Jeunesse Longevity TV - Episode 13 - Vidacell

Jeunesse Longevity TV - Episode 13 - Vidacell

SUBTITLE'S INFO:

Language: Polish

Type: Human

Number of phrases: 105

Number of words: 1168

Number of symbols: 7462

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:02
Witam wszystkich, nazywam się William Amzallag i witam Was w naszym trzynastym odcinku Jeunesse Longevity TV. Czym jest Vidacell? Vidacell jest w pełni wykonany z ryżu. Ryż i nic poza tym, nie jest to jednak byle jaki ryż… Ryż stosowany głównie jako żywność energetyczna, zawiera kilkaset składników funkcjonalnych. Jedynym problemem jest to, jak rozpoznać te składniki funkcjonalne i jak naukowo potwierdzić korzystne właściwości zdrowotne wynikające z tych składników. Więc, w czym tkwi sekret tego wyjątkowego ryżu? Pierwszym krokiem było wybranie najlepszej plantacji ryżu na świecie: Dolinę Siam w Tajlandii
01:31
największa naturalna plantacja organiczna na Ziemi! : Wysoce alkaliczne gleby w Dolinie Siam bogate są w spirulinę, zdrowy wodorost zapewniający czysty ryż organiczny. Kolejnym krokiem był wybór odpowiedniego szczepu ryżu. Należy zwrócić uwagę, że na świecie mamy obecnie ponad 3000 różnych szczepów ryżu. Z tych 3000 do Vidacell starannie wybrano 3 specjalne szczepy. Więc co zrobiliśmy z tymi wyjątkowymi 3 szczepami? Połączyliśmy te 3 szczepy dzięki zapyleniu krzyżowemu, całą tajemnicą i sztuką było zrobienie tego BEZ
02:40
Użycia technologii genetycznej i modyfikowania szczepów. Następnie z pośród setek należało wybrać jeden składnik funkcjonalny. Tym składnikiem jest glikoproteina, będąca mieszanina cukru i białka, którą wyodrębniliśmy z nasion ryżu. Aby wyprodukować 1 kilogram glikoproteiny należy użyć ponad 100 kilogramów wybranego ryżu. Glikoproteiny odpowiedzialne są za szeroki zakres funkcji fizjologicznych, takich jak: transport cząsteczek, produkcję enzymów, działając jako miejsce rozpoznania i produkcji hormonów.
03:49
Potem drobno zmieliliśmy ekstrakt, w celu ułatwienia wchłaniania w komórki. Odbywa się to przy pomocy specjalnego sprzętu zaprojektowanego we współpracy z Ministerstwem Nauki Tajlandii. Tym sposobem otrzymujemy ekstrakt glikoproteiny w proszku, co z tym robimy? Glikoproteina z ryżu ma potrójne korzyści w odniesieniu do chemii człowieka i jego funkcjonowania: Po pierwsze, zwiększa produkcję energii z mitochondriów, po drugie znacząca wpływa na poprawę komunikacji komórkowej i po trzecie jest niezbędna do detoksykacji ciała.
04:59
W pierwszej kolejności porozmawiajmy o energii. Kiedy mamy wystarczającą ilość energii komórkowej jesteśmy w optymalnym stanie zdrowia; nasz organizm może korygować objawy I przywraca równowagę metaboliczną. Zarówno zdrowie jak i starzenie „zlokalizowane” są w naszych komórkach a ich moderatorem jest właśnie energia. Energia pochodzi z naszej komórkowej elektrowni nazywanej mitochondriami; mamy ponad 2500 mitochondrii w każdej komórce !! Aby zrozumieć w jakiś sposób mitochondria produkują energię, zacznijmy od początku: od jedzenia, które spożywamy. Kiedy jemy lub pijemy, pokarmy są następnie trawione i rozbijane na składniki odżywcze, takie jak: białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, minerały i pierwiastki śladowe.
06:03
To te składniki odżywcze są jedynymi autoryzowanym aby przekroczyć barierę jelitową. Są wchłaniane, przechodzą przez przepływ krwi i osiągają swój ostateczny cel: komórkę. W komórce są kierowane na mitochondria, które są tzw. elektrownią komórki. To tam składniki odżywcze są przekształcane w energię. Każdy składnik odżywczy ma specyficzną zdolność wytwarzania energii, na przykład tłuszcze mogą wytworzyć więcej energii niż węglowodany (9 kalorii na 1 g zamiast 4 w przypadku węglowodanów). Tymczasem w mitochondriach używamy innego sposobu pomiaru energii, które nazywamy ATP. Tworzenie ATP z naszej żywności jest niezbędne do życia.
07:09
Vidacell ułatwia reakcje metaboliczne, prowadzące do uwolnienia energii w postaci ATP. Ale Vidacell jest czymś więcej niż tylko moderatorem energii, Vidacell pomoże utrzymać mitochondria komórek młodymi. Jak to się dzieje? Niewiele osób wie, że mamy 2 DNA, jedno w naszym jądrze komórkowym, które zawiera większość naszych genów (około 25.000 genów) oraz kolejne DNA w każdym mitochondrium, który zawiera tylko 27 genów jest transmitowanych tylko przez matki (nie pytaj mnie dlaczego). Mamy ponad 2500 mitochondriów (z wyjątkiem czerwonych ciałek krwi), ale wraz ze starzeniem się organizmu, liczba
08:18
funkcjonalnych mitochondriów zmniejsza się, co oznacza, że osoby w podeszłym wieku mają mniej energii niż osoby młodsze. Za każdym razem kiedy produkujemy energię, produkujemy również wolne rodniki, które mogą uszkadzać DNA mitochondriów. DNA zawarte w mitochondriach jest niezwykle wrażliwe na wolne rodniki i tlen, o wiele bardziej niż DNA z jądra komórkowego. Jeśli nie mamy natychmiastowego serwisu niwelującego uszkodzenia, będą one niezwykle istotne stopień uwalnianej energii, drastycznie spadnie! Vidacell wspiera naprawę DNA poprzez część białka glikoproteinę. Teraz wiemy, że Vidacell, który jest ekstraktem glikoproteiny z najlepszego ryżu na świecie, indukuje więcej energii, pomagając składnikom odżywczym konwertować ATP w naszych 2500 mitochondriach.
09:39
Wiemy również, że Vidacell chroni DNA mitochondriów. Co z komunikacją komórkową? Komórki komunikują się poprzez wysyłanie i odbieranie sygnałów. Sygnały mogą pochodzić ze środowiska, lub mogą one pochodzić z innych komórek. By zainicjować odpowiedzi, sygnały te powinny być przesyłane przez błonę komórkową. Sygnał działa poprzez interakcję z receptorem białka, który znajduje się poza komórką. Dlatego jedynie komórki, które mają odpowiednie receptory na swojej powierzchni będą mogły odpowiedzieć na sygnał. Składnik białek w Vidacell ma zasadnicze znaczenie w komunikacji komórkowej. Komórki rozmawiają między sobą.
10:48
Komórki wysyłają sygnały do mózgu i układu odpornościowego. Centrum komunikacyjne znajduje się w błonie komórkowej a podstawym „alfabetem” sygnalizacji komórkowej są glikoproteiny i glikolipidy. Jeśli w organizmie brakuje glikopeptydów, następuje załamanie komunikacji, które powoduje nieporozumienia lub objawy choroby. To główna korzyść dla zdrowia! Producent energii, moderator komunikacji, co jeszcze można powiedzieć o Vidacell? Vidacell bierze udział w procesie detoksykacji naszego organizmu. Detoksykacja jest złożonym procesem, z którym mocno związane są glikoproteiny.
11:56
Ale detoksykacja jest procesem, który musi rozpocząć się PRZED procesem eliminacji a najważniejszym organem oczyszczającym jest zdecydowanie wątroba. Wątroba jest naszym centrum detoksykacji: wszystkie toksyny są w pierwszej kolejności kierowane do wątroby, gdzie są przekształcane w rozpuszczalne odpady. Do wykonywania takich czynności wątroba potrzebuje witamin, przeciwutleniaczy i jednej bardzo ważnej cząsteczki o nazwie GLUTATION. Glutation jest najważniejszym przeciwutleniaczem produkowanym przez wątrobę, stojąc na straży komórkowej i jako główny przeciwutleniacz odgrywa kluczową rolę dla 2 DNA jądra komórkowego i DNA mitochondrialnego.
13:02
Glutation jest tripeptydem (3 białka) potrzebującym wsparcia i pomocy składników białkowych Vidacell, które zwiększą wewnętrzną produkcję glutationu. Teraz rozumiesz jak działa Vidacell, ale pod względem bezpośrednich korzyści dla zdrowia, czego oczekujemy od Vidacell? Oczywiście pierwsze korzyści dotyczą lepszej kondycji fizycznej, która obejmuje nie tylko codzienne ćwiczenia treningowe, ale także wyniki sportowe. Sportowcy mogą bezpiecznie używać Vidacell, gdyż zawiera on wyłącznie ekstrakt z ryżu, który nie jest uznawany, jako składnik dopingu. Ze względu na zwiększające energię właściwości, Vidacell poprawia funkcję mózgu takie jak:
14:14
zwiększona pamięć, poprawa skupienia i koncentracji. Vidacell wspiera nasze ciało w procesach antyzapalnych. Vidacell dostarcza naszemu organizmowi przeciwutleniaczy, a także zwiększa jego naturalną zdolność do produkowania własnych przeciwutleniaczy. Vidacell wspiera utrzymanie zdrowego poziomu cholesterolu: badania wykazały utrzymanie zdrowego poziomu cholesterolu po 3 miesiącach stosowania Vidacell. Poprzez poprawę sił fizycznych i umysłowych Vidacell przyczynia się do zachowania długowieczności i lepszej ochrony przed oznakami starzenia. Jak powinno się go stosować?
15:27
Zrób z nim shake’a, wymieszaj go z 110-170 ml cieczy (najlepiej rozpuszcza się w ciepłej cieczy) lub po prostu posyp nim jedzenie. Vidacell można przyjmować o dowolnej porze dnia lub nocy. Jednak doświadczenie wielu osób, które odczuwają poprawę trawienia przy stosowaniu Vidacell zalecają spożywanie go na 15 minut przed posiłkiem. Możesz przyjmować od 1 do 3 saszetek dziennie. I nie ma efektów ubocznych, nawet Twój ulubiony zwierzak może go wziąć ponieważ nie zapominaj, że: jest to po prostu ryż !! Vidacell to świetny produkt pochodzący z bardzo skromnego jedzenia- ryżu. Nazywam się William Amzallag, do zobaczenia w następnym odcinku.

DOWNLOAD SUBTITLES: