Jeunesse Longevity TV - Episode 13 - Vidacell

Jeunesse Longevity TV - Episode 13 - Vidacell

SUBTITLE'S INFO:

Language: Slovak

Type: Human

Number of phrases: 105

Number of words: 1130

Number of symbols: 6604

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:02
Pozdravujem všetkých, moje meno je William Amzallag; Vitajte pri našej 13. epizóde Jeunesse Longevity Čo je Vidacell? Vidacell je vyrobený výhradne z ryže. Ryža a nič viac, ale nie je to hocijaký druh ryže.. Ak sa na ryžu pozeráme hlavne ako energetické jedlo, obsahuje niekoľko stoviek funkčných zložiek. Jediným problémom je, ako rozpoznať tieto funkčné zložky a ako vedecky uplatniť zdraviu prospešné výhody týchto zložiek. Tak teda, aké je tajomstvo tejto veľmi špeciálnej ryže? Prvým krokom je zvolenie najlepšej ryžovej plantáže na svete: je to Siam Valley v Thajsku
01:31
najväčšia prírodná organická plantáž na svete! Vysoko alkalická pôda v Siam Valley má vysoký obsah spiruliny, čo je zdravá morská riasa, ktorá zaručuje pestovanie čistej organickej ryže. Ďalším krokom je voľba správnej odrody ryže. Nezabúdajme, že na svete sa pestuje viac ako 3000 odrôd ryže. Z týchto 3000 odrôd, Vidacell obsahuje starostlivo vybrané 3 špeciálne odrody. Takže, čo sme spravili s týmito 3 špeciálnymi odrodami? Skombinovali sme ich krížovým opelením, a tajomstvo bolo, že sme to vykonali BEZ
02:40
použitia genetických technológií a bez modifikácie odrôd. Ďalším krokom bola voľba jednej jedinej funkčnej zložky z niekoľkých stoviek. Táto zložka je glykoproteín: kombinácia cukru a proteínu Vyextrahovali sme GLYKOPROTEÍN zo semienok ryže. Na vyprodukovanie 1 kg glykoproteínov je potrebných 100 kg vybraných druhov ryže. Glykoproteíny sú zodpovedné za širokú škálu funkcií tela, ako sú: prenos molekúl, produkcia enzýmov, produkcia hormónov
03:49
Potom sa extrakt jemne pomelie, aby sme uľahčili jej absorpciu do bunky. Toto sa docieli jedným veľmi špeciálnym zariadením, ktoré bolo navrhnuté pomocou Ministerstva vedy v Thajsku. Teraz už máme glykoproteínový extrakt v práškovej forme, čo s ním? Glykoproteín z ryže má trojnásobný úžitok pre človeka: Po prvé, zrýchli produkciu energie z mitochondrie, po druhé, drasticky zlepší bunkovú komunikáciu a po tretie, je nevyhnutný pre detoxikáciu tela.
04:59
Rozprávajme sa najprv o energii. Keď máme dostatok bunkovej energie, naše zdravie je optimálne, naše telo je schopné opravovať symptómy a obnovovať svoju metabolickú rovnováhu. Zdravie a starnutie sú lokalizované v našich bunkách a napomáhajúcim činiteľom je energia. Energia pochádza z našej elektrárne nachádzajúcej sa v bunke a nazýva sa mitochondria; máme viac ako 2500 mitochondrií v každej bunke!! Aby sme pochopili, ako produkuje mitochondria energiu, začnime od začiatku: s jedlom, ktoré zjeme. To, čo zjeme alebo vypijeme, sa strávi a rozloží na živiny, ktorými sú: proteíny, uhľohydráty, tuky, vitamíny, minerály a stopové prvky.
06:03
Jedine tieto živiny majú povolenie prekročiť črevnú bariéru. Absorbujú sa, prejdú črevným traktom a dostanú sa ku konečnému cieľu: bunka. Vnútri bunky sú usmernené do mitochondrie, čo je elektrárňou bunky. Tu sú živiny konvertované na energiu. Každá živina má špecifickú kapacitu pre vytvorenie energie, napríklad z tuku sa dá vytvoriť viac energie ako z uhľohydrátov (9 kalórií na 1 gram namiesto 4 v prípade uhľohydrátov) Popritom pre meranie energie v mitochondrii používame aj ďalší spôsob prostredníctvom ATP. Vytváranie ATP z našej stravy je nevyhnutné pre život.
07:09
Vidacell uľahčí metabolické reakcie, ktoré vedú k uvoľňovaniu energie vo forme ATP. Ale Vidacell je viac, ako len pomocník pri tvorbe energie, Vidacell pomôže pri uchovaní mladej a čerstvej mitochondrie. Ako to? Málo ľudí vie, že máme 2 druhy DNA, jedna je naše bunkové jadro, ktoré obsahuje väčšinu našich génov (okolo 25 000 génov) a druhá DNA je každá mitochondria, ktorá obsahuje iba 27 génov a je odovzdaná iba matkou (nepýtajte sa ma prečo). Máme viac ako 2500 mitochondrií (okrem červených krviniek), ale ako ľudské telo starne, počet
08:18
funkčných mitochondrií sa znižuje, čo znamená, že ľudia pokročilého veku majú menej energie ako mladí ľudia. Zakaždým, keď produkujeme energiu, produkujeme aj voľné radikály a voľné radikály môžu poškodzovať mitochondrické DNA. Toto DNA je extrémne citlivé na voľné radikály a kyslík, oveľa viac ako jadrové DNA. Ak nemáme okamžitú nápravnú službu, poškodenie bude závažné a uvoľňovanie energie sa drasticky zredukuje! Vidacell podporuje opravu DNA prostredníctvom proteínovej časti glykoproteínov. Teraz už vieme, že Vidacell, ktorý obsahuje glykoproteínový extrakt z najlepšej ryže na svete, indukuje viac energie tým, že pomáha konvertovať živiny do ATP v našich 2500 mitochondriách.
09:39
Taktiež vieme, že Vidacell ochraňuje mitochondrickú DNA. Čo môžeme povedať o komunikácii buniek? Bunky komunikujú vysielaním a prijímaním signálov. Signály môžu pochádzať z okolitého prostredia, alebo môžu pochádzať z iných buniek. Aby bola vyvolaná odpoveď, tieto signály musia prejsť cez bunkovú membránu. Signály vznikajú interakciou s proteínovými receptormi, ktoré sa nachádzajú na vonkajšej strane bunky. V tomto prípade, iba bunky, ktoré majú zodpovedajúce receptory na ich povrchu, budú reagovať na signál. Proteínová časť Vidacellu je nevyhnutná pre medzibunkovú komunikáciu. Bunky komunikujú medzi sebou.
10:48
Bunky komunikujú s mozgom a imunitným systémom. Komunikačné centrum je bunková membrána a primárna abeceda bunkovej signalizácie je založená na glykoproteínoch a glykolipidoch. Ak je nedostatok glykopeptidov, môže nastať zlyhanie komunikácie, čo bude mať za následok zmätok, alebo symptómy choroby. Toto je hlavná zdravotná výhoda Vidacell! Produkcia energie, podpora komunikácie, v čom ešte pomáha Vidacell? Vidacell je zapojený aj do našich detoxikačných procesov. Detoxikácia je komplexný, ale dôležitý proces, ktorý zahŕňa glykoproteíny.
11:56
Ale detoxikácia je proces, ktorý musí začať PRED eliminačným procesom a najdôležitejším orgánom pre detox je práve pečeň. Pečeň je našim detoxikačným centrom: všetky toxíny prechádzajú najprv cez pečeň, kde sú premenené na odpad rozpustný vo vode. Aby bola pečeň schopná zrealizovať takúto úlohu, potrebuje vitamíny, antioxidanty a jednu veľmi dôležitú molekulu, ktorá sa nazýva GLUTATIÓN. Glutatión je hlavným antioxidantom produkovaným v pečeni, je ochrancom bunky a má významnú antioxidačnú úlohu hlavne pre 2 DNA – jadrové a mitochondrické.
13:02
Glutatión, ktorý je tripeptid (3 proteíny), bude potrebovať pomoc z bielkovinovej časti Vidacellu ktorá pozdvihne internú produkciu glutatiónu. Teraz už rozumieme, ako pôsobí Vidacell, ale čo sa týka okamžitých zdravotných výhod, čo môžeme očakávať od Vidacellu? Samozrejme prvá výhoda bude lepší výkon pri cvičení, čo nezahŕňa len každodenné cvičenie, ale aj atletický výkon. Atléti môžu užívať Vidacell, pretože obsahuje IBA ryžový extrakt, ktorý sa nepovažuje za doping. Vďaka jeho vplyvu na extrakciu energie, Vidacell zlepšuje funkcie mozgu, čo zahŕňa:
14:14
zlepšená pamäť, lepšie sústredenie a pozornosť. Vidacell podporuje proti zápalové procesy tela. Vidacell obsahuje antioxidanty, a pozdvihuje schopnosť tela vytvárať si vlastné antioxidanty. Vidacell podporuje hladinu zdravého cholesterolu: Štúdia ukázala udržanie hladiny zdravého cholesterolu po 3 mesiacoch užívania Vidacellu. Zlepšením fyzickej a mentálnej energie, Vidacell prispieva k dlhovekosti a k lepšej ochrane pred chorobami súvisiacimi so starnutím. Na záver, ako sa má užívať?
15:27
Obsah vrecka zmiešajte so 100-200 ml tekutiny (najlepšie sa rozpúšťa v teplej tekutine), alebo posypte ním jedlo. Vidacell môžete užívať kedykoľvek počas dňa, alebo v noci. Avšak mnoho ľudí zisťuje, že sa ich trávenie zlepší po užití Vidacellu 15 minút pred jedlom. Užiť môžete 1 až 3 vrecká denne. Nie sú žiadne vedľajšie účinky, dokonca ho môžete dať aj svojmu domácemu miláčikovi, a nezabúdajte: je to len ryža!! Vidacell je skvelý produkt, ktorý pochádza z veľmi skromnej potravy: z ryže. Moje meno je William Amzallag, a vidíme sa pri našej ďalšej epizóde.

DOWNLOAD SUBTITLES: