DIY Lab Bench Power Supply

DIY Lab Bench Power Supply

SUBTITLE'S INFO:

Language: Serbian )

Type: Human

Number of phrases: 57

Number of words: 634

Number of symbols: 3114

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:00
Napájecí stanice je nezbytná při pracování s elektřinou. Nyní používám tuto variabilní napájecí stanici. Ale tyto mohou být velmi drahé a pokud potřebujete jen běžné 3.3 Voltů, 5 Voltů nebo 12 Voltů, tak je tady levné a účinné řešení. Můžete přeměnit běžný ATX zdroj z počítače, do napájecí stanice jen s pár komponenty a pájkou. Dříve jsem toto také používal, než jsem získal variabilní. Nejen že to může vytvořit větší proud, ale je to i mnohem levnější, než variabilní. Ale můj je trochu rozmlácený. Protože si rád hraji s tenkými dráty. (?????) A dokonce i někdo kdo se jmenuje John Mullenders se mě zeptal jestli bych nemohl o tom udělat video. Takže si myslím že teď je na to ten nejlepší čas. Takže za prvé. Co budeme potřebovat? Budeme potřebovat šest zdířek na banánky. 5 na napájecí kolejnice a 1 na uzemnění. Připojím kladné 3.3, 5 a 12 voltů a negativních 5 a 12 voltů. Pokud nepotřebujete negativní napětí, tak to můžete vypustit.
01:18
Jeden malý přepínač na zapínání a vypínání ... nečekaně. Jednu 3 mm zelenou ledku a jednu 3 mm červenou ledku s odpovídajícími rezistory samozřejmě. Zhruba 220 Ohmů pro každého bude stačit. Plus nějaké smršťovací trubičky na ochranu spojů. Jak můžete vidět, tak jsem už udělal první krok na mé napájecí stanici. Vyvrtal jsem všechny nezbytné díry na zdířky na banánky a na přepínač. Tyto dvě dírky na ledky tady už byly. A ta velká díra tady taky už byla. Říkám jí sebevražedná díra. Je čas otevřít zdroj. Ale musím vás varovat, že pracuji s vysokým napětím, které vás může i zabít. Takže nedělejte hlouposti a buďte opatrní. Uvnitř můžete vidět jak jsem už zkrátil dráty na kratší délku. S vašemi dráty to musíte udělat taky. Namontoval jsem zdířky na banánky, přepínač a ledky dovnitř.
02:39
Připájel jsem rezistory k anodě (kládnému pólu) ledek a zabezpečil jsem spoj smršťovací trubičkou. Barvy drátů nám říkají co jsou zač. Normálně můžete najít tabulku s vysvětlivkami na zdroji. Oranžová je 3.3 V, červená je 5 V, žlutá 12 V, bílá negativních 5 V, modrá negativních 12 V a černá uzemnění. Pak jsem odizoloval konce drátu a připájel je k zdířkám. Rozvržení drátu je na vás, ale nezapomínejte, používejte smršťovací trubičky co nejčastěji. Netřiďte 4 uzemňovací kabely a 1 červený 5 V drát ke zdířkám. Nyní potřebujeme zjistit kde má zdroj největší sílu v 3.3, 5 nebo v 12 V kolejnici. V mém případě, protože tohle je starý kousek, je to 5V kolejnice a 3.3V kolejnice, takže si nechám stranou jeden červený drát. Pokud vás zdroj má největší sílu na 12V kolejnici, ponechejte si žlutý drát.
03:56
Ok, zdířky na banánky jsou hotové. *Hnědý drát se propojí s 3.3V!!!!* Nyní připojíme fialový pohotovostní kabel k rezistoru červené ledky a uzemnění k negativní stranně ledky. Červený drát, co byl extra, připojím k rezistoru zelené ledky a uzemnění k negativní stranně. Zelený zapínací kabel připojím k jedné stranně přepínače a uzemnění k opačné stranně. Ok skoro hotovo. Pamatujete na ten extra drát, kde je největší síla? Potřebujeme dát nějakou fiktivní zátěž na zdroj, aby to bylo stabilní při nižší zátěži. Pokud používáte 5V kolejnici, tak doporučuji použít 5 Ohmový minimálně 5 Wattový rezistor. S 12V doporučuji 24 Ohmový 5 Wattový rezistor. Já použil 2 deseti ohmové rezistory v paralelním zapojení. Připojte 5 nebo 12 V drát na jednu stranu a na druhou uzemnění. Pokuste se to zabezpečit se smršťovacími trubičkami nebo páskou. A je to. Teď zkouším zda všechny zdířky vydávají správné napětí. A všechno vypadá skvěle.
05:11
Opravdu skvělá věc na těchto zdířkách je ta, že se do nich dá lehce upnout drát. Já doufám že se vám video i překlad líbil. Pokud ano, tak nezapomeňte dát Like, sdílet toto video a odebírat tento kanál. Buďte si jisti, že necháte návrh na další video v komentářích. Uvidím vás přístě.

DOWNLOAD SUBTITLES: