MULTISUB【山河令 Word Of Honor】EP15 | 张哲瀚龚俊仗剑江湖,执手天涯 | 张哲瀚/龚俊/周也/马闻远/孙浠伦/陈紫函/寇振海/黑子 | 古装武侠片 | 优酷 YOUKU

MULTISUB【山河令 Word Of Honor】EP15 | 张哲瀚龚俊仗剑江湖,执手天涯 | 张哲瀚/龚俊/周也/马闻远/孙浠伦/陈紫函/寇振海/黑子 | 古装武侠片 | 优酷 YOUKU

SUBTITLE'S INFO:

Language: Turkish

Type: Human

Number of phrases: 699

Number of words: 3178

Number of symbols: 19964

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
00:28
♪Kılıca ve bıçağa sor ve dargınlığını bir kenara bırak♪ ♪Eski ve yeni kinlerin dertlerimi artırmasından korkuyorum♪ ♪Kimin daha yetenekli olduğunu öğrenmek için tüm taktik ve hareketleri sor♪ ♪Kader değişken ve tahmin edilemezdir♪ ♪Önümdeki yol ve yolculuğa sor♪ ♪Ruh eşim nerede?♪ ♪Yağmura ve açık gökyüzüne sor, zihnimi işgal eden dertleri♪ ♪Her gün ve her gece Ay'a bak♪ ♪Çiçeklere ve yapraklara sor, mükemmel renklere sahip olan♪ ♪Mutluluk da, acı da kısadır, Geriye kaç bahar kaldı?♪ ♪Sonbahar ve kışa sor, kar fırtınası devam ediyor♪ ♪Gökkuşağının dağılması çok kolay, ama günlere dayanmak çok zor♪ ♪Kimse bilmiyor, çiçeklerin neden erken açtığını♪ ♪Cennet bizimle dalga geçmiyor, sen yaşlandın♪ ♪Savaşçıların dünyası küçüktür, ama dünyanın geri kalanı da bir o kadar geniş♪ ♪Göçüp gidenleri unuttum♪ ♪Kimse bilmiyor, Çiçeklerin neden erken solduğunu♪ ♪Cennet üzülmüyor, sen yaşlandın♪ ♪Kahramanlar öldü ve geriye çok az zaman kaldı♪
01:30
♪Göçüp gidenleri unuttum♪ [Şeref Sözü] [15. Bölüm] Ağabey, Yarın, Kahramanlar Konferansı olacak. Babam dedi ki, Cheng Ling'le olan evliliğimi yarın duyuracakmış. Babamın emirlerine karşı gelemem. Eğer bir gün uyanırsan, beni suçlar mısın? Kim o? Ah, sensin Xiang. Ne oldu sana? Ne oldu? Neden ellerin bu kadar sıcak? Acele et ve uzan. Neden bu kadar dikkatsizsin? Dikkatli ol. Yavaşça. Aptal Xiang. Daha dikkatli olmalısın. Bu mesafeden, onu kesinlikle, Qian Qiao'nun bana verdiği Sadakatsiz Çivisiyle dondurabilirim. Biraz sıcak. Gitme. Gitme. Tamam, nabzına bakayım. Gu Xiang, Gu Xiang. Panikleme. Onu tek hamlede dondurmalıyım. Ancak o zaman onu, Luo Hala ile takas edebilirim. Xiang! Xiang! Xiang! Xiang!
03:21
Hasta olduğunu ve doktora geldiğini söylediler. Neyin var? Nasıl birden hastalandın? Xiao Lian, durumu ciddi mi? Pek değil. Gidip ona ilaç alacağım. Xiang. Git buradan, git buradan. Dokunma bana. Ne yapıyorsun, Cao Wei Ning? Ben... Hiçbir şey yapmıyordum. Sana atıştırmalık getirdim. Lanet olsun, çok yapışkan. Neden içeri dalmak için bu anı buldu? Xiang, ilaç acı. İşte, tatlı bir şey ye. Hayır. İstemiyorum. Lezzetli! Bir dene. Gerçekten! Bak! Lezzetli. Bundan sonra, Mount Tai Tarikatı'nın bir isteği olduğunda, bu canımıza mal olsa bile, Beş Göl İttifakı, onu yerine getirecektir. İyi. Mount Tai Tarikatı'nın tek isteği, Beş Göl İttifakı'nın, katili hemen cezalandırmasıdır. Katili cezalandırın! Evet, katili cezalandırın! Katili cezalandırın! Katili cezalandırın! Tabii ki katil cezalandırılmalı. Ao Lai Zi'nin ruhunu rahatlatmak için hepimiz birlikte çalıştığımız sürece, Hayalet Vadisi'nin şeytanını yakalayıp onu bin parçaya ayıracağız!
04:48
Boş konuşuyorsun! Ustamı öldüren o! Lider Shen'in onu öldürdüğü gözlerinle gördün mü? Ya da ölüm emrini verdiğini gördün mü? İkisini de görmedin, değil mi? Herkes biliyor ki, Ao Lai Zi'yi Hayalet Vadisi öldürdü. Savaş sanatları dünyasından pek çok arkadaş ve aile, Hayalet Vadisi tarafından öldürüldü. Kahramanlar Konferansı'nı düzenlememin sebebi, ölülerin intikamını almak! Ama herkes şunu hatırlamalı: başkalarının kışkırtmalarına kanmayın! Kaosa düşmeyin. Yoksa tam da o şeytanların istediği tuzağa düşmüş olacaksınız! Yaşlı Huang, ne düşünüyorsunuz? Haklısınız. Şu an en önemli şey, Hayalet Vadisi'ne karşı birlik olmak! Ao Lai Zi'nin kayıp Camlı Zırhı, büyük ihtimalle Hayalet Vadisi'nden o katilin eline geçti. Söylendiği gibi, kötülük doğruluğu bastırmaz! Beş Göl İttifakı, Hayalet Vadisi'ni yok edecek ve dünyamıza barışı geri getirecek! Hayalet Vadisi'ne karşı savaş, dünyamıza barışı geri getir!
06:08
Hayalet Vadisi'ne karşı savaş, dünyamıza barışı geri getir! Hayalet Vadisi'ne karşı savaş, dünyamıza barışı geri getir! Şu Gao güzel edebiyat parçalıyor. Hayalet Vadisi'ne karşı savaş, dünyamıza barışı geri getir! Hayalet Vadisi'ne karşı savaş, dünyamıza barışı geri getir! Hayalet Vadisi'ne karşı savaş, dünyamıza barışı geri getir! [Beş Göl İttifakı] Reis Gao. Birkaç gün önce Renyi Salonu'nda, Camlı Zırh hakkındaki tüm gerçeği, Kahramanlar Konferansı'nda herkese açıklayacağınıza söz vermiştiniz. Konferansa katılacak kahramanların yarısından fazlası burada. Bize ne zaman gerçeği söyleyeceksiniz? Huang He. Camlı Zırh hakkındaki gerçeği mi, yoksa onun nerede olduğunu mu bilmek istiyorsun? Ne olmuş yani? Buradaki bütün kahramanların bunu bilmeye hakkı yok mu? Doğru! Demir Yumruk Klan'ının buraya gelme sebebi o! Qinya Dağı Savaşı'nın ceremesini çeken, Demir Yumruk Klanı olmuştu. Büyük kayıplar verdik. Reis Gao. Bize hala bir açıklama borçlusunuz! [Kartal Pençesi Klanı Lideri] Reis Gao!
07:26
Qinya Dağı'nda bir göz, ve bir oğul kaybettim. Böyle büyük bir bedel ödedim, ama yine de klanımızın kayıp sırlarını alamadım. Beş Göl İttifakı'ndan en azından doğruyu duymak isteyemez miyim? Reis Gao! Bize bir açıklama yapın! Bize bir açıklama yapın! Açıklama yapın! Hemen bir açıklama yapın! Bize bir açıklama yapın! Ahbap. Nereye gidiyorsun? Sensin? Akrep? İyi. Bugün size gerçeği söyleyeceğim. Camlı Zırh, Beş Göl İttifakı'nın elinde. Ağabey! Beş Göl İttifakı, sadece dünya barışı ve ve savaş sanatları dünyasının huzuru için uğraşmıştır! Qinya Dağı Savaşı'nda savaş sanatları dünyası çok kayıp yaşadı ve daha büyük bir felakete dayanamazdı. Bu nedenle biz beş kardeş, Camlı Zırhı beş parçaya böldük ki, ou gizlice koruyalım ve doğru zaman geldiğinde onu ortaya çıkaralım! Reis Gao! Sanki bu tek seçenekmiş gibi konuşuyorsunuz! Dünya'nın Cephaneliği, dünyanın her tarafından gizli parşömenleri toplamıştı. Beş Göl İttifakı'nın, o kahramanlardan sır saklamaya ne hakkı var? Reis Gao! Rong Xuan'ı yenmek için herkes elinden geleni yaptı!
09:16
[Funiu Tarikatı'nın Lideri] Camlı Zırhı nasıl sır olarak saklarsınız? Buna ne hakkınız var? Camlı Zırhı bize teslim edin! Biz onu tekrar dağıtacağız! Camlı Zırhı teslim edin! Tekrar dağıtın! Camlı Zırh'ı hemen bize teslim edin! Sevgili Kahramanlar, lütfen söyleyeceklerimi dinleyin! Yıllar önce, Camlı Zırh, savaşçıların dünyasında çok fazla ölüme sebep oldu! Adeta bir felaket yaşattı! Şu an kötü insanlar, Yueyang'a Camlı Zırh'ın sahte parçalarını yayıyor. Zırh bir kez daha savaşçılar arasında sayısız ölümlere ve yaralanmalara sebep oldu! Bu şey, savaşçılar dünyası için bir lanettir! Reis Gao, ikiyüzlü olmayın. Hem 20 yıl öceki karmaşayı, hem de şimdi sahte Zırh'ın sebep olduğu karmaşayı Beş Göl İttifakı planladı, değil mi? Söyleyin, sadece Camlı Zırhı iyi bilen biri, onun böyle iyi kopyalarını yapabilirdi, değil mi? Ne demeye çalışıyorsun? Reis Gao'ya iftira atıyorsun! Amacın ne? Ne demek istiyorsun? [12 Zincir Kovuğu Müridi] Sahte Camlı Zırhı, Beş Göl İttifakı mı yaptı? Ne acımasızca! Feng Xiao Feng! Saçmalıyorsun!
10:38
Feng Xiao Feng, kapa çeneni! Daha fazla dedikodu yapmaya cesaret edersen, seni öldüreceğim! Feng Xiao Feng! İlk seni öldüreceğim! İn şu aşağı! Ah Xu. Sadece "aşağı gel" desen yeter, kaba olmana gerek yok. Zaten sana karşı çıkmaya cüret edemem. Ah Xu, geldiğin iyi oldu. İç. Nereye kaçtın? Az önce Güzel Arhat'ı gördüm. Akrep'in de bu olaya karışmasıyla, sonundan iyi bir şey çıkmayacağı kesin. Akrep karışsa da karışmasa da durum iyi değil. Ama yangın Cheng Ling'imize ulaşmadığı sürece, bizi niye ilgilendirsin? Akrep'in, Cheng ling'i nasıl kaçırdığını düşünüyordum. Olayda bir gariplik var. Camlı Zırh için yapmamış mıydı? Ah Xu, endişelenme. Sadece rahatla ve gösteriyi izle. Bana sorarsan, Reis Gao'nun, kelimeleriyle, bu kahramanlarla savaştığı bu büyük gösteri, ilginç bir hal alacak. Gel, bu harika gösteriyi izleyelim. O, yakında yükselecek, yakında kendisine misafirlerinden bir ziyafet verecek, yakında koltuğu çökecek. Gao Chong, Dilenci Çeteleri, Hayalet Vadisi, Cennet'in Penceresi. Ve Akrep. Başından sonuna kadar, Camlı Zırh için olan bu savaşta, Akrep'in gölgesi hep orada oldu. Akrep'in bu işteki rolü ne?
12:31
Durman gereken yeri bildiğinde, sabitsindir. Sabit olduğunda, sakin de olabilirsin. Baba.* (*yìfù: üvey baba/evlat edinen kişi) Planladığın her şey ayarlandı. Şimdi senin sıran. Sonlandırma vakti geldi. Eğer haklıysam, Hayalet Vadisi ve Akrep birlik oldu. Tiyatrodaki cesetler, Akrep'in suikastçısı Qin Song'un gölgesini taşıyor. Ve de Zhao Ailesi'nin cenaze evindeki, şeytanlar tarafından yönetilen ilaçlı adamlardan, Akrep'in üssünde de çokça vardı. Lao Wen. Birisi perdenin arkasından gösteriyi manipüle ediyor. Bu kişi, şeytani bir niyetle planlar yapıyor. Bu iyi bir şey değil mi? Tam da, kendini beğenmişlerin yarattığı bir sürü düğüm ve kıvrım olduğu için, sen ve ben bu gösteriden bu kadar büyük bir keyif alıyoruz. Senin keyifli dediğin şey, masum insanların kanını içeriyor. Bunu mu görmek istiyorsun? Masum mu? Bu insanlardan hangisi kendisinin masum olduğunu iddia edebilir? Ama Ah Xu, haklısın. Açlıktan ölen hayvanların yemek için oynadığı bu kan dolu, heyecanlı oyun, tam da benim görmek istediğim şey. Hayalet Vadisi hakkında konuşup duruyorsun! Lafı dolandırmayı kes! Reis Gao, lütfen Camlı Zırhı çıkar. Cephaneliği aç!
14:23
Bütün tarikatlar kendi gizli kayıtlarını geri alsın! O zaman Hayalet Vadisi'ne karşı savaşırız! Harika olmaz mı? Cephaneliği aç! Camlı Zırhı teslim et! Cephaneliği aç! Camlı Zırhı teslim et! Cephaneliği aç! Camlı Zırhı teslim et! Millet! Camlı Zırhı size teslim etmek istemiyor değilim. Ama teslim etsem bile, Cephaneliği açamam. Yeter! Yalan üstüne yalan söyleme! Yeterince şey duyduk! Camlı Zırhı teslim et! Reis Gao oldukça akıllı ve dönek! Benim için tanıklık edebilecek biri var! Bakalım başka ne oyunların kaldı. İndir onu! Önce bu kadını uzaklaştırın. Usta. Haydi! Gidelim. Ne garip. Neden yolda kimseyi görmedim? Nöbet tutan müritler nerede? [Edebiyat Tapınağı] Çok garip. Nasıl herkes ortadan kaybolmuş? Doktor ve eczacı nereye gitti? Bayan Gao, benimle gelin.
16:17
Siz önden gidin, ben onları durduracağım! Sanki durdurabilirsin! Cao Kardeş! Seni yaşlı cadı! Onu nasıl incitirsin! Dikkat et! Cao Kardeş! Cao Kardeş! Wei Ning! Cao Kardeş! Ölme! Hiç uğruna, sana hayatımı borçlanmak istemiyorum! Ah doğru! Neden ilk başta seni seçtim ki? Eğer bilseydim, Yueyang Tarikatı'na girmek için başka bir yol bulurdum. Neden bana çok iyi davrandın? Aptal kız. Sana verdiğim hayat kurtarıcıyı böyle boşa mı haracayacaksın? Luo Hala? [Longyuan Kabine'sinin Genç Lideri, Long Xiao] Bu kişi kim? O... At arabasının mekanizmasını görmedin mi? Longyuan Kabine'sinin Efsanevi Lideri olmalı. Böyle harika makineler yaratabilen tek kişi odur. Eskiden, İmparator bile Longyuan Kabinesi'ne saygı duyardı. 20 yıl önce savaşçılar dünyasında, Longyuan Kabinesi'nin, Cephaneliği açabileceğine dair laflar dolaşıyordu. Cephaneliği açmak mı? Longyuan Kabinesi'nin lideri yaşlı bir adam! Bu çocuk da kim? Bence onu hepiniz tanıyorsunuz. Bu Long Xiao, Longyuan Kabine'sinin Genç Lideri, Makinelerin Efendisi'nin ta kendisi. Onu buraya, herkese
19:26
Cephaneliğin tam hikayesini anlatması için davet ettim! Reis Gao haklı. Cephaneliğin arkasındaki hikayeyi kimse, babam Ban Zhu Ge, Long Que'den daha iyi bilmez. Şeytan Rong Xuan, çeşitli tarikatların gizli kayıtlarını çalmak için zekice yöntemler kullandı. Pek çok hata yaptığının farkındaydı. Başkalarının ondan çalması korkusuyla, babamı kandırdı ve onu, Dünya'nın Cephaneliğini tasarlamaya ikna etti. Genç Lider Long. Gao Chong dedi ki, Camlı Zırh'la bile, Cephanelik açılamazmış. Nasıl bir saçmalık bu? Reis Gao haklı Cephaneliğin yapısı epey karmaşık. Sadece Camlı Zırh ile onu güvenli bir şekilde açmak imkansız. Sadece şunu söyle, onu açabilir misin yoksa açamaz mısın? Evet, cephaneliği açabilir misin? Sizi hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm. Babamın gerçek öğretilerini miras almadım.
20:38
Cephaneliği açamam. Açamaz mısın? O zaman vaktimizi boşa harcama! Ama düzeneği babam tasarlamıştı. O, nasıl açıldığını biliyor olmalı. Reis Gao. Bugün buraya, babamın size olan düşüncesini, tanıklar önünde iletmeye geldim. Bize ne kadar rüşvet versen, ya da zorlasan da, bencilliğini tatmin etmen için, Cephaneliği açmana yardım etmeyeceğiz! Genç Lider Long. Cephanelik, herkesin cephaneliği! Kimse onu zimmetine geçiremez! Bu doğru! İyi dedin! Cephanelik, herkesin cephaneliği! Doğru! Cephaneliği kendin için istediğini biliyordum! Hepiniz duydunuz, değil mi? Gao Chong, Cephanelikteki tüm hazineyi almak istiyor! Ne rezilce! Long Xiao! Ağabeyim size ne zaman rüşvet teklif etti ya da tehditler savurdu? Bu kadar insanın önünde böyle saçmalıklar konuşuyorsun, seni öldürmeyeceğimi mi düşünüyorsun?
22:02
Neler diyorsun? Neden bana yalan söyledin? Neler planlıyorsun? Lütfen, ona inanmayın! Ağabeyim asla Longyuan Kabinesi'ni taciz etmedi! Gao, bizi yeterince kandırmadın mı? Tanığın doğruyu söyledi bile! Daha ne kadar inkar edeceksin? Hemen Camlı Zırhı bize teslim et! Camlı Zırhı teslim et! Çabuk ol ve Camlı Zırhı bize teslim et! Ağabey, özür dilerim! Ne kadar uğraşsam da Longyuan Kabinesi'ni bulamadım. Aksine, o beni buldu. Bana tanıklık edeceğini söyledi. Hepsi benim suçum! Başına bu belayı ben açtım! Zhao Xuan De? Nasıl böyle zayıf ve aptal bir insan Beş Göl İttifakı'nın beş çocuğundan biri oldu? Shen Shen aptal değil. Çırağının babası ve Lu Tai Chong da ondan daha iyi değil. Beş Göl İttifakıymış... Lao Wen, neden bu kadar uç fikirlerin var? Nefretin gözünü kör etmesine ve Beş Göl İttifakı hakkındaki görüşlerini etkilemesine izin verme. İnsanları anlama yeteneğinle göremiyor musun? Birisi Gao Chong'a komplo kurmuş. Bunu tabii ki biliyorum. Bu yüzden, o insanı alkışlamak istiyorum. Ah Xu, gürültü yapma.
23:25
Bakalım, Silahşör Gao akıntıyı nasıl tersine çevirecek, ve bu oyuna nasıl tepki verecek. Sessizlik! Herkes sussun! Genç Lider Long'un babası ve benim aramda bir yanlış anlaşılma olabilir. Ama şuna yemin edebilirim ki, Cephanelik hakkında hiçbir bencil planım yok! Yanlış anlaşılmaymış! Milletin kafasını daha fazla karıştırma! Camlı Zırhı teslim et! Hemen Camlı Zırhı teslim et! Cennet'e yemin ederim! Hayalet Vadisi yok edildiğinde, Genç Lider Long ve ben, Cephaneliğin tüm sırlarını bütün tarikatlara dağıtacağız! Eğer dürüst değilsem, bin parçaya ayrılayım! Eğer karşı çıkan yoksa, bu mesele kapanmıştır! Genç Lider Long, uzun yoldan geldiniz. Gidip dinlenebilirsiniz. Emredersiniz! Ayağa kalk. Ayağa kalk! Cheng Ling. Korkma. Gel. Gao Amca. Sizlere söylemek istediğim bir şey daha var. Bu Zhang Cheng Ling, dördüncü kardeşim, Zhang Yu Sen'in oğlu. Ayni Gölü Tarikatı'nın son varisi.
25:32
Kızımı, onunla nişanlamaya karar verdim! Gelecekte, o benim damadım olacak, ve kızımla beraber, Ayna Gölü ve Yueyang Tarikatlarını yönetecekler! Sonrasında bir keşiş olacağım, ve Buda'nın yolunda ilerleyeceğim! Dünyevi işlerle bir daha ilgilenmeyeceğim. Ağabey, bunu yapma. Kararımı verdim. Beni durdurmana gerek yok. Sizi pislikler! Benim liderimi keşiş olmaya nasıl zorlarsınız! Şimdi memnun musunuz? Ah Xu, Gao Chong, senin çırağını da kendisiyle birlikte yaktı. Hala onun hakkında yanıldığımı mı düşünüyorsun? Hayır. Bunu yapmanın, ona hiçbir yararı yok. Ah Xu, neden inatla benim aksimi iddia ediyorsun? Gao Chong her zaman, namus abidesiymiş gibi davrandı. Cheng Ling'i bir oyunu için kullanıyor olmalı! Gao Chong bunu halka duyurdu. Onun için geri dönüş kalmadı. Cheng Ling Camlı Zırhı ona teslim etti. Gao Chong'un gözünde ne değeri olabilir ki? Herkes lütfen baksın. [Onur Nişanı] Bu ne? Bu, Onur Nişanı! Ne? Onur Nişanı da nedir? Bu, Changmin Dağı'nın Kılıç Ölümsüzü'nün Onur Nişanı.
27:24
Kılıç Ölümsüzü, eğer Hayalet Vadisi savaşçılar dünyasına zarar verirse, bu nişanın sahibinin, onun adına, bu hastalıklı şeytanı yok etmek için herkese emir verebileceğine yemin etmişti! Bu nişan varken, neyden şüphe edebilirsiniz? Cephaneliği insanlara geri vermeye razıyım! Güce ve kudrete ihtiyacım yok! Sadece tek bir dileğim var. Hayalet Vadisi'ni yok etmek, ölen kardeşlerimin intikamını almak, savaş sanatları dünyasında barışı getirmek! Beş Göl İttifakı ve Hayalet Vadisi aynı anda var olamaz! Qinya Dağı'na saldırmak bir zorunluluktur! Söyleyecek başka neyiniz var? Şarabı getirin. [Taiyue and Danyang Tarikatları] [Dünya ıssız kalır] Hayalet Vadisi'ni ortadan kaldırmak için benimle çalışmak isteyenler, kanınızı buraya karıştırabilirsiniz. Dost da olsak, düşman da bu şarabı içtikten sonra, birbirleri için ölebilen kardeşler olacağız!
29:05
Hayalet Vadisi yok edilmeden bu yemin bozulmayacak. Yemin edenler, kalabilir, gitmek isteyenleri durdurmayacağım! Silahşör Gao. İnsanları nasıl kandıracağını biliyorsun. Reis Gao. Nazik Rüzgar Kılıcı Tarikatı ve Hayalet Vadisi'nin bir kan davası var. Bugün ben, Fan Huai Kong, hayatımı size emanet ediyorum. Emirlerinize uyacağım. Teşekkür ederim. Reis Gao! My Jujing Çetem, sizin liderliğinizi takip etmeye hazır. Reis Gao iyi söyledi! Ben ve adamlarım, Reis Gao'yu takip etmeye yemin ediyoruz! Benim Su Taşımacılığı Çetem de sizi takip edecek! Reis Gao, dikkatle dinlemediğim için üzgünüm. Bir şeyi doğrulamak istiyorum. Hayalet Vadisi yok edildikten sonra Cephaneliği açacağını ve gizli kayıtları tarikatlara iade edeceğin söyledin, değil mi? Sözümden dönmeyeceğim. İyi. Reis Gao dürüst bir adamdır. Merak ettiğim bir şey var. Birleştirilmiş Altı Yetiştiricilik Metodu ve Yin Yang kitapları kimseye ait değil. Bunu nasıl çözmeyi planlıyorsun? Doğru!
30:49
Onları kim alacak? Bu sahipsiz nesneler, senin cebine mi inecekler? Siz insanlar! Henüz en kritik konuyu bile açıklığa kavuşturmadınız, ama hemen bağlılık yemini ettiniz! Bu, Silahşör Gao'nun her zamanki hilesi! Birleştirilmiş Altı Yetiştiricilik Metodu ve Yin Yang kitabının, kimseye ait olmadığını nereden çıkardın? Rong Xuan'ın kendi tarikatı vardı. Cephaneliği açtığımda, Birleştirilmiş Altı Yetiştiricilik Metodu'nu onun üstadına vereceğim! Yin Yang kitabı ise, Sağlıkçılar Vadisi'ne ait! Doğal olarak o da geri dönecek! Reis Gao, alay etmeyi bırak. Onların hepsi öldü, nasıl geri vereceksin? Bizim Feisha Çetemizin lideri, Sağlıkçılar Vadisi'nin yakın arkadaşı. Yin Yang kitabını biz almalıyız! Seni velet! Dalga geçme! Nasıl bir arkadaşlıkmış o? Neden, liderinizin, Sağlıkçılar Vadisi'nin liderinin kayıp torunu olduğunu söylemiyorsun? Doğru! Sevgili kahramanlar, bana sorarsanız, 5 Kaplan Kırık Bıçaklar Klanı,
32:22
Qinya Dağı'ndaki savaşta en büyük kayıpları verdi! Övgüye değer eylemlerden bahsetmişken, Bizim Pen Ailemiz, Birleştirilmiş Altı Yetiştiricilik Metodu ile ödüllendirilmeli! Çok fazla ölü vermek o kadar şanlı bir şey mi? Buna "övgüye değer" mi diyorsun? Sen...! Feng Kardeş haklı. Marifetlere göre bölüşmeliyiz. 12 Zinci Koy'umuz en çok krediye sahiptir. Qinya Dağı'nın kuşatma stratejisi, liderimizin fikriydi! Siz soyguncular sadece aptalsınız! Sizin fikrinizmiş! Sen...! Lider, siz Koy insanları, okumayı biliyor musunuz ki? Kitabı alsanız bile, onu okuyabilir misiniz? Millet, bizim Funiu Tarikatı'mın uzun bir tarihi ve mirası vardır! Bu Yin Yang kitabı bizim olmalı! Kavga edin. Lao Wen, sen tam olarak kimsin? Benim savaş becerilerimi mi test etmek istiyorsun? Neden olmasın? Korkmuyorum. Haydi! Gel! Kavga etmek istiyorlar ama cesaretleri yok. Korkaklar. Lao Wen.
33:41
Beş Göl İttifakı'ndan mı, yoksa tüm savaşçılar dünyasından mı nefret ediyorsun? Hala Rong Xuan'ın oğlu olmadığını mı iddia edeceksin? Ah Xu. Bana inansan da inanmasan da, sana hiç yalan söylemedim. O zaman, neden bu cahil insanlarla uğraşıyorsun? İnsan? Nasıl "insan" oluyorlar? Savaş sanatları dünyasının erdemli klanları? Onlar ve Hayalet Vadisi arasındaki fark, birinin açıkça şeytan olması, diğerinin de iyilik, adalet ve ahlak maskesi giyip et gördüğü anda, parçalamak için insan derisine saldırması ve havlayıp ısırmaya başlamasıdır! Heyecanlı. Çok heyecanlı. Tamam . Farklı yollarda yürüyoruz. Seni ikna edemem. İstediğini yap. Yollarımızı ayıralım. 614 00:36:11,040 --> 00:36:12,600 Herkes gitti. Şimdi yapayalnızım. Sadece birkaç kilitli insan var. Onları beklemenin amacı ne? Kıdemli, uyanmışsın! Harika! [Yue] Ben Deng Kuan, Yueyang Tarikatı'nın ilk müridi. Kötüyü ödüllendirmek ve iyiyi cezamanlandırmak, dünya böyle devam etmez. Ne? Benim sıram mı? Her şey, Usta'nın planları doğrultusunda olacak. Hayalet Vadisi tam vaktinde geldi.
37:37
Birlikte çalışalım! Hayaletleri yok edelim! Kanları, bayrağımız için kurban edilecek! Reis Lao, hiç kimse acımasızlıktan yoksun değildir. Ne acımasız bir zihnin var. O aptal Uzun-Dilli Hayalet daha yeni senin için Ayna Gölü Tarikatı'nı yok etti. Şimdi ona sırtını dönüp öldürüyorsun? Trajikomik Hayalet, Danyang Tarikatı'nın müritlerini yakalayıp öldürdü. Mutlu Hayalet Ao Lai Zi'yi öldürdü. Senin emirlerini dinlemiyorlar mıydı? Gao Chong, gerçekten sendin? Seni pislik! Camlı Zırhı topladıktan sonra Cephaneliğin hazinesini eşit olarak bölmek için anlaşmıştık. Üç parçayı aldıktan sonra hemen döneklik edip bize ihanet ettin. Hayalet Vadisi'ni yok etmek mi istiyorsun? Sence, benim Hayalet Vadim, senin her istediğini yapmana izin verir mi? Kimsin sen? Bana iftira atmayı kes! Akıllı bir insan dedikodulara inanmaz! Daha fazla konuşmaya gerek yok! Kuan? Yueyang Tarikatı'nın ilk müridi Deng Kaan ölü değil mi? Yeter, Usta. Kuan! Millet. Ben Deng Puan, Yueyang Tarikatı'nın ilk müridi. Ölü değilim! Gao Chong tarafından hapsedilmiştim.
39:07
Bana, Ayna Gölü Tarikatı'na sızmamı ve Uzun-Dilli Hayalet'e içeri girip Zhang Ailesi'ni yok etmesi için yardım etmemi söyleyen oydu. Kuan, neyden bahsediyorsun? Gao Chong! Sen Beş Göl İttifakı'nı terk ettin! Nasıl bir sadakatsizlik! Kendi kardeşlerini öldürdün! Ne saygısızlık! Ayna Gölü Tarikatı'nın kayıp yetimine zarar verdin. Ne zalimlik! Savaş sanatları dünyasını altüst etmek için Hayalet Vadisi ile işbirliği yaptın. Ne adaletsizlik! Acımasızlığında sana yardımcı oldum, yaşamaya utanıyorum. Adaleti sağlamak için yaşamımı sonlandırmalıyım. Seninle birlikte öleceğim! Kuan! Kıdemli! Kıdemli! Kıdemli! Kıdemli Ona inanamazsınız! Bu çocuk deli! Kuan! Seni kontrol ederek benim ölmemi isteyen kim? Değişken Hayalet, ah Değişken Hayalet. Demek hamleni burada yapıyorsun. Sahiden de, ısırabilen köpek havlamıyor. Tebrikler, karanlığı terk ettin ve parlak bir geleceğe yöneldin.
41:39
♪Ben soğuk nehirden geçerken gökyüzü griydi♪ ♪Gece kupamda parlayan ay, gülüşümdeki hüznü yansıtıyor♪ ♪Kim, at üstünde dünyayı gezmeme izin verdi?♪ ♪Kim rüyalarında sarhoş, ama uyandığında evini bulamıyor? ♪ ♪Soğuk yağmur pencerelerimi öpüyor♪ ♪Nefret ve iftiraları önemsemiyorum ama hüznüm devam ediyor♪ ♪Bahar meltemi, nehir boyunca yeşillik getiriyor♪ ♪Ama soğuk kalbimi ısıtamıyor♪ ♪Bizim ışığımız mı o, aniden ortaya çıkan?♪ ♪Seninle daha önce tanışmadığım için pişmanım, Ama şimdi tanıştık♪ ♪Mevsimlerin boş yere geçmesine izin verme♪ ♪Huzurlu, sessiz bir hayat için At üstündeki maceralardan vazgeç♪
42:54
♪Kalabalık şehrin ışığı dünyayı aydınlatıyor♪ ♪Kum fırtınasındaki bir duman gibi kayboluyor geçmiş♪ ♪Geri kalan günlerimi, seninle, hayattan zevk alarak geçireceğim.♪ ♪Sonsuza kadar seninle olacağım.♪

DOWNLOAD SUBTITLES: