ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP39——主演:肖战、王一博、孟子义

ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP39——主演:肖战、王一博、孟子义

SUBTITLE'S INFO:

Language: Turkish

Type: Human

Number of phrases: 461

Number of words: 1626

Number of symbols: 9964

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
01:56
Yabani 39. Bölüm Tabii ki insafsızım. Yıllardır ne yapıyorsun bilmiyorum mu sandın? O yıl düşmanların peşindeyken Xiao Xingchen seni kurtardı. Ama sen ona ihanet ettin. İnsanları kuklaya çevirdin, Xiao Xingchen'ı kandırdın Song Lan'ı bu hale getirdin. Jing gibi küçük bir kızı bile rahat bırakmadın! Gülüyor musun? Hala gülebiliyor musun? Senden iğrenen birini hala hayata döndürmeye çalışıyorsun oyununa eşlik etsin diye! Kim onunla oyun oynamak istiyor? O zaman önümde diz çöküp bilincini onarmam için neden bana yalvardın? Neden mi? Erdemli biri olmak istemiyor muydu? İstediğinin olmasına izin vermem. Ondan bu kadar nefret ediyorsan neden Chang Ping'i öldürdün? Neden mi? Sana sebebini söylememiş miydim, Yiling Reisi? Yueyang'taki herkesi öldüreceğim geriye köpek bile bırakmayacağım! Bu bahane güzel tabii. Ama zamanlaman hiç doğru değil. Senin gibi sudan sebeplerden intikama susamış böyle zalim ve acımasız biri hepsini öldürmek için nasıl bu kadar yıl bekleyebilir?
03:51
Kim için intikam aldığını sen çok iyi biliyorsun. O zaman söyle bana. Ben ne biliyorum? Ben ne biliyorum? Öldüreceksen öldür. Neden ceza vermek için uzuvlarını kesmek zorundaydın? Neden kılıcın Yaklaşan Felaketi kullanmadın da Shuanghua'yı kullandın? Neden Changping'in gözlerini oyup Xiao Xingchen'la aynı hala getirdin? Saçmalık! Hepsi saçmalık! İntikam. Yoksa onu kolayca ölüme mi gönderseydim? İntikam aldığın kesin, ama kimin için intikam alıyorsun? Gülünç. Gerçekten intikam almak istiyorsan, en çok parçalarına ayrılması gereken sensin. Bu küçük serserinin dayanma gücü çok yüksek, sanki acıyı hiç hissetmiyor gibi. Onu harekete geçirecek bir şeyler söylemeliyim. Ama gerçekten merak ediyorum. Karanlık Demirin bir parçası sende olsa da, Karanlık Kaplan Tılsımının yarısını bile onaramazsın. Tahmin edeyim. Biri sana yardım, ediyor değil mi? Peki şu bahsettiğin arkadaşın hani hani oyunculuğu senden iyi olan? Neden sana yardıma gelmedi? Konuşsana. Lan Zhan, çabuk, bambu sopanın sesine doğru! Bacaksız. Dilini kestim, gözlerini oydum. Bunca yıl saklandın
06:26
şimdi dışarı çık. Seni parçalarına ayırırım diye korkmuyor musun? Geber! Lan Zhan. Hayalet yüzlü... Yaptıkları Karanlık Kaplan Tılsımı yine gitti. Az önce ona üç darbe indirdim, ama yine de sisin içinde kaybettim. En azından Xue Yang'ın hayalet yüzlüyle birlikte olduğunu biliyoruz. Belki de ortak liderleri vardır. Lan Zhan. Ne düşünüyorsun? Hayalet yüzlünün kılıç kullanışı özel. Gusu Lan ailesinde öğrenmiş, ama Lanling Jin ailesinin sıra dışı yeteneği de var. Buradalar. Hanguang Jun, Sonunda döndün. Selef Mo, bu... Bir şey yok. Bilinci yerine geldi. Selef Mo, onlar... Daha sonra anlatacağım. Kalanları onlar halleder. (Fuxue) Eğlenceli mi? Eğlenceli. Nasıl eğlenceli olmaz? Keşiş Xiao Xingchen, bu parmağı nasıl kırdığımı bilmek ister misin? Hayır. Yine de söyleyeceğim! Söyleyceklerim bittiğinde hala benim hatam olduğunu düşünüyorsan ne istersen yap. Sana anlattığım o çocuk ve şekeri hala hatırlıyor musun? O çocuk gerçekten de o şekeri çok istemişti. Hayatı pahasına at arabasını takip etti. Önlerinde kollarını açıp durdurmak istemişti. Ama o adam çocuğun ağlamasından sıkılıp
11:39
Arabacının elindeki kırbacı alıp, kafasına vurup yere düşürmüş. Sonra, arabanın tekerlekleri elinin üstünden geçmiş, tek tek bütün parmaklarından. Yedi yaşında! Sol elindeki bütün kemikler kırılmış, bir parmağı tamamen ezilmişti! Xiao Xingchen, Beni Saf Olmayan Diyar'a götürdüğün zaman ne kadar katıydın! O adam tam olarak Chang Ping'in babası. Chang Ci'an o yıl bir parmağını kırdı. İntikam alacaksan, sen de onun bir parmağını kırsan yeterdi. Kalbin soğumadıysa, ikisini kırsaydın, onunu kırsaydın! Ya da bütün kolunu kırsaydın da olurdu. Ama neden bütün aileyi öldürdün? Yoksa senin bir parmağın eli kişinin hayatına mı bedeldi? Tabii ki. Parmak benim, hayat başkalarının. ne kadar öldürsem de yetmez. Elli kişiydi sadece nasıl bir parmağıma denk olur? Ya yanındakiler? Kar Beyaz Köşkü niye katlettin? Neden Zichen'ın gözlerini kör ettin? Sen neden beni durdurdun? Neden bana engel olsun? Chang ailesine yardım ettin? Xiao Xingchen, bu başından beri senin hatandı.
13:12
Başkasının meselesine karışmamalıydın. Kim haklı kim haksız, merhameti ya da nefreti başkası nasıl bilebilir? Ya da baştan dağdan inmeyecektin. Ustan Baoshan Sanren ne kadar akıllı. Neden onu dinlemedin? Orada kalıp çalışmaya devam etseydin ya! Dünya meselelerini anlamıyorsan gelsemeseydin! Xue Yang. Miğde bulandırıcısın. Xiao Xingchen. İşte bu yüzden senden nefret ediyorum. En en en çok nefret ettiğim senin gibi dürüstlüğüyle övünen, çok erdemli olduğunu sananlardan. Her zaman iyi şeyler yaparak dünyayı mükkemel hale getireceğini sanan salaklar. Saf, ahmak, aptal! Benden tiksiniyorsun? Tamam. Benden tiksinmen umrumda mı? Ama, benden tiksinmeye hakkın var mı? Bu günlerde seninle yaratıkları öldürmeye gitmemiş miydik? Neden bunu söylüyorsun şimdi? Hiç. Sadece ne yazık körsün. İki gözünü de kendin çıkardın. O yüzden öldürdüğün insanları göremedin. Senin kılıcın kalplerine girerken ne kadar korktular, acı çektiler. Hatta bazıları ağlayarak diz çöküp yalvardılar yaşlıları ve küçükleri bırakman için.
14:34
Eğer dillerini koparmamış olsaydım, kesin ağlayıp bağırırlardı. Bizi bırakın. Yalan söylüyorsun. Yalan söylüyorsun. Beni kandırıyorsun. İmkansız. Yalan söylüyorsun. Evet. Yalan. Seni kandırdım. Seni hep kandırıyordum. Ama kim bilirdi seni kandırdım sen de inandın, şimdi kandırmıyorum ama inanmıyor musun? Kapa çeneni! Kapa çeneni! Tamam! Çenemi kapıyorum! İnanmıyorsan, arkandaki kişiye dön. Kendi söylesin kandırıyor muyum kandırmıyor muyum? (Fuxue) Zichen. Zichen. Sen misin? Ne oldu? Bir şey söyle. Bir şey söyle. Biri bir şey söylesin! Ne oldu? İki eski arkadaşın karşılaşması o kadar dokunaklı ki ağlıyorsun! Sarılmak ister misin? Dünyayı kurtarmak? Gülmekten öldüm. Sen kendini bile kurtaramazsın! Xiao Xingchen. Hiçbir şey yapamazsın. Büyük bir yenilgiye uğradın. Kendini suçla. Bunu sen istedin. Bırak beni. Az önce bana kılıç çekmiyor muydun? Nasıl şimdi bana yalvarıyorsun? Ölmek daha iyi.
17:48
Ölenler daha çok söz dinliyor. Xiao Xingchen. Kalkmazsan, arkadaşın Song Lan'ı insanları öldürmeye yollarım. Şu küçük kör Jing'i boğup cesedini tarlaya atarım. Sokak köpeklerine yem ederim. Xiao Xingchen! Ruh hapseden kesesi. Ruh hapseden kesesi. Doğru. Ruh hapseden kesesine ihtiyacım var. Bir zamanlar küçük bir çocuk varmış bu çocuk tatlı şeyleri çok severmiş. Ama ne annesi ne babası ne de parası yokmuş. Her zaman yiyemezmiş. O yüzden hergün düşünürmüş eğer biri ona hergün şeker verirse ne güzel olurmuş. Böyle bir şey nasıl olabilir? Jing. Küçük hanım Jing... (Jing'in mezarı) O Xue Yang cidden şerefsiz! Ölmek ona az gelir! Eğer Tanrıça burada olsaydı onu ısıra ısıra öldürtürdüm! Lan Zhan. Neyse ki. Neyse ki ne? Dönelim. Tabut evi. Sonunda tepki verdi. Bizi burada bekleyin. Hemen döneceğiz. Tamam. (Yi Kasabası) Kardeş Song. Bu onun kalan bilinci. Küçük hanım Jing öldü. Kasabanın dışına gömdük.
25:48
(Teşekkürler) Bundan sonra ne yapacaksın? Shuanghua ile dolaşıp Xing Chen'la kötü ruhları arındıracağım. Ay Işığında Esitinti Xiao Xingchen. Kara ve Soğuğa Göğüs Geren Song Zichen. Acaba ikisi bir gün yine bir araya gelebilecek mi? (Yi Kasabası) Bastırıcı çember. Lan Zhan, dikkat et. Sahiden Karanlık Kaplan Tılsımının lekesi. Bu o! (Tanzhou) İnsanlar böyle yerlerde yaşamalı işte. Öyle değil mi Sizhui? Sizhui nerede? Sizhui. Sizhui ne yapıyorsun? Kaç yaşındasın bununla oynuyorsun. Üç yaşından beri oynamıyorum. Sana ne! Ne istersek onu alırız, Lanling Jin ailesinin parasını da harcamıyoruz! Ben gidip bir bakayım. Sizhui, bakma. Bunların hepsi bizim Gusu'da var. Tamam, biliyorum. Sen önden git. Hemen geleceğim. Tamam. Jingyi. Üç yaşından önce ne yapıyorsun hatırlıyor musun? Kim hatırlar ki? Bulutlu Kanyon'da oynuyordum herhalde.
31:18
Neden soruyorsun? Hiç. Öylesine. Sizhui, şuna baksana. Yuan! Çocuğum, sevdin mi? Sevdim. Lan Zhan. Hala tavşanları sevmediğini mi söylüyorsun? Lan Zhan. Hadi onu alalım. Tamam. Hanguang Jun. Hanguang Jun. Hanguang Jun. Ne oldu? Şey Zewu Jun geldi. Şu anda sizi handa bekliyor. (Tanzhou Hanı) Selef Mo, bu fener... Düzgünce tut. Görünüşe göre halletmemiz gereken bir mesele var. Büyük abinin bedenini görüdüğünüze emin misiniz? Yi kasabasında mühürlenmiş kafasız bir ceset gördük, iyi korunmuştu. Kıyafetleri bile sağlamdı. Bıçak ruhu cesedi görünce ancak gerçek görüntüsüne büründü. Abi. Gerçekten Kızıl Kılıç Ustası. Abi. Wangji. Yeter. O yıl büyük abinin Jinlingtai'da şeytan tarafından ele geçirildiğini kendi gözlerimle gördüm. Her yeri paramparça olmuştu. Yıllardır onun haberini alamasak da ben, çoktan hazırlığımı yapmıştım. Zewu Jun. Bir şey daha danışmak istiyorum. Söyle lütfen. Az önce Hanguang Jun de söyledi. Yi kasabasındayken Xue Yang'ın Karanlık Kaplan Tılsımını çalan hayalet yüzlüyle karşılaştık. Ama Hanguang Jun'ün söylemediği bu kişi sadece Gusu Lan ailenizin kılıç hareketlerini iyi bilmiyor,
37:42
aynı zamanda Jin ailesinin de yeteneklerine sahip. Kim olduğunu biliyor musunuz? Hayalet yüzlü adam sadece Lan ve Jin ailelerinin hareketlerine aşina değil, ayrıca izini ve kimliğini de gizliyor. Yueyang'da bıçak ruhunu çalmaya çalışmakla kalmadı aynı zamanda Yi kasabasında Xue Yang'a yardım etti. Bu kişi açıkça Kızıl Kılıç Ustası'nın bedenini görmemizi istemiyor. Xue Yang'ın onardığı Karanlık Kaplan Tılsımını görmemizden de korkuyor. Şimdilik bu kişinin bizim hangi sırrı bilmemizi istemedğini boş verebiliriz. Ama görünüşe göre bu kişi Qinghe Nie ailesinin Bıçak Tapınağı sırrını da iyi biliyor. Gusu Lan ailesiyle çakın bağları olan biri hem de Kızıl Kılıç Ustası'yla geçmişi olan biri. O böyle bir şey yapmaz. Zewu Jun. Araştırdığınız bıçak ruhu olayı ve hayalet yüzlü adamla karşılaşmanız hepsi bu ay olan olaylar. Bu ay neredeyse her akşam benimleydi. Birkaç gün önce, birlikte Lanling Jin ailesinin gelecek ay düzenlenecek toplantısını da konuştuk. Aynı anda iki yerde olamaz. O yüzden hayalet yüzlü adam o olamaz. Ya ışınlanma tılsımı kullandıysa? Işınlanma tılsımını kullanması için önce onu öğrenmeli. Bu çok zordur. Bedeninde çalışmanın izleri yok.
39:32
Ayrıca, bu büyüyü kullanmak istiyorsa oldukça büyük bir ruhani enerji harcamalı. Ama gece avına çıkalı çok olmadı. durumu da gayet iyiydi. O yüzden eminim ışınlanma tılsımını kullanmış olamaz. Kendi gitmesine gerek yok. Zewu Jun. Sen de farkındasın en büyük şüphelinin kim olduğunu. Sadece kabul etmek istemiyorsun. Evet, biliyorum. Bu yıllarda onun hakkında yanlış anlaşılmalar olduğunu biliyorum. Ama ben, gözümle gördüklerime yıllardır inanıyorum. O öyle biri değil. Aslında onunla ilgili düşüncelerinizi tamamen anlıyorum. Bu kişinin, bendeki intibası da aslında kötü değil. Xue Yang'ı konuşmuyor muyduk? Nereden Wei Wuxian'e geldik? Xue Yang ne mi yaptı? Hayvandan bile kötü. Wei Ying onunla karşılaştırılınca daha da iğrenç. Onlar gibi şeytani şeylerle uğraşanlar oldukça felaket olacak. Hepsi öldürülmeli! Neden ateş püskürüyorsun bu kadar? Sizhui de Wei Wuxian ölmemeliydi demedi. Sadece sinsi yolu kullananların hepsi Xue Yang gibi olmayabilir dedi. Kırıp dökmek zorunda mıydın? Başka bir şey daha söylemedi mi? "Başka yolda olanlar illa şeytani yolda olacak diye bir şey mi var?" Başka yolda olan kim? Söylesene! Wei Ying'den başka kim olabilir? Efendi Wei. Alınma.
42:11
Demek Zewu Jun beni çoktan tanımıştı. Kabalık ettim. Az önce tanıdım. O zaman Zewu Jun sen de biliyorsundur Bıçak ruhunun Mo köşkünde tekrar ortaya çıkması tesadüf olamaz. Zewu Jun, lütfen biraz daha düşünün.

DOWNLOAD SUBTITLES: