Touring an $18,000,000 California Modern Home with Amazing Ocean & Harbor Views!

Touring an $18,000,000 California Modern Home with Amazing Ocean & Harbor Views!

SUBTITLE'S INFO:

Language: Turkish

Type: Human

Number of phrases: 540

Number of words: 2749

Number of symbols: 15859

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:08
- Herkese selam. Ben Enes. Bir diğer bölüme hoş geldiniz. Corona Del Mar, California'dayız ve bugün arkamda bulunan yeni yapılmış modern evi turlayacağız. Dört hafta önce, hemen yandaki mülkü turlamıştık. Bu mülk de aynı mimar tarafından yapılmış. Olanakları, dokunuşları ve manzaraları tıpkı diğer mülk kadar iyi. Evin özelliklerine bakacak olursak, beş yatak odası var. Yedi tam banyo ve bir de yarım banyosu var. İç alan 680 ve dış alanı ise toplamda 1240 metrekare büyüklüğünde. Bu mülkün pazardaki fiyatı ise 18 milyon dolar. Her zaman olduğu gibi mülke dair bilgileri açıklama bölümüne bıracakağız. Turumuza başlamadan önce evin müteahhiti Kaz Luxury Homes'a ve emlakçılarımız Vanessa Bastian ve Brian Furstenfeld'a bu mülkü turlama şansı sundukları için teşekkür ediyoruz. Hemen başlayalım. Sokak seviyesindeki sürücü yolu bizi iki arabalık garaja doğru götürmekte. Sürücü yolu fayans ile kaplı. Evin dış cephesinden baktığımızda ise sıva ile bitirişleri görüyoruz. Ahşap paneller de
01:32
korten çelik kaplama ile uyumlu. Materyali gerçekten çok sevdim çünkü eve hoş bir endüstriyel sıcaklık katmayı başarmış. Eğer yakından bakarsanız, Mikey şuraya yaklaşalım, organik bir pas rengi söz konusu. Paslı görünse de bu aslında dayanıklı bir materyal. Hoş bir görünüm söz konusu ve güzel bir detay. Az bakım gerektiren bir peyzaj planlaması da söz konusu. Burada camdan olan bir pivot kapımız var ve bu kapı köprüye doğru açılmakta. Bu noktadan evin girişine ulaşıyoruz. Aynı ahşap paneli burada da kullanılmış ve tavana kadar devam etmekte. Bu köprü yürüyüş yolundan yürürken evin alt katına doğal ışığı alan tavan pencerelerini görüyoruz ve bunları size videoda daha sonra göstereceğiz. Ana pivot kapımız. İçeriye girelim. Evet millet, bu devasa pivot kapı giriş bölümüne doğru açılmakta. Sol tarafımızda ofisimiz var. Hemen girip bakalım. Hoş bir ahır kapımız var. Ve burada da masa kurulumu söz konusu. Arkamızda hoş bir gömme bölüm var. Pencereler doğal ışığı içeriye almakta.
02:34
Cam köşe detayımız hemen burada ve burası aslında yatak odalarından biri olarak sayılmakta. Şurada havuz banyomuz var. Ayakta duş, lavabo tasarımı. Hoş İtalyan mermeri ve fabrikasyon bir gider. Giriş bölümüne geri dönelim. Sol tarafımızda makyaj odası var. Aynı İtalyan mermeri burada da kullanılmış ve fabrikasyon lavabo tasarımımız var. Hoş görünüyor ve buradaki ışıklar da göze çarpıyor. Hoş bir detay. Giriş bölümüne geri dönelim. Burada asansör girişimiz bulunmakta. Koridordan devam ettiğimizde ise geniş bir çamaşır odası bizi karşılıyor. Açık raflarımız, alt ve üst dolaplarımız, fabrikasyon giderimiz, yıkayıcı ve kurulayıcımız var. Çamaşır odasında tavan penceresinin içeriye doğal ışık aldığını söylemem gerek ve bu da havalı bir şey. Bu kapıdan devam edersek, bu kapı iki arabalık garaja açılmakta ve hemen sağ tarafımda cilalı beton zemin göze çarpmakta. Koridora geri dönelim.
03:39
Bu gerçekten hoş bir detay. Evin giriş bölümünde devasa bir tavan penceresi var. Bu kata ve alt bölüme bol bol doğal ışık getiriyor. İşte tam bu noktada evin ilk katına inen bir merdivenimiz var. Cam korkuluk mümkün olduğunca açık bırakılmış. Hemen arkamda aile odamız, yemek alanımız ve mutfağımız var. Evin bu tarafını gezmeden önce neden şuradaki koridordan devam etmiyoruz? Çünkü bu oda ana yatak odası bölümüne açılmakta. Burada Avrupai Meşe zemin kullanılmış. Geniş bir oda. Tavandaki ışık detayı da göze çarpıyor. Yatağımız şurada konumlanmış. Bunu dışarıdan da görebilirsiniz belki ama evin bu tarafında bir eğim söz konusu. Buna uyum sağlamak adına kanatlı olacak şekilde her iki tarafta da sabit pencere var. Ama bu tarafta büyük bir açıklık var ve camdaki kesikler sayesinde eğim sağlanabiliyor. Genel olarak iyi bir oda. Burada otomatik perdelerimiz var ve bu kapı veranda alanına açılmakta. Deri yüzeyi olan Piatra gri mermer kullanılmış ve tüm dokuyu böylelikle görebiliyorsunuz.
04:40
Burada gazlı şömine ve TV bulunuyor. Koridora geri dönelim ve banyo ile dolap bölümüne bakalım. Burada banyomuz bulunuyor. Her iki tarafta ceviz kaplamalı lavabomuz var. Hoş bir tasarım ve fabrikasyon tezgah söz konusu. Aynı Piatra gri mermeri arka duvar olarak da bu aynalarla beraber kullanılmış. Aynanın ardında LED ışıklandırma da bulunmakta. Buradan devam ettiğimizde tuvalet bölümünü görüyoruz, ancak şuna bakın. Hemen şurada bir diğer tuvalet daha var. Hoş bir ayakta duş bölümü, serbest küvet var. Aynı mermer tüm duş alanında kullanılmış ve açık bir tasarım da söz konusu. Çokça cam var ve duş kafamız, buhar tezgahımız var. Duş alanından bile müthiş manzaranıza bakabilirsiniz. - [Mikey] Peki burada olduğunuzda gizlilik isterseniz bu durumda ne oluyor? - Basalım. Evet, sorun çözüldü. - [Mikey] Sisli pencereler. Bunu birkaç otelde görmüştüm. Hep sahip olunabilecek bir özellik olduğunu düşünürdüm. Neden mimarların bunları evin sadece banyo bölümünde değil genel olarak her camında kullanmadığını düşünürdüm. Hollywood Hills'teki bir ev için gizlilik adına
05:45
çok hoş bir detay olabileceğini düşünürdüm. - Uygulamayı görebiliyorum ama sorun şu ki belki de dış cephe odaklı değildir. Sanırım güneş ve yağmur zamanla zarar veriyor olabilir. Belki de sebebi budur. Ama ayrılmadan önce, tavana da dikkat edelim. Merkezde tavan penceremiz bulunuyor. Hoş bir dokunuş ve iki lavabonun ortasında gömme bir dolabımız var. Oldukça geniş. Her boşluk değerlendirilmiş. Çekmecelerimiz, ayakkabılıklarımız ve her şey bulunuyor. Genel olarak, iyi boyuttaki bir dolap. Geri dönelim ve aile odasına bakalım. Diğer eve kıyasla bu evi nasıl buluyorsun, Mikey? Bu ev biraz daha sıcak geldi, değil mi? - [Mikey] Evet. Öyle. Biraz daha modern gibi, sanırım. Keskin açılar söz konusu. Gerçekten çok beğendim. Her ikisi de oldukça güzel. - Evet, ikisi de modern ancak bu evde daha fazla ahşap ve toprak tonları söz konusu ve dokular ön planda. Diğer ev bence daha düz, temiz ve şık bir görünüme sahip bu ev ise daha sıcak duruyor.
06:51
- [Mikey] Evet. Sanırım bu ev biraz daha renkli. Daha fazla ahşap tonu söz konusu. - Kesinlikle. Evet, aile odasına geldik. Diğer bölümlere kıyasla biraz daha batık bir havası var. Hoş bir oturma alanımız var. Diğer tarafta da gömme bölüme sahibiz. Tasarım olarak daha ılımlı durduğunu söylemiştim ama bu evde modern detaylar da söz konusu. Şu gömme bölümdeki LED ışığı detayı da bunu gösteriyor. Bana göre, hoş duruyor. Ve elbette şöminemiz, TV'miz, gömme hoparlörlerimiz, hoş tavan detayımız var. Bu akordiyon kapıları da veranda alanına doğru açılıyor. Bu alanı da turlayacağız. Genel olarak evin bu tarafı açık ve ferah. Hemen buradan, yemek alanına geçeceğiz. Oturma odası gibi, burası da manzaralara odaklanmış durumda. Evin bu tarafında bir eğim söz konusu olduğu için burada da eğimi sağlaması için eğimli cam kullanılmış ve buradan da manzaralar çok güzel. Newport Limanı, okyanus ve Catalina. Her şeyi görebilirsiniz. Yemek alanı bölümünde bulunan
07:52
bu avizeyi de unutmayalım. Bu evin yapımı diğer eve çok benziyor ama farklılıklar da yok değil. Bu durumda, ana katta bir avlumuz yok ama buna kıyasla barbekü kurulumu olan bir veranda alanımız var. Mutfağımız hemen burada. Bu mutfak gerçekten baş döndürücü. Taştan dolap ve bitirişler. Dolaptaki doku da çok güzel. Her şey göz alıcı cinsten. Ada tasarımına da göz atalım. Mikey, buraya yakınlaşabilir miyiz? Bu mermer inanılmaz görünüyor. Rengine bak. Elbette deseni var. Bu tasarım gerçekten çok şık duruyor. Burada fabrikasyon bir giderimiz var ve üstte asma ışık var. Hemen arkamda gömme bölüm bulunuyor. Buharlı ocak, mikrodalga, espresso cihazı. Tıpkı diğer evdeki gibi. Isıtıcılı çekmece. - [Mikey] Olmalı. - Olması gerek, değil mi? - Hoş ceviz kaplamalı dolaplarımız burada ve hemen arkamda var. Bu panel gerçekten hoş. - Dondurucumuz ve buzdolabımız işte bu sebepten ötürü burada panelli.
08:57
Ada tasarımından çıkalım ve dolap bölümlerine bakalım. Alt çekmeceden üst çekmeceye kadar tamamen bir uyum söz konusu. Bu detaylara gerçekten bayıldım. - [Mikey] Bunu yapması o kadar da kolay değil. - Kesinlikle. Evet. Bakalım. Evet. Burada bulaşık makinemiz var. Evet, fabrikasyon bir lavabo var ve 120 santimlik Miele gaz sobamız var. Mermer tasarım ile beraber dolapları da arka plana tamamlayıcı olarak yerleştirmeleri gerçekten eşsiz bir tasarım oluşturmuş. İki adet penceremiz aşağıda ve iki adet penceremiz de yukarıda bulunuyor. Bu pencereler mutfaktaki genel şık ve modern tasarıma doğal ışığı ulaştırıyor. Gaz sobası burada ve şöyle devam ediyor. Burada kiler bölümümüz ve bir de sürprizimiz var. Bu evin aslında üç arabalık bir garajı var. Ayrı olan bir tanesi burada. Evin dış alanında hemen solda. Bundan bahsetmek isterim. Genel olarak hoş bir alan.
10:00
Oturma odası, mutfak ve yemek alanı. Hepsi birbirine bağlı. Ancak bu alanı özel yapan şey veranda alanı. Hemen bakalım. Şu akordiyon kapılarını açalım. Burada bir ve diğer tarafta da bir tane var. Açalım. Evet. Sanırım, evet. İşte. - [Mikey] Bu akordiyon kapılarına olan sevgin hala sağlam mı? - Bunları nasıl sevmeyebilirim ki? - [Mikey] İki yıl önce bu turlara başladığımızda akordiyon kapılarını çok sevdiğini söylüyordu hep. Hala öyle... - Bunlara bayılıyorum. Evet. Ev böylelikle dışarıya açılıyor. Oturma odanız bu balkon alanına açılıyor ve burada oturma alanımız da mevcut. Manzaranın ve dış alan yemek alanının tadını çıkarın. Dış alan merdiveni alt kata iniyor ve burayı birazdan göreceğiz. Şimdi manzaraya odaklanalım. Corona Del Mar'da güzel bir gün. her şeyimiz var. İnsanlar kanalın tadını çıkarıyor. Herkes teknesinde Manzaranız gerçekten inanılmaz. Balboa Adası'ndan, Catalina'ya kadar palmiye ağaçları var.
11:19
Her şeyiniz var ve burayı özel kılan şey de tam olarak bu. Bununla beraber ana kattaki turumuz bitiyor. Şimdi alt kata inelim ve odalara bakıp müthiş havuz alanına göz atalım. Alt kata bakalım. Altında LED ışıklandırma olan bir merdiven tasarımımız söz konusu. Tamamı cam ve hemen yanında şarap mahzenimiz var. Sıcaklık kontrollü. Nasıl tasarlandığına bakalım. Raf tasarımı var ve camdan olması çok havalı. Eğer gizlilik isterseniz, işte. Parmak izi ya da koda ihtiyacınız var. - Çok havalı. - Havalı. Evet, giriş alanı böyle. Şuradan devam edersek spor bölümüne ulaşmış oluyoruz. Ahşap zeminler burada da devam ediyor. Çift ayna ve arka veranda kapısı avluya açılmakta. Burada tam bir duş alanımız da var. Fabrikasyon bir lavabomuz ile ayakta duşumuz var. Çok uyumlu ve spor alanı ile iç içe. Burada spor bölümü elde ediyoruz.
12:36
Buhar saunası ve masaj alanımız var. Tıpkı ilk turladığımız evdeki gibi. Akıllı bir avlu alanına sahip. Bu sayede tüm pencereler avluyu görecek şekilde ayarlanmış ve doğal ışık içeriye girebiliyor. Şimdi bu avluya göz atalım. Kızaklı cam kapılar açılıyor ve fayans zeminleri görüyoruz. Hemen üstümüzde sokak bölümünden mülke bizi alan köprüyü görebiliyoruz. Size bahsettiğim tavan pencereleri işte bunlar. Burada taştan video duvarımız var. Ateş çukurumuz da ortama hava katıyor. Tıpkı diğer evdeki gibi alan iyi kullanılmış. Her olanak, klima, havuz ekipmanları ve her şey var. Diğer taraftan, veranda şöyle devam etmekte. Ve bu pencereler masaj odasının pencereleri. Duvarımız odaya enerji katıyor. Dış alan iyi kullanılmış, akıllıca tasarlanmış ve böylelikle evin özellikleri güzelce kullanılabiliyor. Evin içine geri döndük. Bu çift kapı görüntüleme odasına açılmakta.
13:40
Şurada oturma alanımız var. Projektör ekranı LED ile donatılmış ve soğuk ışıklandırmamız da var. Mikey, bu içe geçmiş ışıklara yakınlaştırabilir misin? Bu aslında AC difüzörleri için bir bölme. Ama bunu güzelce düzenleyip içe geçmeli ışıklar için ayarlamışlar. Bu detay tüm görüntüleme odasında devam ediyor. Görüntüleme alanındaki son bölüme bakacak olursak bu kızaklı kapılar az önce turladığımız avluya açılmakta. Bu, isteğe bağlı iç ve dış alan akışı için. Burada insanlar olsun isteyebilirsiniz. Son havalı detay olarak ise, evdeki eşyalar ücrete dahil. Tüm havalı şeyleri alabilirsiniz. - [Mikey] Bu bir bar. - Evet, bar. - [Mikey] Bu gerçekten havalı. - Bunlardan birini istiyorum. - [Mikey] Evet, bunları pek kullanmam ama yine de istiyorum. - Kesinlikle. Bu eşyalara sahip olmak için bu evi satın almak istiyorum. Turumuza devam edelim. Giriş bölümüne geri döndük. Asansörümüz var ve bunun bir makyaj odası olduğunu hiç düşünmemiştim. Asansörümüz.
14:42
Şuradan giriyoruz ve çamaşır odamız. Oldukça düz. Dolaplarımız var. Yıkayıcı ve kurulayıcımız var. Buradan devam ettiğimizde misafir bölümünü görüyoruz. Kızaklı cam kapı mülkün yan tarafına doğru açılıyor ve o noktadan havuz alanına doğru geçiş yapabiliyorsunuz. Kablolama ayarlanmış. TV için. İçe geçmeli ışıklar ve gömme hoparlörler de var. Dolaplar, ev sahibi süslesin diye açık bırakılmış ve şu tarafta banyomuz var. Taş zemin bizi ayakta duş alanına kadar götürüyor. Siyah bir yapı söz konusu ve kanatlı pencerelerimiz havalandırma için var. Lavabomuz ve tezgahımız çok hoş. Fabrikasyon bir gidere sahibiz. Aynı koridordaki bir sonraki kapı ise bir diğer yatak odası bölümüne açılıyor. Gömme bir dolabımız var. Elbette bu biraz daha geniş ve ilk banyomuza göz atalım. Aynı bitirişler söz konusu ama burada çift lavabo var.
15:43
Fabrikasyon tezgahımız var. Ceviz kaplama dolaplarımız var ve ışıklandırma mevcut. Devasa bir ayakta duş alanı burada bulunuyor ve bu yatak odası için hoş bir detay. Bunu yakaladığından emin değilim, Mikey. Şu an fark ettim. - [Mikey] Yakalayamamıştım. Bu pencerenin üst kattaki gibi sislendiğini sanmam. - Kesinlikle hayır. Ve duş kafası da var. Evet, gidip küçük ana yatak odası bölümüne bakalım. En az üst kattaki yatak odası kadar ferah. Şurada konumlanan bir yatağımız var. Perdeler iniyor ancak bu odanın esas olayı başka. İnanılmaz bir manzarası var. İçe geçmiş ışıklar, gömme hoparlörler. Burada TV bölümümüz var. Ve dış kapı veranda alanına doğru açılmakta. Koridora geri dönelim ve ilk katın diğer tarafındaki yatak odalarına bakalım. Sol taraftaki ile başlayalım. Buradaki ilk yatak odası. Mobilyaları yok ama bu yatak odalarından biri. Burada bir çıkış söz konusu. Bu noktadan doğal ışık içeriye giriyor. Dolap şu tarafta ve bir de banyomuz var.
16:51
Aynı dokunuşlar söz konusu. Lavabo olarak biraz daha büyük. Müthiş bir tezgah söz konusu ve bir diğer hoş banyo. Şimdi, diğer tarafa geçelim. Sanırım bu son yatak odamız. Aslında bir tane daha olabilir. Banyo hemen şurada. Aynı dokunuşlar, taş var. Köşe camı detayı güzel. Ayakta duş ve lavabo. Dolap hemen şurada. Şurada müthiş bir eğim söz konusu ve yatak hemen burada. Otomatik perdelerimiz aşağı iniyor ve bu yatak odası da tıpkı üst kattakiler gibi. Kıvrımlı duvara sahip ve çoğu manzarayı görüyor. Hemen şuradaki kapı veranda alanına açılıyor. Odanın boyutu gerçekten iyi. Ana koridora geri dönelim. Bar tasarımından konuşalım. Bunlar Dekton tezgahı. Oldukça dayanıklı ve evin ön cephesinde gördüğümüz o endüstriyel görünümü evin içine de taşıyorlar. Ayrıca pas detayı da burada kullanılmış. Gider bölümünü aynı materyal ile tasarlamışlar.
17:55
Mikey, şuraya yakınlaşalım. Burada bulaşık makinemiz var. Ufak da bir buzdolabımız var. Favorimizi de unutmayalım. - [Mikey] Buz cihazı. - Evet. Olması gereken bir şey. Gömme tasarıma sahip LED ışıklandırma ile güzelce panallenmiş. Hoş ve şık duruyor. Bir diğer detayı şu an fark ettim. Tavana bakabilir miyiz? Spot ışıklarını görüyoruz. - [Mikey] Bunlar çok havalı. - Evet, hoş bir detay. Elbette-- - [Mikey] Bunları hep sevmişimdir çünkü ışığı yönlendirebilme imkanı sunuyor. Odanın bir tarafının daha fazla aydınlık olmasını isterseniz buna göre değişim yapabiliyorsunuz. - Evet, evet. Havalı bir ışıklandırma detayı. Hemen arkanda Mikey, daha fazla panelli gömme bölüm ve raflarımız var. Mükemmel görünüyor. Bu ahşap zeminlerle beraber bu alana sıcaklık katmış. Oturma alanımız. Burada ek bir şöminemiz ve TV'miz var. Genel olarak hoş bir eğlence alanı. Avlu bölümü tam olarak bu açık alana açılıyor. Ve tekrar diyeyim, favorim
18:59
bu akordiyon kapılarıdır ve bu kapılar verandaya açılıyor. Hemen bakalım. Bunlara bayılıyorum. İşte. Aslında, ilk kapıyı bırakayım. Bunu salmamız gerek. İşte. Biraz zaman alıyor ama emin olun buna değiyor. - [Mikey] Bunları mı yoksa cepli kapıları mı daha çok seviyorsun? - Cepli kapılar daha kolay ama bu kapıların karakteri bana kalırsa daha iyi. Ayrıca Mikey, kapıların içi bile ahşap ile kaplanmış. Yani evin genel mimarisi ile uyumlu olduğunu düşünüyorum. Bu tarz küçük detayları seviyorum. Bayıldım. Şimdi, veranda alanındayız. Zeminimizde fayanslar var. İkinci kat balkonu, ana kat balkonu biraz daha dışarı çıkmış durumda ve böylece bu alan kapatılmış oluyor. Burada ısıtıcılarımız var. Ayrıca içe geçmiş ışıklarımız ve havuzumuz var. Etrafımızda dikkat çeken mozaik tasarımlarımız var. Sonsuzluk havuzumuz, manzaralara doğru güzelce konumlanmış. Havuzlar da evin oval tasarımına tıpkı ikinci kat ve balkonlar gibi sahip. Genel olarak manzara çok iyi.
20:05
Buna odaklanmadan önce dış alanda bulunan barbekü alanını göstermek istiyorum. Deck Tung tezgahı burada da bulunuyor. Buz yapım cihazı, buzdolabı, dış alan ızgarası ve ihtiyacınız olan her şey. Ve diğer tarafta bahsettiğim üzere küçük bir ana yatak odamız var. Veranda alanına doğru açılmakta. Hemen şurada oturma alanımız söz konusu. Bu mülkte manzara ve dış alan, sonsuzluk havuzu, tüm bu yatak odaları güzel ve hiç değilse ön cepheye bakan yatak odaları tam olarak manzarayı görüyor. Bundan daha iyisi olamazdı. Evin en ucuna doğru gidip mülkün gördüğü manzaralara yakından bakmak istiyorum. Gerçekten inanılmaz. Corona Del Mar, Newport Sahili, Orange County gerçekten çok özel ve bu evden hepsini deneyimleyebilirsiniz. Turdan bu kadar ancak evde birkaç saat daha kalıp evi akşam vaktinde de görmek istiyoruz. Evet, millet. Turdan bu kadar. Bugün evi sadece gün içinde görmedik, aynı zamanda akşam vaktinde de gördük ve gerçekten inanılmaz görünüyor.
21:29
Bitirişler, detaylar. Her şey akşam vaktinde daha da anlam buluyor. Evin müteahhidini bu tarz bir ev ve hemen yandaki, birkaç hafta önce turladığımız o evi yaptıkları için tebrik etmek istiyorum. Her iki ev de eşsiz ve kendi tarzları söz konusu. O ev biraz daha modern ve şık. Bu ev daha ılımlı ve hoş. Genel olarak her ikisi de inanılmaz. Bunun için Kaz Luxury Homes'a bizlere bu evleri turlama imkanı sundukları için teşekkür ediyorum. Ayrıca emlakçılarımız Vanessa ve Bryan'a da bizlere bu turlama imkanını tanıdıkları için teşekkür ediyorum. Video hoşunuza gittiyse, beğeni atmayı unutmayın. Sorunuz ve öneriniz varsa ve mülke dair daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, açıklama bölümündeki linklere göz atın. Hala olmadıysanız, kanala abone olun. Önümüzdeki hafta görüşmek üzere.

DOWNLOAD SUBTITLES: