o kilka lat, to znaczy, że nasza znajomość nie ma sensu. ♪ Będę śpiewać radośnie, jeśli to otrzymam i odejdę, jeśli nie♪ ♪ Będę żyć beztrosko ♪ ♪ Ale teraz mam przy sobie moją bratnią duszę♪ ♪ Na którą zawsze mogę liczyć ♪ ♪ Będę z tobą ♪ ♪ Na zawsze ♪ Diablico, czemu zjawiasz się tak późno? Przyszłam do domu Luo, gdy tylko dowiedziałam się, że coś się dzieje. Po drodze widziałam tylko znaki. Co się tu stało? Skąd mam wiedzieć? Po co w ogóle cię pytam. Gdzie jest Qian Qiao? Też nie wiem. Yun Zai. Gdzie Hong Lu? Zhu? Lan Xin? Gdzie są wszyscy? Po co pytasz? To przecież jasne, że nie żyją. Ten drań Gao Chong wziął ludzi z Sojuszu Pięciu Jezior i napadł w nocy na dom tej wariatki. Byliśmy tam tylko ona i ja. Zaskoczyli nas i dlatego zginęło kilka służących. A, właśnie! Ta wariatka powiedziała, że za każdą zabitą coś mi utnie. Chyba nie mówiła tego poważnie, co? Hong Lu nie żyje?
15:46
Przecież nigdy nikogo nie zabiła. Czemu ją zabili? Obiecałam mistrzowi, że będę was strzec. Czemu tak hałasujecie! Czy to pora na żałobę? Ametystowa Diablico, czyżbyś za bardzo się spoufaliła z ludźmi? Wydajesz się jakaś taka głupsza. Przecież całe nasze życie kręciło się kiedyś wokół walki z ludźmi. Kogo to obchodzi, że zginęło parę panien? Zamknij się! Nie masz prawa mnie pouczać! Oddział Niewiernych zwykle trzyma się z daleka od polityki. Dlaczego ta posiadłość przyciągnęła uwagę wielmożnych klanów? Nabroiłeś coś i ściągnąłeś ich tu? Ha! Nie zawsze to ja jestem wszystkiemu winien. Co to ma ze mną wspólnego? Sama pomyśl. Zmienny Duch, Chichoczący Duch i Uwodziciel też byli w pobliżu. Nie zrobili nic! Gdybym nie pomógł im w porę... Może to ci dranie ją wydali. Mistrzu! Mistrzu! Mistrzu. Co się stało? Wiatr się zerwał, deszcz zacina, kogut wciąż pieje. Ale jakże bym miał się nie radować, skoro spotkałem tego, którego kocham?* (* cytat z Księgi Pieśni) Mistrzu, co ci jest? Sojusz Pięciu Jezior napadł na posiadłość Cioci Luo. Zginęło wiele dziewcząt. Hong Lu też.
18:27
Ciocia Luo nie dała rady ich pokonać i pojmali ją. Mistrzu, otrząśnij się i powiedz, co mam robić! Czemu płaczesz? Nawet ja nie ronię łez, więc dlaczego ty to robisz? Płaczesz nade mną? Mistrzu! Słyszałeś, co powiedziałam? Xiang. On niedługo umrze. Nie zostało mu zbyt wiele dni. Tak długo planowałem moją zemstę i tak blisko jestem jej realizacji, ale on niedługo umrze. Czy gdybym wiedział o tym wcześniej, to bym się tak nim interesował? Kto... Kto taki niedługo umrze? Zhou Xu? Jesienne deszcze są takie zimne. Zielone drzewo umiera. Koc jest zbyt cienki, noc zbyt zimna, a czas przecieka mi przez palce. Chcę być z tobą na dobre i na złe, szkoda tylko, że poznałem cię tak późno. [Dazhi] Jestem młody i naiwny i jeszcze dobrze nie rozumiem, jak działa ten świat. Sekta na Szczycie Hua jest częścią Sojuszu Pięciu Jezior, ale... Mamy szczęście, że zdecydował się pan wesprzeć naszą Sektę na Szczycie Tai. Wstańcie, proszę. Nie możecie tak się zachowywać. Qing Song. Teraz, gdy jesteś przywódcą
20:37
Sekty na Szczycie Tai, nie powinieneś padać przede mną na kolana. Walka ze złem to obowiązek Gangu Żebraków. Nie musicie mi dziękować. Pan Ao Lai Zi był prawym człowiekiem i szanowali go wszyscy w Jianghu. Takiego wspaniałego człowieka spotkała taka nagła śmierć. To naprawdę... wielka szkoda. Wszyscy jesteśmy gotowi zginąć za niego. A ja zrobię wszystko, co w mej mocy, by jego dusza mogła spoczywać w pokoju! Panie Huang. Jesteśmy na pańskie rozkazy. Gang Żebraków i Sekta na Szczycie Tai działają na tym samym froncie. Jeśli Sojusz Pięciu Jezior rzeczywiście okłamuje cały świat i dopuszcza się okropnych uczynków, to musimy zrobić wszystko, by ich pokonać. Nie bój się. Burza minęła i niebo jest czyste, pora więc, by prawda ujrzała światło dzienne. Mów, to, co masz mówić i rób, co masz robić. Nie martw się. Tysiące uczniów Gangu Żebraków i duch Jianghu są po twojej stronie. Dziękuję. Pójdę już. Do widzenia. Proszę, tędy. Huang He.
22:17
Co ty kombinujesz? Skoro odkryłeś tajemnicę Gao Chonga i Shen Shena, czemu nie zaczniesz działać? Po co ten pośpiech? Czekamy już tyle lat. Możemy poczekać jeszcze trochę. Torturowanie człowieka jest jak pieczenie kurczaka. Nie wolno się spieszyć. Smakuje o wiele lepiej, gdy trwa dostatecznie długo. Następne kroki podejmę publicznie, ale w jednej sprawie potrzebuję waszej pomocy. Panie Zhao. Otwórzcie drzwi. Proszę. [Więzienie] Panie Zhao, ta kobieta nie chce puścić pary z ust. Nic nie powie. Mistrz powiedział, że skoro to kobieta, to nie pozwoli nam jej torturować. Co za różnica, czy zły duch jest kobietą czy mężczyzną? Niech pan robi, co trzeba, ja nic nikomu nie powiem. Musi nam przynajmniej wyjawić, jak został ranny nasz najstarszy uczeń i dlaczego wciąż się nie obudził. Możesz odejść. Tak jest. Chodźmy. Ty łajdaku. Możesz użyć na mnie wszystkich najgorszych metod,
24:02
jakie masz! Niczego się nie boję. Naprawdę mnie nie poznajesz? Poznaję. Jesteś tym fałszywym kundlem udającym człowieka! Czego chcesz? Rób ze mną, co uważasz za stosowne! Słyszałem, że zanim człowiek wejdzie do Doliny Duchów, musi wypić Wodę z Rzeki Zapomnienia, by zapomnieć o swych troskach i porzucić swe obsesje. Kiedyś uważałem, że to tylko plotka. Kto by przypuszczał, że tak jest naprawdę? To na mnie kiedyś ci najbardziej zależało. Ale Fu Meng, dlaczego akurat ja? Skąd wiesz, jak się nazywam? Fu Meng. Zdradziłem cię i przemieniłem szlachetną dziewczynę w ducha. Zabić wszystkich niewiernych ludzi na świecie... Nie dotykaj mnie! Nie dotykaj mnie. Zapomnijmy o tym. Zapomnijmy o wszystkim. Fu Meng, Fu Meng. Życie jest jak sen*. (*dosł. chińskie wyrażenie: "Fu Meng")
26:04
Fu Meng. Muszę zadośćuczynić ci za to, co się stało. Jeśli kiedyś się odrodzimy... Nie spotkajmy się więcej. Przywódco, zakończyłam już przygotowania. Czy mam zrobić coś jeszcze? Rezydencja Oddziału Niewiernych została wczoraj napadnięta przez Sojusz Pięciu Jezior. Złapali Tragikomicznego Ducha. Złapali ją? Co... Co mamy robić? Przywódco. Musisz szybko ją ratować. Z jej charakterem, jeśli złapał ją Sojusz Pięciu Jezior... Nie opowiadaj bzdur. Jeszcze nie pora, by walczyć. Chcę, byś przebrała się za Yu Qiu Fenga i wybadała teren. Jeśli dobrze zgaduję, Gao Chong jeszcze jej nie uśmierci. Podczas Konferencji Bohaterów dokona jej publicznej egzekucji. Dobrze. Przepraszam za mój nietakt. Przywódco, mam włamać się do więzienia, gdzie ją przetrzymują? Włamać się? Na tym polega twoja praca? Z twoimi umiejętnościami możesz chyba bez problemu wejść i wyjść z Sekty Yueyang? Chcę tylko potwierdzić, że Tragikomiczny Duch żyje. Nie wzbudź czujności wroga. Ale przywódco, musimy ją ratować. Im bliżej do Konferencji Bohaterów, tym więcej wojowników... Od kiedy to potrzebuję twoich rad?
28:29
Nie przejmuj się. Mam plan. Podczas Konferencji Bohaterów Żelazny Sędzia Gao Chong będzie mieć pełne ręce roboty. Oczywiście. Na pewno nie zostawiłbyś mojej mistrzyni na pewną śmierć. Nikt nie może przewidzieć, co zamierzasz. Idź już. Dobrze. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, co mnie martwi. Ci, którzy nie znają, myślą, że mam inne plany. Najstarszy uczniu. Najstarszy uczniu! [Oddawajmy Cześć Duchowi Walki] Małpeczko, nie tak głośno. Nie jesteśmy w górach. Brat Zhu będzie się z nas śmiał. Ja miałbym się śmiać z naszego lowelasa Cao? Zazdroszczę ci. Bracie Wei Xu, mówię ci... Inteligenciku, nie rozsiewaj plotek. Wei Ning, zachowuj się. Nie przejmuj się. Ostatnio obaj świetnie się dogadujemy. Ale paniczu Cao, już za późno. Twój starszy przyjaciel już wie o twoich wspaniałych przygodach. Dobra. Dobra. Już przestaję. Muszę się przygotować do Konferencji Bohaterów. Masz za sobą długą podróż. Odpocznij, a potem zapraszam do nas. Paniczu Cao. Przy następnej okazji wrócimy do "Przygód Lowelasa".
30:16
Wei Ning. Nie słuchaj tych bzdur, które opowiada. Ja... Poznałem dziewczynę, na której naprawdę mi zależy. Nie rozmawiajmy o tym. Wei Ning. Mój ojciec w nocy wrócił na Górę Qingfeng. Zamiast niego, to mistrz będzie reprezentować Sektę Zefiru i Miecza na Konferencji. Co? Dlaczego? A, właśnie! Prawie o czymś zapomniałem. Słyszałem, jak młodsi uczniowie mówili, że panienka Xiang jest chora i przebywa w szpitalu. Co? Ale nie martw się. Xiao Lian jest przy niej. To tyle. Do zobaczenia. Xiang jest chora? Proszę, proszę, jedno zdanie i od razu tracisz głowę. Jianghu pogrążone jest w chaosie. Jesteś mężczyzną, ale całą swoją energię skupiasz nie tam, gdzie trzeba. Nie masz żadnych ambicji. Każdy ma swoje. Jeśli nie będę mógł ożenić się z ukochaną dziewczyną, to... to pójdę w ślady mistrza i całe życie będę sam. Choćbym osiągnął mistrzostwo w sztukach walki i stał się najlepszym wojownikiem na świecie, to... Krytykujesz mistrza? Żadnego szacunku dla starszych. Robisz się coraz bardziej niepokorny. No dobrze, idź już. Mogę? Dziękuję! Zaraz wracam! [Sojusz Pięciu Jezior] Skupcie się wszyscy. Tutaj. I tutaj. Ostrożnie. Dobrze tu wysprzątajcie. Wytrzyjcie do czysta. Skoncentrujcie się. Postaw to tam. [Sekty Taiyue i Danyang] Szybko!
32:08
[Sekta na Szczycie Dagu] Shan. Mistrzu. Czemu Pomnik Pięciu Jezior jest taki brudny? Czemu nie umyliście go na czas? Proszę się nie gniewać. Cały czas go doglądałem. Tylko że niedawno padało. Znajdujesz wymówki? Konferencja zaraz się zacznie. Jeśli inni zobaczą, że pomnik jest brudny i będą się z nas śmiać, ty za to odpowiesz! Tak, mistrzu. Chodźcie tu wszyscy! Wytrzyjcie to. I tu. Tylko dokładnie. Patrzcie. Dolina Duchów? Zachować czujność! [Świat Jest Podzielony Na Pięć Kontynentów] Znajdźcie mistrza! Tak jest! Robicie zamieszanie w Yueyang? Sami prosicie się o śmierć! Sekta na Szczycie Tai? Zniszczyć to! Co wy wyprawiacie? Przestańcie! Natychmiast! Przestańcie! [Wino] Oszaleliście? Przestańcie! [Sojusz Pięciu Jezior] [Sekta Yueyang] Przywódca Yu? Pan też tu jest? Dzień dobry. Dzień dobry, młodszy bracie. Przyszedłem spotkać się z przywódcą Shenem. Dajcie mu znać. Niestety, mistrz Shen właśnie udał się na inspekcję miejsca, gdzie odbędzie się Konferencja Bohaterów. Zajmie mu to trochę czasu. Przywódco Yu, może przyjdzie pan po południu? Bez przesady, zaczekam na niego w środku.
34:14
Mogę prosić o herbatę? Biegnijcie szybko na miejsce konferencji. Dolina Duchów zaatakowała. Zawiadom mistrza! Co? Chodźmy! Chodźcie ze mną. Czemu mieszkańcy Doliny Duchów tak nagle pojawili się na konferencji? Czy taki był plan przywódcy? Nie dziw, że większość uczniów Sekty Yueyang opuściła dwór. To doskonała okazja. Muszę oswobodzić moją mistrzynię. Feng. Qian Qiao? Qian Qiao. Co tu robisz? Czemu się za mnie przebrałaś? Co robisz? Feng. Dlaczego zakradłeś się od tyłu do Sekty Yueyang i to w czasie, gdy ma słabszą ochronę? Czyżbyś szedł w ślady syna i szukał barwionego szkła? Jeśli chcesz je zdobyć, czemu mnie o nie nie zapytasz? No co? Dolina Duchów nie może mieć tego, co ma Sojusz Pięciu Jezior? Qian Qiao. Co masz na myśli? Powiem wprost. Moja mistrzyni, Tragikomiczny Duch, została porwana przez Sojusz Pięciu Jezior i przebywa teraz w więzieniu Sekty Yueyang. Sama jej stamtąd nie wydostanę. Jeśli mi w tym pomożesz, dam ci kawałek barwionego szkła. Chcesz powiedzieć, że twoją mistrzynią jest właścicielka Listy Niewiernych, Tragikomiczny Duch?
35:56
Zgadza się. Mężczyźnie łatwo jest być niewiernym, ale kobiecie trudno z tym żyć... Jak myślisz, kto mnie uratował i przyprowadził do Doliny Duchów? Co? Przywódco Yu, pomożesz mi? Schowaj to. Qian Qiao. Jestem ci tyle winien. Przecież ci mówiłem, że możesz poprosić o cokolwiek, a spełnię każde twoje życzenie, choćbym miał stracić życie i cześć. Jeśli chcesz ją uratować, pomogę ci. Ale jako przywódca Sekty na Szczycie Hua nie mogę działać zbyt pochopnie. Qian Qiao. Zdejmij swoją maskę i chodź ze mną. Wiem, gdzie jest więzienie Sekty Yueyang. Zabiję każdego, kto ośmieli się bezcześcić Pomnik Pięciu Jezior! To ciebie przyszliśmy pobić! Ciebie! Jak śmiesz? Shen Shen! To ty. To ty wysłałeś zabójcę, by zabił przywódcę Sekty na Szczycie Tai, Ao Lai Ziego i ukradł klucz z barwionego szkła. Przyznaj się! Ao Lai Ziego zabili ludzie z Doliny Duchów. Co to ma ze mną wspólnego? Bo im pan kazał! Tamten człowiek sam tak powiedział! Wykonywal pańskie rozkazy! [Winiarnia Hu] Mistrzu! Mistrzu! Mistrzu!
37:45
Mistrzu! Kim jesteś? Jestem tu z rozkazu przywódcy Sekty na Szczycie Dagu i mam was wszystkich zabić. Zabiję cię! - Zabiję! -Qing Hua! Qing Hua! Na szczęście przeżyłem i uciekłem na Górę Tai. Po drodze odkryłem, że tej samej nocy zginęli też moi starsi bracia. Tu jest naoczny świadek. Shen Shen, zbrodniarzu, co jeszcze masz do powiedzenia? Ktoś mnie w to wrabia! Nie zrobiłem tego! Wrabia? To ty pierwszy zaatakowałeś nas na Górze Tai i to przez ciebie mój mistrz musiał uciekać w środku nocy. Ścigałeś go przez wiele mil, aż do Jeziora Tai. Ścigałem? Czemu miałbym was ścigać? Z powodu barwionego szkła mojego mistrza! Jakiego barwionego szkła twojego mistrza? Ono należało do mojego trzeciego brata, Lu Tai Chonga! Chwileczkę! Czy wszyscy to słyszeli? Shen Shen. Przyznałeś się do winy. Naprawdę zaatakowałeś Ao Lai Zi
39:16
z powodu barwionego szkła. Panie Huang. Proszę nie mieszać tych dwóch spraw. [Sekta Zefiru i Miecza, Fan Huai Kong] To po prostu nieporozumienie między Sojuszem i Sektą na Szczycie Tai. Dlaczego przywódca Shen miałby zabijać jednego ze swoich ludzi? Jakie nieporozumienie? Sekta Danyang należy do Sojuszu Pięciu Jezior. Czemu Ao Lai Zi się w to mieszał? Zabiłeś mojego mistrza i jeszcze go obwiniasz? Wytłumacz się nam! Właśnie, wytłumacz się nam! Posłuchajcie mnie wszyscy. Ten młody uczeń może się mylić. Powiedz, jaki zabójca ujawniłby wam, z jakiego klanu pochodzi? Zaczekajmy z wyjaśnieniami na przywódcę Gao. [Przywódca Klanu Pięciu Tygrysów] Dobrze, zaczekajmy na przywódcę Gao. Niech on to wyjaśni! [Przywódcy Gangu Jujing i Gangu Feisha] Właśnie, niech on tu przyjdzie! Niech tu przyjdzie! Niech to wyjaśni! Niech tu przyjdzie! Jestem! Najstarszy bracie! Główny bohater wreszcie przybył. Jeden dramat goni drugi. To ekscytujące. Sojusz Pięciu Jezior jest odpowiedzialny za śmierć pana Ao Lai Zi.
41:01
Ty! Gao Chong. Przyznajesz się? [Sojusz Pięciu Jezior] Oczywiście. Po wnikliwym dochodzeniu stwierdzam, że pan Ao Lai Zi został zabity na polecenie mojego trzeciego brata. Na tym polega lojalność! Bardzo go szanuję! ♪ Tęczowe Chmury się rozpierzchły, a Barwione Szkło jest strzaskane ♪ ♪ Kto z Duchami na górze Qingya płakał będzie? ♪ Zobaczmy, na jakie zagrywki was stać. Nie rozczarujcie mnie. ♪ Niebo było szare, gdy przekraczałem rzekę ♪ ♪ W nocy księżyc w mojej miseczce odbija smutek w moim życiu ♪ ♪ Kto pozwolił mi wałęsać się po świecie na końskim grzbiecie? ♪ ♪ Kto jest pijany w swoich snach, ale nie może znaleźć drogi do domu, gdy się obudzi? ♪ ♪ Zimny deszcz składa pocałunek na moim oknie ♪ ♪ Nie mam nic przeciwko nienawiści i oszczerstwom, ale zadurzyłem się w melancholii ♪
42:56
♪ Wiosenny podmuch wiatru ożywia rośliny wzdłuż rzeki ♪ ♪ ale nie może ogrzać mojego zziębniętego serca ♪ ♪ Czy to światełko w tunelu? ♪ ♪ Żałuję, że nie spotkałem cię wcześniej, ale teraz wreszcie się poznaliśmy ♪ ♪ Nie pozwól, by pory roku przeminęły na próżno ♪ ♪ Zrezygnuj z przygód na końskim grzbiecie dla spokojnego życia ♪ ♪ Światła dziesięciu tysięcy rodzin rozświetlają świat ♪ ♪ Przeszłość znika jak dym w czasie burzy piaskowej ♪ ♪ Spędzę resztę mojego życia razem z tobą ♪ ♪ Będę z tobą na zawsze ♪

DOWNLOAD SUBTITLES: