3 ways to make one pan egg toast! 5 minutes quick breakfast! Easy, Delicious and Healthy!

3 ways to make one pan egg toast! 5 minutes quick breakfast! Easy, Delicious and Healthy!

SUBTITLE'S INFO:

Language: Macedonian

Type: Human

Number of phrases: 49

Number of words: 471

Number of symbols: 2302

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:00
Здраво на сите, јас сум Qiong, добредојдовте на мојот канал Денес ќе споделам 3 начини за правење тост со јајца, многу е лесно и потребни ви се само 5 минути Ова е лепче што го направив со редовно брашно, можете да го проверите претходниот видео за тоа како се прави Потребни се 3 исечени леб Исечете на половина 3 парчиња сирење, јас користев американско сирење, можете да користите и моцарела или чедар сирење Пресечете на половина За да направите 3 вида тост од јајца, потребни ви се 6 јајца Ајде да го направиме првото едно, изматете 2 јајца во сад Додадете го сецканиот зелен кромид и добро измешајте
01:02
Загрејте на тивок оган Ставете мало парче солен путер во тавата Истурете ја смесата од јајца откако ќе се растопи путерот Додадете парче леб, натопете го во мешавина од јајца и превртувајте Додадете второ парче леб, натопете го, но исто така превртете го Превртете откако смесата од јајца ќе се стегне Преклопете го дополнителното јајце од страните
02:05
Ставете две парчиња шунка врз него Две парчиња сирење Преклопете го половина и пржете од двете страни додека не заруменат Тостот со едно јајце од тава е подготвен, многу е лесно! Ајде да направиме втор вид тост со јајца. Во садот изматете две јајца Добро измешајте на тивок оган и додадете мало парче солен путер во тавата Растопете го путерот и истурете во смесата со јајца Додадете 2 парчиња леб, натопете ги во смесата со јајца и превртете ги
03:11
Превртете кога ќе се намести јајцето Преклопете го дополнителното јајце на страните Ставете 1 парче шунка Одозгора со неколку парчиња исечено авокадо Ставете 2 парчиња сирење Преклопете го на половина и пржете го додека двете страни не поруменат Супер лесно не е тоа? Толку примамливо!
04:17
Ајде да го направиме третото, изматете 2 јајца во садот Добро измешајте Загрејте на тивок оган и додадете мало парче солен путер во тавата Истурете ја смесата од јајца кога путерот ќе се стопи Додадете 2 парчиња леб, потопете во мешавината од јајца и превртувајте Превртувајте откако ќе се стегне смесата со јајца Превиткајте дополнително јајце од страните
05:19
Ставете 2 парчиња пржена сланина одозгора 2 парчиња сирење Преклопете го на половина и пржете го додека двете страни не поруменат Ако не ви се допаѓа состојки што ги направив, можете да замените други и да ставите што ви се допаѓа Сите три се готови и подготвени за сервирање! Ако немате идеја што да јадете наутро, пробајте ги овие три вида тост од јајца, многу е лесно и вкусно. Моето семејство го сака! 👍 Ако ви се допаѓа, ве молиме дајте ми лајк subs, претплатете се, оставете коментар, споделувањето ќе помогне мојот канал да расте, благодарам за поддршката Ако сте се претплатиле на мојот канал, отворете го малото ellвонче 🔔 ќе добиете нови видео предупредувања Благодарам вие што гледате, се гледаме во следното видео!

DOWNLOAD SUBTITLES: