Ich kaufe kein Brot mehr! Neues perfektes Rezept für schnelles Brot in 5 min. Brot ohne Milch

Ich kaufe kein Brot mehr! Neues perfektes Rezept für schnelles Brot in 5 min. Brot ohne Milch

SUBTITLE'S INFO:

Language: Macedonian

Type: Human

Number of phrases: 36

Number of words: 191

Number of symbols: 936

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:00
Здраво пријатели! Ајде да направиме мек домашен леб! Без јајца и без млеко! Претплатете се, лајкнете и гответе! 400 мл топла вода. 2 лажици шеќер. 1 лажица сув квасец. 4 лажици растително масло. Промешајте темелно. Брашно 700 гр.
01:03
2 лажички сол. Месете го тестото. Поделете го тестото на 2 дела. Makeе направам дел од тестото, а другиот ќе го оставам за друг рецепт. Истото можете да го направите и за вториот дел од тестото. Внимавајте на моите движења. Преклопете го тестото како мене. Расукајте го тестото нагоре и надолу.
03:16
Прицврстете ги рабовите. Повторете ја постапката 2-3 пати. Лебот станува многу мек и меки. Од која земја и од кој град го гледате мојот канал? Ставете го лебот на лист за печење пергамент. Покријте и почекајте 15-30 минути. Тестото порасна. Четкајте го лебот со вода. Посипете со брашно.
04:42
Направете 1 големо сечење. Печете во рерна на 200 ° C (390 ° F) 25 минути. Кога лебот станува кафеав, наросете вода. Домашен леб е подготвен! Едноставно и Вкусно! Како што ветив! Многу мек леб! Вкусно! Бидете сигурни да готвите! И пиши ми! Претплатете се и споделете со вашите пријатели! Среќен сум! Добар апетит!

DOWNLOAD SUBTITLES: