Heroes of Might and Magic II Review | Perfectly™ | Balanced™

Heroes of Might and Magic II Review | Perfectly™ | Balanced™

SUBTITLE'S INFO:

Language: Polish

Type: Human

Number of phrases: 229

Number of words: 1819

Number of symbols: 10372

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:00
Hej wszystkim, z tej strony Sseth. Dziś będę grał w poprzednika jednej z najlepszych strategicznych gier turowych wszech czasów. Grę, w której walka jest rozstrzygana przez to, kto wykona pierwszy ruch, zwycięstwo tym, kto posiada najbardziej popieprzone czary, oraz gdzie najlepszym dniem tygodnia jest poniedziałek. Mówię tu oczywiście o Heroes of Might and Magic II. Ale tak naprawdę tytuł powinien brzmieć Bohaterowie Magii, a czasem "Mocy", jeżeli masz cholernego pecha. Pierwszy raz grałem w tą grę jako dziecko. Teraz wracam do niej jako "duży chłopiec". Wydana w 1996r przez New World Computing, będziemy patrzyli na nią przez pryzmat tego, że jest fundamentem dla Heroesów III. W której wszystko jest w porządku. Jednakże, jak na złość, w Heroes II jak w lesie. Jednakże, ma swoją "duszę", jest miła dla oka I generalnie rzecz ujmując, jest bardzo relaksacyjna. Najpierw pogadajmy o historii. Opowieść zaczyna się w momencie, kiedy w panującej monarchii ma miejsce małe nieporozumienie Roland Ironfist jest prawowitym dziedzicem tronu. Lecz Archibald Ironfist ma dość swego ciotowatego brata.
01:02
Oskarża go zatem o fajdanie na łóżko i zmusza do ucieczki z królestwa w pełni zażenowania. W kampanii możesz wybrać pomiędzy wspieraniem Rolanda i bronić jego prawa do srania w pościel. Lub stanąć po stronie Archibalda, wraz z jego prawowitym potępieniem, wobec skatologicznych tendencji swego brata. Kanonicznie, Roland wygrywa i zamienia brata w kamień. Fakt ten jest użyty jako element scenariusza w grach RPG Ponieważ Archibald jest jedyną postacią która rozumie fizykę jądrową. Tak było, nie zmyślam Musisz go uwolnić w Might & Magic 6, no chyba że chcesz aby planeta wybuchła w skutek wybuchu termojądrowego. Kampania Archibalda jest dość wymagająca. Kampania Rolanda zaś, jest... miliard razy gorsza. Jest tylko jeden sposób na wygraną. To "złożona strategia", którą lubię nazywać ponowne uruchamianie misji, dopóki dzięki łutowi szczęścia nie otrzymasz czaru, który umożliwi Ci no-clipowanie po całej mapie. Wydaje mi się, że dzięki temu pojedynczemu zdaniu, zdasz sobie sprawę, na czym tak naprawdę polega Heroes II Ja kupiłem wersję z GoG, która emuluję grę, umożliwiając rozgrywkę na Windowsie 10.
02:04
Glitche zdarzają się tu i ówdzie, ale łatwo się ich pozbyć, poprzez grzebanie w konfiguracji. Ogółem, wszystko wygląda, działa i brzmi świetnie. To była pierwsza gra Might and Magic, gdzie twórcy poszli na całość z projektowaniem dźwięku. Wszystko jest pięknie skomponowane i powinienem wspomnieć o tym, że motyw przewodni każdego miasta jest wykonany przez pieprzonego profesjonalnego śpiewaka operowego. Sami posłuchajcie Wartość produkcji tej gry jest absolutnie znakomita. Po prostu spójrz, jak niesamowicie ładnie wszystko wygląda. Każda jednostka, każdy element zestawu, nawet zasoby które gromadzisz, kamienie szlachetne, kryształy, skrzynie ze skarbami. Wszystkie są świeże i czyste, aż po dziś dzień. Aby zobrazować moje zdanie, tu widać siedlisko podstawowej jednostki frakcji Rycerzy. To budynek, odpowiedzialny za tworzenie najbardziej bezużytecznej jednostki w całej grze- Chłopów A i tak wygląda lepiej niż każde z miejsc w których mieszkałem. Ta odrębna, 2 pokojowa chałupa kosztuje prawdopodobnie więcej, niż kredyty studenckie kilku milenialsów razem wziętych. Mówiono mi, że średniowieczni chłopi mieli przesrane. No przepraszam. Jak mogli mieć tak źle, skoro jasno widać że posiadali ogródek?
03:27
I domyślnie, źródło czystej wody pitnej. W grze widać mocno nasyconą, kontrastową paletę kolorów i jako dziecko, nie spodziewałem się że może być inaczej. Ponieważ nowożytne gry z serii wyglądają, jak czyjaś gówniana strona na Deviant Art. Teraz przejdę do stycznych, co jest cnarastającym symptomem mojej zbliżającej się demencji. mojej zbliżającej się demencji. Przejdźmy zatem do gameplay'u. Heroes 2 jest turową grą strategiczną. Oznacza to, że jest dla ludzi myślących i tych, którzy są zbyt wolni, aby grać w Starcrafta. Cel jest prosty, rekrutujesz bohaterów aby dowodzili Twymi armiami. Wszyscy mają różne statystki i umiejętności Odpowiednie dla ich frakcji Portrety postaci są żywcem wyjęte z tripu po LSD. Praktycznie nie ma możliwości okreslenia, jaką klasę reprezentują, dopóki nie najedziesz na nich myszką. Weźmy na przykład tego typka. Dasz radę zgadnąć kim jest? Dokładnie! To rycerz, co oznacza że jest po dobrej stronie mocy. A także że stoi po stronie Rolanda Pościelobruda ok.. może... może spróbujmy raz jeszcze? A zgadniesz, czym zajmuje się ten typek? Tak, zgadza się! Jest czarodziejem, co oznacza że też jest dobry, a także po stronie Rolanda Gównołoża.
04:31
Wiesz co? Zaczynam poważnie wątpić w motywy Rolanda. Połowa jego drużyny wygląda, jakby dopiero wyszła z pierdla, gdzie siedzieli za kwalifikowany gwałt. Ale kim jestem, aby kwestionować rodzinę królewską? Jednakże, duża część czarodziejek jest idealnym materiałem na waifu. Ah, lata 90.... Jeszcze przed tym, jak kobiety stały się degeneratami i zaczęły gipsować ryja septumami a zaraz... o nie.... Rekrutujesz armię poprzez wydawanie oszczędności na siedliska, które wraz z początkiem nowego tygodnia wypluwają nowe jednostki. Dodatkowo musisz im płacić z góry. Każda z 6 frakcji ma swoje odpowiednie. 6- jednostkowe armie, które mają zakres poziomów od 1 do 6. Jednakże, bohaterowie mogą mieć w składzie tylko 5 różnych jednostek. Zatem musisz wybierać lub mieszać, aby dostosować je do swojej strategii. Czarodzieje polegają na zasięgu. Mają 3 jednostki strzelające. Czarnoksiężnicy odpowiadają na to 3 jednostkami latającymi, które szybko minimalizują odległość. Rycerze nie posiadają jednostek latających, podobnie zresztą jak Barbarzyńcy. W zamian Rycerze tankują obrażenia,
05:32
a Barbarzyńcy nie mają żadnych zdolności obronnych, i opierają się na taktyce szybkiego i mocnego wpierdolu. Czarodziejki to w sumie mieszanka wszystkiego. Nekromanci to też mieszanka wszystkiego, tylko że martwego. Mają dostęp do swojej legendarnej jednostki szybciej i taniej niż pozostałe frakcje, a Power Liche to jedyna jednostka, która niechcący może rozpieprzyć połowę swojej własnej armii. Masz ograniczoną ilość punktów ruchu i czynności jakie możesz wykonać w każdej turze. Kiedy skończysz, komputer ma swoją kolej na ruch i udawanie inteligentego. I tak od nowa w kółko. Odkrywaj nowe czary, ulepszaj siedziby, zdobądź lepsze jednostki, które nie są warte inwestycji i zmieć przeciwnika z powierzchni ziemi. To wszystko jest tak proste. Proste zaś nie jest odkrycie, która frakcja nie jest kompletnym badziewiem. Aby oszczędzić Twój czas, sporządziłem prosty wykres. Tak jak widać, spośród 6 frakacji, tylko miejsce 5 jest w ściekach. A to dlatego, że Czarnoksiężnicy mają najlepsze jednostki w całej grze... Smoki Niektórzy mogą spierać się, że inne frakcje mają swoje własne plusy dodatnie, oraz że lśnią w różnych etapach gry.
06:33
Rycerze i Barbarzyńcy na początku gry, Nekromanci i Czarodziejki w mid-game, a Czarnoksiężnicy i Czarodzieje pod koniec. My zaś nazywamy tych ludzi apologetami heroesów II. Są oni wywrotowi, podstępni i święcie przekonani, że jednostka 6 poziomu z ćwiartką życia i żadnymi profitami smoka jest dobrą inwestycją finansową. A i nie potrafią tego: Jeżeli taka osoba zbliży się do Ciebie, pod żadnym pozorem nie słuchaj tych plugawych kłamstw. Natychmiast odłącz ich aparaty słuchowe i zablokuj im skutery inwalidzkie. Zanim zdążą przekonać kogoś jeszcze, w domu spokojnej starości. W Heroesach 2, magia rządzi. Magia jest niezbędna i w sposób zupełny przytłacza wszystko, co wojownik-analfabeta z martwicą mózgu może zdobyć. Czemu? Bo nie ma żadnej możliwości kontrataku. Jedyne, co musi zrobić mag to powtarzanie zamachu samobójczego aż do skutku. Co może być reakacją na kogoś, kto leci na Ciebie z feniksami i spamuje Armageddon? Przegrana. Tylko i wyłącznie. Aby pokonać magię, musisz kontrować magię..... większą ilością magii.
07:36
Spamowanie armaggeddonu nie umywa się do Czarodzieja, który ma więcej punktów many niż komórek istoty białej w mózgu i który może pokonać odległość całej mapy za pomocą wrót wymiarów i zdobyć wszystkie miasta w jednej turze. Heroes 2 to bałagan. Ale jaki piękny i nadający się do wykorzystania bałagan. To całkiem uczciwe, że gra nie zmusza Cię do tego, abyś kurczowo trzymał się frakcji którą zaczynałeś, ale zamiast tego dążyć do zdobycia miasta które chcesz. (czyli Czarnoksiężników) Jeżeli nie możesz zdobyć Czarnoksiężników, zadowól się Czarodziejami. Tytani są w stanie wytrzymać atak smoków. Dziki zaś, są dobrym źródłem świeżej wieprzowiny chyba...(?) Jeżeli Czarodziejów też nie jesteś w stanie zdobyć, zadowól się odinstalowaniem gry. Warto też wspomnieć o tym, że mimo tego, iż wszystko działa jak należy, na mojej wersji z GoG. Dźwięk towarzyszący teleportacji został kompletnie zdarty. Jak i dlaczego? Nie wiem. Ale sądzę że powinniśmy wszyscy tego doświadczyć. Wiem że teleportacja jest ryzykowna, ale nie podejrzewałem, że rozsadzi mi bębenki. Jeżeli musicie się teleportować, proszę, zdejmijcie słuchawki. W przeciwnym razie szumy uszne macie gwarantowane.
08:42
Będąc w temacie gównianych taktyk, równie dobrze możemy zapoznać się z gównianymi jednostkami. Na szczęście, twórcy przewidzieli, że niektóre z nich mogą być tyci tyci za mocne. Nie są więc dostępne dla żadnej z frakcji. Mogą być zdobyte w limitowanej ilości, poprzez dyplomacje i przekupstwo. Przykład tego zjawiska nr. 1 - Dżini Mogą zostać znalezieni w magicznych lampach. Są bardzo ładni i mają cios jak Tyson. Ale to, czego mój dziecięcy umysł nie byl w stanie pojąć, to fakt że mają specjalną umiejętność. Mogą zmniejszyć ilość każdej jednostki o połowę. Nie ma znaczenia ile dżinów jest w jednej grupie. Jeden wystarczy. Zatem rozdziel je na małe grupki i użyj przeciwko najmocniejszym wrogim jednostkom. Uderz grupę, miej farta i obserwuj, jak przeciwnik traci wartość przychodu z kilku tygodni. A jeżeli grasz multiplayer, Właśnie stracileś wartość kilku lat przyjaźni. Przykład #2 Duchy Pamiętasz jak mówiłem że chłopi to najbardziej bezużyteczna jednostka? To w sumie nie do końca prawda. Jeżeli uda Ci się namówić duchy do przyłączenia się, Przestań robić, cokolwiek by to nie było i znajdź małą grupę chłopów.
09:46
Nie zabijaj ich jednak. Pozwól im rosnąć i fermentować. Pozwól, aby nastąpiła eksplozja demograficzna na przestrzeni kilku następnych tygodni. Wtedy nastąpi czas żniw. Widzisz, duchy absorbują ilość wszystkich jednostek które zabiły. A ponieważ chłop padają mają pojedynczy hit point, możesz odprężyć się i podziwiać, jak populacja wzrasta z kilku tuzinów, do kilku setek, do kilku tysięcy,. W ciągu jednej walki, zmieniłeś zwykłą grupę jednostek, W jedną, najpotężniejszą jednostkę w całej grze. Teraz nikt i nic nie jest w stanie Cię powstrzymać. Twój legion duchów będzie rósł i rósł, dopóki nie pozostanie nic do skonsumowania. Populacja będzie rosła tak wysoko, że gra po prostu się podda, próbując pokazać jak ogromną masz ilość. Kiedy zdobędziesz i wykorzystasz ten wysoki poziom zepsutego planowania, możesz oficjalnie przyjąć tytuł: Prawdziwym mistrzem taktyki w Heroes of Might and Magic II Gra nadal jest warta spróbowania. Jest tania jak barszcz w GoG, A w obecnych czasach nawet zegar z ziemniaka ją odpali. Jeżeli chcesz sprawiedliwą i zbilansowaną grę strategiczną,
10:49
to nie graj w nią. Jeżeli chcesz zasadzać się na Leprechaunów, aby ograbić ich z hajsu na lunch, dystrybuować bogactwo masom, tylko po to by te same masy później zamordować i finalnie po trupach osiągnąć zwycięstwo, w tym wypadku, ta gra jest dla Ciebie. Daje jej 3 na 4 dżinów, ponieważ nie mam jeszcze jednego klejnotu aby zatrudnić tego ostatniego. W pełni polecam, zagrajcie. Jak zawsze, więcej contentu wkrótce, więc bądźcie czujni. Gorące podziękowania dla członków Gildii Kupieckiej, hojnie fundujących i finansujących te filmiki Wielkie podziękowania dla jednego z członków Gildii w szczególności. Ponieważ skądś wytrzasnął dla mnie podpisaną płytę z Heroes Live Orchestra, oraz fajną klawiaturę HP, którą dostosował dla mnie, jeżeli kiedyś miałbym wrócić do grania w League of Legends. Dzięki stary. Wszyscy jesteście wspaniali! Miłego dnia! A teraz czas na pogwałcenie praw autorskich, enjoy.

DOWNLOAD SUBTITLES: