The Search For D. B. Cooper

The Search For D. B. Cooper

SUBTITLE'S INFO:

Language: IW

Type: Human

Number of phrases: 428

Number of words: 3691

Number of symbols: 16642

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:18
צניחה נועזת ממטוס בואינג 727 איפשהו בין רנו... חיפוש בוצע במטוס מיד... אנחנו לא יודעים מי הוא היה, מאיפה הוא הגיע או מה הוא רצה. אני משער שנמשיך לחקור עד שנמצא אותו או מה שהתרחש. בצהריי ה-24 בנובמבר של שנת 1971, אדם נושא מזוודה בשנות ה-40 נכנס לנמל התעופה הבינלאומי "Portland" ורכש כרטיס חד כיווני לסיאטל, וושינגטון. האדם הציג את עצמו כדן קופר, וביחד עם 36 נוסעים אחרים ו6 אנשי צוות, לאחר מעט זמן עלה לטיסה 305 של חברת Northwest Airlines. לאחר שעלה, קופר התרווח במושב האמצעי של השורה האחרונה בצד ימין של התא. הוא הזמין שתייה ועישן כי זה היה שנות ה -70. ברגע שהטיסה פונתה להמראה, קופר הסתובב והושיט מעטפה לדיילת פלורנס שפנר. בתוך המעטפה היה פתק ובו הודעה בכתב יד ובה נאמר כי הייתה לו פצצה. שפנר התיישבה בחוסר רצון לצדו והציצה במה שנראה
01:47
שמונה מקלות דינמיט בתוך התיק שלו. הדרישות של קופר היו די פשוטות. הוא רצה 200,000 דולר במזומן וארבעה מצנחים. הוא גם דרש משאית דלק שתעמוד מוכנה לתדלק את המטוס ברגע שנחתו בסיאטל. אם לא יצליחו לעמוד בדרישותיו, הוא איים "לעשות את העבודה." ברגע שהטיסה הוטסה, שפנר הלך להודיע ​​לצוות תא הטייס, ואילו דיילת אחרת, בשם טינה מוקלו, נותרה לצדה של קופר. באמצעות טלפון בחלק האחורי של התא, מוקלו פעלה כמתווכת בין קופר לשאר צוות הטיסה להמשך החטיפה. במשך השעה וחצי הבאות טיסה 305 שמר על דפוס אחיזה ליד סיאטל ואילו רשויות מקומיות ופדרליות עמלו כדי להשיג את הכופר כמו גם ארבעת המצנחים. 10,000 שטרות של $ 20 נאספו מבנק מקומי ואילו הבעלים של בית ספר צניחה חופשית בקרבת מקום סיפק את המצנחים. בשעה 17:45, יותר משעתיים מעבר להגעתו המתוכננת, טיסה 305 נגעה סוף סוף בסיאטל. בשלב זה, זה היה הרבה אחרי השקיעה,
02:52
והמטוס הובא לקטע מרוחק של המסלול. ברגע שהטיסה נעצרה, גם הכופר וגם המצנחים נמסרו למוקלו, ואז החזירה אותם לספינה. בתמורה, התיר קופר לשניים מהדיילים כמו גם את כל הנוסעים לרדת. רבים מהם טרם הבינו הטיסה נחטפה. בתשלום הכופר ורק ארבעה אנשי צוות נשארים על הספינה, קופר אמר למוקלו להודיע ​​לקפטן שהוא רצה לטוס למקסיקו סיטי. הם היו צריכים לטוס עם ציוד הנחיתה למטה, המדפים ב 15 מעלות ומתחת ל 10,000 רגל. האורות בתא היו אמורים להיות כבויים, וגרם המדרגות האחורי, שנפתח מהבטן התחתונה של גוף המטוס, היה להישאר מורחב. לא ניתן היה לספק שתי דרישותיו של קופר. קודם כל, את תצורת הטיסה שביקש לא תאפשר טיסה ללא הפסקה למקסיקו סיטי. ככזה, קופר הציע לעצירת תדלוק בפניקס, יומה או סקרמנטו לפני שכולם סיכמו על רנו, נבדה. שנית, לא ניתן היה לצאת עם גרם המדרגות הגחון מורחב.
03:58
קופר הסכים לחזור בו מהמדרגות בתנאי שמוקלו נשארה לצידו ולימד אותו כיצד להרחיב אותם כאשר היה באוויר המטוס. חנה כמעט שעתיים בגלל סיבוכים עם תדלוק, טיסה 305 חזרה לאוויר בשעה 19:36 פחות מחמש דקות לאחר ההמראה, קופר אמר למוקלו לפנות לתא הטייס וזה, מנקודה זו ואילך, לא תפריע לו. בפעם האחרונה שהיא ראתה את קופר, הוא עמד באמצע המעבר כאילו הוא התכונן לקפוץ. מוקלו הצטרפה לשאר אנשי הצוות, נעלה את דלת תא הטייס מאחוריה, ואחרי שלוש שעות, טיסה 305 נחתה בבטחה ברינו. ברגע שהטיסה נעצרה, הצוות העז בזהירות לחלק האחורי של התא, אבל לא היה שום סימן לקופר גם לא הפצצה. גרם המדרגות האחורי הוארך באמצע הטיסה ונפגע קל עם הנחיתה. נראה, היה שם רק הסבר אחד להיעדר החוטף. בשלב מסוים, בין סיאטל לרנו, קופר קפץ על מצנח, הלך במדרגות, וזינק אל חשכת הלילה.
05:08
חלק 2: המצוד מתחיל ברגע שהתברר שקופר כבר לא היה על הסיפון, עשרות סוכני ה- FBI התכנסו על המטוס, רק כדי לגלות באכזבה את כמות הראיות הפיזיות. עניבה עם קליפ שחור ... ... שמונה בדלי סיגריות ... ... ושניים מתוך ארבעת המצנחים היו כל מה שקופר השאיר אחריו. ברור שהוא הביא את הכופר ותיקו איתו. בראיונות שנערכו בליל החטיפה, קופר תואר על ידי הצוות והנוסעים כזכר לבן עם עיניים חומות ושיער כהה. נראה שהוא היה באמצע שנות הארבעים לחייו ולבש מעיל גשם כהה, חליפה כהה, חולצה לבנה, עניבה שחורה ונעליים כהות. זמן קצר לאחר העלייה למטוס, הוא גם הכניס זוג משקפי שמש. על פי תיאור זה, ה- FBI הפיק הראשון מבין כמה רישומים מורכבים. לפני שהספיקו לבצע חיפוש, עם זאת, ה- FBI היה צריך להבין מתי קופר נטש את הספינה. אבל זה היה קל יותר לומר מאשר לעשות. אף אחד מארבעת אנשי הצוות היה עד לקופר שקופץ מהמטוס וגם לא טייסי שני מטוסי קרב, אשר ליווו את הטיסה בין סיאטל לרנו.
06:17
מה שלא מפתיע מדי בהתחשב בעובדה שזה היה אמצע הלילה. אם כי, צוות הטיסה דיווח על משהו מוזר. התקשורת האחרונה עם החוטף התרחש בשעה 20:00 בערך כשהצוות השתמש באינטרקום להציע עזרה, שקופר סירב. בתוך 10 הדקות הבאות, הצוות חווה את מה שתיארו כתנודה או רטט של המטוס. בזמנו חשד הצוות יכול להיות שזה הופק בזכות הקפיצה של קופר, ובידור אחר של החטיפה תמך במסקנה זו. אוקיי, אז זה דאג למתי, אבל מה עם היכן? בעוד שקופר היה מאוד מפורש לגבי התצורה והיעד של הטיסה, הוא מעולם לא פירט מסלול כלשהו. למען האמת, קופר נהיה כל כך חסר סבלנות עם התדלוק האיטי בסיאטל שהוא דחה את בקשתו של סרן להגיש תוכנית טיסה ופשוט אמר לו "תוציא את ההצגה לדרך." כיוון שכך, הקפטן בחר לטוס לאורך נתיב אוויר המכונה ויקטור 23 ללא כל קלט של קופר. על ידי שימוש בוויקטור 23 כמדריך, הרשויות העריך את המיקום הסביר ביותר של הטיסה
07:18
בזמן המקפץ של הקפיצה היה בערך 40 ק"מ צפונית לפורטלנד. וכך, בהפסקת השחר, ה- FBI הפעיל מבצע חיפוש מרשים באמצעות מסוקים, מטוסים וכוחות קרקע. הבעיה הייתה, גם אם נקודת החילוץ המשוערת הייתה מדויקת, אזור הנחיתה או הירידה בסופו של דבר של קופר היה הרבה יותר קשה לאתר. אזור החיפוש המוגדר באופן רופף כיסה קטע עצום של שממה הררית שנכפתה על ידי יער צפוף, אז זה היה ממש כמו למצוא מחט בערימת שחת. מלבד השטח הקשה, החיפוש היה מורכב עוד יותר על ידי טמפרטורות נמוכות ומזג אוויר סגרירי שנמשך ימים. למרות מיטב המאמצים, הרשויות מעולם לא הצליחו למצוא זכר בודד של קופר וגם לא את הפריטים שהביא איתו. חלק 3: עקבו אחרי הכסף לאחר שהתקדמו מעט מאוד עד לא בתחילת דצמבר, ה- FBI הפנה את תשומת ליבם לכופר של 200,000 $. הכסף נאסף מהבנק הלאומי סיאטל-פירסט,
08:28
שהחזיקה חבילת כופר של 250,000 $ בדיוק לאירוע כזה. בגלל זה, המספרים הסידוריים של ה- 10,000 שטרות שטר של 20 דולר שניתנו לקופר תועד מראש. רשימה שלמה שנעשתה במהירות זמינים למוסדות פיננסיים, סוכנויות ממשלתיות, והציבור הרחב. הכוונה הייתה להקשות על זה ככל האפשר שקופר יבזבז את כספו. נורת'ווסט איירליינס ומספר עיתונים אפילו התחילו להעניק תגמולים לכל מי שיכול למצוא שטר עם מספר סידורי תואם. למרות המאמצים הללו, איש לא עשה זאת מעולם. כך, עד כמעט עשור אחר כך. בתחילת 1980, ילד צעיר, בשם בריאן אינגרם, בנה מדורה בחוף קטן בדרום וושינגטון. כשהוא חופר בחול, אינגרם גילו שלושה חבילות מזומנים בהיקף של 5,880 דולר. לאחר ששמע על חטיפת המטוס הידוע לשמצה הוריו של אינגרם הביאו את החבילות הבודדות ל- FBI. השטרות נבדקו מייד, ובטוחים מספיק, המספרים הסידוריים התאימו לאלו של הכופר.
09:35
עם זאת, לאחר שההתרגשות שככה, הכסף הצליח לגייס הרבה יותר שאלות ממה שהיא ענתה. המשמעותי שבהם היה איך? איך הכסף הגיע כל כך רחוק מאזור הצניחה? במבט על המפה הזו, יכול להיות שמפתה לחשוב שקופר פשוט הפיל חלק מהכסף, שנפל אז לנהר לואיס. לאחר מכן יכול היה היה להוביל את החבילות בהמשך הנהר ליד נהר קולומביה לפני שנשטף לבסוף לחוף בטינה בר, שזה שם החוף. טינה מוקלו. טינה בר. יָד הַמִקרֶה!? כן, צירוף מקרים. בכל מקרה, הבעיה עם הרעיון הזה זה נהר קולומביה זורם בכיוון ההפוך. זה הוביל כמה, כולל חברי ה- FBI, כדי להעריך מחדש את ההערכה הראשונית של אזור הירידה. לדוגמה, אם אזור הירידה היה הרבה יותר דרומית-מזרחית, קרוב לנהר הנקרא נהר וואשוגל, ניתן להעלות על הדעת, גם אם לא ניתן להסביר זאת הכסף צף כל הדרך לטינה בר. לחילופין, הצרורות אולי פשוט נחת על החוף אם מסלול הטיסה היה ממערב יותר.
10:38
אף על פי כן, הסברים טבעיים נאבקים להסביר כיצד שלושה עצמאיים, פוטנציאליים בנפילה חופשית ו / או צניחה חופשית, חבילות מזומנים הגיעו, בסופו של דבר, לאותו מקום באותו החוף. כדי לסבך את העניינים, משקעים מאפיק הנהר נחפרו ונזרקו על חוף טינה בר במסגרת פעולת חפירה בשנת 1974. ולפי ניתוח אחד, הכסף התגלה מעל שכבה זו של משקעים. אם נכון, זה אומר הכסף הגיע ליעדו, טינה בר, מתישהו אחרי 1974. אולם בחינה מחודשת של ניתוח זה מצאה כי מה האמינו שהוא שכבה של משקעים שהופקדו אולי באמת היה שכבה טבעית לחלוטין של טיט. לא רק זה, אלא המשקעים בבירור הושלכה קצת במרחק מהיכן שהתגלה הכסף. יתר על כן, כשאנגרם גילה את החבילות, הגומיות שהחזיקו אותם יחד עדיין היו שלמים. זה משמעותי מכיוון ניסויים שנערכו בשנת 2009 חשף כי מותג הגומיות הזה לא יכול היה לעמוד בחשיפה לאוויר הפתוח או למים במשך יותר משנה.
11:40
אז אלא אם כן החבילותאיכשהו מוגנות מפני האלמנטים, הם בטח נקברו בטינה בר תוך שנה מהחטיפה. ההסבר הכי סביר, אם כך, נראה שקופר או מישהו אחר קבר את הכסף במכוון. האם קופר שרד וקבר את הכסף בעצמו? האם מישהו אחר קבר את הכסף אחרי שנתקל בשרידים של קופר? אם יש הסבר שאינה דורשת התערבות אנושית, זה הצליח לחמוק מחוקרים למשך עשרות שנים. די לומר זו תעלומה בתוך תעלומה. מאז התגלית של אינגרם בשנת 1980, שניהם, טינה בר והשטח סביב נהר Washougal היו נתונים לחיפושים רבים. אבל עד היום לא היה שום סימן לקופר ולא את שאר הכסף. חלק 4: פיסת תקווה כבר מההתחלה הניחו רבים שקופר לא שרד את בריחתו הנועזת. זה לא יעשה ממש מסקנה מרתקת לסיפור הזה, אבל זה העניין בסיפורים, הם בדרך כלל מרגשים הרבה יותר מהמציאות.
12:53
אמנם אין ראיות קשות לכך וגם לא נגד הישרדותו של קופר, ההנחה שהוא נפל למותו היא ללא ראיות. כשקופר קפץ אל החושך, טיסה 305 חרשה בסופת גשם קפואה בערך 170 קשר (315 קמ"ש), וכעשרת אלפים רגל (3 ק"מ) מעל דרום וושינגטון. הרוח הייתה כה אלימה עד שהתקרע פיסת דף מהוראות בטיחות מחדר המדרגות האחורי, אשר נמצאה מאוחר יותר בשנת 1978 כמעט ישירות מתחת לנתיב הטיסה המשוער. לומר שקופר לא היה מוכן לאירוע יהיה ב-"לשון המעטה" . האדמה תחתיו, הוסתרה על ידי שכבות עננים מרובות, מה שאומר שקופר קפץ מבלי לדעת את מיקומו המדויק. אפילו אם הוא יכול היה לראות את האדמה והתחשב באזור ירידה ספציפי, את המצנח שבחר לא היה ניווט. כלומר, הוא לא היה יכול לנווט ירידתו לעבר נקודת נחיתה ספציפית. כך, מונע כל תיאום פוטנציאלי עם שותף המוצב על האדמה. ואילו קופר הביע כמה היכרות עם מצנחים, רמת הכשירות שלו בפועל עומד לדיון.
13:56
ההערכה היא כי קופר דרש שני זוגות של מצנחים, שתי עתודות ראשוניות ושתי רזרבות, בכדי לגרום לשלטונות להאמין שהוא התכוון לקחת בן ערובה. זה בדיוק מה שקרה כשה- FBI הרהרו בכך אך בסופו של דבר החליטו נגד חיבול במצנחים משום שלא רצו לסכן את חייו של אזרח חף מפשע. אבל בחיפזון להשיג אותם, הם סיפקו את קופר שלא בכוונה עם מצנח דמה לא מתפקד מיועד למטרות אימונים. נראה כי התקלה הזו לא הפריעה מצד קופר מכיוון שאותו מצנח היה אחד מהשניים שנעדר מהמטוס. לא רק זה, אלא שקופר בחר בישן יותר ומצנח נחות מבחינה טכנית מתוך השניים העיקריים שסופקו. אז בשני המקרים זה נראה כמו קופר עשה את הבחירה הגרועה ביותר האפשרית. אבל יש דרכים אחרות לפרש מידע זה. למשל, ייתכן שקופר השתמש בזה מצנח הדמה, לא כשמורה, אלא כאמצעי להבטיח את שק הכסף. למעשה, זה בדיוק מה שקופר ניסה לעשות עם המצנח הרזרבי ראשית, הוא ניסה למקם את הכסף בחופה של המצנח
14:57
לפני הסרת חלק מההשעיה קווים ועטפו אותם סביב התיק. אולי הוא השתמש במעבורת הבובה למטרה דומה? וההחלטה של ​​קופר להשתמש במצנח הראשי הישן יותר אינו בהכרח אינדיקציה לחוסר ניסיון. זה יכול להיות גם סימן של היכרות מכיוון המצנח שהוא הותיר אחריו היה חלל מותרות אזרחי ואילו זה שהוא השתמש היה משטר צבאי. הטענה היא שקופר אולי הוכשר כמו, למשל, צנחן, ובחרו המצנח הצבאי הישן יותר בגלל זה זה שהוא היה הכי מוכר. ויש לפחות סיבה נוספת לחשד שלקופר היה רקע צבאי. בזמן שהטיסה הייתה בדפוס אחיזה ליד סיאטל, קופר הזכיר כי בסיס חיל האוויר מק'קורד היה רק ​​20 דקות משם משדה התעופה סיאטל-טקומה. באותה תקופה זו הייתה הערכה מדויקת ועשוי להציע רקע צבאי. מלבד הקשרים הצבאיים הפוטנציאליים, לקופר אולי אפילו היו קישורים לסוכנות הביון המרכזית(CIAׂׂׂ). תבינו, סוג המטוס שקופר בחר לחטוף, בואינג 727, שימש גם לירידה סמויה סוכנים וציוד במלחמת וייטנאם, מטעם ה-CIA.
16:02
משימה שלגביה בואינג 727 הייתה ייחודית מוסמך בגלל גרם המדרגות האחורי שלה. אז זה בטוח למדי להניח שקופר בחר לחטוף מטוס בואינג 727 במיוחד בגלל שהוא סיפק אמצעי בריחה שיחסית בטוח. בין אם נודע לו על זה מ- CIA או בא למסקנה זו באופן עצמאי היא שאלה אחרת... עם זאת, העובדה שקופר בחר לחטוף טיסה שמפעילה חברת Northwest Airlines היה כנראה סיכוי אקראי. כשטינה מוקלו שאלה את קופר על מניעיו הוא הגיב: "זה לא בגלל שיש לי טינה כלפי חברת התעופה שלך, זה רק בגלל שיש לי טינה. " עוד הבהיר כי טיסה 305 התרחשה להיות במקום הנכון ובזמן הנכון. אפילו, ברור שקופר הגיע מוכן. נראה שהוא ידע הרבה על מטוסים ותעופה. נראה שהוא מכיר את השטח המקומי. הוא שמר על פרופיל נמוך כדי למנוע פאניקה. הוא כיסה את עיניו בעזרת זוג משקפיים כדי להסתיר את זהותו. הוא השאיר מעט מאוד ראיות מאחור. והוא דרש ארבעה מצנחים בכוח ההנחה שהוא לוקח ערובה.
17:05
הוא אפילו היה ערמומי מספיק כדי להחזיר את הפתק שהוא נתן בתחילה לפירנצה שפנר. חוץ מהשם הוא כתב בכרטיס המטוס שלו, אין דוגמאות נוספות לכתב ידו של קופר. אבל על כל התכנון והערמומיות שלו, נראה שקופר לא הקדיש מחשבה מספקת לבריחתו בסופו של דבר. לא רק שהוא לא הצליח לציין מסלול, אלא שהוא היה נאלץ לבצע שינוי יעד ברגע האחרון ממקסיקו סיטי לרנו. הוא יכול היה לדרוש צניחה מתאימה יותר ציוד כמו זוג מגפיים, קסדה או סרבל. הוא אפילו יכול היה להגדיר את הכופר שיועברו בערכים גדולים יותר כדי שיהיה קל יותר ופחות מסורבל לשאת. בהנחה שהוא אכן שרד את הנפילה ועשה את דרכו בבטחה לקרקע, יתכן שהוא נאלץ לפלס את דרכו דרך יער צפוף ומכוסה חלקית בשלג בשום דבר מלבד לופרס ומעיל תעלה בסוף נובמבר. אני מקבל את הרושם המובהק הבריחה של קופר הייתה הרבה יותר קפיצת אמונה מאשר קפיצה מבוצעת בקפידה. מצד שני, הרשויות מעולם לא קיבל דוח נעדרים תואם את התיאור של קופר בעקבות החטיפה.
18:09
זה עשוי לרמוז שהוא אכן שרד ושהוא במהירות ובשקט חזר לשגרה הרגילה. יתר על כן, חוטפים אחרים ביצע פעלולים דומים, ורבים מהם שרדו, גם אם הם נתפסו במהירות. לבסוף, ההסבר הפשוט ביותר לאיך שלושה חבילות מזומנים הגיעו לטינה בר זו התערבות אנושית. בסופו של יום, רוב זה מבוסס בשום דבר אלא בהנחה. בלי שום הוכחות קונקרטיות כמו האם מת קופר, הוא משאיר את הדלת פתוחה לרווחה להצעה המלהיבה בהרבה שהוא באמת שרד. חלק 5 החשודים עד שבעיתונות דובר על החטיפה ה- FBI כבר החל לחקור כמה חשודים פוטנציאליים. ביניהם היה אדם בפורטלנד עם ראשי התיבות DB ושם משפחה קופר. קופר זה הודח במהירות כחשוד אך עקב התערובת של העיתונות, השם שדן קופר התבלבל אליו DB קופר, והשאר היסטוריה. בעוד שדן קופר הוא ככל הנראה שם בדוי, יש סדרת קומיקס בשם זהה.
19:19
הקומיקס כתוב בצרפתית ומתרכזת סביב טייס קנדי ​​בשם דן קופר. ואילו הקומיקס לא תורגם לאנגלית ולא נמכר בארצות הברית לפני 1971, זה היה זמין בקנדה, המונה אוכלוסייה גדולה דוברת צרפתית. בהתחשב בכך שהמבטאים האמריקאים והקנדיים יכולים להיות קשה להבדיל, יתכן שקופר, שתואר כשאין מבטא מורגש, היה קנדי ​​דו לשוני. אפשר אפילו לתמוך בזה על ידי משהו שקופר אולי אמר. אתה מבין, כאשר הקפטן עבר ממסר דרישותיו של קופר לבקרת תנועה אווירית, הוא השתמש בביטוי "מטבע אמריקאי סחיר". נשמע כמשהו שיטיל ספק שאזרח אמריקני היה מציין "מטבע אמריקאי", אז אולי קופר לא אמריקני. הבעיה היא שאנחנו לא יודעים אם זה ציטוט ישיר מקופר או נאמר ושונה על ידי הקפטן. למשל, הערות שנלקחו על ידי הצוות במהלך החטיפה בקושי מכילים את הביטוי "מטבע סחיר". ואילו עדויות נמסרו על ידי הצוות לאחר החטיפה
20:20
כולל ביטויים כמו "200,000 דולר במזומן" ו" המטבע האמריקאי שהם במחזר סחיר ". אז קופר יכול היה להיות קנדי, והוא יכול להיות לקחו את שמו מהקומיקס של דן קופר, בדיוק כפי שהיה יכול להיות אמריקאי, ואולי היה לקח את שמו ממשהו או ממישהו אחר. כמעט חצי מאה חלפה מאז חטיפה התרחשה, ובאותה תקופה, אלפי חשודים תושאלו ונחקרו. ברור שזה בלתי אפשרי לכסות את כולם כאן, אבל בואו נסתכל על כמה מהאנשים, בשלב כזה או אחר, נחשדו להיות DB קופר. רוברט רקסטרו הפך לראשונה לחשוד בשנת 1978, ועל פני השטח הוא נראה כמועמד בהחלט. הוא היה מעוטר צנחן וטייס מסוק. היה לו ניסיון בחומרי נפץ. היה לו עבר פלילי נרחב. היה לו דוד בשם ג'ון קופר, שהיה צנחן מושבע. הוא גורש מהצבא רק חודשים לפני החטיפה, מה שעשוי לרמז על מניע. אחרי הכל, החוטף אמר היה לו טינה.
21:27
כאשר עיתונאים וחוקרים פרטיים היו מתעמתים איתו, Rackstraw לא היה מאשר והוא לא מכחיש על הסף שהוא היה DB קופר. במקום זאת, הוא היה אומר דברים כמו "יכולתי להיות" או "לא הייתי מוזיל את עצמי." מצד שני, Rackstraw היה עיניים בהירות, שלקופר לא . באופן משמעותי יותר Rackstraw היה רק גיל 28 שנים בעת החטיפה. זה הרבה מחוץ לטווח הגילאים דיווחו על ידי הצוות והנוסעים. רובם האמינו לקופר שהיה באמצע שנות הארבעים לחייו. קנת כריסטיאנסן לראשונה הפך לחשוד בשנת 2003 כשאחיו הבחין במקבילות מסוימות בינו לבין קופר. כריסטיאסן שימש בקצרה כצנחן במלחמת העולם השנייה ומאז 1953, הוא עבד בחברת נורת'ווסט איירליינס כמכונאי וכדייל . הוא היה בן 45 בזמן החטיפה. הוא היה שמאלי, מה שקופר יכול היה להיות. למשל, קופר השתמש בידו השמאלית לקיים אינטראקציה עם התיק שלו, ואת העניבה הקליפית שהשאיר על סיפונה הודבק על אבזם העניבה שהוחל משמאל.
22:32
זמן קצר לפני שנפטר בשנת 1994, כריסטיאסן אמר כביכול לאחיו: "יש משהו שכדאי לדעת, אבל אני לא יכול להגיד לך. " לאחר פטירתו גילו משפחתו מעל 200,000 $ בחשבונות הבנק שלו. אם כבר שמים את הכל על השולחן, פלורנס שפנר הצהירה כי צילומים של כריסטיאסן דמו חזק לקופר. מצד שני, לכריסטיאסן לא היה את התיאור הפיזי של קופר. הוא היה נמוך יותר ורזה יותר. ואילו שפנר ראתה דמיון חזק, היא העירה שלקופר יש יותר שיער, וזה נתמך על ידי הרישומים המורכבים. ולא היה שום דבר חשוד על סכומי הכסף הגדולים שהוא פשוט הרוויח ממכירת אדמות. ריצ'רד מקוי הפך לראשונה לחשוד בשנת 1972 כאשר חטף מטוס בואינג 727 ונמלט דרך גרם המדרגות האחורי, כמו DB קופר. בגלל החפיפה המשמעותית בין שתי החטיפות, יש הסבורים שהם כנראה היו נעשו על ידי אותו אדם. מקוי השתמש בשם מזויף. הוא השתמש ברימון יד מזויף לאיים על הצוות.
23:36
הוא השתמש בתווים בכתב יד לפרסם את דרישותיו. גם מקוי וגם קופר השתמש בביטוי "אין דברים מצחיקים" כאזהרה לצוות. מקוי תבע 500,000 דולר במזומן וארבעה מצנחים. מקוי גם חילץ את עצמו מאחורי המטוס ברגע שהם עברו על עיר הולדתו במדינת יוטה. מלבד שיטת הפעולה הדומה, מקוי שירת גם במלחמת וייטנאם כמומחה להרס וכטייס מסוקים. מקוי אכן שרד את הנפילה והצליח להתחמק משלטונות עבור יומיים שלמים לפני שנתפס ונידון ל -45 שנות מאסר. לפני מותו בשנת 1974 סירב מק'וי לאשר או להכחיש שהוא DB קופר. מצד שני, מקוי היה אוהב צניחה חופשית מושבע ואפילו הגיעו מוכנים עם קסדת צניחה חופשית וחליפת צניחה. הוא נתן הוראות מאוד ספציפיות על מסלולהטיסה. בנוסף לרימון היד המזויף, מקוי השתמש גם באקדח פרוק לאיים על הצוות. הוא לא הצליח לאחזר את אחת הפתקים הוא נתן לדיילת. הוא היה רק ​​בן 29 בזמן החטיפה.
24:38
ושלושת הדיילות היו די בטוחות שמקוי לא היה קופר. אמנם יש הקבלות משמעותיות בין שני המקרים האלה, ייתכן שמקוי פשוט היה חקיין שקרא בחדשות על DB קופר. דוויין וובר הפך לראשונה לחשוד בשנת 1995 כאשר, זמן קצר לפני מותו, הוא כביכול אמר לאשתו: "יש לי סוד לספר לך. אני דן קופר." בעקבות הווידוי על ערש דווי, וובר האלמנה נזכרה במספר פרטים מרתקים. לטענתה, מצאה תיק בנק דומה לזה ששימש בחטיפה. לטענתה, וובר ספג פציעה בברך אחרי שקפץ ממטוס. לוובר היה כביכול סיוט על השארתו של טביעות אצבעותיו במדרגות האחוריות. ושנה לפני הכסף התגלה בטינה בר, וובר ביקר לכאורה בביקור מהיר לאותו מיקום. בנוסף, וובר היה ותיק ממלחמת העולם השנייה. היה לו עבר פלילי נרחב. הוא התאים לתיאור הפיזי. והוא היה בן 47 בשנת 1971. מצד שני, טביעות אצבעותיו של וובר לא תאם לאף אחת מההדפסים שנאספו מטיסה 305.
25:44
אם כי, כדי להיות הוגנים, אין דרך לדעת אם אחד מההדפסים האלה שייך למעשה לקופר. יתר על כן, ה- DNA של וובר לא תאם דגימת DNA שנאספה מאחיזת העניבה. אבל, שוב, אין דרך לדעת אם ה- DNA הקשור בעניבה למעשה הגיע מהחוטף ולא מישהו אחר. מה שכל כך מתסכל הוא ש- FBI ככל הנראה היה מקור DNA הרבה יותר טוב בשלב מסוים. אם אתה זוכר, שמונה בדלי סיגריות נאספו מהזירה, ויש סיכוי טוב כולם היו ספוגים ב- DNA של קופר. הבעיה היא שהראיות אבדו בשלב מסוים ומאז לא הופיע. וויליאם סמית 'הפך לראשונה לחשוד בשנת 2018. סמית שירת בחיל הים במלחמת העולם השנייה וכנראה שהיה לו קצת ניסיון בצניחה. הוא היה בן 43 בעת החטיפה. היו לו עיניים חומות כהות. הוא התאים לתיאור הפיזי. הוא חלק דימוי מסוים עם הרישומים המורכבים, במיוחד סקיצה ספקולטיבית זו של DB קופר מבוגר יותר. סטודנטית בשם אירה דניאל קופר, שנהרגה במלחמת העולם השנייה, למדה באותו בית ספר תיכון כמו סמית'.
26:50
סמית עבד כמנהל חצר מסילות עבור חברת הרכבות רוב חייו, אבל בשנת 1970 החברה הגישה בקשה לפשיטת רגל. כתוצאה מכך, סמית הפסיד את הפנסיה שלו, מה שעשוי לרמז על מניע. הוא יכול היה, למשל, להתפתח טינה כלפי ענף התעופה על תפקידם בהפיכת הנפילה של ענף תעבורת הרכבות. משערים כי סמית יכול היה להיות השתמש בידע שלו ברשתות הרכבת ל לקפוץ על רכבת ולהימלט ללא גילוי. מצד שני, סמית בילה את כל כולו החיים בצפון מזרח ארצות הברית. בהתחשב בכך שהחטיפה התרחשה בצד השני של המדינה והתחייב על ידי מישהו שלפחות, נראה כי הוא מכיר את השטח המקומי, סמית' אינו המועמד האידיאלי ביותר. עם זאת, העובדה שסמית ' עבד כמנהל חצר זה מעניין. אתה מבין, הקשר שקופר השאיר אחריו היה לאחרונה נבדק באמצעות מיקרוסקופ אלקטרונים אשר חשפה חלקיקים מתכתיים שונים. חלק מהחלקיקים הללו, במיוחד טיטניום טהור, היו נדירים למדי בשנת 1971. זה עשוי לרמז שקופר עבד כמנהל במתקן כימי או מתכות כלשהו,
27:58
או אולי חצר רכבת. אם שום דבר אחר, אני מקווה שזה מבחר מוגבל של חשודים ממחיש עד כמה קשה להיות בטוחים כשיש לך כל כך מעט ראיות לעבוד איתן. חמשת האנשים האלה לא נראים כלום לעומת קופר האמיתי, ובכל זאת כל אחד מהם יכול להיות DB קופר. האם קופר היה באמת באמצע שנות הארבעים לחייו או שהוא פשוט נראה זקן בגילו? האם קופר באמת שירת בצבא? איזה מהסקיצות האלה הכי דומה לקופר? בשנת 2016, ה- FBI נאלץ להודות בתבוסה וסגר רשמית את התיק. אלא אם כן מישהו נתקל בשרידים של קופר או מצליח לאתר את שאר הכסף, נראה שיש תקווה מועטה להחלטה. קופר שרד? אין לי מושג. אבל כל עוד האפשרות הזו לא ניתן לפטר, האגדה של ד.ב קופר ללא ספק תמשיך. תורגם על ידי VDM באיכות הכי טובה שאפשר. מקווה שנהתם!

DOWNLOAD SUBTITLES: