ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP30——主演:肖战、王一博、孟子义

ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP30——主演:肖战、王一博、孟子义

SUBTITLE'S INFO:

Language: Turkish

Type: Human

Number of phrases: 596

Number of words: 1931

Number of symbols: 11302

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
01:56
Yabani 30. Bölüm Turp satıyorum! Turp satıyorum! Taze turplar! Turp satıyorum! Wen Ning, turp satarken daha canlı olamaz mısın? Böyle turplarımız kötü gibi görünüyor. Böyle bunları satabilir misin? Turp satıyorum! Turp satıyorum! Hem taze hem lezzetli turplar! Turp satıyorum! Hem taze hem lezzetli turplar! Taze! Lezzeti! Turp satıyorum! Turp satıyorum! - Turp satıyorum! - Bakın! Yiling Reisinin kendi koleksiyonu! Evde, yolda mutlaka bulunmalı bu tılsımlar! - Evde... - Onu istiyorum. Efendim, cidden anlıyorsunuz bu işten. Bu benim yeni yaptığım pusula. diğer yerlerde satılan pusulalardan daha kullanışlı. Turplarla değişelim. Paran yok mu? Yürü, yürü, yürü! Git buradan. Dünyayı kurtarmamı engelleme. Gelin, bakın! Yiling Reisinin kendi yaptığı tılsımlar! Evde, yolda mutlaka bulunmalı bu tılsımlar! Gelip geçenler bu fırsatı kaçırmayın. Gelin, bakın.
04:07
Özür dilerim. Pis turpçu! Dışarıda kalsın. Abla, sen böyle... Ne oldu? Seninle mi evlenecek sanıyordun? Kapa çeneni! Xian, Ben... Yakında evleniyorum. Görmen için geldim. Biliyorum. Duydum. Kim söyledi? Seni ilgilendirmez. Ama, buraya tek başıma geldim. Damadı göremedin. Ben de zaten damadı görmek istemiyorum. Çok güzelsin! Abla, söylemiştim. Gerçekten çok güzelsin. Sizin söylediğiniz sayılmaz. Söylediğinize inanılmaz. Bana inanmıyorsun, ona da inanmıyorsun. Anca o güzel derse mi inanacaksın? Ayakta kaldık. Oturup da konuşalım. Xian. Bir isim seç. Kim için? Doğmamış yiğenim. Tamam. Lanling Jin ailesinin gelecek nesli "Ru" nesli. Jin Rulan olsun. Jin Rulan. Güzel. Değil. Jin Rulan. Kulağa Lan ailesinin "Lan"ı gibi geliyor. Yunmeng Jiang ve Lanling Jin ailesi varisinin ismi neden "Rulan" olacak? Lan ailesiyle ilgili kötü olan ne var? Lan, çiçeklerin en saygını orkide demek. Ne güzel! Seçen benim, sen değilsin. Ne cıklıyorsun. Yeter. Biliyorsun Cheng hep böyledir.
08:11
Göbek adını senin seçmeni öneren oydu. Yeter, didişmeyi bırakın. Sizin için çorba getirdim. Çok güzel! Abla. Abla. Ona da mı var? Çok fazla getirdim ne de olsa. Göz hakkı. Kusura bakma sadece bu küçük kase kaldı. Bu senin. Bana da mı var? Teşekkür ederim küçük hanım Jiang! Bu bizim Yunmeng'ın zevkine göre. İçemeyeceğinden mi korkuyorsun? Hayır, hayır. Götürüp Yuan'e vermek istiyorum. Xian orada iyi mi? Yiling Reisine. Çeneni kapa. Geçen seferki yaran nasıl? Çoktan geçti Kaç günde geçti? Yedi güne geçti. Beni biliyorsun. Bu kadar küçük bir yara bana vız gelir. Ama nasıl gerçekten saplayabildin? Önce kolumu kıran sendin. Yedi günde iyileştin. Benim kolum bir aydan fazla süre askıda kaldı. Aynı şey olabilir mi? Hem ben senin sol kolunu kırdım. Yazmana engel değil. Kemiğin kaynaması normalde yüz gün sürer. Bir ay o kadar da uzun sayılmaz. Bundan sonra böyle mi olacak? Düşündüğün bir şey var mı? Böyle işte. Onlar da aşağıya inmeye cesaret edemiyor. Ben inince de kimse bana yaklaşmıyor.
12:02
Bundan sonra başımız belaya girmedikçe bir şey olmaz. Karışmayacaksın yani? Wei Wuxian, inan ya da inanma. Sen bela aramasan da bela seni bulur. Birini kurtarırken her zaman çare olmaz ama birine zarar vermenin sonsuz yolu vardır. Mutlak güç karşısında, taktikler işe yaramaz. Sonsuz yolu olsa ne olur, kim bulaşırsa onu gebertirim. Hiçbir zaman benim fikirlerimi dinlemedin zaten. Söylediğim doğru olduğunu bir gün anlayacaksın. Bitirecek misin? Wei Wuxian, iyi düşün. Bu sefer gidersen, bizi tanıdıklarını uzun süre göremeye bilirsin. Ama gittiğim yerde de tandıdıklarımı göreceğim. Xian. Bunu sonradan babamın kitap odasında bulmuştum. Senin için bırakılmış olmalı. Al bunu. Seni geçirmeyeceğiz. Birileri görürse kötü olur. Gidelim. Xian. Wen Ning, Neden hala bu çorbayı taşıyorsun? Yuan'e götürüyorum. Sen bilirsin. İyi tut, dökülmesin. Bugün olanları sakın ablana söyleme. Anladın mı? Gidelim. Neden hepiniz bana bakıyorsunuz? Yesenize. Yiyin! Çorbanı neden içmiyorsun? İçeyim, içeyim. Size söyleyeyim, bugün dağın aşağısına indiğimde yine biriyle karşılaştım.
16:29
Kendini Yiling Reisinin öğrencisi diye tanıtıyor. Boyadığı tılsımlar çok çirkin. Bir bakışta sahte olduğu anlaşılıyor. Wei Wuxian, ne oldu? Ne ne oldu? Sadece son zamanlarda turp yemekten bıktım. İştahım yok. Gerçekten. Anladım ki süreki o tılsımlardan yapamam. Sizin için yeni yemekler bulacağım. Mesela, lotus kökü ekmek gibi. Lotus kökü mü ekeceksin? Yine rüya görüyorsun. Mezar Tepesinin toprağında, patates bile zor yetişiyor. Lotus'tan bahsetme bile. Ben, her şeyi halleden Yiling Reisinin yapamayacağı bir şey yoktur. Kim demiş Mezar Tepesine lotus ekilmez diye. Ekip size göstereceğim. Gel, ye. Gerçekten yetiştirebilirim. Bu ne? Lotus kökü çorbası. Lotus kökü? O ne? Lotus kökü... Tadına bakmak ister misin? Tamam. Gel. - Nasıl? - Çok güzel. Bir lokma daha. Tamam. Gel. Dikkat et. Lotus kökünü önce çiğne sonra yut. Çok güzel. Bir lokma daha. Tamam. Biraz daha. Lotus kökü çorbası. Nereden geldi bu? Abla, bu...
18:50
Ben... Wen Ning, benden bir şey saklıyorsun. Lider Jiang ve küçük hanım Jiang geldi. Lider olduğunda senin yanında olacağım. Aynı babanla babam gibi. Gusu'da Yeşim İkilisi varsa ne olmuş? Yunmeng'da Yiğit İkili var. Sakın işlerimi baltalama. Ne zaman işlerini baltaladım? Ben, Wei Wuxian, hayatım boyunca adaletten yana, pişman olmadan yaşamayı diliyorum. Wei Ying! Hayatımızın sonuna kadar tutacağımıza dair verdiğimiz söz değil mi bu? Lan Zhan. Eğer onlarla aramda illa bir savaş olacaksa, seninle savaşmayı yeğlerim. Ölsem de, en azından senin ellerinde ölürüm. Buna değer. Yiling Reisi Wei Wuxian. Xian. Bir isim seç. Lanling Jin ailesinin gelecek nesli "Ru" nesli. Jin Rulan olsun. Jin Rulan. Wei Wuxian, yine aynı tercihimi yapacaksın? Sen her şeyi halleden yapamayacağı şey olmayan Yiling Reisi değil misin? Görelim bakalım, lotus yetiştirebilecek misin? (Fangfei Salonu) Efendi Jin, bütün salonlar odalar süslendi.
23:11
Güzel! Göze de hitap ediyor. İyi iş çıkardınız. Geri kalanı bitirince, günün geri kalanında dinlenebilirsiniz. Sonra da misafirler için nikah şekeri ve kekleri hazırlamaya yardım et. Emredersiniz, efendim. Neden bir belirti bile yok? Küçüklükten beri Yunmeng Jiang ailesinde büyüdüm. Nasıl lotus kökü bile yetiştiremem? Efendim. Ne oldu? Baksana! Bu ne? Ne yapıyorsun? Yuan. Ne oldu? Gel. Abla. Efendi Wei'in zarla zorla büyüttüğü filizi Yuan kopardı. Yuan hala çocuk. Ona kızma. Önemli değil. Kader işte. Xian abiye ne oldu? O... O iyi. Sadece ablasını özlüyor. Ablasını mı özlüyor? Aynı benim ablamı özlediğim gibi mi? Evet, senin ablanı özlediğin gibi. Ablasını özlüyorsa neden onu görmeye gitmiyor? Yuan, doğru söylüyorsun. Ablanı özlüyorsan görmelisin. Xian abine gidip söyle bunu tamam mı? Tamam. Hadi git. Yavaş ol. Xian abi,
26:42
Özür dilerim, hata ettim. Seni küçük velet. Ne zaman girdin içeri? Qing abla dedi ki ablanı özlüyormuşsun, ablanı özlüyorsan onu görmeye git. Çok uzak. Gitmeyeceğim. Kuşa dönüşüp uçsan olmaz mı? Kuşa dönüşmek o kadar kolay mı Yuan? Olursun, olursun. Seni uçuracağım. Seni uçuracağım. - Tamam, tamam, beni uçur. - Çabuk. Uç, uç. Tamam. Uç, uç, uç. Efendi Jin. Şimdilik, yapılması gerekan başka bir şey var mı? Efendim, her şey hazır. Bütün hizmetkarlar emirlerinize göre hareket ediyor. Her şey hazır olsa bile işleri savsaklamayın. Zixuan'in evliliği Jin ailesinin en büyük meselesidir. Olabildiğince güzel olmalı. Anladın mı? Anladım. Canı gönülden yapıyor gibi görünüyor. Ben de bu kadar canı gönülden yapacağını düşünmemiştim. Baba, Yao yetenekli Jin ailesi için de elinden geleni yapıyor. Bence, onun hakkında kararsız kalmana gerek yok. Ne kadar yetenekli olursa, o kadar endişelenirim. Ne olursa olsun, Zixuan, gelecekte liderlik
28:37
mutlaka sana kalacak. Ne olursa olsun haddini bilmeyen bir adama kalamaz. Anladın mı? Evet, baba. Gördün mü? Bak. - Çok güzel. - Muhteşem! Hiç düşünmezdim. - Gerçekten yetişmiş. - Hiç düşünmezdim. Burada bunun yetişeceğini düşünmezdim. Ben de düşünmezdim. - Evet. - Gerçekten. - Ne yapıyorsunuz? - EfendiWei. Efendi Wei. Ne haltlar karıştırıyorsunuz yine? Bakın. Söylemiştim mutlaka yetiştiririm diye. - Çok iyi! - Efendi Wei muhteşem! Efendi Wei çok iyi! Evet! - Çok iyi! - Muhteşem! (Bir yıl sonra) Yine burası değil mi? Kardeş Li, sen de mi Jinlingtai'a gidiyorsun? Evet. Jin ailesi şölene herkesi çağırıyor. Ben de gidip eğleneceğim. Ustalar Jinlintai'da ne kutlanıyor? Yiling gerçekten küçük yer. Evet. Bunu bile bilmiyor musun? Lanling Wen ailesinin genç hanımı, beş gün önce, bir erkek çocuk doğurdu. Lider Jin'in torunu yani. Çok değerli. Bu sebeple, Lanling Jin ailesi yedi dün boyunca şenlik düzenleyecek. Ne dediniz? Gerçekten mi? Yalan borcumuz mu var?
31:40
Jin ailesi hemen haberi herkese duyurdu. Adı bile konmuş. Soyadı Jin, adı Ling. Göbek adı Rulan. Hiçbir şeyden haberi yok. Gel, içelim. Wen Ning, duydun mu? Ablamın çocuğu olmuş. Yiğenim oldu. Tebrikler, Efendi Wei. Bak, ne tatlı. Lider Jin, Zewu Jun ve Hanguang geldiler. Tamam, çekilebilirsin. Bu çocuk, insanın içini ısıtıyor. Gülüşü bile güzel. Baba, Abi ve Hanguang Jun Douyan Salonuna gelmişler. Jin Ling'i ben alayım. Sen nasıl taşırsın? Taşımayı biliyor musun? Çocuğu düşürürsün. Süt anne. Buraya gel, buraya gel. Bebeği tut. Bir tek sen tutabilirsin. Tamam. Kimse kucaklayamaz. Acelen ne? Aceleye gerek yok. Hanguang Jun. Doğru mu duydum? Tekrar edebilir misiniz? Dedim ki Jin Ling'in ilk aynı kutlamak için bütün büyükler çağrılıyor. Wei Ying de onun büyüğü. Yani demek istediğin Wei Wuxian onun büyüğü, dört büyük aileyle düşman olsa da onu çağıracak mısın? Düşman değil. Düşman değil mi? Yoksa arkadaş mı? Hanguang Jun, hafızan iyi değil herhalde. Qiongqi Yolundaki öldürme olayını unuttun mu?
34:18
Tekrar hatırlatmama gerek var mı? Efendi Jin, Wangji'nin söylediği de yanlış değil. Wei Wuxian Mezar Tepesine gittiğinden beri bir kusuru olmadı. Silahşörlük ilkelerine karşı geldiğini de hiç duymadım. Zewu Jun, Yoksa sen de Wei Wuxian haini yerine mi konuşacaksın? Ben... Abim geldi. Geciktim. Baba. Zixun, ne oldu? Yine hangi hizmetkar seni kızdırdı? Ona dersini vereceğim. Ders mi? Dersini verebileceğinden şüpheliyim. Abi, bu... - Önemli değil. - Zixun. Nasıl konuşuyorsun? Zewu Jun ve Hanguang Jun özür dile hemen. Amca, biliyor musun Hanguang Jun az önce ne dedi? Ne dedi? Hanguang Jun az önce Ling'in birinci ay kutlamasına Wei Wuxian'in çağırılmasını önerdi. Hanguang Jun iyi niyetli olsa da, korkarım katılması uygun olmaz. Bence, Hanguang Jun'e göre, bu kaçırılmaz bir fırsat. Bildiğime göre Hanguang Jun daha önce Mezar Tepesine girmiş. Acaba Hanguang Jun oraya neden gitti? Eski bir arkadaşı ziyarete. Eski arkadaş? Wei Wuxian acımasız katil.
36:03
Herkes ondan nefret ediyor. Nasıl böyle bir arkadaşın olur? Ne zaman acımasız bir katil oldu? Lütfen açıkça söyleyin. Sen! Yeter. Baba, Wei Wuxian hainlik yapmış olsa da Jin ailesinden insanları öldürmüş olsa da Hanguang Jun'ün söylediği gibi, bir yıldır hiç bir şey yapmadı. Jiang ailesine ihanet etmiş olabilir. Ama, Yanli onu hala özlüyor. Bence bu Wei Wuxian'i geri getirmek için iyi bir şans. Zixuan, delirdin mi sen? Efendi Jin haklı. Wei Wuxian değişmek istiyorsa doğru yola dönecekse, bu güzel bir olay. Gerçekten de Yiling Reisinin kötü bir şey yaptığını duymadım. Karanlık Kaplan Tılsımının sözü bile geçmiyor. Bu mesele, dört büyük aileyle ilgili olsa da, asıl Jin ve Jiang ailesinin meselesi. Lider Jin'nin görüşünü dinlemek gerek. Wei Wuxian kesinlikle bir hain. Yine de, Zewu Jun'ün dediği gibi, Wei Wuxian pişmanlık duyuyorsa, ailelerimiz için de gizli tehlikeler kalkar. Lanling Jin ailesi daha önceki kinini unutur. Eski defterler kapanır. Amca! Ama... Lider Jin, açık konuşabilirsiniz. Zewu Jun,
37:45
sen de biliyorsun. Wei Wuxian Mezar Tepesini tek başına inşa etmedi. Arkasında o kadar Wen ailesinden insan var. Biliyorsun Lanling Jin ailemiz Wen ailesiyle kanlı bıçaklıyız. Tamam, en azından, Wen soyundan olanları bırakırız, ama elinde hala o öldürdükten sonra kuklaya çevirebilen Karanlık Kaplan Tılsımı var. Ayrıca, o Hayalet General Wen Ning de büyük bir sorun. Baba. Abi. Benim bir önerim var olur mu bilmem. Söyle. Herkes Wei Wuxian'i geri getirmek istiyorsa, neden bir mektup yazıp tek başına Jinlintai'ya birinci ay kutlamasına çağırmıyoruz? Jinlintai'ya geldiğinde, onu güzel sözlerle tılsımını vermesine ikna edebilirim, böylece herkes rahatlar. Wei Wuxian kabul ederse, O gün, Wei Wuxian'in Yunmeng Jiang'a geri dönüşünü duyurabiliriz. Güzel haberlere yenisi eklenmez mi? Ya kabul etmezse? Hanguang Jun neden bu kadar kötümsersin? Efendi Wei ne kötü ne de vahşi biri. Güzellikle konuşursak, inanıyorum ki Efendi Wei de anlayacaktır.
39:19
Hem Hanımefendi Jin ve Efendi Wei abla kardeş gibi. Korkarım Ling'i görürse zaten gitmek istemeyecek. Doğru! Kabul etmese bile, masumları öldürmeyeceğine söz verdiği sürece Mezar Tepesine dönebilir. Kesinlikle. Zixun, iyi misin? Öyleyse, Hanguang Jun. Zahmet olmazsa mektubu sen gönderir misin? Tamam. Gerçekten mi? Rulan, Xian dayın birinci ay kutlamana gelecek. Mutlu musun? Zixun, Zixun, ne oldu? Neden geldin? bugün salonda memnun olmadığını biliyorum. Ama, babamı da anlamalısın. Dört büyük aile için hepsi. Yeter, Senin sözlerini dinlemek istemiyorum. Tamam, tamam. Söylemiyorum. Zixun, senin... Efendi Wei'le aranda kişisel bir mesele mi var?

DOWNLOAD SUBTITLES: