ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP24——主演:肖战、王一博、孟子义

ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP24——主演:肖战、王一博、孟子义

SUBTITLE'S INFO:

Language: Turkish

Type: Human

Number of phrases: 557

Number of words: 1882

Number of symbols: 11298

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
01:56
Yabani 24. Bölüm - Evet. - Güzel bir şey. - Güzel bir şey. - Evet kabul edin Lider Jiang. Ablam hala o tavus kuşunu unutamamış gibi. Ama nişan çoktan bozuldu. Eğer kabul edersem Jiang ailesi yalakalık yapıyormuş gibi düşünülür. Lider Jin iyi niyetinizi, anlıyoruz. Lider Jin. Evlilik önemli bir mesele. Bence bunu direkt Jiang Cheng'a sormak yerine önce ablama sormalıyız. Jiang Cheng sence de öyle değil mi? Wei Wuxian, amcam Lider Jiang'la konuşuyor. Nasıl araya girersin? Peki. O zaman Jiang Cheng'a kendin sor. Lider Jin, bu mesele ailelerin meselesi değil. Babam hayattayken de aynısını düşünürdü. Bu kararı yalnızca ablam verebilir. Başkaları araya girmemeli. Haklısın. Haklısın. Bu durumda küçük hanım Jiang'ın fikrini almalıyız. Abla. Lider Jin beni düşündüğünüz için teşekkür ederim. Ama Jiang ailesi büyük bir yıkıma uğradı. Jiang ailesinin kızı olarak, bu durumu ehemmiyet verip, Yunmeng'a dönüp Lotus Koyu'nu tekrar inşa etmeliyim.
04:25
Şu anda, evlilik hakkında konuşmak için uygun bir zaman değil. Lider Jin, affedin. Bu... Baba. Beyler, eski Lider Jiang böyle bir kızı olduğu için huzur içindedir. Aslında sadece Jiang ailesi değil Wenlar yüzünden bütün aileler kayıplar yaşadı. Şu an, yapılması gereken çok şey var, yetenkli insanlara da ihtiyaç var. Söylediklerinde haklı. - Doğru. Doğru. - Evet. Çok haklı. Son zamanlarda babam da bu olay yüzünden sıkıntılar çekti. Neyse ki, üstesinden geldik. Kabalığımı bağışlayın. Babam adına herkesi sonbahardan önce Jinlintai'ya davet ediyorum. Jin ailesi en iyi şekilde tekrar Anka Dağı Avı düzenleyecek. Anka Dağı Avı mı? Böyle bir avı herkes düzenleyemez. Evet, Jin ailesi her aile için elinden geleni yapıyor. Ne kadar cömertçe! Evet, evet, evet. Doğru. Herkesi tam zamanında bekliyorum. Teşekkürler Lider Jin. Lider Jin çok naziksiniz. Lider Jin'e! - Tamam, tamam. - Şerefe. - Lider Jin'e! - Tamam. Şerefe. Lütfen. Şerefe.
07:20
İyi içki. Sana içiyorum. Tamam. Baba. Herkes gitti mi? Evet. İyi yaptın! Çok çalıştın. Ne demek. Babamın yükünü paylaşmak benim görevim. Karanlık Demirle ilgili ip ucu buldun mu? Henüz bulamadım. Bağışlayın. Ama... Ama ne? Bitmeyen Gece'deyken, Wen Ruohan bana demişti ki Karanlık Demirin son parçası Xue Yang'ın elinde. Eğer yanlış hatırlamıyorsam, Nie ailesinin yanındayken Xue Yang'ı görmüştün, değil mi? Gördüm. Ama ne Chang ailesinde ne de Xue Yang'ın üzerinde Karanlık Demiri bulamamıştık. Fakat... Açıkça konuş. Peki. Başka bir olasılık daha var. O sırada Karanlık Demiri Xue Yang'dan biri almış olabilir. Kimin tek başına Xue Yang'ın yanına gittiğini hatırlıyor musun? Benden başka, Efendi Wei. Wei Ying? Wei Wuxian? Wei Wuxian... Wei Wuxian... Baba. Ama Efendi Wei o zaman sadece Xue Yang'ı gözetlemekle görevliydi. Hem Efendi Lan'la da araları iyi. Onun böyle bir şey yapacağını sanmıyorum.
10:36
Ayrıca, Karanlık Kaplan Tılsımı, Karanlık Demire benzese de aralarında bir bağlantı yok. Wei Wuxian. Şimdi neredeler? Efendi Wei Lider Jiang az önce ayrıldılar. Karanlık Demirin ruhu var, bu bastırılmalı. Bu dünyada toplam dört parça Karanlık Demir var. Üç parçası Wen ailesinin eline düştü. Sonuncusu Xue Yang'la birlikte kayboldu. Ne tesadüftür ki Xue Yang kayboldu, Wei Wuxian ise Karanlık Kaplan Tılsımıyla geri döndü. Yao, yeni geldin, Jinlintai'ya igidp hanımefendiyi ziyaret et. Peki. Wei Ying... Merak etme baba. Gözetlemesi için birini göndereceğim. Okçu, ağacı ov ve oku atmaya hazırlan. Omuzunu rahat bırak, kolunu ger. Doğru zamanı kolla. Tek bir hedefi bile kaçırmayacağın anı. Abi. Müritlerden duyduğuma göre, Hanguang Jun döner dönmez kütüphaneden nota kağıtlarını almış. Günlerdir sadece Guqin çalıyormuş. Ben de bakmaya geldim. Abi. Kütüphanedeki yasak odaya girmek istiyorum.
16:50
Neden? Müzik notalarını araştırmak için. Zewu Jun, Hanguang Jun. Usta Lan sizi çağırıyor. Gidelim. Öfke Arındırmak mı? Evet. Bu defa sizinle birlikte Qishan'a gidememiş olsam da son savaşın ne kadar korkunç olduğunu biliyorum. Bir de Wei Ying'in durumunu duydum. Yuva yıkılırsa hiçbir yumurta sağ kalmaz. Şimdilerde heryerde cesetler var. Kolayca kötülükleri üstüne çeker. Ayrıca Wen ailesi de şeytani öğretilerle beslendi. Bir an önce temizlenmezse, kötü sonuçlar doğurabilir. Peki, amca. Amca. Wangji. Bu sefer Xichen'la birlikte gitmene gerek yok. Senin başka bir görevin var. O gün Xichen kitaplarımızla gitmişti. O kargaşada kayıpların ve hasarların önüne geçemedik. Bir an önce kitaplar ve aile kuralları yenilenmeli. Kurallar olmadan işler yürümez. Kurallar Lan ailesinin temelini oluşturur. Umarım unutmazsın. Amca. Yasak odaya girmek istiyorum. Kütüphanedeki bütün kitapları okuyup bitirdin mi?
19:14
Amca, yasak odaya girmek istiyorum. Öyleyse, neden orası yasak? Wangji, neden Xichen'la birlikte gitmeni istemediğimi biliyor musun? Hadi git. Ben, Jiang Cheng, Jiang Fengmian ve Yu Ziyuan oğlu olarak bundan sonra resimi olarak Jiang lideriyim. Jiang ailesi öğretisi "Yapamayacağını bildiğin şeyi yap" der. Son nefesime kadar kararlı ve sağ duyulu olup Jiang ailesinin bu sıkıntıyı bir daha yaşamasına asla izin vermeyeceğim. Lider Jiang. (Ahlak Bölümü) Kötünün kökünü kurutup yasaları uygula. Temel esas sonsuza dek korunacak. Bir! Daha yükseğe. İki! Üç! Bileğinizi kullanın. Şu an kolunu kullanıyorsun. Dört! Gücün bu kadar mı? Daha kılıcını bile düzgün tutamıyorsun! Lider. Lider, Ezhou'dan davetiye getirdiler. İki! (Çağrı mektubu) Üç! (Çağrı mektubu) (Çağrı mektubu) Dört! Şu an vaktim yok. Wei Wuxian'e git. O... Lotus Koyu'nda değil. Yine mi? Yoksa yine mi şehre indi? Dört! Cheng. Abla. Bir! Birazdan giderim. Sen çayı servis et. Misafirleri ihmal etme. Emredersiniz.
23:29
Üç! Lotus Koyu yeniden kurulmuş olsa da her şey değişti. Belki de hala alışamamıştır. Alışamamış mı? Ben alıştım mı? O sadece haytalık etmeye alıştı, bir de bana yardım edecekti! Hiçbir çabasını görmedim. Cheng. Dört! - Bir! - Bileğinizi kullanın! Eller daha yükseğe! İki! Üç! Zewu Jun. Bu ne tesadüf! Efendi Wei'miş. Zewu Jun nasıl oldu da Yunmeng'a geldi? Aceleniz yoksa, bir kadeh içelim? Unutmuşum. Lan ailesi içki içmiyordu. Sakıncası yok. Zewu Jun, gerçekten iyi içiciymişsin! Lan Zhan'a göre, gerçekten çok farklısın. Yoksa... Yoksa siz de benim gibi Bulutlu Kanyon'da gizlice içki mi içiyorsunuz? Zewu Jun. Haddimi aştım. Aslında ben enerjimi kullanarak bunu başarıyorum. Yani aslında iyi içici sayılmam. Zewu Jun, gerçekten inanılmazsın. Ama Zewu Jun, arındırma olayı Lan Zhan'ın ilgi alanı değil miydi? O neden gelmedi? Amcam ondan evde kalıp aile kurallarını düzenlemesini istedi. Üç binden fazla kural. Zewu Jun,
25:51
bu çok acımasız bir görev. O kadar kuralı tekrar oluşturmak zindana atılmakla aynı şey değil mi? Üç yıl boyunca oradan çıkamayacak! Neyse. Benim de son zamanlarda yapacak bir şeyim yok. Birkaç gün sonra, seninle Bulutlu Kanyon'a gidip onu görebilirim. Eskiden ben de kütüphanede aile kurallarınızı yazmakla cezalandırılmıştım. Şimdi onunla yerleri değiştik. Galiba şimdi daha eğlenceli. Efendi Wei Gusu'ya gelirsen, Lan Zhan'ın yeni öğrendiği besteleri dinleyebilirsin. Hepsinin zihni rahatlatma etkisi var. Zewu Jun ne demek istiyorsun? Wangji son zamanlarda "Arınma"yı öreniyor. Acaba Wangji'nin onu öğrenme amacını biliyor musun? Zewu Jun beni ikna etmek için Yunmeng'a kasten mi geldin? O zaman başkalarının isteğiyle geldin. Zewu Jun, Lan ailesindeki herkes başkalarının işlerine karışmakta bu kadar hevesli mi? Wangji benim kardeşim. Onu en iyi ben anlarım. Dinlesen de dinlemesen de sana söylemek istediklerim var. Dünya kurallar üzerine kuruludur, temel esaslar vardır. Eğer bu dünyada tek başına olsaydın, ne istersen yapabilirdin. Ama ne yazık ki, ağazı olan konuşur. Umarım bencillik edip etrafındakilerin nasıl etkilendiğini umursamamazlık etmezsin.
27:43
Eğer bana ve Wangji'ye güveniyorsan, Gusu Lan ailesi tekrar kılıç çalışmana yardım eder. Güveniyorum. Ama istemiyorum. Efendi Wei. Kalbin doğasına zarar verecek. Kaplan Tılsımını kontrol etmek zordur. Zihin kontrolünü yitirirsen... Yine de denemek istiyorum. Belki de olağanüstüyümdür. Jiang Cheng, hala uyumadın mı? Ben de tam sana içki getirmiştim. Defol. Akşama kadar ne yapıyorsun? Kılıcını günde kaç kez silmen gerekiyor? Kılıcın nerede? Ne zamandır silmiyorsun? Odamda bıraktım. Ayda bir kere silsen yeter. Toplum içinde kılıcını taşımıyorsun. Bütün gün tavernada içki içiyorsun. Bilmeyenler de Lotus Koyu'nu sarhoş olunca dinlenilecek yer sanıyorlardır. Jiang Cheng kızmasana. Çekil. Ne oldu? O kadar çok mu içtin? ruhani enerjin bile azalmış? Şu haline bak. Bir de benim sağ kolum olacaktın. Gelme. Ne demek istiyorsun? Kavga mı istiyorsun? Yorgunum. Kavga edeceksek yarın edelim. Uyuyacağım. Abla. Xian. Buraya gel. Cheng'la sen yine kavga ettiniz, değil mi? Onunla kavga etmeye alıştım. Bir şey yok. İki güne düzelir. Endişelenme. Xian, sen...
31:34
artık Lotus Koyu'nda kalmak istemiyor musun? Abla ne diyorsun? Lotus Koyu benim evim. Burada kalmayacaksam nereye gideyim? Onu demek istemedim. Sadece ben... Abla. Eğer Jiang amca o yıl beni yanına almasaydı, korkarım şimdi hala sokaklarda yatıyor olurdum. Ne olursa olsun, Lotus Koyu'nu terk etmem. Asla seni ve Jiang Cheng'ı bırakamam. Abla, biliyorum son zamanlarda çok pervasızım. Değişeceğim. Bir daha olmayacak. Kızma bana. Aptal. Ablan sana nasıl kızabilir? Yoksa küçükken ne olduğunu unuttun mu? Unuttum. Ama ablam bana anlatırsa hatırlarım. Başka yere git. Çekil, çekil, çekil. Şu küçük dilenci nereden çıktı? Çiçekli şemsiye. Çiçekli şemsiye. Wei Ying? Wei Ying, benimle eve gel olur mu? Bu gülen yüzle doğmuşsun sen. Güler yüzlüsün. Kötü ne olursa olsun kafana takmıyorsun. Neyle karşılaşırsan karşılaş, hep mutlu olmayı biliyorsun. Sadece senin gibi bu huya sahip biri Cheng'ın asabi hallerine katlanabilirdi.
34:15
Abla, Ben o kadar iyi huylu değilim ki. Hepsi sen varsın diye. Sen olmasan muhtemelen Jiang Cheng'la kaç kere ölümüne kavga etmiştim. Sen. Cheng'ın böyle göründüğüne bakma. Aslında, seni gerçekten çok önemsiyor, senin için endişeleniyor. Şimdi annemiz babamız da yok. Bu dünyada üçümüz birbirimize en yakın olanlarız. Abla, acıktım. Nasıl hala çocuk gibi olabilirsin? Xianxian üç yaşında. Bu arada abla. Sana uzun zamandır sormak istediğim bir şey var. Sor bakalım. Biri nasıl başka birini sevebilir? Demek istediğim o tarz bir sevgi. Neden birden bire böyle bir şey soruyorsun? Sevdiğin biri mi var? Hayır, hayır. Abla. Sevdiğim biri yok. En azından, o kadar sevmeye gerek yok. Bu boğazına kendi elinle yular bağlamak değil mi? Üç yaş büyük oldu. Bir yaşında olmayasın. Hayır, üç dediysem üç yaşındayım!
36:28
Üç yaşındaki Xianxian acıktı. Mutfakta çorba var. Git iç. Acaba bir yaşındaki Xianxian tezgaha erişebilir mi? Erişemezsem, ablam beni kaldırır. Yine saçmalıyorsun. Hey! Kaç yaşındasın hala kapıları dinliyorsun. Utanmıyor musun? Kapıları dinlemiyorum. Artık bütün Lotus Koyu benim, nerede istersem orada dururum. Bana karışamazsın. Ablam az önce bana lotus kökü ve kaburga çorbası yaptığını söyledi. Çorba nerede? İçtim. Sadece lotus köklerı kaldı. İstiyorsan git al. En iyisi sen kus! Kusamam. Kusarsam yiyeceksin ama. Tamam. Kus, kus, kus. Kusuyorum bak. Gel, gel. Siz ikiniz. Kaç yaşına geldiniz? Birkaç kaburga için kavga ediyorsunuz. Bir kazan daha yaparım. Cheng, lider böyle mi olur? Bu arada, hatırlıyor musun? Demiştin ki ileride lider olunca, bana bütün kalbinle yardım edecektin. Aynı babanın babama ettiği gibi. Tabii ki hatırlıyorum. Gusu'da Yeşim İkilisi varsa Yunmeng'da da Yiğit İkili var. Sakın işlerimi baltalama. Ne zaman işlerini baltaladım? Tamam. Gidip size çorba yapayım.
38:17
Bu arada, bir ay sonra, Anka Dağı Avı başlayacak. Bu Güneşi Vurma Seferinden sonraki ilk toplu av. Lanling'e gittiğinde uslu dur. Özellikle Jin Zixuan'le uğraşma. Ne olursa olsun Jin Guangshan tek oğul. Lanling Jiang ailesinin varisi. Gelecekteki lideri. Eğer kavga ederseniz lider olarak ne yaparım? Sana dövmen için yardım mı etmeliyim? Yoksa seni cezalandırmalı mıyım? Son zamanlarda bir Jin Guangyao daha çıkmadı mı? Onunla pek konuşmadım ama bana göre, o tavus kuşundan daha iyi görünüyor. Daha iyi görünse ne olur? Ne kadar iyi görünse de ne kadar zeki olsa da sadece misafirleri karşılayıp geçiren biri olarak kalacak. Hayatı boyunca bundan ileriye gidemeyecek. Jin Zixuan'le kıyaslanamaz. Jiang Cheng, sana soruyorum. Bitmeyen Gece'deyken ne düşünüyordun? Gerçekten ablam ve onu... İmkansız değil. İmkansız değil mi? Güneşi Vurma Seferinde ne yaptığını bilmiyorsun sanki. Şimdi imkansız değil diyorsun. Pişman oldu galiba. Pişman olduysa ne olmuş? Özür diledi diye affedecek miyiz? Hem, babasına baksana her yerde gönül eğlendiriyor. Belki sonradan babası gibi her yerde kadınlarla eğlenecek. Ablam onunla olursa,
39:39
katlanabilir misin? Hele bi yapsın! Ama, onu affedip affetmemek bize düşmez. Ablam seviyor işte. Ablam da cidden... Neden seviyor şu tavus... (Kütüphane) Tuhaf. Sabah burayı kilitlemiştim oysa. Kimse yok. Acaba sabah kitleyemedim mi? Sizheng, sakın Hanguang Jun'e söyleme. Baksana. Yavaş, yavaş. Beni vurdun! Iskaladın! Yavaş. Dikkat et! Belki de eski günlere dönmek çok zor değil.

DOWNLOAD SUBTITLES: