MULTISUB【山河令 Word Of Honor】EP36 | 张哲瀚龚俊仗剑江湖,执手天涯 | 张哲瀚/龚俊/周也/马闻远/孙浠伦/陈紫函/寇振海/黑子 | 古装武侠片 | 优酷 YOUKU

MULTISUB【山河令 Word Of Honor】EP36 | 张哲瀚龚俊仗剑江湖,执手天涯 | 张哲瀚/龚俊/周也/马闻远/孙浠伦/陈紫函/寇振海/黑子 | 古装武侠片 | 优酷 YOUKU

SUBTITLE'S INFO:

Language: Polish

Type: Human

Number of phrases: 626

Number of words: 3533

Number of symbols: 18279

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:27
♪ Poproś o miecz i nóż i pozbądź się rozgoryczenia ♪ ♪ Boję się, że nowe i stare urazy dodadzą mi zmartwień ♪ ♪ Zapytaj o taktykę i każdy ruch, by zobaczyć, kto jest bardziej doświadczony ♪ ♪ Los się zmienia i nie można go przewidzieć ♪ ♪ Zapytaj o drogę i podróż przed nami ♪ ♪ Gdzie jest moja bratnia dusza? ♪ ♪ Zapytaj deszcz i czyste niebo o zamęt w moim umyśle ♪ ♪ Stań twarzą do księżyca każdego dnia i nocy ♪ ♪ Poproś kwiaty i liście o ich doskonałe kolory ♪ ♪ Szczęście i ból trwają krótko, ile wiosen nam jeszcze zostało? ♪ ♪ Zapytaj jesień i zimę o śnieżycę co wciąż trwa ♪ ♪ Tęcza łatwo się rozprasza, ale dni są trudne do zniesienia ♪ ♪ Nikt nie wie, dlaczego kwiat wcześniej zakwita ♪ ♪ Niebo z nas nie drwi, ty też się zestarzałeś ♪ ♪ Świat wojowników jest mały, ale reszta świata jest ogromna ♪ ♪ Zapomniałem o tych, którzy odeszli ♪ ♪ Nikt nie wie, dlaczego kwiat wcześniej więdnie ♪ ♪ Niebo nie czuje smutku, ty też się zestarzałeś ♪ ♪ Bohaterowie umarli, a czasu zostało niewiele ♪
01:30
♪ Zapomniałem o tych, którzy odeszli ♪ [Word of Honor] [Odcinek 36] Mistrzu. Skoro książę Jin jest taki zły, dlaczego go nie zabijesz? Cheng Ling, przyznam ci się, że pomiędzy mną i nim jest zbyt wiele zaszłości. Pod żadnym pozorem nie można go zabić w imię sprawiedliwości. [Niebo i Ziemia] Książę Jin włada północno-zachodnimi ziemiami. Ludzie z jego otoczenia patrzą na nie łakomym wzrokiem. Jeśli go zabiję, na pewno wywołają powstanie. Mogłem tylko zadać mu takie obrażenia, które unieruchomią go w łóżku, a dzięki temu inni nie przejmą od niego władzy. Tylko tak można zachować równowagę. Nie rozumiem. Cheng Ling, w armii Jin na pewno wybuchnie bunt. Jeśli twój mistrz zabije księcia Jin, ktoś inny przejmie po nim władzę. Wojenna pożoga rozleje się na inne prowincje. Nie będzie równowagi między frakcjami. Jeśli zaś książę Jin i jego przeciwnicy będą zajęci wewnętrznymi walkami o władzę, zwykli ludzie w całym kraju będą mogli cieszyć się, przynajmniej chwilowo, pokojem. Wasza Wysokość, proszę nawet nie próbować mi tego tłumaczyć. Jestem głupi. Nie rozumiem tego i nie chcę zrozumieć. Chcę tylko uratować mojego mistrza.
03:08
Nie bądź dziecinny! Cheng Ling, zrozum, że w porównaniu z zachowaniem ładu w kraju, moje życie nic nie znaczy. To z mojego powodu znalazło się tu wojsko Jin. Na wojnie ginie wielu ludzi. Będę miał na sumieniu nie tylko adeptów Dworu Czterech Pór Roku, ale też dusze tych wszystkich, którzy polegli na polu walki. Masz rację. Przepraszam, mistrzu. Skoro książę Jin zebrał wszystkie fragmenty barwionego szkła, na pewno wyruszy po Księgę Yin Yang. Choć ta księga niekoniecznie może mu przywrócić zdrowie, to jednak nie mogę tego ryzykować. Co, jeśli wyzdrowieje? Jeśli to się stanie, wszystkie moje starania pójdą na marne. Cheng Ling, chyba nie chcesz, bym umarł żałując tego? Cheng Ling. Zbyt krótko byliśmy mistrzem i uczniem. Nie miałem zbyt wiele czasu, by cię uczyć. Ale jeśli zapamiętasz choć jedno moje słowo, będzie to znaczyć, że jesteś dobrym uczniem. Mój mistrz mówił mi to samo. "Prawdziwy bohater to ktoś, kto czyni coś dobrego dla kraju i dla ludzi." Moje ciało do niczego się nie nadaje, ale wciąż mogę zrobić coś pożytecznego.
04:50
Mam szczęście. Mam szczęście. Nie smuć się. Wu Xi, książę Qi. Cheng Ling i brat Wen to moja najbliższa rodzina. Proszę, zaopiekujcie się nimi. Zi Shu, wiem o tym. Książę Jin tak naprawdę nie chce Księgi Yin Yang. I on, i ja jesteśmy potomkami plemienia Shatuo. Nasi przodkowie stłumili rebelię w kraju i za to otrzymali od cesarza nazwisko i stanowisko urzędników Jiedushi*. (*zarządców cywilnych i wojskowych prowincji) To dzięki temu zdobyliśmy to, co dzisiaj mamy. Zi Shu, też o tym wiesz. Jeśli spojrzymy w przeszłość, to zobaczymy, że członkowie naszej gałęzi klanu byli podwładnymi rodu Tuojie. W naszym klanie przekazywana jest legenda o tym, jak nasz przodek, podczas wojny pustoszącej Centralne Równiny, dokonał bohaterskich czynów i stworzył skarbiec. W skarbcu tym ukrył sekret dotyczący budowy stabilnego państwa. Jeśli go odkryjemy, nasz klan przestanie być klanem tułaczy. Będziemy cieszyć się bogactwem i pokojem. Do otwarcia skarbca potrzeba sześciu kluczy, które znajdują się w rękach przywódców sześciu różnych klanów. W rękach przywódców sześciu różnych klanów... Tak. Czy to nie podobna historia do tej o barwionym szkle i kluczu do Arsenału? Prawdę mówiąc, istnieje wiele opowieści podobnych do naszej.
06:35
To tylko złudne historie. Gdy zbyt często je słyszysz, przestajesz traktować je poważnie. Ale pamiętam, jak mówiłeś, że poprzedni książę Jin zabił po kryjomu twego ojca. Przypomniałem sobie wtedy, że gdy byłem chłopcem, poprzedni książę Jin opowiadał nam, że zamierza wkrótce zdobyć sekret do budowy stabilnego państwa. Ale potem nic się nie wydarzyło. W tamtym czasie, poprzedni książę Jin był bardzo przygnębiony. Gdy się upił, wzdychał i opowiadał, że na nic się zdały całe lata jego poszukiwań. Że zdrajcy mu w tym przeszkodzili. I tym podobne. W tym samym czasie dowiedziałem się, że twój ojciec nie żyje. Podczas swoich wcześniejszych podróży po świecie mistrz zebrał fragmenty barwionego szkła i klucz. Czy tym jego przyjacielem był mój ojciec? Klucz i zamek zdobył twój mistrz, gdy wraz z przyjaciółmi podróżował po świecie. Ich konstrukcja była bardzo pomysłowa. Podobno tylko dzięki nim można było otworzyć skarbiec Songmo lub Tuojie. Pięć części barwionego szkła na obrazie księcia różni się od siebie. Pańskiego ojca zabito w tajemnicy,
08:16
zarzucając mu zdradę stanu, a rozkaz wydał poprzedni książę Jin. Okazuje się, że to Niebiosa tak wszystko ułożyły. Nawet przyjaciele, którzy przeszli razem tysiąc mil, muszą kiedyś się rozstać. Zatrzymajmy się tutaj. Zi Shu, obaj dobrze wiemy, że tajemnica budowy stabilnego państwa to tylko fikcja. Na świecie nie istnieje nic takiego. Czemu nalegasz na... Bei Yuan, nie próbuj mnie od tego odwieść. Jeśli ta legenda jest prawdziwa, muszę się tam udać. A jeśli nie, też muszę. Pomyśl o tym. Na jednej szali są wszyscy ludzie na świecie, a na drugiej moje życie, które potrwa tylko kilka dni. Jeśli mi się uda, umrę bez żalu. A jeśli nie, to poświęcę życie w imię sprawiedliwości. Nic nie stracę. Czego więc mam się obawiać? Więc dobrze. Podróż zajmie ci wiele dni. Jeśli będziesz czegoś potrzebować, skontaktuj się z placówkami Ping'an. Zi Shu, o nic więcej się nie martw. Wszystko zostawiam w twoich rękach, więc mogę być spokojny. Cheng Ling, wiesz, co mnie najbardziej martwi? Powtórz, co ci powiedziałem. Jesteś poważnie ranny. Książę Qi i Da Wu zabrali cię na leczenie do odległego kraju.
10:03
Poprosiłeś mnie i mojego drugiego mistrza, byśmy odbudowali Dwór Czterech Pór Roku i czekali, aż wrócisz cały i zdrowy. Smarkaczu! Wyglądasz na strasznie przejętego. Myślisz, że twój drugi mistrz ci uwierzy? Wiesz dobrze. Z jego osobowością, kiedy zaczniesz się wygłupiać, jak zareaguje? Jeśli nie boisz się, że będziesz smażyć się w piekle... to nic na to nie poradzę. Poćwiczę to. ♪ Miliony ludzi na tym świecie ♪ ♪ łączy jedna myśl ♪ ♪ Tam, gdzie spotykają się nasze drogi ♪ ♪ Zakrzywia się przestrzeń i czas ♪ ♪ Niebiosa ciągle się zmieniają ♪ Góry stoją niewzruszone, rzeki niestrudzenie płyną w dal. Świat jest na tyle duży, że kiedyś na pewno się spotkamy. Tajemnica budowy stabilnego państwa to nie tylko legenda, ale i prawda. To ty powinieneś otworzyć Arsenał. Urzędniku Duan. Proszę. Królu Skorpionie, doceniam pański gest. Straż! Tak jest! Rozbijcie ten lód! Ojcze, odwiedzasz stare śmieci. Cieszysz się? Drzwi się nie otwierają. Klucz jest podrobiony?! Coś podobnego! To nie ten klucz. To niemożliwe. Cóż... Podrobiony?! Zhou Zi Shu!
15:39
A któż by inny? Oszczędziłem was, tak, jak obiecałem. Dlaczego więc przywódca Doliny Duchów nie wywiązał się z naszej umowy? Ten klucz jest fałszywy! Skąd to zdziwienie? Skoro sfałszowano fragmenty barwionego szkła, to mogą też być podrobione klucze, nieprawdaż? Gdzie przywódca Doliny Duchów? Książę Jin tu nie przybył? Zhou Zi Shu. Choćbyś był najlepszym z mistrzów sztuk walki, dzisiaj, nawet nie myśl o tym, że... Wygląda na to, że go tu nie ma. To dobrze. Lawina! Wycofać się stąd, szybko! Wycofać się! Szybko! Cofnąć się! Już! Wycofać się! Chodź. Uciekajmy! Uciekajmy! Co tu robisz? Jak twoja rana? Ty draniu! Czy ci w ogóle na mnie zależy?! Co z naszą obietnicą, że będziemy żyć razem i umrzemy razem? Jak znalazłeś to miejsce? Jeszcze pytasz? Gdybym za nimi nie podążał, to bym cię nigdy nie znalazł. Nie wiedziałem, gdzie znajduje się Arsenał. Ta szpilka do włosów... Zgłupiałeś? Zamierzałem sfingować własną śmierć. Jak miałem zabrać ją ze sobą? Tylko tobie ufam na tyle, by ci ją dać. Czyli klucz do Arsenału znajdował się cały czas na mojej głowie. Tak. Moi rodzice wiedzieli, jak bardzo ważna to rzecz i dlatego tak go zakamuflowali. Zabawne, że ludzie z Doliny Duchów przetrząsnęli dokładnie mój dom, ale nie znaleźli ani śladu klucza.
19:02
Nie wiedzieli, że mam go na głowie. Gdybym nie wziął ze sobą tej szpilki, to byśmy mogli tylko stać bezradnie pod drzwiami. Jeśli zamierzałeś tu umrzeć, to musiałeś ją wziąć ze sobą. Zhou Zi Shu, ty podły draniu. Gdyby nie stary jaszczur... Zbieranina idiotów. Co wy najlepszego zrobiliście? Beznadziejna głupota! Panie Ye, proszę nie... Zi Shu powiedział... Co ty tam wiesz? Pan sprawia mu ból! Przysięgali, że będą razem żyć i razem umrą. Gdy pan Wen dowie się, że przywódcy Zhou zostało niewiele czasu, to na pewno... Zamknij się! Nikt mi tu nie umrze. Jeszcze żyję, a nikt nie ma prawa umrzeć przede mną! Czy w ogóle przyszło ci do głowy, co mogę czuć, gdy odkryję prawdę? I co? Myślisz, że skoro nie boisz się śmierci, to ja będę się jej bać? Nie zapalaj tego. Tu jest mało tlenu. Niby dlaczego? Skoro Rong Xuan i reszta trenowali tu sztuki walki, to w tym podziemnym pałacu musi być dobry przepływ powietrza. Mój święty Zhou, myślałem, że nie boisz się spoglądać śmierci w oczy. Co to ma być? Już nie chcesz umrzeć? Kto chce umierać, jeśli może żyć? Poza tym myślałem tak, zanim cię poznałem. Połączona Metoda Sześciu Kultywacji jest bardziej tajemnicza niż Księga Yin Yang. Pomaga osiągnąć oświecenie. Dopóki żyjesz, jest nadzieja. Jeśli umrzesz, to już nie pozostanie nic.
21:55
To idealne miejsce dla zgrai bałaganiarzy. Nie wiem, jak moja matka i żona naszego mistrza mogły to znieść. To chyba miejsce, gdzie ćwiczyli walkę mieczem. W środku powinna być biblioteka. [Księga Yin Yang] [Księga Yin Yang] Księga Yin Yang? Przypadkiem znalazłem prawdziwy skarb. Ah Xu, ta książka zawiera unikalne metody opracowane przez Dolinę Uzdrowicieli. Masz, przechowaj ją dla mnie. Może się na coś przyda, gdy już się stąd wydostaniemy. Bez względu na to, czy Połączona Metoda Sześciu Kultywacji może mnie uzdrowić, czy też nie, śnieg zasypał wszystkie wyjścia. Dopóki nie stopnieje latem, nie wydostaniemy się stąd. Nie mamy wody ani jedzenia... Gdy dowiedziałem się, że poprosiłeś Srebrny Dwór Ping'an o dużą ilość prochu strzelniczego, od razu wiedziałem, co planujesz. Nie patrz na to. Chodź. Nie mogę się doczekać, by odkryć sekret dotyczący budowy stabilnego państwa. Może to magiczny przedmiot, za pomocą którego da się przywołać bóstwo lub demona? Wtedy będziemy uratowani. Chodźmy. Trzynaście Zmiennych Ruchów Chmur i Mgieł. To unikalna technika Sekty na Szczycie Heng. "Sztuka dla ludzi." Co? To książka o hodowli zwierząt i uprawie roli. Czyżby pan Rong się pomylił, gdy kradł książki o sztukach walki? Może to miała być lekka lektura? To dziwne.
24:58
Dlaczego w tej komnacie pełno jest książek o hodowli zwierząt i uprawie ziemi? Znalazłem. Połączona Metoda Sześciu Kultywacji. To ona! To zboże. Bracie Wen, jesteś pewien, że przeszukaliśmy każdą ukrytą komnatę? Dlaczego we wszystkich pełno jest narzędzi rolniczych i ksiąg? Nie ma tutaj nawet miedziaka. Tylko zboże? Przygotował to Rong Xuan wraz z pozostałymi? Przyjrzyj się pieczęciom. Wszystkie zawierają pismo Tuojie. Myślałem, że będziemy mogli wyżywić się tym zbożem. Ale teraz ta opcja nie wchodzi w grę. Od jak dawna ono tu leży? Przez dwadzieścia lat tak by się nie zepsuło. Wszystko jasne. Teraz rozumiem. To jest sekret dotyczący budowy stabilnego państwa. Legenda głosi, że ten sekret może pomóc ludowi Shatuo osiągnąć pokój i bogactwo. Rozejrzyj się wokół. W tych komnatach pełno jest zboża i narzędzi rolniczych. Do tego są tu książki o uprawie roli przetłumaczone na język Tuojie. To jest ta tajemnica, którą przodkowie Tuojie pozostawili potomnym. Wszystko jasne. Gdy wędrowne ludy nauczą się, jak uprawiać ziemię i używać narzędzi rolniczych z Centralnych Równin, staną się samowystarczalne. A wówczas ich państwo będzie stabilne. Książę Jin spędził tyle lat próbując to odkryć,
28:10
a trafił jedynie na magazyn zboża i narzędzi. Sekretem istnienia stabilnego państwa jest ciężka praca na roli! Prawdziwy chichot losu. To dlatego wujek Long powiedział, że mój mistrz robił wszystko, by zdobyć barwione szkło, ale po otwarciu Arsenału nic nie zyskał. Pewnie szukał tego z powodu mojego ojca, a mój ojciec próbował odkryć tę tajemnicę, bo zlecił mu to poprzedni książę Jin. Gdy mój ojciec znalazł jedynie skarbiec pełen zboża, poprzedni książę Jin wpadł w szał i go zabił. Nie, to nie tak. Mój ojciec znał charakter poprzedniego księcia Jin i wiedział, że nawet, gdyby powiedział mu prawdę, książę Jin by mu nie uwierzył. Nie oszczędziłby ani jego, ani nawet mojego mistrza. Może twój ojciec nie zdradził naszemu mistrzowi, o co naprawdę chodziło z tym skarbcem. Potem nasz mistrz przekazał go Rong Xuanowi, a ten przekształcił go w Arsenał, bo to były już tylko puste pomieszczenia. Chciałbym zobaczyć minę księcia Jin, gdyby się tego dowiedział. Byłaby bezcenna. Przestań. Teraz, gdy śnieg odciął tę górę od reszty świata, nawet jeśli znajdziemy stąd wyjście, nawet jeśli się wydostaniemy na zewnątrz...
29:40
Powiedz mi, jak długo człowiek może przeżyć, żywiąc się jedynie lodem i śniegiem? A jak długo przeżył Ye Bai Yi, mając tylko to? Nie zdziwiło cię, dlaczego ten stary jaszczur zachowywał się jak wygłodniały duch i pożerał wszystko w takich ilościach? Wszystko dlatego, że przez ponad sto lat nie zjadł żadnego normalnego posiłku. Jeśli chcesz odmienić swoje przeznaczenie, będzie cię to kosztować. Jeśli ci się uda, odbudujesz wszystkie swoje meridiany, nigdy się nie zestarzejesz i będziesz żyć długo, niczym bóstwo. Ale są też tego minusy. Dlaczego Ye Bai Yi tak długo siedział na Górze Changming? Bo kiedy wzniesiesz się do świata bogów, musisz żyć w miejscu, które jest bardzo zimne. Musisz przygotować się na wilgoć i wiatr, jeść jedynie śnieg i lód. Jeśli spróbujesz ludzkiego jedzenia, zaczniesz gasnąć. To dlatego odkąd go znam, widzieliśmy na jego głowie coraz więcej siwych włosów. Stary jaszczur ma już dość bycia kimś, kto ani nie żyje, ani nie umarł. Dlatego teraz je do woli. Woli poświęcić swą nieśmiertelność
31:05
w zamian za radość, którą czerpie z jedzenia. Innymi słowy, nawet jeśli wydostaniesz się z Arsenału, będziesz musiał żyć w bardzo zimnym miejscu, jeść tylko śnieg i lód. To dopiero jest życie. Żyć w taki sposób albo umrzeć. Muszę to przemyśleć. Moc Połączonej Metody Sześciu Kultywacji zacznie działać, gdy zniszczy wszystko. Najpierw doświadczysz niewyobrażalnie silnego bólu, a potem będziesz mógł odbudować swoje meridiany i osiągnąć nieśmiertelność. Różni ludzie mogą inaczej odbierać ten ból, a to dlatego, że ich kondycja fizyczna jest inna. Dlatego potrzeba dwóch osób, by móc jednocześnie stosować tę technikę. Mogą wesprzeć się nawzajem. Gdy jedna jest bliska śmierci, druga może użyć pierwotnego Qi, by jej pomóc. Czyli po prostu cię wykorzystuję. Muszę ci wyznać, że stopniowo tracę smak, węch i zmysł dotyku. Już nie czuję bólu. Wiem. Pan Ye i Da Wu ostrzegali mnie. Podczas medytacji możesz kompletnie stracić swój słuch i wzrok. Jeśli tak się stanie, nie wpadaj w panikę. Skup się na swoim wnętrzu. Gdy przejdziesz wszystkie etapy, odzyskasz wszystkie pięć zmysłów. Ale podczas następnego kroku
32:38
będziesz musiał to powtórzyć. Jasne. Zróbmy to. ♪ Niebo było szare, gdy przekraczałem rzekę ♪ ♪ W nocy księżyc w mojej miseczce odbija smutek w moim życiu ♪ ♪ Kto pozwolił mi wałęsać się po świecie na końskim grzbiecie? ♪ ♪ Kto jest pijany w swoich snach, ale nie może znaleźć drogi do domu, gdy się obudzi? ♪ ♪ Zimny deszcz składa pocałunek na moim oknie ♪ Ah Xu. ♪ Zimny deszcz składa pocałunek na moim oknie ♪ ♪ Nie mam nic przeciwko nienawiści i oszczerstwom, ale zadurzyłem się w melancholii ♪ Ah Xu. Jeśli wyznam ci to teraz, ♪ Wiosenny podmuch wiatru ożywia rośliny wzdłuż rzeki ♪ to chyba nie będziesz mi zarzucać, że cię okłamałem? ♪ ale nie może ogrzać mojego zziębniętego serca ♪ Jesteś przywódcą Okna Niebios. ♪ Czy to światełko w tunelu? ♪ Powinieneś być przebiegły i doświadczony. Dlaczego więc wierzysz we wszystko, co ci mówię? ♪ Żałuję, że nie spotkałem cię wcześniej, ale teraz wreszcie się poznaliśmy ♪ ♪ Nie pozwól, by pory roku przeminęły na próżno ♪ ♪ Zrezygnuj z przygód na końskim grzbiecie dla spokojnego życia ♪ ♪ Światła dziesięciu tysięcy rodzin rozświetlają świat ♪
34:39
♪ Przeszłość znika jak dym w czasie burzy piaskowej ♪ ♪ Spędzę resztę mojego życia razem z tobą ♪ Ah Xu. On umiera. Co mu jest? Znam sposób, który może go uratować. Jednak... za cenę twojego życia. Jesteś gotów to zrobić? Niczego bardziej nie pragnę. Dobra odpowiedź. Wen Ke Xing, obiecałem ci, że uratuję Zhou Zi Shu. Jeszcze nigdy w życiu nie zdarzyło mi się nie dotrzymać obietnicy. Przekażę ci moją Moc Sześciu Połączonych Kultywacji. Przepraszam. Ty też zamierzałeś mnie oszukać. Okłamałem cię tylko ten jeden raz. To nie jest zbyt wielki grzech. Ten, który przeżyje, doświadczy największego cierpienia. Jesteś moim starszym bratem. Pozwól mi to zrobić. Poczekaj na mnie. O co ci chodzi? Sądziłem, że tylko udajesz szalonego durnia. Nie zdawałam sobie sprawy, że naprawdę nim jesteś. Wen Ke Xing, cieszysz się? Jesteś usatysfakcjonowany? Tego właśnie chciałeś? Nie ma pan prawa! Jeśli złoczyńca może stać się świętym po tym, jak odłoży miecz, to dobry człowiek popełniwszy jeden grzech, może mieć chyba szansę, by zacząć wszystko od nowa? To nie ma sensu. Postanowiłem zaryzykować. Jesteś jedynym, którego chcę znać.
36:35
Bracie Wen. Ah Xu. Napijmy się! Nie rozprawisz ich, to ich nie zjesz. Zamiast tracić czas na szukanie leku na moją chorobę, wolę mieć przy sobie dzban wina i podróżować po świecie z moją bratnią duszą, dopóki zdrowie wciąż mi służy. Możemy razem słuchać wierszy i pić wino. Robić to, co chcemy i niczego nie żałować. ♪ Nie dźwigaj w samotności wszystkich swoich trosk ♪ ♪ Podziel się nimi ze mną ♪ ♪ Nie płacz po tej stracie ♪ Pierwotne Qi Połączonych Sześciu Kultywacji jest nieokiełznane. Zwykłe ludzkie ciało nie jest w stanie go opanować. ♪ Żałuję, że nie spotkałem cię wcześniej, ale teraz wreszcie się poznaliśmy ♪ Ktoś musi się poświęcić i stać się zarzewiem, ♪ Nie pozwól, by pory roku przeminęły na próżno ♪ by poprzez niego osoba praktykująca otrzymała energię, która jest już okiełznana. Można zacząć budować nową moc dopiero po zniszczeniu starej. Ten, kto staje się zarzewiem, pomaga praktykującemu uniknąć śmierci, ale w skutek tego, zniszczeniu ulegną jego wszystkie meridiany, ♪ Światła dziesięciu tysięcy rodzin rozświetlają świat ♪ a jego włosy staną się siwe. ♪ Przeszłość znika jak dym w czasie burzy piaskowej ♪ Ktoś kiedyś i dla mnie tak się poświęcił. To dlatego muszę przez tyle lat zmagać się z tym przeklętym brzemieniem, jakim jest bycie nieśmiertelnym. Widać musiałem je donieść aż do dzisiaj. Nikt nie może wrócić do czasów swej młodości,
37:53
ale zawsze będą istnieć ludzie, którzy ją przeżywają. ♪ Zwiędłe liście spadają z drzew ♪ ♪ Rzeka Jangcy toczy swe spienione wody ♪ ♪ Dopóki jesteś przy mnie ♪ ♪ Nie boję się burz ani wrogów ♪ ♪ Będę śpiewać radośnie ♪ ♪ Będę żyć beztrosko ♪ ♪ Teraz mam przy sobie moją bratnią duszę, na którą zawsze mogę liczyć ♪ ♪ Będę z tobą na zawsze ♪ [Wiecznie Młody i Wiecznie Trwający] Gdy przeszła lawina, pogrzebała na zawsze na tej górze Zhao Jinga i Króla Skorpiona. Organizacja Skorpion straciła bardzo wielu ludzi i zniknęła potem z Jianghu. Mistrzu, a co się stało z braćmi uwięzionymi w Arsenale? Właśnie, co z nimi? By móc praktykować tę unikalną technikę, ktoś musi się zgodzić na to, by zostać naczyniem, zarzewiem pierwotnej mocy, którą następnie przekaże kultywującemu. Choćbyś był, nie wiem jak potężnym mistrzem sztuk walki,
39:34
nawet jeśli nie zginiesz od wybuchu mocy, umrzesz z powodu zniszczenie swoich meridian. Więc udało się im? Tato! Nian Xiang, moja mała dziewczynka. O czym im opowiadałeś? Ciociu Gao, mistrz opowiada nam o Połączonej Metodzie Sześciu Kultywacji. Właśnie. Nie słuchajcie go. Cheng Ling, wciąż opowiadasz o głupstwach. Tylko odwrócisz uwagę tych dzieci od ich treningów. Dobrze. To wszystko na dzisiaj. Pora na kolację. Świetnie, chodźmy! Tak, zjedzmy coś! Chodźcie! ♪ Niebo było szare, gdy przekraczałem rzekę ♪ ♪ W nocy księżyc w mojej miseczce odbija smutek w moim życiu ♪ ♪ Kto pozwolił mi wałęsać się po świecie na końskim grzbiecie? ♪ ♪ Kto jest pijany w swoich snach, ale nie może znaleźć drogi do domu, gdy się obudzi? ♪ ♪ Zimny deszcz składa pocałunek na moim oknie ♪ ♪ Nie mam nic przeciwko nienawiści i oszczerstwom, ale zadurzyłem się w melancholii ♪
41:33
♪ Wiosenny podmuch wiatru ożywia rośliny wzdłuż rzeki ♪ ♪ ale nie może ogrzać mojego zziębniętego serca ♪ ♪ Czy to światełko w tunelu? ♪ ♪ Żałuję, że nie spotkałem cię wcześniej, ale teraz wreszcie się poznaliśmy ♪ ♪ Nie pozwól, by pory roku przeminęły na próżno ♪ ♪ Zrezygnuj z przygód na końskim grzbiecie dla spokojnego życia ♪ ♪ Światła dziesięciu tysięcy rodzin rozświetlają świat ♪ ♪ Przeszłość znika jak dym w czasie burzy piaskowej ♪ ♪ Spędzę resztę mojego życia razem z tobą ♪ ♪ Będę z tobą na zawsze ♪

DOWNLOAD SUBTITLES: