Ich kaufe kein Brot mehr! Neues perfektes Rezept für schnelles Brot in 5 min. Brot ohne Milch

Ich kaufe kein Brot mehr! Neues perfektes Rezept für schnelles Brot in 5 min. Brot ohne Milch

SUBTITLE'S INFO:

Language: Albanian

Type: Human

Number of phrases: 36

Number of words: 210

Number of symbols: 941

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:00
Përshëndetje miq! Le të bëjmë bukë të butë të bërë në shtëpi! Pa vezë dhe pa qumësht! Regjistrohuni, pëlqeni dhe gatuani! 400 ml ujë të ngrohtë. 2 lugë sheqer. 1 lugë gjelle maja të thatë. 4 lugë vaj vegjetal. Llokoçis tërësisht. 700g miell.
01:03
2 lugë çaji kripë. Ziejeni brumin. Ndani brumin në 2 pjesë. Unë do të bëj një pjesë të brumit dhe tjetrën do ta lë për një recetë tjetër. Ju mund të bëni të njëjtën gjë për pjesën e dytë të brumit. Shikoni lëvizjet e mia. Paloseni brumin si unë. Rrokullisni brumin lart e poshtë.
03:16
Mbërtheni skajet. Përsëriteni procesin 2-3 herë. Buka bëhet shumë e butë dhe me gëzof. Nga cili vend dhe nga cili qytet e shihni kanalin tim? Vendoseni bukën në një fletë pjekje pergamene. Mbulojeni dhe prisni 15-30 minuta. Brumi është rritur. Lyejeni bukën me ujë. Spërkateni me miell.
04:42
Bëni 1 prerje të madhe. Piqeni në furrë në 200 ° C (390 ° F) për 25 minuta. Kur buka merr ngjyrë kafe, spërkateni me ujë. Buka e bërë në shtëpi është gati! E thjeshte dhe e shijshme! Siç kam premtuar! Bukë shumë e butë! E shijshme! Sigurohuni që të gatuani! Dhe më shkruaj! Regjistrohuni dhe ndani me miqtë tuaj! Jam i lumtur! Ju bëftë mirë!

DOWNLOAD SUBTITLES: