Jeunesse Longevity TV - Episode 13 - Vidacell

Jeunesse Longevity TV - Episode 13 - Vidacell

SUBTITLE'S INFO:

Language: Serbian )

Type: Human

Number of phrases: 105

Number of words: 1138

Number of symbols: 6293

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:02
Dobrý den, jmenuji se William Amzalag a vítám vás u 13. dílu Jeunesse Longevity TV Co je to Vidacell? Vidacell je celý vyroben z rýže. Nic než rýže, ale ne ledajaká rýže... Rýže slouží obvykle jako zdroj energie, avšak obsahuje i několik stovek funkčních ingrediencí. Problémem ovšem je,které že to jsou ty důležité funkční prvky a jak vědecky ohodnotíme jakým způsobem prospívají našemu zdraví. Takže jaké je ono tajemství této vzácné rýže? Nejprve bylo třeba najít nejvhodnější rýžové pole na světě: údolí Siam v Thajsku
01:31
největší přírodní organická plantáž na Zemi!: Vysoce alkalická půda v údolí Siamu Bohatá na Spirulinu, zdravou vodní řasu, podporující čistě organický původ rýže Dále bylo třeba vybrat správný kmen rýže. Nezapomeňte, že na světě se pěstuje až 3000 různých kmenů rýže. Z těchto 3000 druhů byly pečlivě vybrány pro Vidacell 3 speciální kmeny. Takže co uděláme  dále s těmi 3 tak zvláštními kmeny? Prostě budeme kombinovat tyto 3 druhy rýže křížovým opylením, ovšem tajemstvím je,
02:40
že nepoužijeme žádné genetické technologie a žádné modifikace těchto kmenů. Následujícím krokem bylo najít jeden určitý funkční prvek mezi dalšími stovkami. A tento prvek se nazývá glykoprotein: kombinace cukru a bílkoviny Takže extrahujeme onen GLYKOPROTEIN ze semen rýže. Potřebujeme 100kg vybraných kmenů rýže, abychom vyprodukovali 1 kg glykoproteinu. Glykoproteiny jsou zodpovědné za řadu různých procesů v našem těle: transport molekul, produkce enzymů, součást DNA a produkce hormonů.
03:49
Poté musíme extrakt rozdělit na velmi malé částečky, abychom napomohli absorpci buňkami. Toto se děje za pomoci speciálního zařízení, vyvinutého za pomoci thajského Ministerstva pro Vědu. Nyní máme glykoproteinový extrakt v práškové formě, co s ním však dále? Glykoprotein z rýže má 3 blahodárné účinky na správnou biochemii a funkci organismu: Zaprvé, výrazně zvyšuje produkci energie z mitochondrií, zadruhé dramaticky zlepšuje buněčnou komunikaci a za třetí je nezbytný pro detoxikaci organismu.
04:59
Nejprve se zaměřme na energii. Když máme dostatek buněčné energie, jsme optimálně zdraví, naše tělo může korigovat různé symptomy a obnovovat metabolickou rovnováhu. Zdraví a stárnutí začínají v našich buňkách a energie je zde pomocníkem. Energie pochází z naší buněčné elektrárny zvané mitochondrie, máme více než 2500 mitochondrií v každé buňce!! Abychom pochopili, jak mitochondrie produkují energii, musíme začít na začátku, tedy u jídla, které jíme. Potrava, kterou jíme či pijeme je trávením dělena na Nutrienty, což jsou: bílkoviny, cukry, tuky, vitamíny, minerály a stopové prvky.
06:03
Pouze tyto nutrienty projdou přes střevní bariéru do krevního oběhu. Jsou absorbovány, a krev je dopraví ke svému cíly, což je buňka Uvnitř buňky přicházejí k mitochondriím, což jsou zdroje energie buňky. Právě zde se přeměňují nutrienty na energii. Každý nutrient má určitou kapacitu k tvorbě energie, například z tuku vznikne více energie než z karbohydrátů (9 kalorií na gram místo 4 kalorií na gram z cukrů) U mitochondrií však máme jiný způsob měření energie, hovoříme zde o ATP. Tvorba ATP z jídla je zásadní podmínkou života.
07:09
Vidacell napomáhá metabolickým reakcím, které vedou k uvolňování energie ve formě ATP. Vidacell je však více než pomocníkem ve tvorbě energie, Vidacell pomáhá udržovat mitochondrie mladé a ve formě. A jak je to možné? Někteří vědí, že máme 2 DNA, jednu v jádru buňky, která je nositelkou většiny genetické informace (okolo 25 000 genů) a jednu v každé mitochondrii, která obsahuje jen 27 genů a je předávána pouze matkou (neptejte se mne proč). Buňky mají i více než 2500 mitochondrií (kromě červených krvinek), ale jak stárneme
08:18
počet funkčních mitochondrií se snižuje, a proto mají staří lidé méně energie než mladší lidé. Jak vzniká energie, tak současně s ní vznikají i volné radikály, které poškozují DNA mitochondrie. Tato DNA je daleko citlivější na volné radikály a kyslík, mnohem více než DNA v jádru buňky. Jestliže nejsou tyto škody okamžitě napravovány, mohou nabývat závažných rozměrů A produkce energie může významně poklesnout! Vidacell napomáhá opravě DNA skrze bílkovinou složku zvanou glykoprotein. Víme, že Vidacell, tedy glykoproteinový výtažek z nejlepší rýže na světě způsobí, že více nutrientů se změní na energii ve formě ATP v až 2500 mitochondriích buňky.
09:39
Víme, že Vidacell chrání mitochondriální DNA. A buněčná komunikace? Buňky komunikují tím, že přijímají a vydávají určité signály. Signály přicházejí z okolního prostředí, Nebo od ostatních buněk. Aby mohla buňka komunikovat, musí signál projít buněčnou membránou. Toto funguje tak, že na signál zareagují proteinové receptory umístěné vně buňky. V tomto případě pouze ty buňky, které mají vnější receptory zareagují na přijatý signál. Proteinová část Vidacellu je zásadní pro podporu komunikace buněk. Buňky spolu „hovoří“.
10:48
Buňky komunikují s mozkem a s imunitním systémem. Komunikační centrum se nalézá v buněčné stěně a signální abecedou buněk jsou jednotky založené na glykoproteinech a glykolipidech. Pokud máme nedostatek glykopeptidů, může dojít k narušení komunikace a tím k zmatkům a symptomům nemoci. Toto je důležitý přínos pro zdraví! Produkce energie, pomoc při komunikaci, co ještě dovede Vidacell? Vidacell je důležitý i při detoxikačních procesech. Detoxikace je komplexním procesem, který rovněž zahrnuje glykoproteiny.
11:56
Detoxikace je proces, který musí začít PŘED eliminačním procesem a nejdůležitějším orgánem jsou zde bezesporu játra. Játra jsou naším detoxifikačním centrem: všechny toxiny procházejí játry, kde se mění na odpad rozpustný ve vodě. Aby mohla játra fungovat správně, potřebují vitamíny antioxidanty a důležité molekuly zvané GLUTATHION. Glutathion je prvořadý antioxidant, ochránce buněk, který vzniká v játrech a má důležitou úlohu v ochraně zejména dvou DNA, v jádru a  DNA mitochondrií
13:02
Glutathion je tripeptidem (3 proteiny) a využitím tedy oné proteinové části Vidacellu dojde ke zvýšení produkce glutathionu. Nyní víte, jak Vidacell pracuje, ale pokud se zaměříme na okamžité zdravotní efekty, co můžeme od Vidacellu čekat? Samozřejmě prvním zdravotním efektem je celkově lepší výkon při cvičení, a to ne pouze obvyklém cvičení, ale při atletických výkonech. Atleti mohou užívat Vidacell také proto, že obsahuje POUZE výtažek z rýže, která není považována za doping. A díky extrakci energie Vidacell rovněž zlepšuje funkci mozku:
14:14
zlepšuje paměť, koncentraci a soustředění. Vidacell rovněž podporuje protizánětlivé procesy. Vidacell dodává antioxidanty a zároveň umožňuje tělu, aby si vytvářelo vlastní antioxidanty. Vidacell podporuje správnou hladinu cholesterolu: studie ukazují udržení správné hladiny cholesterolu po 3 měsících užívání Vidacellu. Zlepšením fyzického a duševního stavu prodlužuje Vidacell aktivní život a přispívá k ochraně před nemocemi spojenými se stárnutím. A nakonec, způsob použití?
15:27
Rozmixujme nebo v shakeru smíchejme se 120 - 180 ml teplejší tekutiny, nebo jím pokropíme Vaše jídlo. Vidacell můžeme užívat kdykoliv během dne nebo v noci. Avšak mnoho lidí shledalo, že trávení prospívá, užijí li Vidacell 15 minut před jídlem. Můžete užít 1-3 sáčky během dne A nemá žádné vedlejší účinky, dokonce i zvířecí mazlíčci ho mohou jíst, nezapomeňte, že je to jen rýže!! Vidacell je výborný produkt z velmi skromné potraviny, rýže. Jmenuji se Viliam Amzalag a těším se na shledání u dalšího dílu.

DOWNLOAD SUBTITLES: