I SUED THE SCHOOL SYSTEM (2021)

I SUED THE SCHOOL SYSTEM (2021)

SUBTITLE'S INFO:

Language: Serbian )

Type: Human

Number of phrases: 80

Number of words: 985

Number of symbols: 5005

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:00
Albert Einstein jednou řekl, že každý je geniální, ovšem pokud budeme soudit rybu podle její schopnosti vylézt na strom, stráví celý svůj život v domnění, že je hloupá. Dámy a pánové, dnes je obžalovaným současné školství. Jsem rád, že jste přišli. Nejen, že škola nutí šplhat ryby po stromech, ale také je nutí slézt dolů a uběhnout 10 mil. Povězte mi, jste hrdí na věci, které jste dokázali? Přeměnit miliony lidí na roboty. Přijde Vám to jako sranda? Uvědomujete si, kolik dětí se ztotožňuje s tou rybou, která pluje proti proudu ve třídě, nikdy nenalézajíc v čem jsou dobří? Myslíc si, že jsou hloupí? Věříc tomu, že jsou k ničemu? Je načase přestat s výmluvami. Povolávám školu na stupínek, a obviňuji ji ze zabíjení kreativity, individuality a z intelektuálního zneužívání. Je to starodávná instituce, která překročila svou dobu použití. Takže vaše ctihodnosti tímto uzavírám mé úvodní prohlášení a pokud mohu předložit důkazy o svém případu, dokážu to. Pokračujte. Za A) tu máme moderní telefon. Poznáváte ho?
01:07
Zde je telefon co se užíval před 150 lety. Je mezi nimi velký rozdíl, že? Mějte strpení. Zde je současné auto. A zde je auto co se užívalo před 150 lety. Velký rozdíl, že? Dobře a teď se podívejte pozorně, zde je současná třída a zde je třída, jak vypadala před 150 lety. No není to ostuda? Za více než století se nic nezměnilo. A vy i přesto tvrdíte, že připravujete studenty pro budoucnost?! Ale s takovými důkazy se vás musím zeptat. Připravujete studenty na budoucnost nebo na minulost? Prověřil jsem si Vás a vaše záznamy dokazují, že jste měli učit lidi co pracují v továrnách. Což vysvětluje, proč dáváte žákům upnuté a jasné role. Říkáte jim, aby seděli zpříma a zvedali ruce, když chtějí promluvit. Dáváte jim krátké přestávky na jídlo a osm hodin denně jim říkáte, jak mají myslet. Jo a nutíte je mezi sebou soutěžit o Áčka (1). Písmena, která rozhodují o kvalitě produktu. Tudíž velké A jako u masa. Chápu, tenkrát byly jiné časy. Všichni máme minulost. Já sám nejsem žádný Gándhí, ale dnes nepotřebujeme vytvářet roboty nebo zombie. Svět pokročil a nyní potřebujeme lidi, kteří myslí kreativně, inovativně, kriticky,
02:10
nezávisle, se schopností navazovat kontakty. Podívejte se na to takhle. Každý vědec vám řekne, že žádné dva mozky nejsou identické. A každý rodič se dvěma nebo více dětmi může toto tvrzení potvrdit. Takže mi prosím vysvětlete, proč ke studentům přistupujete jako k vykrajovátkům na perník nebo jako ke snapback kšiltovkám s jejich one-size-fits-all (univerzální velikost). Je to kravina. (Soudce: Mluvte slušně) Omlouvám se vaše ctihodnosti, ale pokud by lékař předepsal úplně stejný lék všem svým pacientům, důsledky by byly tak tragické. Tolik lidí by onemocnělo. A přesto, když dojde na školu, tohle je přesně to, co se tam děje. Zanedbání ve vzdělání, kdy jeden učitel stojí před 20 dětmi. Přičemž každé z nich má odlišné silné stránky, odlišné potřeby, odlišné nadání a odlišné sny. A způsob jakým je učíte je stejný. To je příšerné. Dámy a pánové, obžalovaný by neměl být osvobozen, toto může být jeden z nejhorších trestných činů, který byl kdy spáchán. A pojďme se zmínit o způsobu, jakým se chováte ke svým zaměstnancům. - Námitka! - Zamítá se. Tohle si chci poslechnout. - Je to ostuda. Chci říct, učitelé mají jednu z nejdůležitějších prací na této planetě a přesto mají malý plat? Není divu, že tolik studentů dostává jen malý zlomek vědomostí. Buďme upřímní, učitelé by měli vydělávat stejně jako lékaři, protože doktor může provést operaci srdce a zachránit život dítěte.
03:19
Ale skvělý učitel se může dostat do srdce tohoto dítěte a dovolit mu skutečně žít. Víte, učitelé jsou hrdinové, kteří jsou často obviňováni, ale oni nejsou ten problém. Pracují v systému bez větších možností nebo pravomocí. Učební osnovy jsou tvořeny úředníky, z nichž většina neučila ani den. Jsou jen posedlí standardizovanými testy, o kterých si myslí, že kroužkování v několika možných odpovědích rozhoduje o úspěchu. To je bizarní. Ve skutečnosti jsou tyto testy příliš kruté, než aby se využívaly, a mělo by se od nich odstoupit. Ale neřešte moje slova. Zeptejte se Frederika J Kellyho, muže, který vynalezl, standardizované testování a který řekl, a teď cituji: Tyto testy jsou příliš kruté než aby se využívaly, a mělo by se od nich odstoupit. Dámy a pánové, pokud budeme pokračovat touto cestou, následky budou strašlivé. Nemám moc víry ve školu, ale věřím v lidi. A pokud můžeme přizpůsobit zdravotní péči, auta a stránky na Facebooku, pak je naší povinností udělat to samé pro vzdělání. Abychom jej vylepšili, změnili a pozvedly školní atmosféru. Protože ta je k ničemu, pokud nepracujeme na tom, abychom přivedli odhodlání a atmosféru z každého studenta.To by mělo být naším úkolem.
04:22
Už žádná společná jádra. Místo toho se pojďme dostat k jádru každého srdce v každé hodině. Jasně, matematika je důležitá, ale ne víc než umění nebo tanec. Pojďme dát každému nadání stejnou šanci. Vím, že to zní jako sen, ale země jako Finsko dělají působivé věci. Mají kratší školní dny, učitelé mají přiměřené mzdy. Domácí úkoly neexistují a soustředí se na spolupráci namísto soutěže. Ale teď přijde ta pecka dámy a pánové. Jejich školní systém překonal všechny země na světě. Další místa, jako je Singapur, mají rychlý úspěch. Školy jako Montessori, programy jako Khan academy. Neexistuje jediné řešení. Ale pokročme dál, protože zatímco studenti jsou 20 % naší populace, jsou rovněž i 100 % naší budoucnosti. Takže se podívejme na jejich sny... A nikdo nemůže odhadnout, čeho budeme schopni dosáhnout. Tohle je svět, ve který věřím. Svět, ve kterém už ryby nejsou nuceny lézt po stromech. Případ uzavřen. Čau lidi, jmenuju se Prince Ea a chtěl bych vám moc poděkovat za to, že jste se podívali na moje video. Ale teď bych chtěl vědět, co si myslíte vy. Jak bychom společně mohli
05:42
vytvořit efektivnější, účinnější a prostě lepší budoucnost učení? Chci, abyste navštívili neste.com/preorderthefuture a sdíleli své myšlenky a nápady na téma. Mějte se.

DOWNLOAD SUBTITLES: