MULTISUB【山河令 Word Of Honor】EP09 | 张哲瀚龚俊仗剑江湖,执手天涯 | 张哲瀚/龚俊/周也/马闻远/孙浠伦/陈紫函/寇振海/黑子 | 古装武侠片 | 优酷 YOUKU

MULTISUB【山河令 Word Of Honor】EP09 | 张哲瀚龚俊仗剑江湖,执手天涯 | 张哲瀚/龚俊/周也/马闻远/孙浠伦/陈紫函/寇振海/黑子 | 古装武侠片 | 优酷 YOUKU

SUBTITLE'S INFO:

Language: Polish

Type: Human

Number of phrases: 710

Number of words: 3512

Number of symbols: 18342

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:28
♪ Poproś o miecz i noż i pozbądź się rozgoryczenia ♪ ♪ Boję się, że nowe i stare urazy dodadzą mi zmartwień ♪ ♪ Zapytaj o taktykę i każdy ruch, by zobaczyć, kto jest bardziej doświadczony ♪ ♪ Los się zmienia i nie można go przewidzieć ♪ ♪ Zapytaj o drogę i podróż przed nami ♪ ♪ Gdzie jest moja bratnia dusza? ♪ ♪ Zapytaj deszcz i czyste niebo o zamęt w moim umyśle ♪ ♪ Stań twarzą do księżyca każdego dnia i nocy ♪ ♪ Poproś kwiaty i liście o ich doskonałe kolory ♪ ♪ Szczęście i ból trwają krótko, ile wiosen nam jeszcze zostało? ♪ ♪ Zapytaj jesień i zimę o śnieżycę co wciąż trwa ♪ ♪ Tęcza łatwo się rozprasza, ale dni są trudne do zniesienia ♪ ♪ Nikt nie wie, dlaczego kwiat wcześniej zakwita ♪ ♪ Niebo z nas nie drwi, ty też się zestarzałeś ♪ ♪ Świat wojowników jest mały, ale reszta świata jest ogromna ♪ ♪ Zapomniałem o tych, którzy odeszli ♪ ♪ Nikt nie wie, dlaczego kwiat wcześniej więdnie ♪ ♪ Niebo nie czuje smutku, ty też się zestarzałeś ♪ ♪ Bohaterowie umarli, a czasu zostało niewiele ♪
01:30
♪ Zapomniałem o tych, którzy odeszli ♪ [Word of Honor] [Odcinek 9] To Fang Bu Zhi, Lis o Dziewięciu Pazurach. Więc to jest facet, który ukradł klucz z barwionego szkła należący do Lao Wena. Nic dziwnego, że zginął tak szybko, zaraz potem. Sam sobie jest winien. Śliwki, rosnące przy drodze, których nikt nie zbiera, muszą być gorzkie. Ah Xu, nie jesteś jedynym, który to rozumie. [Szacunek dla Ducha Walki] Zabójcza, ukryta broń! Kto by pomyślał, że taka mała igła może błyskawicznie zabić człowieka? Kto z Doliny Duchów jest dobry w używaniu tego rodzaju broni? Deszcz Igieł? Tylko Okno Niebios posiada tę broń. Han Ying działa naprawdę szybko. Zatem, klucz z barwionego szkła Lao Wena, skradziony przez Fang Bu Zhi, musi być teraz w posiadaniu Okna Niebios. Bracie Wen. Wygląda na to, że Sojusz Pięciu Jezior jest dzisiaj zajęty. Nie przeszkadzajmy im dłużej. Bracie... Mój brat ma rację.
03:23
Skoro Sojusz Pięciu Jezior jest zajęty, nie będziemy wam przeszkadzać. Pozwólcie, że odejdziemy. Drugi bracie, odprowadź panów. Nie ma takiej potrzeby. Macie tutaj ważniejsze sprawy. W takim razie wybaczcie, panowie. Zbliża się Konferencja Bohaterów. Mam nadzieję, że się tam zobaczymy. Oczywiście. Ja na pewno się pojawię na Konferencji Bohaterów prowadzonej przez przywódcę Gao. Do zobaczenia wkrótce. [Kaligrafia i malarstwo] Bracie Cao. To jest dobre. Dobrze. Jedz, proszę. Zjedz jeszcze trochę. Dlaczego nie jesz? Co? Nie smakuje ci jedzenie, które zamówiłam? Oczywiście, że nie! Nie odważyłbym się. To dla mnie zaszczyt. Już jem. [Niezrównane skarby] Ile ty właściwie masz lat? Wciąż masz takie pulchne, dziecięce policzki? Jakie to słodkie! No co? Nie flirtuję z tobą. Dam ci ostrzeżenie. Wśród Dziesięciu Diabłów z Doliny Duchów jest Pożeracz. Jego przysmakiem są twarze młodych, przystojnych chłopców, takich jak ty. Zwłaszcza z takimi policzkami. Bądź ostrożny! Człowiek zjadający człowieka? Jaki człowiek zrobiłby coś takiego?
05:06
Oczywiście, że żaden. Dlatego nazywa się ich diabłami. Przeklęte diabły! Powinniśmy byli ich zabić dawno temu, aby wypełnić misję naszej sekty, która mówi o zwalczaniu zła i ochronie sprawiedliwości. Słyszałam, że te diabły są bardzo silne. Musisz byc pewnien, że eliminując zło nie popełnisz błędu, bo wtedy one wyeliminują ciebie. Nie popełnię. Sojusz Pięciu Jezior jest gospodarzem spotkania, na którym zebrali się wszyscy bohaterowie świata. Ostatecznie zniszczymy Dolinę Duchów. Doprawdy? A ja słyszałam, że przedwczoraj Dolina Duchów pojawiła się w mieście Yueyang i pozostawiła dziesięć ludzkich głów w miejscu publicznym jako oznakę swojej siły. Gdyby Sojusz Pięciu Jezior był naprawdę taki silny, czy ośmieliliby się zrobić coś takiego pod jego nosem? Panno Gu, nie martw się. Ochronię cię. Dopóki tu jestem, nic ci się nie stanie. Nie boję się. Dziękuję za zgodę na mój pobyt w sekcie Yueyang. Czuję się o wiele bezpieczniej. Jedzmy. Panno Gu. Mówiłaś, że ten Pożeracz zjada twarze młodych, przystojnych chłopców. Panno Gu. Czy to znaczy,
06:26
że uważasz, że jestem przystojny? Co ty mamroczesz? Powiedziałeś, że ja... Nieważne. A, racja! Dowiedziałem się czegoś. Zakończono poszukiwania Fang Bu Zhi. Znaleziono jego ciało i przedmioty, które ukradł. Sekta Yueyang już dała ogłoszenie o skradzionych rzeczach. Kto by się tego spodziewał? Czy to nie ta dziewczyna, która występowała ostatnio? Zerknę tylko. Panno Gu! Xiang... Panienko, chcesz posłuchać piosenki? Nie jestem sama, więc to nie jest dobry moment. Popytajcie innych. Poproszę was o piosenkę, kiedy skończę swoją misję. Wtedy powiecie mi, gdzie znajdę mojego Mistrza. Dobrze. Wygląda na to, że pomyliłam cie z kimś innym. Jesteś ładniejsza niż ta dziewczyna ostatnio. Nie przeszkadzajcie sobie. Pomyliłam osoby. [Zajazd pod Szczęśliwą Gwiazdą] Dlaczego Okno Niebios jest zamieszane w sprawę klucza z barwionego szkła? Czyżby książę Jin też chciał go zdobyć? Dlaczego Gao Chong ukrył Cheng Linga? Wchodźcie. Postawcie to tutaj. Ah Xu, zamówiłem kilka wspaniałych potraw.
08:19
Szef kuchni w tym zajeździe całkiem dobrze gotuje. Zacząłem tracić zmysły. Na co się tak gapisz? Jak mówi powiedzenie: „Ten, kto ma wino, powinien pić za życia" Życie to nie tylko trzy posiłki i sen. Jeśli tylko możesz napić się wina z kimś, kogo lubisz, wszystko inne może poczekać. W końcu powiedziałeś coś sensownego. Siadaj. Zjedzmy, póki gorące. Dobre wino! Ah Xu, o czym tak myślisz? No, dalej. Czego nie możesz mi powiedzieć? Wciąż martwisz się o Cheng Linga? Zastanawiam się, czy sprowadzenie Cheng Linga do Sojuszu Pięciu Jezior nie było błędem. Ah Xu, jesteś okropny. Masz taką przystojną twarz i życzliwe, niewinne serce. Wszystkie dziewczyny na świecie będą szaleć za tobą. Jeśli zostanę z tobą, czy któraś w ogóle na mnie spojrzy? Naprawdę chcesz go uratować za wszelką cenę i przyjąć go jako ucznia, by za niego odpowiadać do końca życia? Czy cokolwiek na tym świecie trwa tak długo? Kiedy byłem mały, miałem psa. To był prezent od kogoś bardzo ważnego. Moja matka nie chciała, żebym się nim opiekował, twierdząc, że psy są wierne tylko jednej osobie przez całe życie.
10:11
Powiedziała, że jeśli chcę go zatrzymać to będę musiał opiekować się nim do końca zycia. Czy ośmioletnie dziecko rozumiało, co to znaczy do końca życia? Więc oczywiście się zgodziłem. A potem? Potem... Zdradziłem go. Nie wszystko ułożyło się po twojej myśli. Żal pozostał. Co robisz? To bolało. Skoro mowa o psie, nie uważasz, że zasłużyłeś na lanie za ten dość kiepski przykład? Napijmy się. Dobre wino. Jedz. [Zajazd pod Szczęśliwą Gwiazdą] Ah Xu. Jeszcze śpisz? Wstawaj! Chodź ze mną do Wieży Yuefan. Już prawie południe, czas wstawać! Podobno z Wieży Yuefan jest najlepszy widok na miasto Yueyang. Wstawaj. - Chodźmy. - Ja nie idę. Idziemy! - Idziemy. - Zostaw mnie. Idziemy! Jeśli wciąż będziesz zrzędzić, zabiję cię! Idziemy! Dzień można spędzić smętnie lub radośnie. Jeśli kwiaty zakwitły, to je zerwij. Dlaczego to sobie robisz? Wstawaj. Nie! [Wieża Yuefan] Czworo Mędrców z Anji. Kim oni są?
14:57
Są jak powiew świeżego powietrza w Jianghu. Wszyscy są mistrzami muzyki, ale pochodzą z różnych środowisk. Zostali bratnimi duszami o wspólnych zainteresowaniach i opuścili Jianghu, aby razem prowadzić spokojne życie w pięknym, bambusowym lesie w Anji. Nie pojawiali się nigdzie od ponad dziesięciu lat. Nic dziwnego, że potrafią tworzyć tak niebiańską muzykę. Dwoje z nich to para. Oboje byli kiedyś uczniami tego samego klanu. Trzeci jest uczonym. Nie ma żadnych umiejętności walki, ale jest dobry w grze na cytrze. Ostatni z nich to Samotny Złodziejski Mistrz, He Yi Fan. Nawet będąc na dnie rynsztoka, zawsze spoglądał w gwiazdy. Trójka jego przyjaciół sprawiła, że porzucił ścieżkę zła i zamieszkał z nimi w lesie. W ten sposób zostali bratnimi duszami jak Yu Bo Ya i Zhong Zi Qi. Bo Ya i Zhong Zi Qi. (<i>postacie z legendy, przykład chińskiego ideału przyjaźni</i>) Niełatwo jest znaleźć takie bratnie dusze. Świat sam w sobie nie jest ważny. To, co jest ważne, to znalezienie bratniej duszy. Gdyby nie to, że zostało mi już niewiele czasu, czy nie byłoby wspaniale przemierzać Jianghu z bratnią duszą
16:35
i spędzić resztę życia jak Czworo Mędrców z Anji? Dlaczego być pesymistą? Żyć w taki sposób przez dwa lub trzy lata, to i tak lepiej, niż zmarnować całe życie. Potrafisz to zrobić czy nie? Potrafię. Jest już prawie dorosły, a ćwiczy z nami podstawowe ruchy. Najśmieszniejsze, że on nie umie nawet tego, co my! Zamknijcie się. Sekta Lustrzanego Jeziora ma swój własny styl. Mają gdzieś podstawy. Nie wiecie o tym? Czy nie mam racji, paniczu Zhang? Dlaczego mnie uderzyłeś? Wcale cię nie uderzyłem. Tylko cię sprawdzałem. Mówi się, że antygrawitacyjne umiejętności Sekty Lustrzanego Jeziora są jedyne w swoim rodzaju. Kto wie, może chciałem ich doświadczyć? Twoja umiejętność „podskakującej ropuchy” jest naprawdę wyjątkowa. Jasne, uciekaj. Jak paniczowi Zhang miałyby się spodobać nasze nudne, podstawowe ruchy? Nie spóźnij się na obiad. [Szacunek dla Literatury] [Pałac Chongwu] Hej. Przepraszam. Patrz, gdzie idziesz! Siostra Xiang! Cieszysz się, że mnie widzisz? Jesteś wystarczająco wysoki, abym mogła pogłaskać cię po głowie!
18:59
Nie płacz, Wojowniku Złoty Groszku. Dlaczego płaczesz? Nie płacz już. Myślałem, że już nigdy was nie zobaczę. Myślałem, że mistrz już mnie nie chce. Mistrz? Wujek Zhou. Zhou Xu? W porządku, już dobrze. Nie przyjął mnie jeszcze jako swojego ucznia. Ale wujek Wen powiedział mi, że wujek Zhou ma miękkie serce i zaakceptuje mnie, jeśli będę go nękał i nazywał mistrzem. A czy mówił ci też, że nawet harde kobiety nie oprą się natrętnym mężczyznom? Zgadza się. Skąd wiedziałaś? Poważnie. On nigdy nie nauczy cię niczego mądrego. Siostro Xiang, skoro tu jesteś, czy to znaczy, że Mistrz i Wujek Wen też tu są? Gdzie oni są? Nie przyszli. W porządku. Sekta Yueyang jest bardzo strzeżona i nie każdy może tutaj wejść. Wysłali mnie, żebym się tobą zaopiekowała. Siostro Xiang, jesteś dla mnie taka miła. Ale... jak się tu dostałaś? To jest wewnętrzny dziedziniec. Zakradłaś się? Oczywiście, że nie. Zostałam zaproszona. Zbliża się Konferencja Bohaterów. Do miasta przybywa coraz więcej ludzi z różnych środowisk. Ah Xu. Z jakiej sekty są ci chłopcy, którzy wyglądają jak prawiczki odwiedzający po raz pierwszy burdel?
20:23
Sekta na Szczycie Hua. Oni zawsze dbali o schludność swoich strojów. Niechlujne ubrania są wbrew zasadom sekty. Teraz wiem, skąd Ah Xiang bierze te wszystkie swoje złośliwe słowa. Ah Xu, a ci dwaj, którzy się tam gapią? Klan Żelaznej Pięści. [Sprawiedliwość i Pomyślność] Klan Żelaznej Pięści rządzi w Jingxiang. Dwa tygrysy nie mogą rządzić tą samą górą. Nie dogadują się z Sektą Yueyang. Ah Xu. Skąd tyle wiesz o wszystkich sektach i ich zasadach? Potrafisz powiedzieć, z której sekty pochodzę? Twoje umiejętności walki są złożone i ciągle się zmieniają. O ile twój mistrz nie zna umiejętności wszystkich sekt, to znaczy, że musisz mieć więcej niż jednego mistrza. Lao Wen. Mógłbyś przestać zmuszać mnie do zgadywania? Jeśli chcesz mi coś powiedzieć, to po prostu powiedz. Nie każ mi zgadywać. Konferencja Bohaterów, na której bohaterowie gromadzą się, by wychwalać bohaterów. Niektórzy ludzie wiedzą, jak się dowartościować. Ten motłoch uważa, że zasługują na miano bohaterów? Ah Xu. Jak myślisz, ilu jest prawdziwych bohaterów w Jianghu? Tylko ludzie nie mający doświadczenia chcą być bohaterami.
21:52
A ci doświadczeni? Doświadczeni wiedzą, że każda litera słowa „bohater” jest napisana krwią. Jeśli nie ich własną, to krwią innych. Wyrosłem już z marzeń o zostaniu bohaterem. Teraz po prostu wędruję po świecie. Nie umiem ci odpowiedzieć. Lao Wen. A ty chciałbyś być bohaterem czy wędrowcem? Jest zbyt wielu ludzi, którzy chcą być bohaterami. Lubię oglądać przedstawienie, ale nie chcę być jego częścią. Niech więc bohaterowie się gromadzą. Będąc wędrowcem, jedyne, czego będę potrzebował, to ty. Ah Xu! Gdzie idziesz? Dlaczego idziesz w tamtą stronę? Ah Xu. Kupiłem ci wino. Znowu? Mówiłeś, że nie możesz zasnąć przed pierwszą w nocy. Skoro i tak nie możesz zasnąć, to chodź ze mną na dach, żeby podziwiać księżyc. Powiem ci, że księżyc wygląda dziś przepięknie. Podziwiajmy jego piękno przy dobrym winie! ♪ W mieście pełnym wierzb nie drgnie nawet liść ♪ „Sens życia to czerpanie każdej przyjemności,
24:02
Złoty puchar ma nie stać przy księżycu pusty” ♪ Gęsi odleciały w siną dal i nie mam od nich żadnych wieści ♪ ♪ Moje dni są nudne i ponure ♪ [Sklep z winem U Chenga] Jesteś? ♪ Nie wiem, skąd się wzięła ta róża ♪ ♪ Zwiędła i nawet wiatr jest bezradny ♪ Ah Xu. Wiesz? Jestem naprawdę szczęśliwy. Nie zapytasz mnie, dlaczego jestem szczęśliwy? Jeśli zechcesz, to sam powiesz mi dlaczego. A jeśli nie chcesz, to po co mam pytać? ♪ Tak krótko dane jest nam marzyć, tak krótko dane jest nam żyć ♪ ♪ Zatraciłem sam siebie ♪ ♪ Zmęczona ptaszyno, jeśli straciłaś serce, wracaj do domu. ♪ Taka cudowna noc, a ci ludzie urządzili sobie walkę na śmierć i życie. Świetny sposób na zepsucie nastroju! Tej nocy to nie jedyna taka walka w mieście Yueyang. [Dom Xiangming] Zapach kwiatów wypełnia Yueyang,
26:25
a klucz z barwionego szkła rozprzestrzenia się po całym mieście. Jestem szczęśliwy, bo przedstawienie w końcu się zaczęło. Lao Wen, co chcesz przez to powiedzieć? Dobrego przedstawienia nie da się opowiedzieć. Trzeba je obejrzeć. Chodźmy. [Dom Yuetian] Nic dziwnego, że nastała cisza. Wystawiali sztukę „Zginąć razem”. Wspaniale. Cyklop Jiang Che. Szalony Nożownik Li Heng. Obaj cieszyli się pewną sławą. Dlaczego zginęli w tak komiczny sposób? Na całym świecie wszyscy gonią za zyskiem i umierają dla niego. Kiedy ci idioci zrozumieją, że trzeba być żywym, by cieszyć się zdobytą korzyścią. To jest ten fragment, który ukradł ci Fang Bu Zhi. Wygląda jak on. Wygląda? Ah Xu, jesteś bardzo mądry. Pomyśl trochę. Dlaczego te dwie części klucza z barwionego szkła są dokładnie takie same? [W Harmonii i Dobrobycie]
29:11
Ah Xu, nie sądzisz, że to wszystko jest bardzo zabawne? Ah Xu! Poczekaj na mnie. O co chodzi? O co chodzi? Lao Wen. Nie widzisz, że to jest złe? Dlaczego? Oni wszyscy pozabijają się tak czy inaczej. Ja tylko dolałem oliwy do ognia. Lao Wen. Sądziłem, że tylko udajesz szalonego durnia. Nie zdawałem sobie sprawy, że naprawdę nim jesteś. [Pawilon Sięgający Chmur] [W Harmonii i Dobrobycie] [Sekta Yueyang] Bracie. Idź stąd. Przynosisz pecha, przychodząc tak wcześnie rano. Owsianka będzie rozdawana za dwie godziny. To ja. Szybko. Powiadom szybko mistrza. Senior Deng Kuan? Powiedz mistrzowi, szybko. Niech ktoś pomoże! Senior Kuan! Ah Xu, czas wstawać. W porządku, nie złość się już. To przecież nic wielkiego. Ah Xu. Ah Xu? Ah Xu? Poważnie? Są podrobione? Tak. Pojawiły się trzy kawałki klucza z barwionego szkła. W ciągu ostatniej nocy wiele razy przechodziły z rąk do rąk.
31:52
Za każdym razem w wyniku krwawych walk. To prawda. Zbliża się Konferencja Bohaterów, a w całym mieście pojawiają się części klucza z barwionego szkła, wywołując chaos. To bardzo upokarzające dla Sojuszu Pięciu Jezior. Nie martw się, pierwszy bracie. Zabijemy każdego, kto odważy się sprawiać kłopoty podczas Konferencji. Prawda, drugi bracie? Tak. Seniorze Kuan, ocknij się, proszę. Bardzo się o ciebie martwię. Jest tak wiele spraw do załatwienia w sekcie, a ty jesteś głównym asystentem mojego ojca. Bez ciebie mój ojciec już całkiem osiwieje. Odezwij się do mnie, seniorze. [Yue] Otwórz drzwi. Tak jest. Jedzcie. No jedzcie, szybciej. Gao Shan, co ty wyprawiasz? - Przestań. - Nie powstrzymujcie mnie! Ci dwaj idioci nie czują bólu! Co z tego? Bicie ich pomaga mi się wyładować! Próbowaliśmy już różnych tortur, ale nic nie powiedzieli. Nie ma sensu ich bić. Daj spokój, Gao Shan. Wyglądają żałośnie, prawdopodobnie ktoś ich oszukał. Im współczujesz? Dlaczego nie współczujesz naszemu seniorowi Deng Kuanowi?
33:46
On nadal jest nieprzytomny! Gao Shan... Seniorze! Seniorze! Nie idziecie do Dworu Renyi? A co się stało? Coś złego się tam dzieje. Wysłaliśmy tam wszystkich, których mogliśmy. Mistrzowie też się tam udali. [Dworek Renyi] [Najwyższa Dobroć] Mędrcy z Anji! Wy nie zrobiliście niczego złego, a my nie szukamy kłopotów! Oddajcie nam tylko klucz z barwionego szkła! Mój drogi, dlaczego nie damy im tego klucza? Musimy dotrzymać słowa. Kochany! Daj... Daj to wojownikowi Gao. Ukochany! Kochany! - Bracie! - Bracie! Klucz z barwionego szkła nie ma właściciela! Dlaczego mielibyśmy oddać go właśnie Gangowi Żebraków? Uważacie się za największy gang na świecie. Zamierzacie odebrać klucz siłą? To śmieszne! Czy wciąż żylibyście, gdybyśmy użyli siły? W Arsenale umieszczono sekretne sztuki i techniki wszystkich sekt i klanów, w tym także Gangu Żebraków. Jest więc całkowicie uzasadnione,
35:25
abyście to nam przekazali klucz z barwionego szkła. Pani Pei, robimy to dla waszego dobra. Proszę spojrzeć na resztę naszych przyjaciół. Oni nie są tak rozsądni jak Gang Żebraków. Panie Huang, o czym pan mówi? Co? Mędrcy z Anji mają rację. Klucz z barwionego szkła nie ma właściciela. Kontroluje go ten, kto ma siłę. Jeśli Gang Żebraków ma do niego prawo, to czy Sekta na Szczycie Hua go nie ma? A co to ma wspólnego z wami? Czy to w ogóle wasza sprawa? Śmierdzący żebraku. Zgłupiałeś do reszty od płaszczenia się za jedzenie? [Gao Shan Nu] Klucz z barwionego szkła był ostatnio u Ao Lai Zi. Jak wszyscy wiedzą, został on zabity przez Dolinę Duchów. Teraz klucz jest w rękach „Czwórki Głupców z Anji”. A to znaczy, że jesteście na usługach Doliny Duchów! Ty przeklęty karle! Nie masz prawa się tu wypowiadać! Trzeci bracie! Trzeci bracie! Trzeci bracie! Feng Xiao Feng, ty podstępny draniu! Daj nam antidotum! Jak mi oddasz klucz z barwionego szkła! Czy ty masz choć odrobinę honoru? Gang Żebraków, Sekta na Szczycie Hua i Sekta Kongtong mają prawo walczyć o klucz z barwionego szkła.
36:44
W Arsenale znajdują się przecież sekrety tych sekt. Ale z jakiej gałęzi ty się urwałeś, karle? Dwadzieścia lat temu nawet cię nie było w Jianghu. Spadaj stąd! Szybko i daleko! Brzydzę się tobą! Gao Shan Nu, załatw ją! Dosyć! Panie Huang. Gang Żebraków zawsze był w dobrych stosunkach z Sojuszem Pięciu Jezior. A teraz pan i pańscy uczniowie ciągle sprawiacie kłopoty w mieście! Lekceważycie Sojusz Pięciu Jezior? Przywódco Gao, to ja powinienem cię o coś zapytać! Sojusz Pięciu Jezior stał się ostatnio nieznośnie arogancki, ale, ze względu na pana, dałem temu spokój. A pan sprowadził tylu ludzi, by zaatakować mój gang? Działacie tak arogancko, ponieważ uważacie, że nie macie sobie równych w Jianghu? Panie Huang. To nie jest miejsce, aby się przechwalać umiejętnościami walki, prawda? Sekta na Szczycie Hua podąża za przewodnictwem przywódcy Gao! Ty przydupasie! Reputacja Sekt Pięciu Gór została zszargana przez ciebie! Panie Huang.
38:08
Zbliżyłeś się tak bardzo z Tao Hong i Liu. Poniżyłeś tym Gang Żebraków! Jesteśmy lepsi niż Sojusz Pięciu Jezior, który od samego początku był niehonorowy! Babciu Tao Hong. Nie myśl, że możesz pleść, co ci się podoba, tylko dlatego, że jesteś kobietą. Może nie odetnę ci języka, ale mogę ci odciąć kark! Jak śmiesz! Co wy robicie? Shen Shen! Jak śmiesz tak mówić? I ty szczycisz się tym, że jesteś z prawej i znanej sekty! Zabijanie diabłów i wymierzanie sprawiedliwości jest obowiązkiem prawej sekty! Przywódco Gao, istotnie jest pan zuchwały! Ile robactwa wyciągnąłeś z tego starego, glinianego garnka? To obrzydliwe. Nie zamierzam walczyć z tobą. Feng Xiao Feng! Nie odchodź! Zostaw antidotum! Piąty bracie. Zatrzymaj go! Za mną! Pani Pei, jestem przywódca Gao. Mędrcy z Anji są moimi honorowymi gośćmi. Zobaczymy, kto odważy się zadrzeć z wami! Pani Pei! Klucz z barwionego szkła!
40:04
Stójcie! Nie zabijajcie go! Żyliśmy w odosobnieniu przez piętnaście lat i zapomnieliśmy o wszystkich naszych troskach. Piętnaście lat spędzonych razem zostało zniszczone w jednej chwili przez to coś! Bracie Du, ty...! Przywódco Gao. Nasza czwórka już dawno wycofała się z tego świata i chciała spędzić resztę życia w lesie. Przybyliśmy na Konferencję Bohaterów tylko ze względu na ciebie. Ale nie pomyślałem, że zginiemy w mieście Yueyang z powodu lojalnej przyjaźni między tobą i mną. Gao Chong. Brat Pei ukradł dla ciebie klucz z barwionego szkła. Czy to było tego warte? Było? Bracie Du. Wybacz mi! Zapewniam cię, że pomszczę ciebie i innych! Jakie znaczenie ma zemsta, jeśli moje bratnie dusze odeszły? Bracie Du! Nie! Przywódco Gao. Za każdym długiem stoi dłużnik. Czworo Mędrców z Anji zginęło, pośrednio
42:11
czy bezpośrednio, z winy Feng Xiao Fenga. Gang Żebraków nie ma z tym nic wspólnego. Tego brata otruto i oszukano. Tao Hong i Lv Liu działali w samoobronie. Gang Żebraków i Sojusz Pięciu Jezior nie muszą rujnować swoich stosunków z powodu tego małego incydentu... Panie Huang! Nie chce pan klucza z barwionego szkła? Proszę! Nie wystarczy jeden kawałek? Dam panu jeszcze jeden! Posłuchajcie mnie wszyscy! Piętnastego lipca, po Konferencji Bohaterów, wyjaśnię wam wszystko na temat klucza z barwionego szkła! Panie Huang. Po konferencji my dwaj załatwimy sprawy między sobą! Tfu! [Dworek Renyi] ♪ Niebo było szare, gdy przekraczałem rzekę ♪ ♪ W nocy księżyc w mojej miseczce odbija smutek w moim życiu ♪
44:28
♪ Kto pozwolił mi wałęsać się po świecie na końskim grzbiecie? ♪ ♪ Kto jest pijany w swoich snach, ale nie może znaleźć drogi do domu, gdy się obudzi? ♪ ♪ Zimny deszcz składa pocałunek na moim oknie ♪ ♪ Nie mam nic przeciwko nienawiści i oszczerstwom, ale zadurzyłem się w melancholii ♪ ♪ Wiosenny podmuch wiatru ożywia rośliny wzdłuż rzeki ♪ ♪ ale nie może ogrzać mojego zziębniętego serca ♪ ♪ Czy to światełko w tunelu? ♪ ♪ Żałuję, że nie spotkałem cię wcześniej, ale teraz wreszcie się poznaliśmy ♪ ♪ Nie pozwól, by pory roku przeminęły na próżno ♪ ♪ Zrezygnuj z przygód na końskim grzbiecie dla spokojnego życia ♪ ♪ Światła dziesięciu tysięcy rodzin rozświetlają świat ♪ ♪ Przeszłość znika jak dym w czasie burzy piaskowej ♪
45:36
♪ Spędzę resztę mojego życia razem z tobą ♪ ♪ Będę z tobą na zawsze ♪

DOWNLOAD SUBTITLES: