ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP48——主演:肖战、王一博、孟子义

ENG SUB《陈情令 The Untamed》EP48——主演:肖战、王一博、孟子义

SUBTITLE'S INFO:

Language: Turkish

Type: Human

Number of phrases: 506

Number of words: 1751

Number of symbols: 10742

DOWNLOAD SUBTITLES:

DOWNLOAD AUDIO AND VIDEO:

SUBTITLES:

Subtitles prepared by human
01:56
Yabani 48. Bölüm Wen Ning ne zaman söyledi? Sen kendinde değilken. Lotus Koyu'nu böyle mi terk ettik? Çok üzgün. Ona defalarca söyledim sakın anlatma diye. Sakın ne? Wei Wuxian, gerçekten hiç bencil değilsin, gerçekten muhteşemsin. Hep iyilik yaparsın bir de yanlış anlaşılmalara katlanıp kimseye söylemezsin. Ne kadar dokunaklı. Ağlayarak önünde diz çöküp teşekkür etmeliyim, değil mi? Dayı, dur. Bana teşekkür et demedim. Tabii, iyilikleri karşılık beklemeden yaptın çok asilsin ya. Tabii ki benimle aynı değilsin. Anne babam hayattayken her zaman Jiang ailesinin kurallarını en iyi anlayanın sen olduğunu, tam bir Jianglı gibi olduğunu söylemelerine şaşmamalı. Yeter. Ne yeter? Yeter deyince yeter mi? En iyisini sen bilirsin. Her şeyde benden iyisin. Öğrenmeye doğuştan meyilli, zeki ve iyi huylu. Hepiniz bilirsiniz. Ben o kadar asil değilim. O zaman ben neyim? - Dayı, yaran! - Lider Jiang. Lider Jiang. Çizgiyi aşma. Lider Jiang, sakin ol. Biraz daha konuşursan, yaran kötüleşecek. Neden? Wei Wuxian.
04:13
Söylesene neden? Ne neden? Jiang ailesi sana neler verdi. Asıl oğulları benimdim. Yunmeng Jiang ailesini devam ettiren asıl benim! Ama yıllardır, ama her şeyde ezildim! Büyürken ilgiyi, hatta hayatlarını. Babamın, annemin, ablamın, hatta Jin Zixuan'in hayatı. Senin yüzünden, bir tek anne babasız büyüyen Jin Ling kaldı. Wei Wuxian. Yemini ilk bozan Jiang ailesine ihanet eden kim? Demiştin ki, ben gelecekte lider olacaktım, sen de benim sağ kolum. Hayatım boyunca bana yardım edecektin. Gusu'nun Yeşim İkilisi ne ki? Yunmeng'ın Yiğit İkilisi var. Asla Jiang ailesine ihanet etmeyeğim. Bunu kim söyledi? Sana soruyorum kim söyledi? Hepsini yiyip yuttun mu? Ya sonuç? Başkalarını korudun, hem de Wenları. Onların ne kadar ekmeğini yedin de hiç tereddüt etmeden bize ihanet ettin? Ailemizi ne sandın? İyiliği hep sen yaparsın. Kötü bir şey olunca da senin elinde değildir. Söyleyemeyeceğin kadar ne zorluk yaşadın ki? Zorluk?
06:09
Bana hiçbir şey söylemedin. Beni aptal yerine koydun. Dayı. Wei Wuxian. Jiang ailesine olan borcun peki? Senden nefret etmemeli miyim? Senden nefret edemez miyim? Neden? Neden hala sanki senden özür dilemem gerekiyormuş gibi? Neden bunca yıldır kendimi palyaço gibi hissetmek zorundaydım? Neyim ben? Senin o ihtişamlı ışığının altında gözümü açmadan mı yaşmalıyım? Senden nefret etmemeli miyim? Hanguang Jun. Dayım yaralandı. Bırak gelsin! Lan'er'dan mı korkacağım? Neden? Neden? Wei Wuxian. Neden bana söylemedin? Çünkü senin şimdiki halini görmek istemedim. Demiştin ki, ben gelecekte lider olacaktım, sen de benim sağ kolum. Hayatım boyunca bana yardım edecektin. Asla Jiang ailesine ihanet etmeyektin. Hepsini kendin söyledin. Özür dilerim. Sözümü tutamadım. Şu zaman oldu. Hala senin özür dilemeni bekliyorum. Ben ne kadar değerli biriyim. Özür dilerim. Benden özür dilemene gerek yok. Jiang ailesine olan borcuma say. Bu meseleyi, kafana takma. Unut. Nasıl biri olduğunu, hep hatırlayacağını bilsem de, nasıl söylenir?
10:00
Şu an gerçekten hepsi geride kaldı. Bütün bunlar sanki önceki hayatımda yaşandı. Bırak gitsin. Bunlara takılıp kalmayalım. Abi. Neredeyim ben? Lider, nasılsın? Bir şeyim yok. Neyse ki sen vardın. Ne oldu? Bir anlık dikkatsizlik. Minshan. Bileğimi sıkıca sar! Zehir. Önemli değil. Biraz istirahat edersem geçer. Lider, ben yapayım. Lider. Lider. Abi. Abi. Sen... Ne yapmaya çalışıyorsun? Zewu Jun. Lider Jin'i yanlış anlıyorsun. Bence, içerideki şey aslında onun gömdüğü bir şey değil. İlk önce gömmüş olsa bile şimdi çoktan başkaları alıp götürmüştü. Doğru değil mi? Lider Jin. Wei Wuxian. Sen bir şey yaptın değil mi? Alçakgönüllü olmadığımdan değil, ama eğer ben yapsaydım, liderinin alacağı hasar korkarım bir kol yarası kadar basit olmazdı. Lider Jin, O yıl Jinlintai'da Qin Su'nun sana verdiği mektubu hatırlıyor musun? Qin Su'ya senin yaptığın iyilikleri anlatan hanımefendi Qin'in eski nedimesi Bicao.
16:23
Ama Bicao neden birden senin olayını anlatmaya kadar versin ki? Arkasında onu yönlendiren biri yok mu yani? Ayrıca, hapsettiğin küçük hanım Sisi'yı, kim kurtardı? Bir de ona ve Bicao'ya Yunmeng Jiang ailesine gidip herkesin önünde sırları açığa çıkarmalarını kim söyledi? Senin bütün sır geçmişini en ince detayına kadar araştırmış. Senden önce buraya gelip kazıp çıkarmak istediğin şeyi Kızıl Kılıç Ustası'nın cesediyle değiştirmiş. İmkansız ne kaldı? Lider. Daha önce kazılmış gibi görünüyor. Başka taraftan girmiş olmalılar. Demek öyle. Lider Jin. Hiç düşündün mü bugün avlanan sendin ama arkadandaki avcıdan haberin var mı? Gözü sürekli senin üstünde olan kişi şu anda belki de bir köşede saklanıp her hareketini izliyordur. Hayır, hayır, hayır, hayır. Belki de, insan değildir. Wei Wuxian. Blöflerinle gözümüzü korkutmaya çalışma. Enerjini laf dalışıyla harcama. Zehir dağılır dağılmaz, geriye kalanlara hazırlanmalarını söyle, yola çıkacağız. Emredersiniz. Lider. Her şey hazır. Önce senin yaranı halledelim.
18:40
Tamam. Şu Su She herkese karşı bir garip, sadece Jin Guangyao'ya karşı saygılı. Arkanı dön. Demek sendin! Yüz Delik Laneti. Aradığımız kişi aslında gözümüzün önündeymiş. Abi, neler oluyor? Yani Qiongqi yolunda yaşanan da planının bir parçası mıydı? Efendi Wei'i çağırmamızı istemenin sebebi aslında çoktan Jin Zixun'ün yüz delik laneti yüzünden onu öldüreceğini biliyordun. Değil mi? Zixun. Efendi Wei'le aranda kişisel bir mesele mi var? Abi. neden böyle soruyorsun? Sormaya gerek var mı? Jin Zixun yüz delikle lanetlenmeseydi, sonrasında hiçbir şey yaşanmayacaktı. Bir tuzak iki rakibini, Jin Zixuan ve Jin Zixun sorununu, ortadan kaldırdı. Lanling Jin ailesini devam ettirip majesteleri tahtına oturmak için tüm engeller kalmıştı. Laneti yapan Su She'ydı. Kimin yaptırdığını sormaya gerek var mı? Jin Guangyao. Seninle aramda hiçbir şey yoktu. Tanışmıyorduk bile. Jin Zixuan'i öldürüp neden benim üstüme attın? Efendi Wei,
21:40
en iyi anlayan sen olmamalı mıydın? Orta da hiçbir kin düşmanlık olmasa da huzur içinde yaşanır mı? İmkansız! Bu dünyadaki kimsenin aslında düşmanlığı yoktur. Ama illa biri çıkıp o ilk darbeyi indirir. Hain aşağılık biri mesela. Aşağılık? Bir lidere aşağılık diye hakaret etmeye ne hakkınız var? Hepiniz kendinizi asil görüyorsunuz soylu diyorsunuz. Sadece güçlü bir ailede doğacak kadar şanslı olduğunuz için. İnsanları küçük görmeye ne hakkınız var? Bizim gibi öğrenciler insan değil mi? Eğer kendimi koruyacak gücüm olsaydı, başkasının piyonu olur muydum? Lan ailesinden yaprak süpürür gibi öylece atılır mıydım? Atılırdın. Sen! İhanet edenler Gusu Lan ailesinde barınamaz. Hanguang Jun. Senin gibi tepeden bakanlardan nefret ediyorum. Sadece küçük bir hata için, beni asla affetmeyeceksin! Sanki doğduğumdan beri önemsiz biriyim. Lider Jin'den başka, kim bana iyi davrandı? Size şunu söyleyeyim. Jin Zixun gibi kimseyi önemsemeyenleri gördüğüm gibi öldürürüm. Kimi görürsem öldürürüm.
23:34
Neye gülüyorsun? Hiç. Sadece hiç düşünmezdim... Neyi düşünmezdin? Hiç düşünmezdim bu kadar kişiyi öldürmeniz sadece... Bu yüzden mi? Efendi Wei, sana haksızlık edildiğini mi düşünüyorsun? Aslında, edilmedi. Edilmedi mi? Evet. Efendi Wei, bir düşün, o yıl biz gidip Jin Zixun'ü lanetlemeseydik de, Efendi Wei, sen er ya da geç başka bir sebepten öldürülürdün. Çünkü sen böyle birisin. Duymak istenileni söylersen, kural tanımaz cesur doğruluk savaşçısı olursun. İstenmeyeni söylersen, herkes düşmen kesilir. Kızdırdığın insanlar hayatlarına huzurla devam etmeliler, yoksa çıkan en ufak sorunda şüphelenecekleri ilk kişi sensin! İlk intikam almak isteyecekleri yine sensin! Ve bunu sen kontrol edemezsin! O yıl Bitmeyen Gece'de kontrolünü kaybetmesiysen bile, hayatın boyunca kaybetmeyeceğinden emin olabilir misin? O yüzden senin gibiler kısa yaşamaya mahkumdur.
25:35
Bak! Böyle düşününce daha iyi hissettin değil mi? Kısa ömürlü sensin! Fahişenin oğlu! Yükselmek için onurunu bile önemsemezsin. Lider Jiang. Sakin ol. Şu anki hislerini anlıyorum. Gerçeği öğrendiğin için, öfken kabarıyor. Bunca yıl yaptığın şeyleri görünce suçluluk duygusu gururunu zedeledi. O yüzden aceleyle Efendi Wei'e olanlar için bir suçlu arıyorsun. Bütün sorumluluğu üzerine yükleyebileceğin bir zalim. Lider Jiang. Eğer bütün sorumluluğu üzerime atınca daha iyi hissedeceğini düşünüyorsan öyle olsun. Ama anlaman gereken Efendi Wei'in yaşadıklarından sen de sorumlusun. Hem de çok büyük bir sorumluluk bu. Neden o kadar insan Yiling Reisi'ni öldürmek istiyor? Neden alakalı alakasız her şeye bağırıp çağırıyorlar? Neden herkes ona kötü davranıyor? Gerçekten uyumsuz olduğu için mi? Tabii ki hayır! Biraz da senin yüzünden. Kapa çeneni!
27:34
Güneşi Vurma Seferi'nden sonra, Lanling Jin ailesi, Qinghe Nie ailesi, Gusu Lan ailesi, üç aile birbiriyle çekişip en çok faydayı sağladılar. Sense Lotus Koyu'nu yeni onarmıştın. Arkanda bir de tahmin edilemeyecek kadar tehlikeli Wei Wuxian vardı. Sence diğer aileler bu kadar avantajı elinde tutan genç bir lider görünce mutlu olurlar mıydı? O yüzden lider Jiang, kardeşine olan tutumun biraz iyi olsaydı, aranızdaki bağın kopmayacak kadar güçlü olduğunu gösterseydin, ya da her şey olduktan sonra biraz daha hoşgörülü olsaydın başkalarını kışkırtmasaydın o zaman işler bu hale gelmezdi. Jin Guangyao, ne kadar korkunç birisin. Öyle mi? Lider Jiang, sakın unutma Mezar Tepesi'ni kuşatanların öncülerinden biri sendin. Bir cümle "fahişenin oğlu" için ne kadar çok konuştun. Görünüşe göre fahişenin oğlu gerçekten Lider Jin'in yasaklı kelimesi. Kızıl Kılıç Ustası'nı öldürmene şaşmamalı. Toplanın gidiyoruz. Emredersiniz. Lider Jin! Kızıl Kılıç Ustası'nı nasıl öldürdün? Bize de anlatsana. Sen ve Xue Yang
29:43
Kızıl Kılıç Ustası'nı istediğiniz gibi oynatacağınız bir kuklaya çevirmek için çok çaba sarf ettiniz. Korkmuyor musun? Neden korkacağım? Seni bulmasından. Meng Yao. Meng Yao. Doğduğun güne pişman olacaksın! Meng Yao. Adi piç! Yiling Reisi, adının hakkını veriyorsun. Bu Xue Yang'ın onardığı yarım Karanlık Kaplan Tılsımı olsa da Chenqing'i kaybetmiş olsan da, yine de kontrol edebiliyorsun. Zewu Jun, ruhani gücün geri gelmiş. Lider Jin, teslim et hadi. Sen de kalsa da işe yaramaz. Lider Jin, bir soru sorabilir miyim? Bu Karanlık Kaplan Tılsımı'nı nasıl birleştirdin? Sadece Xue Yang'ın elindekiyle yapılamazdı, değil mi? Bir yerde buldum. Lider Jin, ne kadar şanslısın. Öylece bulduğun şey bütün ailelerin peşinden koştuğu Karanlık Demir. Anladıysan, neden bana soruyorsun? Başından beri, o zamandan beri, Karanlık Kaplan Tılsımı'na gözünü dikmiştin. Korkarım daha da önce.
36:23
Xue Yang'la ilk birlik oluşunuz Saf Olmayan Diyar'daykendi, değil mi? Efendi Wei, Neden buradasın? Kendime içki koymuştum ama yolumu kaybettim. General Meng, Neden şölene katılmadın? Gözümü Xue Yang'tan ayırmamalıyım. Saf Olmayan Diyar, demir bir kafes gibi. Sanırım Xue Yang kaçmak istese de kaçamaz. Kolay gelsin. Buyurun. Sayılır. Hemen itiraf etsen iyi olur. Bu durumda, yapmışım yapmamışım ne fark eder? Xue Yang'la birlik olman sadece Karanlık Demir için miydi? Xue Yang o yıl Karanlık Demir'in bir parçasını saklamıştı. Xiao Xingchen'ı kurtarmak istiyordu. O yüzden benimle birlik olup, Karanlık Kaplan Tılsımı yapmaya çalıştı. Kim bilirdi, ikimizin gücü bile, sadece yarım Karanlık Kaplan Tılsmın'a yetti. Efendi Wei. Uzun zamandır çözemediğim bir şey var. Hep sormak istemiştim. Nedir? O yıl, ben de senin Xue Yang'daki Karanlık Demiri alıp Karanlık Kaplan Tılsımı'na döndürdüğünü sanmıştım. Ama öyle değildi. Sormak istediğin Karanlık Demir'i nasıl bulduğum, değil mi? Evet. Aslında Xue Yang söylemişti.
38:37
Herkes sadece dört parça Karanlık Demir olduğunu sanıyor. Aslında öyle değil. Demek öyle. Dört bir yandaki enerji Xuanwu'ya dönecek. Demek bu anlamdaymış. O kadar yanlış yaptığın şey çaban sadece Karanlık Kaplan Tılsımı için miydi? Sadece o değil. Sebebini sormayacak mısın? Eskiden, ne yaptığını bilmiyor değildim, ama yaptığın her şeyin zor anlatılır bir şey olduğuna inandım. Ama şimdi, çok ileri gittin. Sana inanmalı mıyım bilmiyorum. Abi, hatalıyım. Hey... Lider Jin, konuşmayı bıraksak? Dövüşsek ya. Sadece dövüşsek olmaz mı? Abi. Birbirimizi yıllardır tanıyoruz. Ne söylenirse söylensin, sana karşı nasıldım biliyorsun. Artık majesteleri konumunu terk ediyorum. Karanlık Kaplan Tılsımı'nı da teslim ettim. Bu geceden sonra Dongying'e gidip ömür boyu geri gelmeyeceğim. Bunların hatrına, bana bir şans ver lütfen.

DOWNLOAD SUBTITLES: