WW2 - OverSimplified (Part 1)

WW2 - OverSimplified (Part 1)

SUBTITLE'S INFO:

Language: Persian

Type: Human

Number of phrases: 408

Number of words: 3284

Number of symbols: 12539

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:00
ساخت این ویدیو با اسکیل شیر امکان پذیر شد چرچیل مردی بود که استعداد های زیادی داشت اون یک هنرمند بود.پروانه ها رو دوست داشت. و تحقیقات در باره موجودات فضایی داشت که منتشر نکرده بود که نشون میداد اون مرد بی تاب بود و خیلی علاقه مند به دانش. شاید میتونست کامپیوتر اش رو روشنه کنه و توی اسکیل شیر ثبت نام کنه که یک جامعه باری یادگیری مهارت ها به صورت اینترنتی هستش. بیشتر از 19.000 کلاس طراحی کسب و کار.فناوری و غیره شاید اون برای مد هم که شده بود میخواست یک حرفه جانبی یاد بگیره ولی نمیدونست از کجا شروع کنه روی اسکیل شیر. اون میتونست کلاس هایی درباره طراحی مد پیدا کنه و یا ساخت و ساز لباس و یا اگه میخواست که طراحی برنامه. ویا مهارت عکاسی ایش رو بهتر کنه و یا چطور یک سوژه خیلی خوب پیدا کنه اون متونست برای همه این رشته ها حتی بیشتر کلاس پیدا کنه درون اسکیل شیر اسکیل شیر به شما قابلیت دسترسی به کلاس های با کیفیتی رو میده. که کارشناس های زیادی در روی این بستر کار های خودشان رو اراعه میدن. من به شخصه بشدت روی انیمیشن کار میکنم. و من واقعا شگفت زده شدم از شدت وجود کلاس های بسیار کارآمدی که در دسترس من بود. برای مثال این کلاس پر از فن و ترفند باری ساخت صراحی های متحرک. ویا این یکی. برای ساخت چرخه قدم زدن شخصیت. برای اشتراک سالانه درون اسکیل شیر زیر 10$ در ماه هستش. و اگه برای اولین بار میخوای که امتحان کنی، یک مژده برای بینندگان OverSimplified 1000 نفر اولی که از لینک زیر استفاده کنند
01:04
که میتونید داخل توضیحات پیدا کنید 2 ماه اولشون رو داخل اسکیل شیر فقط با پرداخت 99 سنت طی میکنن مطمعن بشید که از لینک داخل توضیحات استفاده کنید تا یه چی یاد بگیرید :) و بدون حرف اضافی شرو ع میکنیم ترجمه شده توسط:(محمد حسین قهرمانی MH_TV@) سال 1902 میلادی هست مرد جوانی بنام بنتونو موسلینی از ایتالیا به سویس نقل مکان میکنه تا از خدمت نظامی اجتناب کنه بشدت به فعالیت های مردمی و مردم سالاری میپردازه برای اتحادیه های تجارتی کار میکرد، و برای روزنامه های مردم سالاری خبر مینوشت. و طرفدار شدید سرنگونی پادشاهی های اورپایی هم بود همه این مساعل. همه این فعالیت ها اون روبا پلیس سویس به مشکل میندازه و دستگیر میشه به ایتالیا بر میگرده آزاد میشه دوباره به سویس برمیگرده دوباره دستگیر میشه و دوباره به ایتالیا بر میگرده تمام خدمت نظامی به ارتش (سربازی شون) که قبلا اجتناب کرده بود به پایان میرسونه و بعد از مدت کوتاهی دوباره کار در مدرسه ابتدایی. و بالاخره به عنوان یک فعال اجتماعی مشتاق شروع به کار میکنه توانایی سخنرانی و روزنامه نگاری او اون رو به فردی معروف بین فعالان مردم سالاری در ایتالیا تبدیل میکنه وتفکر ضد جنگ داشت وقتی که ایتالیا لیبی رودر سال 1910میلادی به استعمار گرفت او شورش کرد و دستگیر شد و سپس جنگ جهانی اول پیش اومد و بار دیگر او به دخالت ایتالیا در جنگ اعتراض کرد.(چون ضد جنگ بود) اما ناگهان با خودش گفت : صبر کن ببینم این جنگ میتونه فضا رو برای براندازی پادشاهی های اورپا میسر کنه و همچنین میتونه انقلاب های مردم سالاری رو همه جا به راه بندازه
02:06
و ناگهان تصمیم گرفت که طرفدار جنگ بشه اما طرفدار های مردم سالار اون تفکر جنگی پروای اون رو دوست نداشتن و اونها اون رو از گروهشون بیرون انداختن و یک دفعه با خودش گفتد: میدونی چیه؟! من از مردم سالاری خسته شدم ما یک چیز جدید میخوایم. نه براساس تقسیمات طبقاتی که ما رو ازهم جدا میکنه بلکه بر پایه وحدت در جریان ملیتی باشه ما کل میترانه رو تسخیر میکنیم و دوباره مردم ایتالیا رو متحد میکنیم درست مثل زمان امپراطوری رم و اسمش رو گذاشت فاشیسمو (همون فاشیسم) و ملت ایتالیا رو به سرفرازی میروسونه همه اینها عالی بود، آقای موسلینی ولی چه مدل مویی میخوای بزار ببینم کچل کن سمفونی ♪ Tchaikovsky - 1812 Overture ♪ ایتالیا در گروه برندگان جنگ جهانی اول بود. و امیدوار بودند که بتونند سرزمین های زیادی رو تصرف کنن ولی در نهایت اونها به مقدار کمی دست یافتند و احساس فریب خوردگی کردند. و از همه مهم تر وضع اقتصادی بد. و دولت ضعیف که به این معنی بود که مردم ایتالیا {کمی} ناراحت بودند. و وقتی موسلینی سر کار اومد و گفت که اون میتونه همه چی رو درست کنه اقدامات فاشیستی اون حمایت های بسیار زیادی رو به وجود آورد. در سال 1922 اون پیش پادشاه ایتالیا رفت و گفت : من رو نخست وزیر کن، ویا مجبورت میکنم. و پادشاه ایتالیا گفت: (تو و کدوم ارتش؟!) این ارتش راضی شدم حاجی و سپس اون یک حکومت استبدادی تاسیس کرد با فرماندهی خودش و تبدیل به اولین استبدادگر فاشیست در اورپا شد.
03:19
کشور بعد :(آلمان بود) آلمان جز کشور های شکست خورده در جنگ جهانی اول بود و همچنین آنها کاملا به فنا رفتن و به دلیل پیمان نامه ورسای مناطقشون رو از دست داده بودن و مجبور به تضعیف نظامی رایلند شدند. و همچنین مجبور به کاهش نفرات ارتششون به 100.000 نفر شدند. و نمی تونستند نیروی هوایی داشته باشند. و باید مبلق زیادی به متفقین میدادند. در شرایطی که پولی نداشتند. و یک قانون جدید تنظیم شد که هرفرد اینگلیسی میتونست بره وسط شهر برلین شخص آلمانی رو که میخواد رو برداره و ازار و اذیت کنه اون آخری رو از خودم گفتم اما به معنی که چقدر این شرایط برای آلمانی ها محسوس بود. و از همه مهم تر، اقتصاد بد و حکومت ضعیف. به این معنی بود که وقتی یک مرد کوتاهد قد عصبانی، با یک سبیل سخیف سر کار آمد. و گفت که میتونه همه چیز رود درست کنه مردم آلمان عاشقش شدن هیتلر در دوران جنگ جهانی اول سرباز بود. و همچنین او بصورت شدیدی وطن پرست بود. و هیچ شخص دیگری به اندازه او از حقارت آلمان خشمگین تر نبود. اون کمک به تاسیس یک گروه سیاسی جدید کرد. و در سال 1923 میلادی و با بروبچ خودش شروع به اعتراض در راهپیمایی مونیخ کرد. و دستگیر شد ولی طرفدار هاش روز به روز بیشتر و بیشتر شدن. و در سال 1933 ريیس جمهور اون رو صدر اعظم کرد. اون باور داشت که هیتلر نجات دهنده برگزیده آلمان بود. و او کاملا قدرتمند شد. و فرماندهی خودش حکومت دیکتاتوریی تاسیس کرد. و تبدیل به دکتاتور دوم اروپا شد هیتلر و موسلینی طرز فکرمشابه ای داشتند. ولی از همه مهمتر.
04:21
اونها دشمن های مشابه ای هم داشتند. و اینجوری شد که اونها با هم متحد شدند کسی دیگه ای نیست؟ فرانکو؟ نه؟ تو نمیخوای؟ من میخوام. کی بود؟ منم ژاپن. و اون ها بخش های شمالی چین رو گرفتند. بزارید زمان رو کمی برگردونیم. ژاپن خودش رو از کل دنیا برای بیشتر از 200 سال جدا کرده بود. تا وقتی که آمریکایی ها نمانگر شدن و گفتن: هی تو باید با ما معاملی کنی؟ و باید از این شرذایت خوشت بیاد. و بدیت ترتیب قدرت های غربی چندین پیمان نابرابر برای اونها تحمیل کردند. که به این معنی بود که اقتصاد ژاپن به فنا رفت. و همچنین ژاپن دیگه منابه طبیعی نداشت پس تصم گرفتن که برن و به دست بیارن و ایجوری شد که با چین به جمگ برداخت و کنترل کره رو به دست آورد. و قسمت هایی از چین روهم گرفتند. و یکهو غربیها گفتند : هی. تمومش کن. و از اونجایی که ژاپن به غربیها نمیتونست چیزی بگه. ژاپن: باشه پس ما بر میگردیم خونه مون. صبر کن ببینم! داری چیکار میکنی؟! از ضعف چین استفاده کرد ای به اون نفوذ کردی. ولی من بودم که چین رو ضعیف کردم. میدونیم. ولی شما نذاشتید که چیزی داشته باشم. میدونیم. این ناعادلانه است. ما که فکر نمی کنیم. باشه. فعلا. ژاپن با خودش گفت: لعنت بهش. و با روسیه به جنگ پرداخت. و همه رو با پیروزی حیرت زده کرد. و کاملا کنترل کره رو بدست گرفت ولی به همین قانع نشد. وی جنگ جهانی اول آلمان ها جزایر آسیا رو به استعمار گرفته بودند. و سپس یک واقعه که احتمالا توسط ژاپنی ها اتفاق افتاد. یک بمب قطار ژاپن رودر مانچوریا منفجر کرد.
05:26
و به اونها بهانه داد تا ادامه بدند اون مناطق رو بگیرند. و شرایط اینگونه بود. آلمان نازی، و ایتالیای فاشیست و ژاپن. همه باور داشتند که از لحاظ نژادی برتراند (اون زمان) همه آنها حس دشمنی نسبت به متحدین داشتند. همه شون میخواستند که با نیروی نظامی مکان های بیشتری رو بگیرند. و این هم شد. با آلمان شروع میکنیم. هیتلر از پیمان نامه ورسای نفرت داشت. برای همین ملقاش کرد. و برای نقض کامل پیمان اسکادرن های لوفت و افه رو بوجود آورد.(نیروی هوایی نازی ها در جنگ جهانی) سربازی برای همه اجباری شد. و به این ترتیب هیتلر ارتش خود رو بوجود آورد. تا اینجا متحدین کاری نکرده بودند. پس ارتش خودش رو فرستاد تا منطقه رایلند رو تضعیف کنه. دستور رو داد و گفت که اگر متحدین خودشون رو نشون دادن سریع عقب نشینی کنن. ولی باز هم متحدین کاری نکردند. هیتلربا تقویت کردن ارتشش اماده بود تا قدم دوم رو برداره. اون میخواست که هر چه سریع تر جمعیت نژاد آریایی رو افزایش بده. و اون به فضایی بیشتری نیاز داشت. یا به طور خلاصه میخواست کل دنیال رو بگیره. ولی فعلا میخواست که بخش های مختلف اوروپا رو بگیره. وشروع به بررسی شرایط همسایه های خودش کرد. متحدین یواش یواش نگران شدند. و تصمیم گرفند از یک ترفند سیایسی نه چندان کارآمد به اسم (دلجویی) استفاده کنند. و تبدیل به یه همچین چیزی شد: هیتلر: من اینو میخوام. متحدین میتونی داشته باشیش. باشه دیگه بسه دیگه بیشتر نمیتونی. هیتلر: من اونم میخوام. و تکرار میشد. در سال 1938 میلادی ارتش هیتلر به سمت اتریش راهپیمایی کرد.
06:28
و به راهتی تصرف اش کرد. بدون هیچ مقاوتی. بووم! اینجا هم بخشی از المان شد. و بعدش از سودتلند خواست تا تسلیم بشن. در هالی که ارتش چک پر از مردم آلمانی بود. و اینجوری شد که متحدین با هیتلر د رمونیخ دیدار کردن. متحدین:نگاه کن ما هر چی بخوای بهت میدیم فقط... چک اسلواکیا:صبر کن ببنیم. این دیدار در مورد مناطق منه نباید من هم تو جریان باشم. متحدین: به هر حال ما هر چی بخوای بهت میدیم هیتلر. واقعا؟! آره. همینجوری؟! بله. با چه شرایطی؟! فقط ضمانت بده که به باقی چکاسلواکیا کاری نداشته باشی. باشه. و سپس چیمبرلین با خوشحالی و پیروزی و با قطعنامه توی دستش به کشورش برگشت. و از بهران جلوگیری کرد. و دنیا در صلح ادامه پیدا کرد. و به افتخار او یک مجسمه ساختیم. و هر سال 30 سپتامبر روز چیمبرلین رو جشن گرفتند. هیتلرداره بقیه چکسلواکیا رو میگیره. چی؟ و اون باقی چکسلواکیا رو گرفت. اوه تو به من دروغ گفتی! چه انتظاری داشتی؟ من هیتلرم. در جریان باشید که، موسلینی هم میخواست وارد جریان بشه. و باخودش گفت: آیا جایی کشوری هست که تا حالا به استعمار گرفته نشده باشه . که عقب افتاده باشه تا حدی که مردم جلوی تانک با تیرو کمان مبارزه کنن. و یا نیزه چوبی؟ اوه هستش؟ عالی شد. و تصرفش کرد. ایتالیا همچنین میخواست کنترل ورودی دریای ادریاتیک رو در دست بگیره. برای همین آلبانیا رو گرفت. و توی یک واقعه دیگه(در شرق آسیا) که احتمالا به دست ژاپنی ها رخ داد.
07:38
که در روی پل مارکو پولو ژاپنی ها با چینی ها درگیر شدن. و ژاپن دوباره به چین تهاجم کرد. بیجنگ و شانگهای رو تصرف کرد. و سپس تا دره ینگتز پیش رفت و یک پایتخت دیگه چیم رو گرفت. و اینجا بود که قساوت شکه کننده ژاپن نمایان شد . بر علیه مردم چین. برمیگردیم به اروپا، آلمان و ایتالیا روابطشون به صورت رسمی برقرار میکنن. با امضای پیمان فولادین. و بعدش هیتلر توجه اش به سمت هلند رفت. و از اونجایی از مانع بین دو بخش آلمان توی هلند نفرت داشت. و اینجا بود که متحدین باید پاشون رو وسط میزاشتن. و به آلمان هشدار دادن که تعرض به هلند، به معنی جنگ عه. هیتلر میخواست به سمت شرق پیشروی کنه. ولی نمیخواست که از دو طرف وارد جنگ بشه. و رفت پیش استالین وگفتش: چطوره که جفتمون هلند رو بینمون تقسیم کنیم. و من قطعا ااز خیانت نکردن به تو توی آینده خودداری میکنم. به نظر ... خوبه. این معاهده جدید متحدین غربی رو شوکه کرد. در تاریخ 1 سپتامبر 1939 میلادی ارتش آلمان وارد هلند شد. و انگلیس و فرانسه جنگ رو با آلمانئ شروع کردند. هلندی ها به سختی جنگیدند ولی وقتی دو غول پر قدرت از دو طرف درحال حمله بودن دیگه کاری ازشون بر نیومد. و برخه ای رخ داد به نام جنگ شیادانه. به این معنی که همه استاده بودند و کاری نمیکردند.
08:47
فرانسه تهاجم کوچکی به سیر لند کرد. ولی آلمانی ها موقعیت دفاعی خودشون رو حفظ کردن. و بعد از مدتی صحبت از فرانسه شد. فرانسه هنوز به شدت پیروزی ای که در جنگ جهانی اول به دست آورده بود افتخار میکرد. ولی بعد از اون چندان پیشرفتی نکرده بودند. و هنوز از اسب استفاده میکردند. و پیام ها را با موتور بجای رادیو ارسال میکردند. و دستور های فرمانده ها خیلی از روی بیخیالی و مبهم بود. و نیرو های نظامی خیلی کم احتمال بازرسی داشتن. اونها خط دفاعی بین مرز آلمان و فرانسه ساخته بودند. ولی دیگه حال نداشتن بقیه مرز ها رو خط دفاعی بکشن. اونها هیچ موشکی به فرانسه پرتاب نکرده بودن. از ترس این که انتقام بگیرن. توی جنگ! اونها نمیخواستند بهخ دشمنشون حمله کنن. و در این سمت انگلستان هم آنچنان وعضیت بهتری نداشت. چیمبرلین هنوز فکر میکرد که جنگ میتونه با دیپلوماسی و مذاکره رفع بشه. و بجای بمباران آلمان. با هواپیما ها اعلامیه پرت میکردند. که در نهایت کسی اهمیت نداد و بیشتر به عنوان کاغذ توالت در زمان جنگ استفاده شد. و فقط 200.000 مرد جنگی برای جنگ به فرانسه فرستادن. در زمانی بسیاری از فرانسوی ها برای جنگ بسیج شده بودند. جفت انگلیس و فرانسه نمیخواستند که اتفاقات جنگ جهانی اول تکرار بشه. و اونها میخواستن جنگ رواز کشورشون تا حد ممکن دور نگه دارند. برای همین توجه شون به شمال جمع شد. به سمت نروژ. سوید برای آلمان آهن صادر میکرد. از طریق نروژ این کار رو انجام میداد. متحدین ازشون خواستند که از این کار اجتناب کنند.
09:51
ولی اونها درخواستشون رو رد کردند. و بعد از این مساعل شوروی به فنلاند حمله کرد. و متحدین با خودشون گفتند چطور که ما نیرو هامون رو به نروژ بفرستیم. و از سوید رد بشیم و به کمک رفقای نروژمون بریم. و شاید سر راه تونستیم کنترل صادرات آهن رو به دست بگیریم. ولی نروژ و سوید هنوز مخالف بودند. و برای همین انگلیس اطراف آبهای بین المللی نروژ رو پر از نیرو های آبی نظامی خودش کرد و اونها همچنین به یکی از تانکر آبی آلمانی ها حمله کردن. هیتلر متوجه شد که متحدین دستشون رو تو یه کفش کردن. و اون درجا منابع آهنش رو منتقل کرد. و به سمت دانماک تهاجم کرد. و متفقین به بندرهای اسکله در امتداد ساحل هجوم آوردن. و تونستن کنترل نروژ رو به دست بیارن. با نیروی هوایی که به صورت عمده پرواز میکردند. و متحدین عقب نشینی کردند. و بعد از این واقعه اونها شرم زده شدن. و چیمبرلین استعفا داد. و وینستون چرچیل سر کار اومد. کسی که کارکرد مختلف برای نزدیک شدن به آلمان ها داشت. راهکرد هیتلر خیلی به چنگ جهانی اول شباهت داشت. به فرانسه حمله کنه. و فرانسه رو شکست بده. و از جنگ برای مدتی دست بکشه. و نوبت انگلیس بشه. و از سمت شرق با جنگ با شوروی هم پیروز شد. در زمان بیخیالی دو طرف . متحدین به هیتلر وقت تجدید نیرو دادن. و هیتلر آماده حمله بود. و متحدین میخواستند نیروهاشون رو توی بلژیک مستقر کنن. ولی بلژیک مخالف بود. و آلمان در حرکتی که تعجبی نداشت. و هیلتربه مناطق اطراف فرانسه حمله تا خط دفاعی فرانسه رو دور بزنه.
10:52
و متحدین نیرو های خودشون رو ریختن توی بلژیک. برای مقابله با آلمانی ها. و به نظر میرسید که اتفاقات جنگ جهانی اول داره تکرار میشه. ولی این دفعه هیتلر آستینش رو بالا زده بود. بلیطز کریل (حمله رعد آسا) و همزمان آلمان هزاران هزار آواره ها رو ویرانه غرب کرد. که سرعت متحدین رو کم کرد. و توی جنوب. منطقه خالی وجود داشت به اسم آردنس که پر از تپه او دشت بود و خالی از نیروی نظامی. و کاملا بی دفاع بود. بخواطر این که فرانسوی ها فکر میکردند که بصورت طبیعی غیر قابل نفوذ عه. و آلمان ها میخواستند با تمام توان از این منطقه نفوذ کنن. پس 50 نفر جنگی رو فرستادند. و به این ترتیب ارتش متحدین محاصره شد. و بهترین نیرو های متحدین الان گیر کرده بودند. و آلمان از تمام جهات به اونها فشار آورد. و بهترین نیرو های فرانسه شکست خوردند. و تقریبا تمام انگلیس ها رو هم محو کردند . ولی مقدار کمی از از نیرو ها تونستند در لحظه آخر به دانکریک انگلیس فرار کنن. با کشتی های غیر نظامی. با خالی شدن فرانسه از نیروی نظامی. و نیرو های آلمان پیشروی کردند. بدین ترتیب پاریس روگرفتند. آلمانی تلافی جنگ جهانی آول رو در آوردند. و هیتلر تونسته بود تا اینجا بیاد. هیتلر امیدوار بود که با سقوط فرانسه، انگلیس هم ناامید بشه و بدون جنگ تسلیم بشه. ولی این اتفاق نیوفتاد. و اون میخواست که کل جبه غربی رو بگیره. و سعی کرد که اونها رو تسلیم کنه. با جنگ روانی. انگلیس تنها بود و هیتلر میخواست از این فرصت استفاده کنه.
11:55
و قبل از سقوط فرانسه. ایتالیا هم جمگ رو بر علیه متحدین شروع کرد و شرایط انگلیس رو حتی بدتر کرد. و قدم بعد. بجای تصرف کل فرانسه. هیتلر نقاط مهم رو برای دفاع گرفت. و به باقی فرانسه اجازه داد تا به عنوان یک ایالت مطیع آلمان باقی بمونه. و اینجوری شد که متحد قدیمی انگلیس تصمیم گرفت که نگرشش رو تغیر بده. هلتلر همچنین امید وار بود که انکلیس از سمت مستعمره های آفریقاییش حمله نکنه. که هیتلر باید مراقب جنوب هم بود. اما انگلیس به آلمان ها با حمله به پایگاه فرانسه(نازی) در الجزایر، و نابود کردن چند کشتی اونجا رو گرفت. هیتلر شروع به ریختن نقشه برای حمله به انگلیس کرد. قبل ازاینکه سربازای آلمانی بتونن وارد انگلیس بشن. اون باید اول به برتری هوایی و دریایی نیاز داشت. بخصوص در کانال آبی انگلیس موج های زیادی از هواپیما های جنگی وارد صحنه شدن. در حالی که نیروی هوایی انگلیس با نفرات کم مقاومت کرد. در تلاش برای خنثی کردن حملات آلمان. در ابتدا نیروی هوای آلمان به بندر ها و تشکیلات انگلیس حمله کرد. و بعد به پایگاه نیرو های هوای انگلیس. و RAF رو به صورت کامل فلج کرد. و بنظزر میرسید حمله بزرگ آلمان ها به انگلیس داشت نزدیک میشد. ولی یکدفعه چرچیل دستوربه بمباران برلین رو داد. چندان آسیبی نزد. اما هیتلر خشمگین بود. و درجا به نیروی هوایی آلمان دستور داد که
12:55
روی مناطق پر جمعیت لندن حمله کنن. بچه ها به مناطق اطراف کشور فرستاده شدند. دور از خانواده هاشون تا از خطر در امان باشن. و پناهنده شدن به پناهگاه ها به یک اتفاق روز مره تبدیل شد. اما انگلیس ها هنوز روحیه قاطع داشتند. لبخند زنان، بافندگی میکردند و آروم بودند. این مردم هنوز جر و بزه داشتند. حملات متداول به لندن به نیروی هوایی انگلیس، فرصت تجدید قوا داد. و هیتلر یجورایی میشه گفت درجا زد، حداقل تا الان. و بالاخره در حمله بزرگ هوایی آلمان به لندن نیرو های انگلیس، تونستند مقابله کنن. و بسیاری از نیرو های آلمان رو نابود کردند. و انگلیس تونست کنترل کانال انگلیس رو بدت بگیره. حملات آلمان ها باید تعلیق میشد. ولی حنوز بمباران در برخی از شهر های لندن ادامه داشت.

DOWNLOAD SUBTITLES: